Dzień dobry przyjaciele! Przeczytałem trzy posty w tym tygodniu, które chcę wam udostępnić. Pierwszy został napisany przez autora Matta Haiga w 2015 roku, ale znalazłem go dopiero niedawno i nadal jest na czasie. Uwaga, że ​​mówi o depresji i samobójstwie, ale jest jeden cytat w szczególności, który rezonował ze mną: „Boże Narodzenie jest jednym z tych czasów, gdy idea czegoś nie pasuje do rzeczywistości.” Absolutnie warto przeczytać całą drogę do końca.

Drugi post pochodzi od mojej przyjaciółki Bianki, która całkiem uczciwie napisała o tym, dlaczego nadszedł czas, by usunąć presję związaną z Bożym Narodzeniem. Jeśli widzisz tu pewien trend, to prawda, że ​​nadal nie jestem w moim zwykłym świątecznym nastroju. Mogę powtórzyć, co napisała Bianca: Kocham światła! A jedzenie! I mam zamiar wziąć kilka dni wolnego! Więc ogólnie czuję się dobrze w okresie świątecznym. To po prostu nie wydaje się być „wyjątkowe” i zaczynam rozumieć, że jest w porządku.

Próbując usunąć trochę presji wokół tutaj na tym blogu, jest tylko jedna rzecz, którą chcę powiedzieć, zanim wyloguję się na kilka dni: dziękuję. Dziękuję za troskę i wsparcie w tym roku – i nie tylko mnie, ale także sobie nawzajem. W tym roku rozmawialiśmy o ciężkich rzeczach i jestem bardzo wdzięczny, że ta przestrzeń pozostaje otwarta i bezpieczna. Dziękuję za bycie częścią tego.

Ostatni post, który chcę udostępnić, został napisany przez Daisy za brak paska bocznego. W nim podzieliła się 10 pytaniami, na które mogliśmy odpowiedzieć, aby celowo zakończyć rok. Tu nie chodzi o wyznaczanie celów, ani próbowanie wymyślania rezolucji, ani cokolwiek innego w przyszłości. To po prostu proste ćwiczenie, które pomoże Ci zastanowić się nad minionym rokiem. Wszystko, co się wydarzyło, było dla mnie dobre, więc odpowiedziałem na pytania i udostępniam je tutaj.

Wylogowuję się na tydzień! W tym czasie zamierzam ukończyć 1000-elementową układankę, rozpoczynać i kończyć nową książkę i spędzić dwie noce w domu nad oceanem z częścią mojej rodziny. Nie ma usługi komórkowej i zdecydowanie nie ma internetu. Gdybym mógł teraz życzyć cokolwiek dla ciebie, byłoby to na jeden dzień – i po prostu być. xo

1. Co sprawia, że ​​ten rok jest niezapomniany?

Wprawdzie czuję, że zawsze będę pamiętać rok 2017, kiedy straciliśmy dziewczyny. Ale zapamiętuję to także jako rok, w którym przeprowadziłem się do Squamish i wreszcie pozwoliłem sobie na osiedlenie się. Spowolnienie i pozwolenie, by naprawdę „być” gdzieś, przyszło z własnymi wyzwaniami – a mianowicie, że nie mogłem już opanować mojego niepokoju przez skakanie od miejsca do miejsca, a zamiast tego musieli podjąć decyzję, aby sobie z tym poradzić i przeprowadzić terapię. Ale przyszło również z tak wieloma bonusami. Poza pięknymi krajobrazami, znalazłem społeczność kreatywnych, uczciwych i wrażliwych kobiet, które czuję się tak szczęśliwa, że ​​mogę zadzwonić do moich przyjaciół.

2. Co podobało ci się w tym roku?

Dziwnie, bardzo mi się podobało, że nie podróżowałem zbyt wiele. Dobrze było poznać mój nowy dom, stworzyć rutynę i nauczyć się kilku szlaków, takich jak grzbiet dłoni. Poświęciłem też czas na przeczytanie w tym roku kolejnych książek, które również były dobre. 🙂

3. Co / kim jest jedna rzecz / osoba, za którą jesteś wdzięczny?

Od razu przychodzi mi na myśl kilka osób, ale mam zamiar powiedzieć, że jestem wdzięczny, że mam pieniądze i środki na rozpoczęcie terapii. Przez pierwsze dwa miesiące jeździłem co tydzień, co miesiąc kosztowało 520- 650 USD. To oczywiście nie był normalny element mojego budżetu i nie jest to coś, na co obecnie mógłbym pozwolić sobie przez dłuższy czas. Ale dzięki funduszowi na wypadek sytuacji kryzysowej poczułem się wystarczająco komfortowo, aby podjąć decyzję w kwietniu i jestem za to wdzięczny. Nigdy bym nie pomyślał, że posiadanie oszczędności byłoby tak ważne dla mojego zdrowia psychicznego i nie ulega wątpliwości, że terapia zmieniła moje życie.

4. Jakie jest twoje największe zwycięstwo w tym roku?

Poza wzrostem osobistym, nie chciałbym wspominać o tym, że napisałem swoją pierwszą książkę w tym roku! Prawdziwa książka! Ten, który będzie dostępny w sklepach już za kilka tygodni! (I że masz jeszcze trzy tygodnie na otrzymanie bonusów, jeśli zamówisz egzemplarz w przedsprzedaży!) Było tyle lekcji, które zabrało mi napisanie tej książki, ale jednym z najważniejszych było to, że można ukończyć dużą kreatywność projekt. W dniu, w którym przedłożyłem pierwszy (nieudolny) projekt, miałem tak przytłaczające poczucie, że mogę ZROBIĆ KAŻDY PROJEKT KREATYWNY, CHCĘ, aby mnie obmywano. Nie mogę sobie wyobrazić, by jakikolwiek projekt pisania był większy lub bardziej wszechogarniający niż książka. Teraz napisałem jeden. Więc mogę zrobić wszystko. . . dobrze? 😉

5. Co w tym roku miało największy wpływ na czytanie / oglądanie / słuchanie?

Cóż za niesamowite pytanie. Zacznę od tego, że bez wątpienia moim nowym ulubionym autorem jest Matt Haig. Najbardziej znaczącą książką, jaką przeczytałem w tym roku, było „Reasons to Stay Alive”, które polecił wielu z was, gdy po raz pierwszy opowiadałem o tym, jak zły był mój niepokój. Dziękuję Ci za opowiadanie mi o tej książce, moi przyjaciele. Niedawno dostałam egzemplarz „How to Stop Time”, który nie pojawia się nawet w Ameryce Północnej do 6 lutego 2018 roku! Był to jeden z najbardziej przyjemnych dzieł literackich, które czytałem od dawna – a Benedict Cumberbatch zagra główną postać w adaptacji filmowej! Jak ekscytujące dla autora. 🙂

Poza książkami, słuchałem każdego odcinka garstki podcastów: Pospiesz się powoli, Sekrety zamożnych kobiet, Powolny dom Podcast (zrobiłem wywiad z Brooke na początku tego miesiąca, który był taki cudowny!), Rozmowy Super Duszy i Okropne , Dzięki, że pytasz. Ta ostatnia otworzyła mnie szeroko, ale potrzebowałem tego.

O ile to, co oglądałem, miało wpływ. . . nic nie przychodzi mi do głowy. Podobało mi się kilka koncertów: 13 powodów, nietypowe, korona i wielki brytyjski piec. Ale nie mogę powiedzieć, że cokolwiek miało wpływ. To jest coś, o czym ostatnio dużo myślałem. Porozmawiajmy o tym w nowym roku. Na razie wygrywają książki i podcasty!

6. O co się najbardziej martwiłeś i jak to się stało?

Szczerze mówiąc, martwiłem się, jak odejście od Victorii wpłynie na psy – a dwa miesiące później straciliśmy ich obu. Tak więc, chciałbym móc powiedzieć, że moje obawy były nieuzasadnione i dawać przykład, jak / dlaczego ważne jest, aby uspokoić nasze lękowe myśli. Ale szczerze mówiąc, marzec, kwiecień i maj były dla mnie naprawdę trudnymi miesiącami.

7. Jaki był twój największy żal i dlaczego?

Oczywiście nie żałuję przeprowadzki, ale wciąż czuję się winna z powodu opuszczenia dziewczyn. Wiem, że to coś, nad czym nie miałem kontroli. Tak właśnie się czuję; tak jak moje odejście w jakiś sposób spowodowało początek końca dla nich. To jest coś, nad czym oczywiście wciąż pracuję (i może pomóc ci zrozumieć, dlaczego wciąż jestem z tego powodu emocjonalnie).

8. Co zmieniłeś w sobie samym?

Jedną z rzeczy, która stała się bardzo wcześnie w terapii, było to, że w życiu miałem zerowe granice. Zasadniczo zrobiłem wszystko, co ułatwiłoby życie innym ludziom i zaspokajałoby potrzeby innych. Było tak w przypadku wszystkich moich związków i nie było to zdrowe. W rzeczywistości był to jeden z powodów, dla których mój lęk tak bardzo wymknął się spod kontroli. Na szczęście uczę się ustawiania zdrowszych granic we wszystkich dziedzinach mojego życia. Nie zawsze jest to łatwe i czasami wciąż pozwalam sobie na poczucie winy (ten artykuł na temat basenu to kolejna dobra lektura na ten temat). Ale wyznaczyłem pewne granice i postanowiłem postawić się na pierwszym miejscu, i to jest lepsze.

9. Co Cię najbardziej zaskoczyło w tym roku?

Większość tego postu była ciężka, więc podzielę się kilkoma zabawnymi / losowymi rzeczami!

Zaskoczyło mnie, że jadę przez Stany Zjednoczone, od Minneapolis do BC, po raz drugi od roku! (I nigdy nie myślałem, że znowu przejeżdżam przez Dakotę Południową, nie mówiąc już dwa razy w ciągu roku!)
Byłem zaskoczony przypadkowym spotkaniem z Sarą i spędzeniem dwóch dni w Idaho i Wyoming. To trochę magii podróżowania, właśnie tutaj. 🙂
Zaskoczyło mnie, że poznałem moich dwóch najbliższych przyjaciół w Squamish na Instagramie – i dowiaduję się, że żyje się tuż za mną, i że widzę dom drugiej osoby przez drzewa między naszymi dwoma domami!
Byłem bardzo zaskoczony tym, że Cheryl Strayed śledziła mnie na Twitterze i Instagramie! Nadal nie wiem, jak i dlaczego. . . ale tak, uważają mnie nadal zaskoczony! (Nie żartujmy.)
Byłem szczęśliwie zaskoczony tym, że w tym roku podniosłem się i czytałem więcej fikcji. Naprawdę dobrze było zakochać się w postaciach i zagubić się w opowieści.

10. Jeśli mógłbyś wrócić do 1 stycznia, jakie sugestie dałbyś swojemu dawnemu ja?

Gdybym wiedział, co wydarzy się w 2017 roku, na początku roku, nie uwierzyłbym w to – i nie chciałbym w to uwierzyć. Nie mam sugestii per se, ale raczej przypomnienie: nigdy nie będziesz żałować, mówiąc ludziom / zwierzętom, jak się czujesz, okazując im uczucia i upewniając się, że czują twoją miłość. Kiedy odejdą, jedyne, czego sobie życzysz, to to, że miałeś więcej czasu razem. Tak powiedziałbym. . . nie spiesz się. Poświęć swój czas tym, którzy mają największe znaczenie. Ponieważ nigdy jej nie ma wystarczająco dużo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *