Jako przedsiębiorca, zależy od Ciebie, aby zainwestować pieniądze w swój biznes. A jak wiadomo, od Ciebie zależy zarządzanie pieniędzmi, aby pomóc w rozwoju firmy.

Poza finansami osobistymi nie ma nic innego poza pracą. Jeśli Twoje finanse są w porządku, chronisz rodzinę, redukujesz stres i oszczędzasz czas, aby skupić się na swojej firmie. Podejmij te kroki, aby lepiej zarządzać swoimi pieniędzmi w domu.
1. Oddziel swoją firmę i osobiste finanse

Jeśli jesteś nowym przedsiębiorcą, możesz wpaść w pułapkę nierozdzielania osobistych i biznesowych kont. Czuje się teraz wygodniej, ale sprawia, że ​​śledzenie obu jest trudne. Prowadzenie osobnych rachunków czekowych, oszczędnościowych i kart kredytowych ułatwia także rozliczanie się z podatkiem.

A w niektórych przypadkach oddzielenie aktywów zmniejsza ryzyko odpowiedzialności za utratę wszystkiego, jeśli coś negatywnego miało się wydarzyć.
2. Śledź swoje dochody, wydatki i przepływy pieniężne

Musisz mieć jasność co do tego, czy twoja firma zarabia, czy nie. Jeszcze raz w waszych osobistych finansach jest tak samo. Możesz uzyskać taką przejrzystość, śledząc swoje dochody, wydatki i przepływy pieniężne. Jeśli twoje wydatki regularnie przekraczają twoją pensję od firmy, musisz wiedzieć, że możesz wprowadzić zmiany wcześniej, niż później.

Jako przedsiębiorca prawdopodobnie masz zmienny dochód. Dlatego musisz iść o krok dalej i zaplanować przepływy pieniężne. Przepływy pieniężne mogą być napięte, gdy w tym samym czasie uderzy duży koszt i miesiąc o niższym dochodzie. Nie chodzi tylko o to, ile zarabiasz i wydajesz; chodzi także o to, kiedy dochody i wydatki zostaną osiągnięte.

Spójrz na cały obraz, aby zobaczyć, czy musisz z góry zaoszczędzić na duży zakup. Zwrócenie uwagi na dochody i przepływy pieniężne ułatwi spełnienie miesięcznych zobowiązań i pozostanie jeszcze trochę do zabawy.
3. Utwórz budżet, który działa przy zmiennym dochodzie

Zarządzanie przepływami pieniężnymi w przypadku zmiennych dochodów nie jest prostym zadaniem. Budżet pomaga to ułatwić.

Oddziel swoje wydatki na niezbędne wydatki, wydatki uznaniowe, krótkoterminowe oszczędności i długoterminowe oszczędności. Masz teraz docelowy dochód miesięczny. Jeśli kiedykolwiek będziesz miał miesiąc niższego dochodu, będziesz dokładnie wiedzieć, ile musisz zapłacić rachunki. Następnie możesz przydzielić resztę zgodnie z priorytetami.
4. Zbuduj swój awaryjny fundusz

Jako przedsiębiorca prawdopodobnie będziesz miał kilka miesięcy, w których zarabiasz mniej, niż chcesz. Twój fundusz ratunkowy jest twoją pierwszą obroną przed dochodem, który zmienia się z miesiąca na miesiąc z wolnymi lub zajętymi okresami.

Ogólna zasada polega na tym, że zachowujesz co najmniej 3 do 6 miesięcy zaoszczędzonych kosztów. Ponieważ twoje dochody są bardziej zmienne, masz do czynienia z większym ryzykiem – a to oznacza tworzenie większego funduszu. Staraj się zaoszczędzić od 6 do 12 miesięcy wydatków, aby uchronić się przed nieoczekiwanymi.
5. Wykorzystaj konta emerytalne

Nawet jeśli nie jesteś pracownikiem i nie możesz korzystać z 401 (k), musisz oszczędzać na swoją przyszłość. W rzeczywistości to sprawia, że ​​jest to dla ciebie tym bardziej istotne – od ciebie zależy, czy odłożysz trochę na dzień, w którym nie możesz lub nie chcesz już pracować.

Wykorzystaj w pełni swój ciężko zarobiony dochód, oddając swoje oszczędności na podatkowe konta emerytalne. Możesz zacząć od odkładania części dochodu na Roth Indywidualny Konto Emerytalne (IRA) lub tradycyjny IRA. Jeśli jesteś samozatrudniony, możesz również wnieść wkład do Solo 401 (k). Jeśli Twoja firma zatrudnia zaledwie kilku pracowników lub prowadzisz działalność na własny rachunek, możesz również wziąć udział w uproszczonym planie emerytalnym dla pracowników (SEP).

6. Chroń swoje dochody dzięki odpowiedniemu ubezpieczeniu

Jako właściciel firmy, istnieje duże ryzyko. Jeśli miałbyś odejść, stać się inwalidą, a nawet popełnić uczciwy profesjonalny błąd, zarówno Twoja firma, jak i majątek mogą być zagrożone. Chroń swoje dochody, upewniając się, że masz odpowiednie ubezpieczenie.

Na poziomie osobistym należy rozważyć ubezpieczenie domu, ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie rentowe, ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie parasolowe. Dokładna specyfikacja tego, czego potrzebujesz, zależy od twojej osobistej sytuacji. Skonsultuj się z doświadczonym doradcą finansowym, aby upewnić się, że masz to, czego potrzebujesz, aby chronić swoją przyszłość za rozsądną cenę.
7. Zautomatyzuj swoje finanse

Prowadząc firmę, zawsze jest coś, co wymaga czasu i uwagi. Nie musisz wydawać swojej cennej energii na pracę, którą można całkowicie wyeliminować.

Zautomatyzuj swoje finanse, aby cały system działał bez Ciebie. Skonfiguruj wypłatę, aby automatycznie wysłać ją na konto bankowe. Skonfiguruj swoje regularne rachunki na automatycznej płatności. Jeśli firma nie ma opcji automatycznej zapłaty, sprawdź, czy wysłałeś czek z banku. Dokonuj inwestycji automatycznie, a średnia cena dolara będzie również na rynku.
8. Zatrudnij profesjonalistów

Jako przedsiębiorca nosisz dużo czapek, aby wszystko działało. Ale prawdopodobnie zarabiasz, dodając wartość klientom, robiąc coś naprawdę, bardzo dobrze. Pozwól specjalistom z branży finansowej pomóc Ci w sposobie, w jaki pomagasz swoim klientom.

Zbuduj dla siebie zespół pieniędzy, składający się z księgowego, doradcy finansowego, księgowego i prawnika, aby upewnić się, że jesteś objęty każdym aspektem swojej działalności. Uchronisz się od kłopotów i zaoszczędzisz pieniądze na dłuższą metę.
9. Outsourcing w celu uwolnienia czasu i energii

W miarę rozwoju firmy będziesz często naciągany na czas i energię. Kiedy jesteś, spójrz na swoje obciążenie pracą i sprawdź, czy ma sens outsourcing.

Weź pod uwagę zarówno obowiązki domowe, jak i biznesowe. Być może nadszedł czas, aby zatrudnić kogoś do sprzątnięcia domu, a może czas wziąć asystenta w branży.

Wynajęcie innej osoby kosztuje. Ale pozwala skupić się na zadaniach na wyższym poziomie, aby pomóc Ci zarabiać więcej i skalować swój biznes.
10. Wbuduj się w siebie

Twoja firma zawsze będzie potrzebować pieniędzy, czasu i uwagi. Ale jesteś siłą napędową biznesu. Dlatego musisz reinwestować w siebie.

Idź na kurs lub przyjdź na konferencję. Odłóżcie na bok oszczędności, aby wasze przyszłe „ja” mogło skorzystać z wielkich możliwości. Będziesz wzrastał jako osoba, a twój biznes również się rozwinie.
Następny krok

Poświęć czas, aby twoje osobiste finanse znalazły się w lepszym miejscu. Dobrze zarządzając pieniędzmi, zredukujesz obawy finansowe, dzięki czemu możesz skoncentrować się na wzięciu siebie – i swojej firmy – na wyższy poziom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *