To nie jest plan dla nikogo A. Ale bycie samotną matką nie oznacza, że ​​jesteś przeznaczony na linię opieki społecznej, darmowe obiady szkolne dla dzieci lub mieszkanie w piwnicy rodziców.

Pierwszym krokiem jest przekonanie się, że twoje nowe życie będzie pełne, radosne i bogate finansowo. Niektórym może za długo uwierzyć. Może będziesz musiał sfałszować to, aż to zrobisz (jak to mówią). Ale nic nie jest możliwe, chyba że widzisz cel końcowy.

Uwielbiam to lub nienawidzę, twoje finanse to jedna z największych części twojego życia. Niestety, istnieją miliony samotnych matek, które poświęcają swoim finansom uwagę, na jaką zasługują. Może być trudno być samotną matką, ale nie podjęcie odpowiednich kroków finansowych uczyni ją tysiąc razy gorszą.
Kroki prowadzące do życia w bogatym życiu
# 1 Obejmuj się, że jesteś teraz finansowo niezależny.

Tak, możesz otrzymać alimenty na dziecko i / lub alimenty. Ale pamiętaj o tym: pieniądze mogą w każdej chwili zniknąć. Mógłby stracić pracę, opuścić miasto, stać się niepełnosprawnym lub w każdej chwili odejść. Nie możesz tego kontrolować. Ale możesz kontrolować ile zarabiasz. A możesz zarobić znacznie więcej, niż sędzia może nakazać ci zapłacić. Plus: Bardzo ważne jest, abyś mógł poruszać się emocjonalnie w tej fazie życia, jeśli nie jesteś podłączony do swojego byłego i poprzedniego życia poprzez dwutygodniowe płatności.

# 2 Sprawdź, ile wydajesz.

Jestem wielkim fanem Mint.com, bezpłatnego narzędzia online, w którym można podłączyć wszystkie konta bankowe, karty kredytowe, rachunki maklerskie i hipoteczne, aby uzyskać migawkę wszystkich swoich finansów.

Posiadanie budżetu to jedna z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić dla swoich finansów i szybko rozpocząć podróż do bogatego życia, ale nikt nie chce siedzieć z arkuszem kalkulacyjnym. Dzięki Mint.com robienie budżetu nigdy nie było łatwiejsze i możesz zacząć od zaledwie kilku kliknięć.

Jedną z najlepszych zalet Mennicy jest to, że synchronizuje się ona ze wszystkimi Twoimi rachunkami bankowymi i kartami kredytowymi oraz dzieli wszystkie transakcje na kategorie. Mint pokaże, ile wydajesz na transport, rozrywkę i wiele więcej. Jest to jeden z najlepszych sposobów śledzenia wszystkich wydatków i identyfikacji obszarów, w których wydajesz zbyt dużo oraz miejsc, które możesz ograniczyć.
# 3 Sprawdź, jak dużo się pojawi.

Mint pomoże. Jeśli nie wiesz, ile pieniędzy zarabiasz, nie masz pojęcia, ile możesz wydać. Jeśli masz kilka strumieni dochodów, ważne jest, abyś wiedział, ile pieniędzy możesz wydać każdego miesiąca, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić, a ile jeszcze zostanie.
# 4 Poznaj swoją nową sytuację podatkową.

Istnieje ogromna różnica w składaniu podatków pojedynczych w porównaniu do zgłoszenia jako osoba zamężna. Nie oczekuję, że zrozumiesz wszystkie zasady podatkowe, ale ważne jest również zrozumienie konsekwencji prawidłowego wniesienia podatków.

Ten post wyjaśnia podatki dla samotnych rodziców. Dla większości ludzi franczyza taka jak H & R Block to wszystko, czego potrzebujesz, aby złożyć swoje podatki.

# 5 Sprawdź swój wynik kredytowy za darmo.

Lubię CreditKarma.com. Wchodzę w powody, dlaczego w moim poście tutaj.

Twój wynik kredytowy jest prawdopodobnie czymś, o czym nie myślisz. Bądźmy szczerzy, większość ludzi nie poświęca dużo czasu na myślenie o ich wyniku, ale to może być wielki błąd.

Twoja ocena kredytowa odgrywa ogromną rolę w kilku obszarach twojego życia. Może to być różnica w uzyskaniu zgody na pożyczkę lub kredyt hipoteczny. Ma również wpłynąć na stawki, które otrzymujesz od kredytów.

Jeśli jesteś najemcą, istnieje ryzyko, że zły wynik kredytowy spowoduje odrzucenie mieszkania. Ponadto, gdy ubiegasz się o pracę, Twój pracodawca może sprawdzić Twoją zdolność kredytową, gdy się o nie ubiegasz. Posiadanie słabej oceny zdolności kredytowej może powstrzymać cię przed uzyskaniem wymarzonej pracy lub nowego mieszkania.
# 6 Określ krótko i długoterminowe cele finansowe.

Krótkoterminowe może być spłacić rachunek karty kredytowej, zbudować konto oszczędnościowe lub wydać więcej niż wydajesz. Długoterminowe obejmują zakup domu, oszczędzanie na uczelni dla dzieci lub inwestowanie na emeryturę. Jestem wielkim fanem robo-doradców Betterment i Ellevest, dzięki którym SUPER jest łatwy do zapisania i inwestowania.

Jeśli nie zanurzyłeś swoich palców w wodach inwestycyjnych, możesz być nerwowy z powodu rozpoczęcia portfela inwestycyjnego. Nie martw się, dzięki Betterment i innym robo-doradcom nigdy nie było łatwiej osiągnąć swój cel finansowy.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z usługi Betterment, możesz rozpocząć inwestowanie w ciągu kilku godzin. Wszystko, co musisz zrobić, to założyć konto, ustalić swoje cele finansowe i odpowiedzieć na kilka prostych pytań. Potem Betterment zajmie się resztą. Automatycznie inwestują twoje składki w oparciu o tolerancję ryzyka i cele. W dalszym ciągu przesuwają inwestycje, im bliżej celu, a następnie automatycznie reinwestują uzyskane pieniądze.
# 7 Chroń swoją rodzinę.

Ubezpieczenie na życie jest szalenie przystępne, łatwe do zdobycia i po prostu sprytne. Uzyskaj poniżej prognozę z HavenLife i przeczytaj więcej na temat samotnych matek i ubezpieczenia na życie w tym poście.

Ubezpieczenie na życie to jedna z najważniejszych inwestycji, jakie kiedykolwiek będziesz robić dla swoich bliskich, szczególnie jako samotna mama. Nikt nie chce myśleć o czymś tragicznym, co się z nimi dzieje, ale nie planując tego, są to najgorsze błędy, jakie można popełnić.

Jednym z powodów, dla których ludzie nie kupują ubezpieczenia na życie, jest to, że zakładają, że będzie to zbyt kosztowne, ale w większości przypadków nie może być dalsze od prawdy. Bez względu na twoje zdrowie lub istniejące wcześniej warunki, możesz uzyskać niedrogie ubezpieczenie na życie, aby chronić swoją rodzinę.
# 8 Ustaw cele jakości życia.

Nie ma sensu spłacać rachunków kart kredytowych, jeśli oznacza to, że pracujesz tak dużo, że nigdy nie widzisz swoich dzieci lub masz czas na ćwiczenia. Zastanów się nad czasem wolnym, jakością, zdrowiem i dobrym samopoczuciem rodziny. Zastanów się, jak twoje pieniądze i życie mogą współdziałać.

Każda osoba i rodzina jest inna. Mogę ci powiedzieć, jakie powinny być twoje cele życiowe. Poświęć trochę czasu, aby usiąść i zdecydować, jak chcesz zrównoważyć swoje pieniądze i rodzinę. Dla niektórych osób mogą oni podjąć dodatkową pracę, aby spłacić kilka długów. Inni chcą spędzać więcej czasu lub nie mogą podjąć się dodatkowej pracy.

# 9 Zdecyduj się zarobić więcej pieniędzy.

Weź mentora na lunch, aby dowiedzieć się o możliwościach w swoim zawodzie. Badania wracają do szkoły. Rozważ rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Porozmawiaj z szefem o telepracy i innych rozwiązaniach związanych z równowagą życia.

Dzięki Internetowi nigdy nie było łatwiejsze zarobienie dodatkowych pieniędzy na boku. Istnieją setki sposobów na zarobienie większej ilości pieniędzy w wolnym czasie bez konieczności dostarczania pizzy w weekend.
# 10 Przejdź na dietę zakupową.

Koniec z wycieczkami do galerii handlowej lub Amazon.com. Jeśli jesteś spłukany, zakupy nie są hobby, na które Cię stać! Zrób ścisłą listę, zanim osiągniesz stopę w Target i nie zbaczaj w działach kosmetycznych na „przyjemność” – i nie obchodzi mnie, jak wspaniałą ofertę znajdziesz! Dokonując każdego świadomego zakupu, poczujesz się wzmocniony i pewny swoich pieniędzy.
# 11 Pomyśl o wydawaniu pieniędzy w sposób, który przyniesie Ci pieniądze.

Płać za usługi stoczni i oszczędzaj czas, aby zbudować firmę. Zainwestuj w zmywarkę i poświęć ten dodatkowy czas na naukę na stopień, który przyniesie Ci więcej pieniędzy. Wysyłaj swoje pranie i poświęć te godziny na zabawę dla rodziny.
Wskazówka bonusowa!
Zrób sobie przerwę.

Powrót na nogi po rozwodzie może być długim procesem pełnym niepowodzeń. Ale może to być jeden z najbardziej ekscytujących i wzmacniających momentów twojego życia.

Przechodzenie przez rozwód może wywrócić całe życie do góry nogami, a odzyskanie równowagi emocjonalnej i finansowej może zająć dużo czasu, ale można to zrobić. Powyższe wskazówki to tylko kilka prostych sposobów, dzięki którym możesz przejąć kontrolę nad swoimi finansami i zapewnić sobie własną drogę do bogatego życia jako samotnej matki.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące wskazanych przeze mnie wskazówek lub chcesz się nimi podzielić, możesz je dodać w sekcji komentarzy poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *