Skupiając się na budowaniu funduszu zaliczek i ustalaniu, jaka będzie spłata kredytu hipotecznego, łatwo jest przeoczyć niektóre mniejsze opłaty, które towarzyszą zakupowi domu. Oto osiem i ile mogą cię kosztować.

1. Inspekcja domu
Inspekcja domu pomaga ochronić cię przed zakupem domu, który może być cytryną. Więc nie chcesz tego porzucić. Inspektorzy będą szukać oznak problemów strukturalnych, pleśni i nieszczelności; ocenić stan dachu, rynien, podgrzewacza wody, systemu ogrzewania i chłodzenia; i więcej. Inspekcje kosztują od 300 do 500 USD i niezależnie od tego, czy kupisz nieruchomość, czy nie, musisz jeszcze uiścić tę opłatę.

2. Opłata za oszacowanie
Ten raport z oceny trafia do twojego pożyczkodawcy, aby upewnić się, że nieruchomość jest warta tego, za co płacisz. Ten raport działał na naszą korzyść kilka lat temu, kiedy nasz dom wrócił o 10 000 dolarów mniej niż nasza oferta; sprzedający musieli obniżyć cenę wywoławczą, aby iść do przodu. Ocena może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy dolarów w zależności od złożoności.

3. Opłaty za aplikację
Zanim kiedykolwiek uzyskasz zgodę na pożyczkę, pożyczkodawca uruchomi Twój raport kredytowy i obciąży Cię opłatą za wniosek, często obciążając opłatę za zgłoszenie kredytowe opłatą za zgłoszenie. Może to wynosić od 75 $ do 300 $. Pamiętaj, aby poprosić o zestawienie opłat za wniosek, aby zrozumieć wszystkie koszty.

4. Usługi tytułów
Opłaty te obejmują przeszukanie tytułu w publicznych rejestrach nieruchomości, które kupujesz, opłaty notarialne za osobę, która świadczy o twoim podpisie na dokumentach, opłaty za składanie dokumentów rządowych i inne. Mogą one kosztować od 150 USD do 400 USD, dlatego ważne jest, aby uzyskać element zamówienia dla każdego kosztu.

5. Opłaty za inicjowanie pożyczkodawcy
Twój pożyczkodawca pobierze od ciebie opłatę za udzielenie kredytu hipotecznego. Obejmuje to rozpatrywanie wniosku o pożyczkę, udzielanie pożyczki (badanie, czy Cię zatwierdzić) oraz finansowanie pożyczki. Opłaty te są wyrażone jako procent całkowitej kwoty kredytu, który zaciągasz i ogólnie wynoszą od 0,5 do 1,5%.

6. Koszty badań
Ten raport (150 USD do 400 USD) potwierdza granice nieruchomości, określając jej główne cechy i wymiary.

7. Prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego (PMI)
Kiedy odkładasz mniej niż 20% na swój nowy dom, pożyczkodawca wymaga zakupu PMI, który jest polisą, która chroni pożyczkodawcę przed utratą pieniędzy, jeśli zostaniesz zmuszony do egzekucji. PMI to polityka, którą musisz kupić, aby chronić pożyczkodawcę przed tobą. Stawki PMI mogą wahać się od 0,3% do 1,5% pierwotnej kwoty kredytu rocznie.

8. Opłata za usługę podatku
Jest to koszt (około 50 USD), aby zapewnić, że wszystkie płatności z tytułu podatku od nieruchomości są aktualne i że dokonane płatności są odpowiednio zasilane odpowiednim domem.

Zawsze zadawaj pytania, jeśli chodzi o zrozumienie opłat, które płacisz. Jeśli to możliwe, wydrukuj dokumenty i przejrzyj je za pomocą zakreślacza, aby wskazać obszary, które Cię niepokoją. Porozmawiaj o tym z pożyczkodawcą lub agentem nieruchomości i sprawdź, czy możesz wynegocjować którekolwiek z nich.

Nie bój się wyceniać zakupów, aby mieć pewność, że uzyskasz najlepszą wartość. Tylko dlatego, że wydajesz setki tysięcy dolarów na dom, nie oznacza, że ​​powinieneś czuć się komfortowo, rzucając tysiące dolarów na opłaty.

Do czasu, gdy skończysz 30 lat, powinieneś być na dobrej drodze do zbudowania solidnej finansowej przyszłości dla siebie. Jeśli jeszcze tam nie jesteś, nie martw się. Zacznij od podjęcia działań na jednym z tych 6 kroków poniżej, aby znaleźć się na dobrej drodze do stabilnej emerytury.
1. Odłóż przynajmniej 15% swoich dochodów.

Jeśli spóźnisz się na grę oszczędnościową i nie jesteś w stanie się ukryć, zechcesz odłożyć 15% swoich dochodów na oszczędności. Najlepiej, jeśli nie jest to liczba brutto, ale jeśli wydaje ci się zbyt obciążona, zmierzaj do 15% dochodu netto (po opodatkowaniu). Jeśli dopiero zaczynasz, skoncentruj się na budowaniu kont emerytalnych za około 10% pieniędzy, a pozostałe 5% na fundusz na wypadek kryzysu. Odkładaj pieniądze systematycznie co miesiąc.
2. Chronić przed inflacją stylu życia.

Ponieważ jesteś wciąż na wczesnym etapie swojej kariery, istnieje szansa, że ​​(na szczęście) pojawi się wiele niespodzianek i hossy na horyzoncie. Tylko dlatego, że twoje dochody rosną, nie oznacza to, że możesz automatycznie polegać również na niewielkim wzroście swoich oszczędności. Za każdym razem, gdy otrzymasz podwyżkę, zmierzaj do zwiększenia stopy oszczędności o jeden procent lub dwa natychmiast. Zapewni to, że nie przyzwyczaisz się do dodatkowych pieniędzy w budżecie i ostatecznie polegasz na nim na codzienne wydatki.
3. Rozpocznij przewidywanie swojej emerytury.

To może wydawać się odległe, ale wyobrażenie sobie stylu życia emerytalnego, jaki sobie życzysz, lepiej przygotuje cię na to, ile pieniędzy potrzebujesz na przyszłe lata. Czy wyobrażasz sobie życie z miesięcznymi wyjazdami za granicę i drugimi domami w górach, czy też spędzasz czas w domu z rodziną i wolontariuszem? Są to dwa bardzo różne style życia, które najprawdopodobniej wydadzą bardzo różne kwoty pieniędzy na utrzymanie.
4. Zwróć uwagę na podatki.

Podatki stanowią znaczną część twoich dochodów, których nie możesz dotknąć. Upewnij się, że maksymalizujesz korzyści dla pracodawców pod względem elastycznych rachunków wydatków, rachunków oszczędnościowych i składek 401 (k). Czy matematyka w przypadku, gdy wkład Roth IRA (lub Roth 401 (k)) ma sens leżeć na drodze tradycyjnej. Czasami płacenie podatków dzisiaj, zamiast w przyszłości, ma największy sens. Śledzić rachunki darowizny i jeśli jesteś właścicielem firmy, dowiedzieć się, co liczy się jako odpisać, a co nie.
5. Zrównoważyć swoje inwestycje co sześć miesięcy.

Teraz nie jest czas na hazard z wybieraniem gorących zapasów (przynajmniej nie w przypadku większości portfela). Wybierz dobrze zdywersyfikowaną alokację portfela w oparciu o swój horyzont czasowy i tolerancję na ryzyko, a następnie zaznacz datę, aby ponownie wyrównać ponownie zgodnie z planowaną alokacją co sześć miesięcy. Jeśli nie możesz znieść wahań, które pojawią się w twoim portfelu przez lata do emerytury, najlepiej skonsultować się z profesjonalistą lub wybrać bardziej konserwatywny przydział, który może być mniej zmienny.
6. Naucz się negocjować.

Twoja zdolność do zarabiania jest jednym z twoich największych aktywów, dlatego ważne jest ciągłe inwestowanie w swój zestaw umiejętności i wygodne negocjowanie. Średni wzrost zainwestowany 5000 $ rocznie i uzyskanie 6% rocznej stopy zwrotu w ciągu 30 lat zwiększy wartość Twojego portfela o 395,290 $ – wszystko dzięki temu, że czułeś się komfortowo, gdy pytasz! Poświęć czas, aby wymienić swoje umiejętności, przeanalizuj, jakie porównywalne firmy i stanowiska płacą i pracuj z szefem, aby ustalić strategię, która pozwoli Ci uzyskać dochód tam, gdzie chcesz.

Niezależnie od tego, czy zaczynasz od jednego lub wszystkich powyższych, po prostu zacznij! Im wcześniej zaczniesz budować solidną przyszłość finansową, tym lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *