Walka o równouprawnienie kobiet trwa już ponad sto lat. Od tego czasu uzyskano głosowanie, kontrolę urodzeń i inne prawa. Ale nie każda kobieta zdaje sobie sprawę, że nadal istnieje ogromna rozbieżność w zakresie tego, jak finansowo przygotowani mężczyźni i kobiety są, jeśli chodzi o emeryturę.

Wiele czynników osobistych oznacza, że ​​kobiety nie tylko muszą bardziej troszczyć się o siebie niż o emeryturę, ale muszą dbać o więcej niż mężczyźni. Przeczytaj poniżej, aby zobaczyć, dlaczego i co kobiety mogą zrobić, aby wypełnić lukę.
Dlaczego kobiety muszą dbać o planowanie finansowe

Żeńska długowieczność jest głównym powodem, dla którego kobiety powinny być bardziej zaangażowane w planowanie swojej finansowej przyszłości. Kobiety nie tylko żyją dłużej niż mężczyźni, ale są także bardziej skłonne do życia w wieku 100 lat. Te starsze lata to prymitywne rachunki medyczne, które szybko rosną.

Kobiety mają również więcej wolnego czasu na wychowywanie dzieci. Dzieci w wieku rozrodczym to kobiety, które znajdują się w fazie kariery zawodowej, więc poświęcają więcej czasu i pieniędzy na opiekę nad swoimi dziećmi. Według badań opublikowanych w American Sociological Review, kobiety mogą stracić do 10% płacy za każde dziecko, które mają.

Kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni w trakcie swojej kariery zawodowej. Według Institute for Women’s Policy Research, kobiety zarabiają tylko 80 centów za każdego dolara, który zarabiają mężczyźni.

Ubóstwo dotyka również kobiety bardziej na emeryturze, nawet o 80% więcej niż mężczyźni. Kryzys uwypukla rzeczywistość, w której kobiety powinny zwracać większą uwagę na oszczędności emerytalne.
W jaki sposób kobiety mogą podjąć aktywną rolę

Uczestniczyć w planie sponsorowanym przez pracodawcę. Wielu pracodawców oferuje plany emerytalne w swojej firmie, z których niektóre mają odpowiednie programy motywujące pracowników. Sprawdź, czy Twoja firma ma program i ile potrzeba, aby zdobyć mecz. Kobiety powinny również sprawdzić harmonogram nabywania uprawnień, aby sprawdzić, kiedy będą mogły ubiegać się o przyznane im fundusze.
Uruchom IRA. Kobiety, które nie mają dostępu do programu 401k lub podobnego, mogą nadal uruchamiać konto przeznaczone tylko na emeryturę, takie jak IRA. IRS ogranicza składki na IRA do 5 500 USD rocznie, więc kobiety próbujące oszczędzić na emeryturę mogą potrzebować dodatkowego pojazdu oszczędnościowego.
Znajdź planistę finansowego. Kobieta, która nie czuje się dobrze, szukając własnych opcji emerytalnych, może szukać schronienia w planiście finansowym. Płatniczka planista finansowy będzie słuchać jej potrzeb, określić, co musi zapisać na emeryturę i skonstruować plan specyficzny dla jej życia. Możesz znaleźć Certified Financial Planner w twojej okolicy tutaj.
Poczekaj na ubezpieczenie społeczne. Świadczenia z zabezpieczenia społecznego są dostępne od wieku 67 lat, ale ci, którzy czekają aż do 70 roku życia, otrzymają dodatkowe 8% rocznie. Ta różnica może być bardzo ważna dla kobiet, które nie zdołały oszczędzić na emeryturę.
Róbcie nadspodziewane składki. Kobiety w wieku 50 lat i starsze mogą wnieść dodatkowy wkład do swoich kont emerytalnych. Na przykład kobiety mogą dodać dodatkowe 1000 $ na konto IRA i dodatkowe 6 000 $ na swoje 401 000. Robienie tego konsekwentnie może pomóc kobietom w dotarciu do miejsca, w którym muszą się udać na emeryturę.
Oszczędzaj wcześnie. Im wcześniej kobiety mogą oszczędzać na emeryturę, tym lepiej. Łatwiej jest budować bogactwo, przyczyniając się trochę na raz przez kilka dziesięcioleci, niż próbować zrzucić duże kwoty pieniędzy później. Nawet jeśli to tylko 25 USD miesięcznie, to jest lepsze niż nic.
Poddaj podwyżki i premie w kierunku przejścia na emeryturę. Za każdym razem, gdy otrzymujesz podwyżkę lub promocję, dodaj te pieniądze automatycznie do emerytury. Nie przegapisz tego, czego nigdy nie będziesz mieć.

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, ważne jest, aby kobiety nauczyły się, jak i zacząć oszczędzać, inwestować i planować swoją przyszłość. Na niemal każdym etapie dorosłego życia są rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo finansowe.

Po zablokowaniu kredytu hipotecznego łatwo jest pomyśleć, że umowa została zawarta (i wiele razy chcesz zapomnieć o stosach papierów, które właśnie przeszedłeś). Zakładasz, że dokonasz płatności na czas i będziesz mógł cieszyć się nowym domem na długo i szczęśliwie. Brzmi łatwo, prawda?

To zdecydowanie opcja, ale nie najlepsza na dłuższą metę. W zależności od tego, kiedy kupiłeś dom i czas na pozostanie w nim, istnieje wiele sposobów, dzięki którym możesz zmniejszyć swoją miesięczną opłatę, zaoszczędzić na odsetkach i ogólnie zmniejszyć całkowity koszt przez cały okres trwania pożyczki. Nie mówimy tutaj o pieniądzach – mówimy tysiące dolarów rocznie.

Oto niektóre z najlepszych sposobów, aby to zrobić, z przykładami tego, ile Ty i Twoja rodzina mogliby zaoszczędzić na hipotece.
Przełącz na niższą częstość

Możesz refinansować i zaoszczędzić na odsetkach bez zmiany na 15-letni okres. 25-letni kredyt hipoteczny o wartości 200 000 $ na poziomie 4,5%, po refinansowaniu do 20 lat na poziomie 3,5% spowoduje 171 619,34% zmniejszenia odsetek. To oszczędność w wysokości 8.550 USD rocznie.

Najlepiej refinansować, gdy stopy procentowe są niskie, a masz doskonałą zdolność kredytową – zwykle 750 lub więcej. Jeśli jesteś w trakcie odbudowy kredytu, rozważ trzymanie się na czas, a także upewnij się, że bierzesz pod uwagę wszelkie opłaty związane z procesem refinansowania i jak długo planujesz pozostać w domu.
Pozbądź się PMI

Prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego (PMI) to to, co płacą kredytobiorcy, gdy dokonują wpłaty w wysokości mniejszej niż 20% kosztów domu. PMI chroni pożyczkodawcę w przypadku, gdy nie dokonasz płatności w całości.

Większość kredytodawców nalicza rocznie od 0,5 do 1% kredytu na PMI. Na przykład PMI w przypadku pożyczki o wartości 300 000 USD będzie kosztował 3000 USD rocznie lub 250 USD miesięcznie.

Jeśli osiągnąłeś 20% lub więcej w kapitale własnym, możesz pozbyć się PMI poprzez refinansowanie lub poprosić pożyczkodawcę, by go upuścił. Nie każdy dostawca pożyczki automatycznie obniża PMI po osiągnięciu tego progu, więc być może będziesz musiał o tym przypomnieć. Niektóre z nich wcale nie upuszczą PMI, więc będziesz musiał refinansować, aby się go pozbyć.
Zrób większą zaliczkę

Im mniejsza zaliczka, tym wyższe będą miesięczne płatności. Na przykład dom rodzinny o wartości 300 000 USD z opcją zaliczki w wysokości 3,5%, hipoteką 30-letnią o oprocentowaniu 4,5% będzie miał miesięczną wypłatę w wysokości 1 467 USD. Zaliczka w wysokości 20% na ten sam kredyt hipoteczny pozwoliłaby zaoszczędzić pożyczkobiorcy więcej niż 250 USD miesięcznie lub 3000 USD rocznie (i ponad 40 000 USD odsetek w okresie trwania pożyczki).

Złożenie większego wkładu potrwa dłużej, ale możesz zaoszczędzić tysiące dolarów na odsetkach, jeśli poczekasz. Oczywiście, nie jest to opcja dla tych, którzy już podpisali się na linii przerywanej, ale każdy, kto wciąż jest w trakcie zamykania ich hipoteki, powinien rozważyć podjęcie tej trasy.
Refinansowanie na 15-letni kredyt hipoteczny

Jak można się domyślić, 15-letni kredyt hipoteczny ma wyższą miesięczną wypłatę niż jego 30-letni odpowiednik, ale (i jest to DUŻA, ale) wiąże się ze znacznie mniejszym odsetkiem. Na przykład, hipoteki o wartości 250 000 USD z 30-letnim okresem i rynkową średnią 4,25% stopy procentowej będą miały miesięczną zapłatę 1 229,85 USD. Zapłacisz 192,745.98 $ w ciągu 30 lat.

15-letni kredyt hipoteczny o oprocentowaniu 3,625% będzie płatny miesięcznie w wysokości 1 802,59 USD, ale zapłacicie jedynie 74 466,67 USD. To 2,5 razy mniej niż opcja 30-letnia.

Pieniądze Helllooo zapisane!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *