Kiedy spotykam się z potencjalnymi klientami po wstępnych konsultacjach i z klientami na ich pierwsze spotkanie, staram się uzyskać odpowiedź na pytanie „jak możemy porównać się z Twoimi innymi klientami?”. Większość ludzi ma wyobrażenie o tym, gdzie myślą, że stoją ze swoimi finansami . Jest albo złe, albo złe, dobrze, dobrze, dobrze, albo świetnie. Jednak ostatecznie trudno jest mieć poczucie pewności co do miejsca, w którym się znajdujesz, bez wcześniejszej pracy, aby dowiedzieć się, dobrze … gdzie stoisz. Chciałbym ci powiedzieć, że nie będzie tak źle, jak myślisz, albo będzie tak wielki, jak sobie wyobrażasz, ale szczerze mówiąc, nie będziemy wiedzieć, dopóki nie poświęcisz czasu, by ocenić, gdzie stoisz i dowiedzieć się, jakiego rodzaju ruchów, które musisz wykonać, aby dostać się (lub pozostać) tam, gdzie musisz być. Jeśli szukasz podsumowania i sprawdzenia, które pola zostały „sprawdzone”, oto kilka ważnych, samooceny pytań, aby zadać sobie pytanie, jak ocenić aktualny stan swoich finansów:

Czy posiadasz w pełni finansowany fundusz kryzysowy?

Jeśli jesteś domem z jednym dochodem, powinieneś dążyć do posiadania 6 miesięcznych wydatków „koniecznych” na łatwy i płynny rachunek (np. Gotówkę / oszczędności). Jeśli jesteś rodziną z podwójnymi dochodami, najprawdopodobniej otrzymasz szansę na 3 miesiące, ale 6 jest lepsza. Życie jest nieprzewidywalne i nieoczekiwane rzeczy dzieją się przez cały czas. Nie chodzi o to, czy coś się wydarzy, ale o to, kiedy i jakie finanse będą w lepszym stanie, jeśli masz gotówkę na poradzenie sobie z nieplanowanymi momentami, niż gdybyś musiał polegać na kartach kredytowych i wkopać się w siebie. dług.

Czy twoja ocena kredytowa w „doskonałym” zakresie?

Cel uzyskania oceny kredytowej wynosi 720 lub więcej. Twój wynik kredytowy to twoja karta raportu finansowego, tyle że nie można się jej pozbyć po studiach. Ta liczba pozwoli Ci zaoszczędzić lub kosztować pieniądze przez całe życie. Im wyższy wynik, tym niższe oprocentowanie, które otrzymujesz, i tym więcej pieniędzy zaoszczędzisz, jeśli chodzi o zaciągnięcie kredytu hipotecznego lub samochodowego. Twój wynik kredytowy po prostu wskazuje Twoją zdolność kredytową i informuje pożyczkodawcę, jak wiarygodne i terminowe będzie spłacanie pożyczki. Posiadanie wysokiego wyniku kredytowego jest nieocenione, aby zawsze zapewniać najlepsze opcje finansowania. Powiązany artykuł: Co Millennials muszą wiedzieć o swoich punktach kredytowych

Czy oszczędzasz co najmniej 10% na emeryturę?

Jeśli masz 20 lat, powinieneś dążyć do 10% oszczędności na emeryturze. Jeśli masz 30 lat, celuj o 15%. Im wcześniej zaczniesz oszczędzać, tym lepiej, a kiedy zdecydujesz, ile zaoszczędzić, ważne jest, aby przemyśleć przyszłość, którą chcesz. Poświęć trochę czasu na zastanowienie się nad tym, co chciałbyś robić na emeryturze i kiedy myślisz, że chcesz przejść na emeryturę.

Czy jesteś w stanie sprostać codziennym wydatkom?

Jeśli polegasz na kartach kredytowych i długu, aby przetrwać, jest szansa na zmianę finansową. Często powodem, dla którego ludzie mają poczucie, że żyją od wypłaty do wypłaty, nie jest to, że nie mają wystarczająco dużo pieniędzy. Chodzi o to, że nie wydają mądrze pieniędzy, które mają. W takim przypadku może to być dość proste ćwiczenie, aby uzyskać płynność finansową, aby z łatwością sprostać codziennym wydatkom. Ważne jest, aby najpierw zrozumieć swoje obecne nawyki wydatków, śledząc swoje wydatki. Kiedy już wiesz, gdzie idą twoje pieniądze, możesz określić, które wydatki możesz całkowicie wyeliminować, a także inne nawyki wydatków, które można zmienić, aby łatwiej pokryć stałe wydatki i wyrównać resztę pieniędzy w obszarach, które najbardziej Cię interesują. (Uwaga, jeśli wydostanie się z długów jest konieczne – zalecam uwolnienie pieniędzy, aby przejść do planu spłaty długu).

Czy czujesz się dobrze wynagrodzony za swoją pracę?

Pamiętaj, że jeśli chodzi o odszkodowanie, nie musi to być tylko wynagrodzenie. Możesz również rozważyć korzyści, strukturę premii, opcje na akcje dla pracowników, elastyczne zasady urlopowe i pracę w domu. Jeśli dochody i świadczenia, które zarobisz za pracę, którą wykonujesz, nie są dobre, może nadszedł czas na zmianę. Nie wahaj się negocjować podwyżki, szczególnie po pomyślnym ukończeniu ważnego projektu. Jeśli ciężko pracujesz i wykonujesz wspaniałą pracę, poproś o odszkodowanie za to. Jeśli twój obecny pracodawca nie jest w stanie lub nie chce ci zapłacić, to czy jesteś gotów rozważyć przeniesienie się do innej firmy lub rozpoczęcie pobocznego działania? Forbes informuje, że pracownicy przebywający w firmach dłuższych niż dwa lata otrzymują 50% zniżki. Jeśli nie czujesz się teraz dobrze wynagrodzony, wiedz, że masz opcje, jeśli chcesz podjąć działanie.

Czy twoja sieć warta jest wzrostu?

Twoja wartość netto to twoja całkowita wartość finansowa – mierzona w dolarach i jest czymś, co uważam za miarę twojego finansowego zdrowia. Po zebraniu całego majątku i odjęciu wszystkich swoich zobowiązań pozostanie ci całkowita wartość netto. W miarę upływu lat, co chcesz zobaczyć, dzieje się to, że twoje aktywa rosną, a twoje zobowiązania maleją. Zacznij od tego, gdzie jesteś dzisiaj – poznaj swój numer – i śledź co 6-12 miesięcy, aby sprawdzić, czy Twoje zasoby faktycznie rosną wraz z upływem czasu. Jeśli twoja wartość netto jest w stagnacji lub spada, powinieneś wiedzieć, co powoduje brak wzrostu, dzięki czemu możesz rozwiązać wszelkie problemy, które staną na przeszkodzie twojej kondycji finansowej.

Czy masz plan spłaty długu?

Jeśli masz dług, na pewno chcesz mieć plan spłaty. Istnieje wiele sposobów na wyjście z długów, ale dwa najbardziej skuteczne sposoby to lawina długów i lawina długów. Oba plany wiążą się z agresywnym spłacaniem jednego salda, przy jednoczesnym dokonywaniu minimalnych płatności na resztę. Różnica polega na tym, w jakiej kolejności radzisz sobie z długami. Dzięki metodzie długów śnieżnych spłacasz swój dług od najmniejszego do największego salda, dzięki czemu możesz nawiązywać dobre nawyki i wpłacać coraz więcej pieniędzy do następnego długu. Przy pomocy metody lawinowej długu spłacasz długi od najwyższej stopy procentowej do najniższej stopy procentowej, dzięki czemu płacisz tak mało jak to tylko możliwe i przenosisz oszczędności do następnego długu. Najważniejszą rzeczą jest posiadanie planu na temat tego, w jaki sposób spłacasz dług i trzymasz się go.

Czy Twoje podatki są pod kontrolą – czy jesteś winien lub otrzymujesz zwrot pieniędzy?

Idealnie, chcesz zerwać nawet w czasie podatkowym, w przeciwnym razie udzielasz pożyczki bez odsetek rządowi, jeśli otrzymasz zwrot pieniędzy (lub poczujesz się trochę rozdrażniony, jeśli jesteś winien). Zero jest celem! Jeśli jesteś winien dużo podatków lub otrzymałeś znaczny zwrot podatku, coś poszło nie tak w tym roku. Aby upewnić się, że ponownie nie jesteś winien w przyszłym roku, musisz zrozumieć swoje zobowiązania podatkowe i odpowiednio dostosować swoje potrącenia. Być może skontaktuj się z działem zasobów ludzkich, aby zaktualizować swój W-4 lub dostosować swoje płatności kwartalne, jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą i rozwijasz się.

Czy posiadasz odpowiednie ubezpieczenie?

Ubezpieczenie jest trudnym tematem, ale musisz przynajmniej zapewnić sobie ubezpieczenie zdrowotne i rentowe. Ponadto będziesz potrzebować ubezpieczenia na życie, jeśli istnieją inne osoby, które są zależne od Twojego dochodu. Istotne jest również posiadanie ubezpieczenia majątkowego i wypadkowego (takiego jak ubezpieczenie samochodu, domu, parasola i najemcy). Zawsze współpracuj ze swoim brokerem lub agentem, aby potwierdzić, że masz odpowiedni poziom pokrycia potrzebny w danej sytuacji. Nie zgadujcie!

Czy twoje inwestycje są odpowiednio zróżnicowane?

Jeśli oszczędzasz na emeryturę, a twoje inwestycje są w gotówce, istnieje szansa, że ​​odpowiedź na to pytanie brzmi „nie”. Twoje inwestycje powinny być przydzielane w oparciu o ramy czasowe, dopóki nie będziesz potrzebował funduszy. Istnieje debata pomiędzy tym, kiedy inwestować lub nie inwestować na krótko- i średnioterminowe cele, ale jeśli potrzebujesz funduszy w mniej niż 5 lat, CD będzie najbezpieczniejszym zakładem. Jeśli inwestujesz długoterminowo, upewnij się, że masz mieszankę akcji i stałego dochodu, małych i dużych firm oraz krajowych i międzynarodowych. Wykorzystaj fundusze inwestycyjne i fundusze giełdowe, które pomogą Ci w dywersyfikacji, gdy zaczynasz od mniejszych sum pieniędzy. Na ile z powyższych odpowiedzi odpowiedziałeś „tak”? Jeśli masz 10 za 10, to jesteś na dobrej drodze finansowej! Jeśli są jakieś pytania, które sprawiły, że zastanawiasz się lub myślisz, że możesz potrzebować zmiany, nie ma lepszego czasu niż teraz, aby wprowadzić pewne poprawki. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to mieć świadomość tego, co robisz, i monitorować swoje finansowe zdrowie rok po roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *