Zapytaj przedsiębiorcę o korzyści płynące z prowadzenia własnej działalności gospodarczej, a zobaczysz, jak zwykle są wyświetlane. Będą chętnie dzielili się informacjami na temat zalet przedsiębiorczości, w tym wolności, elastyczności, niezależności i kontroli równowagi życia zawodowego. To są poważne korzyści – a badania pokazują, że niezależnie od tego, jakiego rodzaju przedsiębiorcy zarabiają, osobiste zadowolenie i wolność, jaką daje ich droga, sprawia, że ​​ludzie, którzy rozpoczęli własną działalność, należą do najszczęśliwszych z nas.

Ważne jest jednak, aby zauważyć, że pieniądze są częścią równania, a tworzenie dobrych nawyków w zakresie zarządzania pieniędzmi jako przedsiębiorcy może być trudne ze względu na brak stałej i niezawodnej wypłaty, którą pracownicy zabierają do domu regularnie, w znany sposób.

Niestabilny dochód może sprawić, że zarządzanie finansami osobistymi jest trudne

Przedsiębiorcy (i freelancerzy) nie mają luksusu ciągnąć tej samej kwoty co dwa tygodnie lub co miesiąc. Chociaż nie wiadomo dokładnie, jak będzie wyglądał twój miesięczny dochód, zarządzanie finansami będzie trudniejsze, nie jest niemożliwe.

Posiadanie zmiennego, zmiennego dochodu bardzo podkreśla znaczenie śledzenia całego przepływu gotówki. Dotyczy to pieniędzy i pieniędzy wychodzących, do ostatniego centa. Utrzymanie budżetu jest kolejnym ważnym krokiem w kierunku osobistych sukcesów finansowych dla każdego, ale jest to szczególnie ważne dla przedsiębiorców.

Uczyń swój budżet tak elastycznym, jak twój dochód może być każdego miesiąca. Stwórz budżet, w którym łatwo zorientujesz się, co można wyciąć, jeśli środki są krótkie przez miesiąc. Innymi słowy, poważnie traktuj oddzielenie swoich potrzeb i potrzeb tak, aby w ciasnych miesiącach potrzeby mogły szybko zostać wyeliminowane, jeśli to konieczne.

Na przykład podziel wszystko na szczegółowe kategorie, które mają dla ciebie sens; w ramach swoich wydatków uznaniowych możesz mieć kategorię „posiłki” i „rozrywkę”. Jeśli Twój dochód jest niższy niż oczekiwano przez jeden miesiąc, wiesz, że możesz łatwo i bezboleśnie wyeliminować te dwa obszary budżetu, aby zmniejszyć wydatki. W ten sposób możesz upewnić się, że mniejsza kwota środków pieniężnych zostanie przeznaczona na rzeczywiste potrzeby, takie jak rachunki, narzędzia i artykuły spożywcze.

Zaakceptuj styl życia lekko troskliwy

Jako przedsiębiorca o zmiennym, a nie stałym dochodzie, musisz zachować szczególną ostrożność, aby chronić się przed inflacją w stylu życia. Twój dochód może pozwolić ci żyć jak król jeden miesiąc – ale w następnym miesiącu może nastąpić spowolnienie i kolejny bolesny spadek zarobków.

Określ priorytety swoich wydatków i upewnij się, że wszelkie środki pieniężne są wykorzystywane do zdobywania rzeczy, które naprawdę cenisz, i upewnij się, że najpierw płacisz sobie, przyczyniając się do osiągnięcia celów oszczędnościowych, kont emerytalnych i funduszy na deszczowe dni.

Przygotuj się na planowanie z wyprzedzeniem

Przedsiębiorcy zajmujący się budżetem muszą wykazywać się aktywnością w zakresie nieoczekiwanych wydatków i oszczędności. Chociaż każdy powinien mieć pieniądze zarezerwowane na wypadek sytuacji awaryjnych, ci, którzy są freelancerami lub którzy posiadają własne firmy, powinni rozważyć utworzenie wielu funduszy rezerwowych (lub mających fundusz na wypadek sytuacji nadzwyczajnych, który jest znacznie większy niż średnia zalecana kwota).

Kiedy masz zmienny dochód, istnieje większe ryzyko, że nie będziesz miał czasu, gdy będziesz potrzebował pieniędzy na pokrycie czegoś nieprzewidzianego. Staraj się odłożyć wydatki na gospodarstwo domowe o wartości od trzech do sześciu miesięcy, które pomogą Ci przetrwać, jeśli masz kilka miesięcy niskich zarobków. Po utworzeniu tego funduszu pracuj nad stworzeniem oddzielnego funduszu, który pomoże w sytuacjach kryzysowych.

Po zbudowaniu wygodnej poduszki, jeśli wszystko pójdzie na południe, musisz pomyśleć o swojej przyszłości. Przedsiębiorcy muszą starać się oszczędzać na emeryturę, ponieważ nie ma żadnych pracodawców, którzy mogliby zaoferować Ci sponsorowane plany lub mecze firm.

Uwaga: Nadal masz wiele świetnych opcji (wystarczy przejąć inicjatywę). Wybierz jednego SEP IRA, Solo 401 (k) lub Simple IRA.

Jak zautomatyzować swoje oszczędności i pozostać na bieżąco (nawet przy niestabilnym dochodzie)

Nie wystarczy wiedzieć, że musisz oszczędzać – musisz dokonać wpłat na swoje konta! Jest to jednak trudne, gdy nie wiesz dokładnie, jaki będzie dochód każdego miesiąca.

Przyjrzyj się swoim poprzednim zarobkom i oblicz średnią. Opierając się na tym numerze, powinieneś być w stanie określić dość bezpieczne domysły na to, co byłoby wygodne przyczyniając się do oszczędności miesięcznie. Spróbuj skonfigurować automatyczną płatność na swoje konta (łatwo ją zapomnieć lub pozwolić jej się przesuwać, jeśli musisz robić to ręcznie za każdym razem).

Ponieważ Twoje dochody ulegną zmianie, wykonaj to działanie, poświęcając czas, by usiąść co dwa tygodnie lub co miesiąc, aby przejrzeć wszystkie swoje finanse. Umożliwi to dostosowanie wydatków i oszczędność w razie potrzeby – ale nadal będzie mieć zautomatyzowany fundament do pracy.

Zarządzanie finansami osobistymi jako przedsiębiorcy o zmiennym dochodzie może być trudne, ale jest to możliwe. Zaplanuj działania w nagłych wypadkach i nieoczekiwane powolne miesiące, spraw, by wydatki były tak elastyczne, jak Twoje dochody, i nadal ciesz się swobodą i niezależnością podczas budowania firmy. Chcesz uzyskać więcej informacji na temat przejęcia kontroli nad swoim życiem finansowym? Wejdź na listę sprawdzonych zamożnych zamawiających, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do 9 kroków do praktycznego bogactwa, przewodnika po uzyskaniu jak najlepszej formy finansowej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *