Prowadzenie gospodarstwa domowego jako samotnego rodzica może stanowić wyzwanie. Ale dzięki odpowiednim narzędziom, organizacji i wsparciu możesz stać się wyjątkowo skuteczny, jeśli chodzi o zarządzanie codziennymi zadaniami. Ponieważ, bądźmy prawdziwi: NIE WYBIERASZ WYBORU!

Korzystając z aplikacji, outsourcingu, budżetowania i automatyzacji, możesz zorganizować swoje intensywne życie, niezależnie od tego, czy masz wiele dzieci, wymagającą karierę i pragniesz więcej czasu z rodziną.

Poniższy przewodnik pokaże, jak nadać priorytet kalendarzowi i zadaniom, aby rodzina była szczęśliwa, zdrowa i zrównoważona.
Asygnowanie

Jednym z najprostszych sposobów na efektywne zarządzanie gospodarstwem domowym jest outsourcing. Jednak nie możesz zatrudniać pomocy, dopóki nie wiesz, ile pieniędzy musisz wydać. Właśnie tam pojawia się budżetowanie.

Stworzenie pierwszego budżetu jako samotnego rodzica może być trudne, szczególnie jeśli jesteś przyzwyczajony do posiadania podwójnych dochodów. Jednak dzięki wystarczającemu śledzeniu i organizacji możesz znaleźć sposób na zmaksymalizowanie swojego czasu i energii, aby żyć jak najbardziej kumple i być niesamowitym wzorem dla swoich dzieci (i każdego, kto obserwuje).
Śledzenie wydatków

Tworząc budżet, pierwszym miejscem do rozpoczęcia jest śledzenie wydatków. Kapitał Osobisty to bezpłatne narzędzie, które pokazuje pełny obraz finansowy, w tym dochody, wydatki, zadłużenie i wartość netto. Mięta jest również dobrym narzędziem do śledzenia wydatków przez cały miesiąc.

Twórz kategorie budżetowe

Po rozpoczęciu śledzenia wydatków możesz utworzyć kategorie budżetu, pamiętając, że powinieneś mieć budżet zerowy. Budżet oparty na zera to podział każdego zarobionego dolara na określoną kategorię, w tym kategorię oszczędności.

Poświęć trochę czasu na zastanowienie się nad kategoriami budżetu, które ułatwiłyby Ci życie. Jako rodzic samotnie wychowujący dzieci, możesz potrzebować przydzielić więcej na outsourcing pewnych zadań, takich jak opieka nad dziećmi i sprzątanie, jednocześnie ograniczając niektóre dodatki, takie jak jedzenie.

Pamiętaj, że budżetowanie to nawyk, którego zdobycie wymaga czasu. Prawdopodobnie zajmie ci to kilka miesięcy, aby przyzwyczaić się do życia w ramach budżetu. Jednak gdy masz już solidny budżet, w którym każdy dolar zostanie przypisany do kategorii na początku miesiąca, zaczniesz czuć się wzmocniony swoimi pieniędzmi.

Zarządzanie czasem

Oprócz przestrzegania budżetu, jednym z najważniejszych aspektów prowadzenia gospodarstwa domowego z jedną mamą jest zarządzanie czasem. Może to być trudne, gdy musisz skoordynować pracę, zajęcia po szkole, wieczorne wyjścia z przyjaciółmi i inne.

Aby bardziej efektywnie zarządzać czasem, spójrz na aktualny harmonogram. Ile zajęć pozalekcyjnych znajduje się w kalendarzu? Ostatnie badania pokazują, że rodzice wydają średnio 739 USD rocznie i niezliczone godziny po zajęciach szkolnych. Nie tylko zajęcia pozalekcyjne są drogie, ale zajmują dużo czasu. Czy możesz wybrać tylko jedną aktywność na dziecko? Czy możesz przestać uczestniczyć w jednym działaniu, którego boisz się jeździć każdego tygodnia? W końcu twoje dzieci nie osiągają maksymalnej wartości z doświadczenia, jeśli ich mama jest zrzędliwa o tej godzinie podróży w obie strony do drogiej klasy gimnastycznej, której twoje dziecko nawet nie jest tym zainteresowane!

Pamiętaj, że możesz wysłać swoje dzieci do piłki nożnej, ale nie pozwolić im rywalizować w drużynie rywalizującej w podróżach. Możesz także wysłać swoje dzieci na lekcje tenisa, nie biorąc udziału w turniejach w każdy weekend. Zasadniczo rób to, co działa dla Twojej rodziny.

Dodatkowo rodzice samotnie wychowujący dzieci mają dodatkową warstwę planowania, którą należy wziąć pod uwagę, jeśli dzielisz się opieką nad dziećmi i związanymi z nimi planami. Jednocześnie musisz zachować elastyczność, jeśli ty lub twój były podróżujesz, lub jeden z was ma konflikt pracy lub pojawia się choroba.

Utrzymanie tego wszystkiego może wydawać się przytłaczające, istnieje wiele sposobów konsolidacji i organizacji nawet najbardziej obciążonego harmonogramu. Kilka przykładów:
Aplikacje

Cozi: Cozi to jedna z najpopularniejszych aplikacji do organizowania rodziny. Możesz zarządzać harmonogramami swojej rodziny w jednym miejscu, a także przechowywać listy zakupów i listy zadań. Co najlepsze, możesz uzyskać do niego dostęp na wielu urządzeniach, aby Twoje dzieci mogły zobaczyć harmonogram.
Kalendarz tygodnia: wiele opinii mówi, że Kalendarz tygodniowy jest najlepszą dostępną aplikacją kalendarza. Nie jest darmowy, ale rozsądny 1,99 $.
Aplikacja Hub: Apple wybrał aplikację Hub jako najlepszą nową aplikację produktywności. Możesz udostępniać kalendarze i listy członkom rodziny za pośrednictwem aplikacji Hub. Możesz także udostępniać zdjęcia i wspomnienia.

Outsourcing

Kolejnym świetnym sposobem na usprawnienie zarządzania czasem jest outsourcing.

Nikt nigdy nie stał się bogaty bez outsourcingu. Przecież już zlecasz pranie pralni pralce i suszarce oraz transportujesz do samochodu, autobusu lub samolotu. Zrób krok dalej i zlecaj na zewnątrz sprzątanie i załatwianie spraw.

Opieka nad dziećmi i opieka nad dziećmi:

Ważne jest, aby mieć kilka opiekunów na chwile, kiedy potrzebujesz dodatkowej pomocy. Na przykład możesz chcieć mieć młodszego opiekuna, który pobiera mniej za godzinę na noc ze swoimi dziewczynami. Następnie możesz chcieć zaufanej opiekunki, która jest starsza z czystym zapisem jazdy, aby pomóc Ci w zdobyciu dzieci i po zajęciach po szkole. Posiadanie kilku różnych opiekunów w różnym wieku pomoże ci czuć się pewnie podczas robienia planów lub planowania ważnych wydarzeń. Care.com jest doskonałym źródłem do znalezienia opiekunów.
Trawnik Utrzymanie i pielęgnacja

Jeśli lubisz pracować na podwórku, sam możesz wykonać to zadanie. Jeśli jednak chcesz spędzić weekend, ciesząc się dziećmi, zamiast kosić trawnik, jest to niedrogie zadanie do outsourcingu.
Sprzątanie i pranie

Jedynym sposobem na zwiększenie swoich dochodów i zmniejszenie stresu jest outsourcing rzeczy, których nienawidzisz lub które są złe – lub są poniżej twojego poziomu wynagrodzenia. Pranie i sprzątanie są najważniejsze na tej liście. Niektórzy ludzie lubią pranie (kojąca jakość, ciepłe ręczniki zimą, yada yada), a jeśli to ty, myślę, że jesteś kosmitą. Jeśli to ty, pomyśl o praniu jako hobby – nie o obowiązku. Nigdy nie czuj się winny za zatrudnienie kogoś do czyszczenia domu i prania. Wszystko, co robisz, to płacenie komuś, by uwolnił twój cenny czas, abyś mógł rozwijać swój biznes, relaksować się, ćwiczyć, spędzać czas z dziećmi lub randką.
Błędy i konserwacja

Ile razy powiedziałeś: „Potrzebuję osobistego asystenta!” Na szczęście dzięki takim aplikacjom jak TaskRabbit można wynająć kogoś, kto wykona małe prace konserwacyjne w domu, załatwi sprawunki lub w inny sposób sprawnie obejdzie się (ładnie) za rozsądną opłatą. GENIUSZ.
Automatyzacja

Istnieje wiele sposobów, aby zautomatyzować swoje życie w dzisiejszych czasach, a to może pomóc w usprawnieniu harmonogramu, rachunków, połączeń telefonicznych i innych.
Opłata za rachunki

Skonfiguruj automatyczne płatności za karty kredytowe, rachunki za energię elektryczną, rachunki kablowe, ubezpieczenie samochodu i inne. Wszystko, co musisz zrobić, to zapewnić, że zaczniesz co miesiąc z wystarczającą ilością pieniędzy, aby pokryć te rachunki (i inne regularne wydatki) na swoim koncie bankowym. Pod koniec miesiąca sprawdź, czy każda firma odjęła prawidłową kwotę z Twojego konta bankowego i to wszystko.
Planowanie

Jeśli masz iPhone’a, możesz poprosić Siri o dodanie rzeczy do kalendarza. Powiedz Siri „Dodaj jutro fryzurę o dziewiątej rano do mojego kalendarza.” Automatycznie doda spotkanie do telefonu bez konieczności wpisywania go.

Zaopatrzenie gospodarstwa domowego

Użyj opcji Subskrybuj i Zapisz w usłudze Amazon, aby utworzyć subskrypcje materiałów eksploatacyjnych dla gospodarstw domowych. Podłącz papier toaletowy, ręczniki papierowe, pieluchy, środki czystości i cokolwiek innego, z czego korzystasz regularnie, i otrzymuj je automatycznie co kilka tygodni – ze zniżką. O jedno mniej martwić się i oszczędzać pieniądze!
Planowanie posiłków

Pomysł planowania posiłków na cały miesiąc wydaje się zniechęcający. Dodatkowo, jako rodzic samotnie wychowujący dzieci, masz ograniczony czas. Na szczęście, dzięki pięknu technologii, możesz zrobić zakupy spożywcze, przygotować kolację, a nawet znaleźć tanie restauracje. Oto jak:

Zakupy spożywcze

Wszyscy chcemy robić zdrowe posiłki dla naszej rodziny, ale czasami chodzenie do sklepu może być takim obowiązkiem. Oto kilka sposobów na ułatwienie:

Planowanie menu: Możesz usiąść, przesiać dziesiątki przepisów na Pinterest i zaplanować swoje menu samodzielnie lub możesz zapłacić za usługę, która zrobi to za ciebie. Niektóre wspaniałe usługi planowania menu są planowane do spożycia i kolacja codziennie.
Dostawa: Zapisz się do Amazon Fresh, a oni dostarczą artykuły spożywcze do twoich drzwi. Jeśli nie chcesz płacić za usługę premium, możesz zamówić jedzenie od Brandless, gdzie wszystko kosztuje 3 USD. Wiele lokalnych sklepów spożywczych oferuje teraz także odbiór krawężnika za symboliczną opłatą (w tym WalMart). Możesz także skorzystać z usługi takiej jak Instacart, Shipt lub Peapod, aby wynająć kogoś do robienia zakupów w lokalnych sklepach.Zarządzanie życiem dzieci

Mówiąc o dzieciach, istnieje wiele różnych strategii zarządzania wszystkimi ich różnymi potrzebami przy jednoczesnym oszczędzaniu pieniędzy. Poniżej znajduje się kilka przykładów codziennych wskazówek dotyczących zarządzania czasem, jak również porad dotyczących planowania długoterminowego.

Codzienne zarządzanie swoimi dziećmi

Obowiązki: Zapomnij o planach pracy. Zamiast tego pobierz aplikację ChoreMonster. Ta aplikacja nagradza dzieci za pomocą systemu punktowego za wykonywanie obowiązków domowych. Mogą je wymienić na czas wyświetlania, lody, gotówkę i inne.
Dodatkowe programy: Istnieje wiele różnych opcji, jeśli chodzi o zajęcia pozalekcyjne. Spróbuj wybrać zajęcia, które dzieci lubią, ponieważ zapobiegnie to marudzeniu i walce prowadzącej do aktywności. To trudne, ale staraj się zachować równowagę między utrzymaniem ich w ruchu a przeładowaniem ich. Wielu rodziców wybiera jedną aktywność sportową, jedną aktywność artystyczną i jedną aktywność szkolną. Twoje dzieci mogą grać w piłkę nożną, ćwiczyć pianino i dołączyć do klubu programistycznego w szkole. To powinno sprawić, że będą bardziej zajęci przez cały tydzień, ucząc ich cennych umiejętności życiowych.
Ubrania na noc: Dzieci w wieku 3 lat mogą pomóc w praniu. Zacznij je wcześniej i zwerbuj ich pomoc w tym procesie. Jeśli pranie zostanie ukończone, dzieci mogą wyłożyć ubrania poprzedniej nocy. To wyeliminuje poranny stres. Nie zapomnij rozłożyć lub spakować wszystkich potrzebnych ubrań na cały dzień, w tym korków do piłki nożnej i butów baletowych. Wielu rodziców lubi aplikację Happy Kids Timer, która pomaga dzieciom zapamiętać ich poranne obowiązki, takie jak robienie łóżka, bez konieczności ich nagabywania.
Wydawaj, oszczędzaj i rozdawaj słoiki: Nauczanie zarządzania pieniędzmi dzieci od najmłodszych lat pomaga im nie tylko jako dorosłym, ale pomaga im również docenić ciężką pracę. Dorastanie w gospodarstwie domowym z jedną mamą może być stresujące finansowo, ale mówienie o pieniądzach na początku będzie pokazywać dzieciom, jak szanować pieniądze. Za każdym razem, gdy zarabiają pieniądze, zachęć ich do dzielenia zarobków na trzy słoiki. Zrób jeden słoik na wydatki, jeden na oszczędzanie na coś większego, a drugi na cel charytatywny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *