Oto moja wołowina z branżą usług finansowych, a także prawie każdy pisarz finansowy, z jakim kiedykolwiek się spotkałem: wszyscy robią pieniądze zbyt skomplikowane i mylące.

Przeciętny człowiek, który nie jest pasjonatem finansów osobistych, wie, że powinien oszczędzać i inwestować.

Ale informacje, instrukcje i infrastruktura (jak rachunki maklerskie) w świecie pieniędzy są pełne żargonu i drobiazgów, których nie trzeba znać, aby być finansowo bezpiecznym – lub nawet zamożnym.

Nawet bardzo wykształceni i profesjonalni ludzie stają się zastraszani, znudzeni i nie oszczędzają i inwestują tak, jak powinni, ponieważ czują się głupi i zastraszani. Wiem, że w 100% tak się czułem. Fidelity Investments, dobrze sobie radzisz z moimi pieniędzmi od 20 lat, ale za każdym razem, gdy chcę kupować lub handlować ciężko zarobioną gotówką, wściekam się na to, jak myląca i głupia jest twoja głupia strona internetowa.

Jest to jeden z wielu powodów, dla których Amerykanie oszczędzają i inwestują zdecydowanie za mało, a kobiety w szczególności są daleko w tyle w tej dziedzinie.

Mam osobistą misję, aby pomóc kobietom przełamać ich lęki i przestać inwestować, a na koniec zlikwidować lukę w bogactwie.

Przeczytaj: Jak zacząć inwestować – dla kobiet.

Częścią tego problemu jest wczesne nauczanie dzieci o pieniądzach. Obejmuje to nauczanie dzieci o znaczeniu budżetu, oszczędzania, inwestowania i dawania oraz rozwijanie poczucia pewności wokół pieniędzy.

Chodzi również o to, aby twoje dzieci rozumiały mechaniczne części pieniędzy. Może to być trudne, jeśli nie jesteś tego pewien.

Na szczęście istnieją niewiarygodne narzędzia internetowe, które sprawiają, że edukacja finansowa jest naprawdę prosta. Moje dzieci mają 7 i 9 lat i jestem dumny z tego, co wiedzą o finansach osobistych, że są hojne ze swoimi pieniędzmi, myśląc o oszczędzaniu i rozumieją, że nie kupują bzdur w sklepie dolarowym tylko dlatego, że widzą jakiś kawałek plastiku to ich kręci.

Moje dzieci otrzymują 1 $ tygodniowo na każdy wiek (więc 7-latek otrzymuje 7 USD tygodniowo). Dzielą swoje dochody na trzy słoiki:

Połowa idzie na „Wydawanie” = pieniądze, które wolno im wydawać swobodnie
Kwartał idzie, aby zapisać = konto oszczędnościowe. Polecam otwieranie kont dla Twoich dzieci w Twoim banku, a także w lokalnym oddziale stacjonarnym. Nauczanie dzieci jest o wiele łatwiejsze, gdy istnieje fizyczny element interaktywny, zwłaszcza jeśli zawiera on bezpłatne lizaki].
Kwarta jest do wydania. Dzieci wybrały organizację charytatywną, którą chcą wspierać, a my piszemy czek lub przekazujemy darowiznę online. Mój syn naprawdę interesował się przedłużeniem geparda, a moja córka martwi się o bezdomnych w naszym mieście – więc szukamy organizacji, które zajmują się tymi problemami i dopasowuję ich darowiznę.

Ale Helena i Lucas są wystarczająco dorośli, aby zrozumieć i zacząć inwestować.

Bardzo się starałem znaleźć kilka filmów na YouTube za pomocą „naucz dzieci o inwestowaniu” … tutaj jest problem: wszystko było trudne do zrozumienia, zbyt długie, nudne i / lub polecane przez kogoś, kto dużo wie o inwestowaniu i chce zaimponować ci swoimi wścibskimi spostrzeżeniami.

Nie obchodzi ich 9- i 7-latek. Myślą, że jesteś nudny.

Oto, co powiedziałem moim dzieciom:

Jesteście naprawdę dobrzy w oszczędzaniu pieniędzy, co jest ważne, ponieważ nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć w przyszłości, co będzie wymagało pieniędzy. Ale jeśli nie zainwestujesz swoich pieniędzy, środki pieniężne na twoich kontach oszczędnościowych zmniejszają się w pewien sposób, ponieważ tracą zdolność kupowania rzeczy. Dzieje się tak, ponieważ każdego roku prawie wszystko kosztuje więcej. Mleko, gaz, zabawki i ubrania są trochę droższe. Dlatego ważne jest, aby zainwestować nasze pieniądze. Inwestowanie pieniędzy to także świetny sposób na zarabianie pieniędzy, ponieważ jeśli zrobisz to dobrze, istnieje bardzo duża szansa, że ​​przez długi czas twoje pieniądze wzrosną znacznie, znacznie szybciej niż po zaparkowaniu w banku lub oszczędzaniu słoik.

Istnieje wiele sposobów inwestowania. Na początek zamierzamy inwestować w akcje.

Czas to część firmy. Firma wydaje akcje jako sposób na zarabianie pieniędzy. Gdyby więc nasza ulubiona piekarnia chciała się rozwijać, i otworzyć drugą piekarnię, mogliby wydać zapasy. Ty i ja moglibyśmy kupić zapasy, co daje piekarni pieniądze na rozwój firmy. Kupujemy akcje, ponieważ wierzymy, że piekarnia odniesie sukces i będzie rosła i zarabiała. A ponieważ mamy teraz mały kawałek firmy – zapas – kiedy piekarnia zarabia więcej, zarabiamy więcej. To inwestuje.

Nie każda inwestycja wzrośnie cały czas, a niektóre z nich spadną do zera. Dlatego ważne jest, aby kupować wiele różnych rodzajów zapasów w różnych branżach i krajach. Jeśli zrobisz to właściwie, masz doskonałą szansę zarobienia pieniędzy, jeśli będziesz trzymał swoje akcje przez bardzo długi czas. To może być skomplikowane, więc zacznijmy proste.

Dziś kupmy dwa zapasy.

Patrzyli na mnie bezmyślnie – mniej więcej na to, jak wyglądali, gdy oglądali głupie filmy z YouTube inwestujące w dzieci. Cokolwiek, dzieci! Próbuję!

Następnie zasugerowałem, aby każdy z nich wykorzystał świąteczne pieniądze w wysokości 40 dolarów, które otrzymała od swojej Wielkiej Babci Shirley – mojej babci, która dobrze radziła sobie w inwestycjach z moim zmarłym dziadkiem, prowadząc oszczędny styl życia, kupując akcje Blue Chip i utrzymując je przez dziesięciolecia i dziesięciolecia. Pominąłem te szczegóły z moimi dziećmi i skupiłem się na komputerze, który, jak wiecie, jest fascynujący.

Aby korzystać z programu Stockpile, ty, rodzic (lub inna osoba dorosła), utwórz konto. Następnie możesz utworzyć profile dla każdego ze swoich dzieci, używając ich nazwisk i numerów ubezpieczenia społecznego. To trwało łącznie 10 minut łącznie dla dwójki dzieci, w tym polowanie na numery ubezpieczenia społecznego i połączenie mojego banku.

Następnie po prostu kupuj akcje.

Na Stockpile znajduje się kilkaset publicznych spółek, z których wszystkie nazywają marki konsumenckie, takie jak Nike, Nestle, TimeWarner i Delta. Ponownie, chodzi o uczenie dzieci i nastolatków o inwestowaniu.

Powiedziałem: „Zawsze istnieje ryzyko, że stracisz pieniądze, kiedy zainwestujesz pieniądze. Ale zobacz, jak linia z czasem rośnie i znika? To odejdzie. Nigdy nie pójdzie prosto w górę lub prosto w dół na zawsze. Ważne jest, aby trzymać się większości inwestycji przez bardzo długi czas, a jeśli to zrobisz, szanse są bardzo, bardzo dobre, że będziesz zarabiać pieniądze. ”

Moja córka zdecydowała się zainwestować w Amazon i Apple, a także mojego syna Teslę i Disneya. Zakup trwał mniej niż minutę, łącznie z transferem środków z mojego banku, a każde kosztowało 0,99 USD.

Po tym, jak przeszliśmy przez te transakcje, siedząc przy stole, zapytałem oboje moich dzieci, czy czują, że rozumieją inwestowanie. „Tak!” Powiedział mój 7-latek. „Kupujesz część firmy, a firma wykorzystuje te pieniądze, aby się rozwijać. Wtedy, jeśli firma zarobi więcej pieniędzy, mój zapas przyniesie więcej pieniędzy. „Zdaję sobie sprawę, że czytanie brzmi, jakby to było powtarzanie tego, co powiedziałem – ale jeśli jesteś rodzicem, rozumiesz o co mi chodzi, kiedy mówię, że wiem Dostał to.

Jeszcze więcej dowodów? Kilka tygodni później przyszła moja córka, kiedy pracowałem przy laptopie. „Czy mogę zobaczyć, jak radzi sobie mój zapas?” – zapytała. Szybko zalogowaliśmy się do Stockpile i zauważyliśmy, że jej dwie inwestycje spadły o 0,70 USD. Zmarszczyła brwi, a to dało mi świetną okazję, by ponownie podkreślić wagę kupca i starca.

Jeden komentarz

  1. Warto dzieci uczyć o finansach w zasadzie od najmłodszych lat, jak idzie do szkoły. Pierwsze kieszonkowe, drobne „wynagrodzenie” za szczególną pomoc w domu, uczy wartości pieniądza

    Finanser

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *