Zaczęliśmy od kapitału podwyższonego ryzyka po raz pierwszy w tym artykule, ponieważ fraza jest bardziej powszechna, a niektórzy ludzie myślą o wszystkich zewnętrznych inwestycjach w szybko rozwijające się firmy jako kapitał wysokiego ryzyka.

Jednak rzeczywistość jest taka, że ​​to, co nazywamy inwestycjami aniołów, jest znacznie bardziej powszechne niż kapitał wysokiego ryzyka i zazwyczaj jest znacznie bardziej dostępne dla startupów i wcześniejszych etapów wzrostu.

Chociaż inwestycje aniołów są bardzo podobne do kapitału wysokiego ryzyka (i często są z nim mylone), istnieją ważne wyróżnienia. Po pierwsze, aniołowie inwestują w grupy lub osoby, które inwestują własne pieniądze. Po drugie, inwestorzy aniołów mają tendencję do inwestowania w spółki na wcześniejszych etapach wzrostu, podczas gdy kapitał podwyższonego ryzyka zazwyczaj czeka po kilku latach wzrostu, po tym, jak startupy mają więcej historii.

Wiele osób używa terminu „kapitał podwyższonego ryzyka”, aby zastosować go do wszystkich inwestorów, którzy inwestują w startupy o wysokim wzroście. W rzeczywistości inwestycje aniołów w startupy są znacznie bardziej powszechne niż kapitał wysokiego ryzyka, zwłaszcza na wcześniejszych etapach wzrostu. Firmy, które inwestują kapitał venture zazwyczaj robią to, gdy rosną i dojrzewają po rozpoczęciu inwestycji w anioła.

Podobnie jak inwestorzy venture capital, inwestorzy aniołów zazwyczaj skupiają się na szybko rozwijających się spółkach na wczesnych etapach rozwoju. Nie myśl o nich o finansowaniu dla ustalonych, stabilnych, słabo rozwijających się przedsiębiorstw.

Kolejnym pytaniem, oczywiście, jest znalezienie „aniołów”, które mogą chcieć zainwestować w swój biznes. Niektóre agencje rządowe, centra rozwoju biznesu, inkubatory przedsiębiorczości i podobne organizacje będą powiązane ze społecznościami inwestycyjnymi na danym obszarze. Najpierw skontaktuj się z lokalnym Centrum Rozwoju Małych Przedsiębiorstw (SBDC), które najprawdopodobniej jest powiązane z lokalnym college’em.
Możesz także opublikować swój biznesplan na stronach internetowych, które łączą aniołów. Dwie najbardziej renomowane witryny w tym obszarze to:

Sieć Gust Angel
AngelList

Należy również mieć świadomość, że na inwestycję w anioła wpłynęła ustawa o zatrudnieniu z 2012 r. , Która rozluźniła pewne ograniczenia i pozwoliła na to, co nazywamy obecnie finansowaniem społecznościowym .

Tradycyjnie inwestycje aniołów były ograniczone przez amerykańskie papiery wartościowe i regulacje giełdowe dla osób spełniających pewne minimalne wymogi majątkowe, zwane w akcie prawnym „akredytowanymi inwestorami”. Finansowanie społecznościowe jest akceptowanym terminem dla indywidualnych inwestycji w startupy przez ludzi, którzy nie spełniają wymogów prawnych dotyczących bogactwa.

W pewnych warunkach startupy, a nawet małe firmy o niewielkim wzroście mogą zabiegać o inwestycje od szerszego grona inwestorów. Szczegóły na ten temat są nadal niewyraźne, więc w razie wątpliwości należy najpierw skontaktować się z dobrym adwokatem.

Ważne : Zachowaj ostrożność w kontaktach z kimkolwiek lub firmą biznesową oferującą Ci inwestycję startową, jeśli zatrudnisz ich, by działali jako front lub negocjator dla ciebie, lub wykonali twój biznes plan, prezentacje na boisku i tym podobne. Są to wody porażone przez rekiny.

Zdaję sobie sprawę z niektórych legalnych dostawców doradztwa biznesplanów, ale prawowici dostawcy są trudniej znaleźć niż rekiny. Prawdziwi inwestorzy aniołów chcą zajmować się założycielami zespołów startowych, a nie pośrednikami, poszukiwaczami czy konsultantami. Opłaty Finders miały miejsce w inwestycjach startupowych kilka dekad temu, ale stały się przestarzałe.

3. Kredytodawcy komercyjni

Banki są jeszcze mniej skłonne niż inwestorzy wysokiego ryzyka do inwestowania lub pożyczania pieniędzy firmom startupowym. Są jednak najbardziej prawdopodobnym źródłem finansowania dla małych przedsiębiorstw o ​​ustalonej pozycji.

Początkujący przedsiębiorcy i właściciele małych firm zbyt szybko krytykują banki i instytucje finansowe za brak finansowania nowych firm. Banki nie powinny inwestować w przedsiębiorstwa i są pod tym względem ściśle ograniczone federalnymi przepisami bankowymi.

Rząd uniemożliwia bankom inwestowanie w przedsiębiorstwa, ponieważ społeczeństwo w ogóle nie chce, by banki pobierały oszczędności od deponentów i inwestowały w ryzykowne przedsięwzięcia biznesowe; oczywiście gdy (a jeśli) te przedsięwzięcia biznesowe zawiodą, pieniądze deponentów bankowych są zagrożone. Czy chcesz, aby twój bank inwestował w nowe firmy (oczywiście inne niż własne)?

Ponadto banki nie powinny pożyczać pieniędzy firmom startupowym z wielu tych samych powodów. Federalne organy regulacyjne chcą, aby banki utrzymywały pieniądze na bezpiecznym poziomie, w bardzo konserwatywnych pożyczkach zabezpieczonych solidnymi zabezpieczeniami. Firmy rozpoczynające działalność nie są wystarczająco bezpieczne dla regulatorów bankowych i nie mają wystarczających zabezpieczeń.

Dlaczego więc mówię, że banki są najbardziej prawdopodobnym źródłem finansowania małych firm? Ponieważ właściciele małych firm pożyczają od banków . Firma działająca od kilku lat generuje wystarczającą stabilność i aktywa, aby służyć jako zabezpieczenie. Banki zwykle udzielają pożyczek małym firmom, które są zabezpieczone zapasami firmy lub należnościami. Zazwyczaj istnieją formuły określające, ile można pożyczyć, w zależności od tego, ile jest w zapasach i należnościach.

Znaczna część finansowania działalności handlowej realizowana jest poprzez kredyty bankowe oparte na osobistych zabezpieczeniach właściciela firmy, takich jak własność domu. Niektórzy twierdzą, że kapitał własny jest największym źródłem finansowania małych firm.
4. Small Business Administration (SBA)

SBA gwarantuje pożyczki dla małych firm, a nawet dla firm rozpoczynających działalność . SBA nie udziela pożyczek bezpośrednio; gwarantuje pożyczki, aby banki komercyjne mogły je bezpiecznie wykonywać. Zazwyczaj są one aplikowane i zarządzane przez lokalne banki. Zazwyczaj masz do czynienia z lokalnym bankiem przez cały czas uzyskiwania pożyczki SBA.

W przypadku pożyczek początkowych SBA zazwyczaj wymaga, aby co najmniej jedna trzecia wymaganego kapitału została dostarczona przez nowego właściciela firmy. Ponadto reszta kwoty musi być zagwarantowana przez rozsądne aktywa biznesowe lub osobiste.

SBA współpracuje z „certyfikowanymi kredytodawcami”, które są bankami. Potrzeba certyfikowanego pożyczkodawcy w ciągu zaledwie tygodnia, aby uzyskać zgodę SBA. Jeśli twój własny bank nie jest certyfikowanym pożyczkodawcą, powinieneś poprosić swojego bankiera o rekomendację banku lokalnego.

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu pożyczki dla biznesu? Znajdź dostępne opcje pożyczek dla małych firm dzięki wyszukiwarce kredytów Bplans.
5. Inni kredytodawcy

Poza standardowymi kredytami bankowymi, firma o ugruntowanej pozycji na rynku może również zwrócić się do specjalistów od należności, aby pożyczyć od swoich należności.

Najczęstsze finansowanie należności służy do obsługi przepływu środków pieniężnych, gdy kapitał obrotowy jest rozwieszony w należnościach.

Na przykład, jeśli Twoja firma sprzedaje dystrybutorom, które płacą 60 dni, a zaległe faktury oczekujące na płatność (ale nie za późno) dochodzą do 100 000 USD, Twoja firma może prawdopodobnie pożyczyć ponad 50 000 USD.

Stopy procentowe i opłaty mogą być stosunkowo wysokie, ale nadal jest to często dobre źródło finansowania małych przedsiębiorstw. W większości przypadków pożyczkodawca nie ponosi ryzyka zapłaty – jeśli klient nie płaci, musisz i tak zwrócić pieniądze. Kredytodawcy ci często weryfikują twoich dłużników i decydują się na finansowanie niektórych lub wszystkich zaległych faktur.

Inną pokrewną praktyką biznesową jest faktoring . Tak zwane czynniki faktycznie kupują zobowiązania, więc jeśli klient jest ci winien 100 000 USD, możesz sprzedać powiązaną dokumentację do współczynnika za pewien procent całkowitej kwoty. W tym przypadku czynnik bierze ryzyko płatności, więc rabaty są oczywiście dość strome. Zapytaj swojego bankiera o dodatkowe informacje na temat faktoringu.
6. Przyjaciele i finansowanie rodziny

Gdybym mógł zrobić tylko jeden punkt z dobrze zapowiadającymi się przedsiębiorcami, byłoby tak, gdybyście wiedzieli, jakich pieniędzy potrzebujecie i zrozumieli, że to jest zagrożone. Dowiedz się, ile obstawiasz i nie stawiaj pieniędzy, których nie możesz stracić.

Zawsze będę pamiętał rozmowę z mężczyzną, który spędził 15 lat na pracy nad produkcją łodzi żaglowych, osiągając niewiele więcej niż starzenie się i większe zadłużenie. „Jeśli mogę ci powiedzieć tylko jedno” – powiedział – „nie powinieneś nigdy brać pieniędzy od przyjaciół i rodziny. Jeśli tak, nigdy nie wyjdziesz. Firmy czasami zawodzą i trzeba je zamknąć i odejść. Nie byłem w stanie tego zrobić. ”

Historia wskazuje, dlaczego amerykańskie przepisy dotyczące papierów wartościowych zniechęcają do podejmowania inwestycji biznesowych od ludzi, którzy nie są zamożnymi, wyrafinowanymi inwestorami. Nie do końca rozumieją, jakie jest ryzyko. Jeśli twoi rodzice, rodzeństwo, dobrzy przyjaciele, kuzyni i teściowie zainwestują w twoją firmę, zapłacili ci ogromny komplement. W takim przypadku upewnij się, że rozumiesz, jak łatwo można stracić te pieniądze, a także, że je zrozumiałeś.

Chociaż nie chcesz wykluczyć rozpoczęcia działalności od inwestycji ze strony przyjaciół i rodziny , nie ignoruj ​​niektórych wad. Wejdź w ten związek z szeroko otwartymi oczami.

Być może twój pomysł i twoja sytuacja lepiej nadają się do finansowania społecznościowego – czyli tworzenia profilu i oferowania swojego pomysłu na biznes lub produktu na stronie takiej jak Kickstarter. W rzeczywistości ta metoda zbierania pieniędzy stała się tak popularna, że do wyboru są dziesiątki witryn finansowania społecznościowego, z których wszystkie oferują różne warunki i korzyści.
Słowa ostrzeżenia

Niestety, finansowanie i inwestycje obejmują pieniądze; a pieniądze rodzą pewne drapieżne praktyki biznesowe, oszustwa i tym podobne. Oto kilka przypomnień, które pomogą Ci uniknąć pułapek.

Nie przyjmuj prywatnych ofert, aniołów, przyjaciół i rodziny jako dobrych źródeł kapitału inwestycyjnego tylko dlatego, że są one tutaj opisane lub poważnie traktowane w innym źródle informacji. Niektórzy inwestorzy są dobrym źródłem kapitału, a niektórzy nie. Te mniej ustalone źródła inwestycji należy traktować ze szczególną ostrożnością.
Nigdy nie wydawaj cudzych pieniędzy bez właściwego wykonania legalnej pracy. Przygotuj dokumenty przez profesjonalistów i upewnij się, że są podpisane.
Nigdy nie wydawaj pieniędzy, które zostały obiecane, ale nie zostały dostarczone. Często firmy otrzymują zobowiązania inwestycyjne i kontrakty na wydatki, a następnie inwestycja spada.
Należy pamiętać, że zwracanie się do przyjaciół i rodziny o inwestycję nie zawsze jest dobrym pomysłem. Najgorszym możliwym czasem, aby nie mieć wsparcia przyjaciół i rodziny, jest sytuacja, w której Twoja firma ma kłopoty. Ryzykujesz utratę przyjaciół, rodziny i firmy w tym samym czasie.

streszczenie

Większość firm jest finansowana z kapitału własnego lub oszczędności w momencie rozpoczęcia – ładowanie . Tylko kilka wysoko rozwiniętych startupów może przyciągnąć zewnętrzne inwestycje. Transakcje kapitału podwyższonego ryzyka są niezwykle rzadkie. Pożyczki zawsze będą zależeć od zabezpieczeń i gwarancji, a nie od planów biznesowych lub pomysłów. Pożyczki dla firm są normalne dla bieżących firm o ugruntowanej historii, ale nie są normalną opcją dla startupów.

To, co może być kolejnym krokiem, zależy od konkretnej działalności. Ogólnie rzecz biorąc, firmy typu high-tech mogą najpierw badać inwestycje aniołów lub przyjaciół i rodzinę, a stałe firmy powinny zacząć od pytania swojego bankiera w małej firmie. Ale zawsze pamiętaj, że Twoja firma jest wyjątkowa.

https://dogin.pl/
http://www.angelofdeath.pl/
http://www.faberfaber.pl/
http://kzpr.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *