Większość zdrowych firm potrzebuje finansowania biznesowego w pewnym momencie. Startupy muszą radzić sobie z kosztami początkowymi, a trwające firmy muszą finansować wzrost i kapitał obrotowy.

Decyzja o podjęciu jakiegoś rodzaju długu jest dość powszechna. W tym artykule przyjrzymy się szybko dużemu obrazowi, a następnie omówimy opcje finansowania.

Opcje finansowania zależą od rodzaju prowadzonej działalności. Jego wiek, pozycja, wydajność, możliwości rynkowe , zespół itd. Są bardzo ważne. Dlatego powinieneś dostosować wyszukiwanie funduszy i podejście. Nie trać czasu na szukanie niewłaściwego rodzaju finansowania.
Zrozum ogólne realia zdobywania funduszy

Zacznijmy od szybkiego sprawdzenia rzeczywistości. Podobnie jak wiele innych rzeczy w biznesie, wiele o finansowaniu biznesu zależy od konkretnych szczegółów. Rzeczywistość zależy od przypadku, w zależności od etapu rozwoju, zasobów i innych czynników.
Czy jesteś startupem czy firmą w toku?

Perspektywa finansowania zależy w dużej mierze od specyfiki działalności.

Na przykład wiele bieżących firm ma dostęp do standardowych pożyczek biznesowych z tradycyjnego banku, które nie byłyby dostępne dla startupów. Również zaawansowane technologicznie startupy o wysokim wzroście mają dostęp do finansowania inwestycji, które nie byłyby dostępne dla stabilnych, uznanych firm, które wykazują jedynie powolny wzrost.
Mity na temat finansowania małych firm

Zanim przejdziemy do najbardziej realnych opcji dla start-upów i firm o ustalonej pozycji, rozwińmy kilka popularnych mitów o finansowaniu, abyśmy mogli je usunąć z drogi. Nie zniechęcaj się w tym momencie. Lepiej radzić sobie z rzeczywistością, z którą możesz pracować, niż z mitami, których nie możesz.
Mit nr 1: Kapitał podwyższonego ryzyka to rosnąca szansa na finansowanie przedsiębiorstw

W rzeczywistości finansowanie kapitału podwyższonego ryzyka jest bardzo rzadkie. Wyjaśnię to później, ale zakładam, że tylko nieliczne szybko rozwijające się firmy z zespołami zarządzającymi o dużej mocy są szansami na przedsięwzięcia. Wiele osób używa zwrotu „kapitał podwyższonego ryzyka”, gdy naprawdę oznacza „inwestorów zewnętrznych” lub „inwestorów aniołów”.
Mit nr 2: Kredyty bankowe są najbardziej prawdopodobną opcją finansowania nowej działalności

W rzeczywistości banki nie finansują startupów biznesowych . Później będę miał więcej na ten temat. Banki nie powinny inwestować pieniędzy deponentów w nowe przedsiębiorstwa.
Mit nr 3: Biznesplany sprzedają inwestorów

Właściwie nie.

Dobrze napisany i przekonujący biznesplan (i wysokość ) szczegółowo przedstawia Twoją firmę inwestorom; ale inwestują w twój biznes, a nie tylko plan.

Zazwyczaj musisz mieć zespół na miejscu, poczynić postępy w kierunku walidacji pomysłu lub – jeszcze lepiej – trakcji (płacący klienci). Robisz więc dużo pracy, zanim zdobędziesz inwestorów.

Nikt nie inwestuje w pomysły lub plany . Rzadkim wyjątkiem jest szczególny przypadek, w którym inwestorzy dobrze znają przedsiębiorcę i są gotowi zainwestować w nie na wczesnym etapie. W takim przypadku inwestują w przedsiębiorcę, a nie w plan.
Rola biznesplanu

Nie mówię, że nie powinieneś mieć biznesplanu. Powinieneś.

Twój biznesplan to niezbędny element układanki finansowej, wyjaśniający dokładnie, ile pieniędzy potrzebujesz, i dokąd to pójdzie, i jak długo zajmie ci ich odzyskanie.

Inwestorzy najpierw spojrzą na podsumowanie , a następnie na tonację ; ale jeśli przejdziesz przez ten przegląd, będą chcieli zobaczyć biznesplan dla procesu należytej staranności. A nawet wcześniej, na wczesnych etapach, oczekują, że będziesz mieć biznesplan w tle, na własny użytek.

Większość banków komercyjnych wymaga biznesplanu w ramach wniosku o pożyczkę. Wymagany jest również plan ubiegania się o pożyczkę biznesową gwarantowaną przez Small Business Administration (SBA).

Wszyscy, z którymi rozmawiasz, oczekują, że otrzymasz plan biznesowy. Mogą nie rozpocząć rozmowy z tobą, patrząc na plan, ale nie daj się złapać bez jednego, kiedy proszą o jego obejrzenie.
Gdzie szukać pieniędzy

Proces poszukiwania pieniędzy musi odpowiadać potrzebom firmy. Gdzie szukasz pieniędzy i jak szukasz pieniędzy, zależy od Twojej firmy i rodzaju pieniędzy, których potrzebujesz. Istnieje ogromna różnica, na przykład między szybko rozwijającym się przedsiębiorstwem internetowym poszukującym drugiej rundy finansowania przedsięwzięcia a lokalnym sklepem detalicznym, który chce sfinansować drugą lokalizację.

W kolejnych sekcjach tego artykułu omówię bardziej szczegółowo sześć różnych rodzajów dostępnych inwestycji i pożyczek, aby pomóc Ci w finansowaniu Twojej firmy.
1. Kapitał podwyższonego ryzyka

Działalność kapitału podwyższonego ryzyka jest często źle rozumiana. Wiele firm startupowych skarży się na spółki venture capital, które nie inwestują w nowe przedsięwzięcia lub ryzykowne przedsięwzięcia.

Ludzie mówią o kapitalistach wysokiego ryzyka jako o rekinach, z powodu ich rzekomo drapieżnych praktyk biznesowych, lub owiec, ponieważ podobno myślą jak stado, wszyscy chcą takich samych transakcji.

Nie o to chodzi. Działalność typu venture capital to po prostu – biznes. Ludzie, których nazywamy venture capitalists, to ludzie biznesu, którym powierza się inwestowanie pieniędzy innych ludzi. Obowiązkiem zawodowym jest jak największe ograniczenie ryzyka. Nie powinni podejmować większego ryzyka, niż jest to absolutnie konieczne do uzyskania wskaźników ryzyka / zwrotu, o które prosi ich źródło ich kapitału.

Venture capital nie powinien być traktowany jako źródło finansowania dla bardzo niewielu wyjątkowych firm startupowych. Venture capital nie może pozwolić sobie na inwestowanie w startupy, chyba że istnieje rzadka kombinacja możliwości produktowych, szans rynkowych i sprawdzonego zarządzania.

Specjaliści od kapitału podwyższonego ryzyka poszukują firm, które ich zdaniem mogą spowodować ogromny wzrost wartości firmy w ciągu zaledwie kilku lat. Wiedzą, że większość z tych ryzykownych przedsięwzięć kończy się niepowodzeniem, więc zwycięzcy muszą wygrać wystarczająco duże, aby zapłacić za wszystkich przegranych.

Koncentrują się one na nowszych produktach i rynkach, które mogą w rozsądny sposób zwiększać sprzedaż przez ogromne wielokrotności w krótkim okresie czasu. Starają się pracować tylko ze sprawdzonymi zespołami zarządzającymi, które w przeszłości zajmowały się udanymi start-upami.

Jeśli jesteś potencjalnym inwestorem venture capital, prawdopodobnie już to wiesz. Masz członków zespołu zarządzającego, którzy już to przeszli. Możesz przekonać siebie i pokój pełen inteligentnych ludzi, że Twoja firma może rozwijać się dziesięć razy w ciągu trzech lat.

Jeśli musisz zapytać, czy twoja nowa firma jest potencjalną szansą na kapitał wysokiego ryzyka, prawdopodobnie tak nie jest. Ludzie w nowych, rozwijających się branżach, komunikacji multimedialnej, biotechnologii lub daleko sięgających produktach zaawansowanych technologii, ogólnie wiedzą o możliwościach kapitału podwyższonego ryzyka i kapitału podwyższonego ryzyka.

Jeśli szukasz nazw i adresów inwestorów wysokiego ryzyka , zacznij od Internetu.
Nazwy i adresy inwestorów venture capital są również dostępne w kilku rocznych katalogach:

Western Association of Venture Capitalists publikuje coroczny katalog. Organizacja ta obejmuje większość kalifornijskich inwestorów venture capital z siedzibą w Menlo Park w Kalifornii, która jest główną siedzibą niesamowitego odsetka firm venture capital w kraju.
Pratt’s Guide to Venture Capital Sources to coroczny katalog dostępny online lub w formacie drukowanym.

http://www.americanbar.pl/
http://100mb.pl/
http://jesiennedzieciaczki.pl/
http://www.brugo.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *