Dla niektórych osób wymyślanie pomysłów jest równie łatwe jak wykrywanie gumy do żucia na chodniku. Dla innych jest prawie niemożliwe.

Dla mnie nowe generowanie pomysłów nie jest łatwe, to jest to, co robię cały czas i często bez prób. Nie wierzę, że jest to umiejętność wrodzona, ale raczej „umiejętność”, której nauczyłem się i którą praktykowałem przez cały okres mojego życia.

Chociaż to „uczenie się” było przede wszystkim podświadomością, ponieważ natknąłem się na coraz więcej osób, które mają trudności z wymyślaniem nowych pomysłów, starałem się uświadomić, jak to robię i gdzie najlepiej to robię. Fakt, że badania na temat kreatywności i innowacji stały się tak popularne, z pewnością pomaga.

W pełni wierzę, że każdy, kto stosuje odpowiednią praktykę i świadomie stara się dostrzegać problemy i identyfikować potrzeby, może poprawić swoją zdolność do wymyślania nowych pomysłów.

Krótka nauka, zanim zaczniemy zastanawiać się, jak wymyślić pomysły:
Dobre pomysły to sieci

Mózg składa się głównie z neuronów – około 100 miliardów z nich. Połączeni razem, tworzą system nerwowy zdolny do podejmowania decyzji, wyczuwania otoczenia i wydawania poleceń naszemu ciału.

Sposób, w jaki myślimy, co myślimy i do czego jesteśmy zdolni, w dużej mierze jest konsekwencją połączeń, które te neurony ze sobą nawzajem stworzyły.

W rzeczywistości, coś szczególnie interesującego w ludzkim mózgu to zdolność do przepinania tych połączeń i nawiązywania nowych połączeń, niezależnie od wieku. Neuronaukowcy nazywają tę właściwość „plastycznością”. Im więcej mamy doświadczeń i im więcej zmian zachowań lub środowiska, których doświadczamy, tym bardziej plastyczny staje się mózg, lub tym bardziej zdolni do tworzenia nowych połączeń i ponownego łączenia starych połączeń.

Dlatego w naszych starszych latach, kiedy większość z nas robi mniej i używa mniej naszych mózgów, mamy trudniejszy czas pamiętania informacji i kontrolowania działań cielesnych. Nasz mózg nie przestał być plastyczny, ale po prostu wypadł z nawyku tworzenia nowych połączeń.

Podobna różnica istnieje dla tych, którzy mają nawyk generowania nowych pomysłów i tych, którzy nie są nimi. Im więcej ćwiczysz, tym lepiej twój mózg będzie tworzyć nowe połączenia. Mówiąc krótko, im bardziej aktywny jest twój mózg, tym łatwiej znajdziesz dla niego nowe, dobre pomysły!
Idealny stan umysłu do tworzenia pomysłów

Steve Johnson, autor „Where Good Ideas Come From”, spędził lata na badaniu i pisaniu na ten temat.
Uważa, że ​​masz większe szanse na rozwinięcie świetnych pomysłów, gdy:

Eksplorujesz i eksperymentujesz w różnych obszarach
Pozwolisz, aby twój pomysł rozwijał się powoli, z biegiem czasu
Odkrywasz i otwierasz się na pomysł nieoczekiwanych połączeń
Popełniasz błędy
Szukasz nowych zastosowań dla starych wynalazków
Budujesz na platformach, które były wcześniej

http://www.brugo.pl/
https://redsms.pl/
https://www.redsonia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *