Wszyscy mamy hobby. Niezależnie od tego, czy chodzi o sztukę, wytwarzanie piwa rzemieślniczego, pieczenie, projektowanie stron internetowych czy szydełkowanie, ważne jest, aby mieć pasje poza codzienną karierą. Nie tylko utrzymuje nas przy zdrowych zmysłach, ale także czyni nas bardziej interesującymi. Co się stanie, jeśli będziesz naprawdę dobry w swoim hobby? Mam na myśli, co jeśli jesteś naprawdę, naprawdę dobry? W rzeczywistości jesteś tak dobry, że zamieniłeś to hobby w biznes poboczny, który przynosi dodatkową gotówkę. A teraz, kiedy pieniądze płyną, rozważa się możliwość, że stanie się to pełnoetatową rzeczą. To może być twoja sprawa! Twój interes! Ale jakie kroki podejmujecie? Jak rozpocząć proces? Jak sprawić, by zgiełk boczny stał się pełnoetatowym koncertem?
Zacznij teraz Moonlighting

Zanim zaczniesz pisać list odstąpienia, poświęć co najmniej kilka miesięcy na zbudowanie swojego bocznego zgiełku, gdy będziesz nadal zatrudniony. Im dłużej pracujesz na boku, tym lepiej przygotujesz się do przejścia na pełny etat. Ponadto, jeśli masz kilka miesięcy (lub nawet roku) pod swoim pasem, będziesz miał lepsze pojęcie o tym, jak działa cykl rynkowy w twojej branży – i jak się do niego przygotować. Powinieneś także nawiązać jak najwięcej kontaktów, zanim zrezygnujesz z pracy na dzień. Posiadanie silnej sieci kontaktów międzyludzkich pomoże ci znaleźć nową pracę, otworzy cię na praktyczne porady i da ci znać, kiedy będziesz gotowy dołączyć do pełnoetatowych szeregów. Możesz znaleźć kontakty online, w lokalnej Izbie Handlowej lub na konferencji w swojej dziedzinie.
Utwórz fundusz awaryjny

Niezależnie od tego, kiedy zrezygnujesz z pracy i jaki masz odjazd, ważne jest, aby ustawić fundusz ratunkowy na styl życia, zanim opuścisz swój pełen etat. Fundusz ratunkowy typu lifestyle pokryje twoje rachunki i wydatki, gdy nie będziesz wystarczający w danym miesiącu lub gdy klient będzie powoli wysyłał pieniądze. (UWAGA: różni się od codziennego funduszu kryzysowego, który ma pokryć nieplanowane wydatki w sytuacjach awaryjnych, takich jak odliczenia kosztów ubezpieczenia, nieszczelne dachy, naprawy samochodów itp.) Osoby samozatrudnione powinny mieć około sześciu miesięcy do roku wydatki na rachunku oszczędnościowym. Rozwój firmy może zająć trochę czasu, a fundusz ratunkowy pomoże Ci utrzymać się na niskim poziomie, podczas gdy twój biznes się rozwija. Pamiętaj, że ten fundusz nie musi mieć sześciomiesięcznego dochodu – tylko wydatki na sześć miesięcy. Powinny one obejmować wszelkie regularne rachunki, takie jak wydatki na gaz i artykuły spożywcze, a także minimalne koszty utrzymania działalności. Posiadanie funduszu ratunkowego w stylu życia powstrzyma cię od szukania pieniędzy, gdy przyjdzie czas, aby zapłacić czynsz, lub gdy będziesz zmuszony przyjmować klientów, którzy nie pasują do twojego idealnego modelu biznesowego.
Dokonaj korekt tam, gdzie jest to konieczne

Jeśli zamierzasz zrobić krok naprzód lub poważnie zastanowić się nad jego rozważeniem, oceń, gdzie konieczne mogą być zmiany. Czy będziesz musiał uzyskać własne ubezpieczenie zdrowotne, ponieważ pracodawca nie będzie go już dostarczał? Czy będziesz kontynuować oszczędzanie na emeryturę? Jeśli tak, to gdzie ukryjesz się bez planu sponsorowanego przez pracodawcę? Czy możesz zmniejszyć swoje wydatki, aby zmniejszyć dochód konieczny do sprowadzenia na początku? Elastyczność w zakresie czasu i wydatków przyniesie korzyści w podnoszeniu poziomu poboru i działalności w pełnym wymiarze godzin. W razie potrzeby ułóż strukturę, ale nie bój się wprowadzać zmian, gdy sprawy znikają z kursu.
Porozmawiaj z innymi na polu

Łatwo sobie wyobrazić, jak wygląda kariera, zanim ją wypróbujesz. Niektóre zadania, które wydają ci się idealne, mogą okazać się najgorszym koszmarem. Dlatego ważne jest, aby wykonać badania i dowiedzieć się, jak wygląda Twój przyszły pełny występ. Porozmawiaj z ludźmi z Twojej okolicy, których podziwiasz i zapytaj ich, jak naprawdę wygląda ich praca. Czy jest tak efektowny lub prosty, jak się wydaje? Czy mają one dobrą równowagę między pracą a życiem prywatnym? Jak to jest być swoim własnym szefem? Powinieneś także spróbować dołączyć do forów lub grup, w których spotykają się twoi pełnoetatowi bohaterowie. W ten sposób zobaczysz niefiltrowane spojrzenie na ich styl życia i na co dzień wygląda dla nich życie codzienne. Wspólnym tematem większości tych porad jest przygotowanie. Tak samo ważne, jak w pierwszej kolejności możesz wskoczyć w nowe wyzwania, a także upewnić się, że nie nurkujesz do basenu o głębokości dwóch stóp. Wykonuj swoje badania, prowadź swoje kaczki z rzędu i twórz środowisko, w którym możesz odnieść sukces – i zrób to.

Jeśli jesteś osobą, która czuje się trochę zaniepokojona finansami osobistymi, nie jesteś sam. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że w rzeczywistości pięćdziesiąt procent Amerykanów ma mniej niż miesiąc dochodów zaoszczędzonych na deszczowy dzień, a pięćdziesiąt sześć procent ludzi nie ma pojęcia, że ​​ich ocena kredytowa jest najważniejszym czynnikiem przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy i nowa karta kredytowa. Co czwarta osoba prawie nic nie uratowała na emeryturę, a około dwadzieścia sześć procent pracowników, którzy zgłosili, że ich gospodarstwo domowe ma mniej niż 1000 USD, zostało zapisane zgodnie z nowym raportem z Instytutu Badań Świadczeń Pracowniczych. Wiedząc, że wielu Amerykanów ma do czynienia z problemami finansowymi, które mogą sprawić, że ktokolwiek poczuje się niepewnie lub niewygodnie w kwestii finansowej przyszłości, oto osiem kroków do przezwyciężenia niepokojów finansowych:

1. Przyznaj, że istnieje problem Jednym z najlepszych sposobów radzenia sobie z lękiem jest najpierw uznanie, że tak naprawdę to masz i praca nad ustaleniem, dlaczego. Jeśli mieszkasz od wypłaty do wypłaty, nie masz funduszu kryzysowego lub nie jesteś w stanie odłożyć pieniędzy na emeryturę – mogą to być przyczyny stresu i niepokoju. Nie ma wstydu przyznać, że jest problem, a wbijanie głowy w piasek nie złagodzi bólu. Rzeczy się zdarzają, a życie szybko się porusza. Chodzi o to, by nie rozwodzić się nad przeszłymi błędnymi krokami, ale zamiast tego wskazać problem i skupić się na tym, co robić dalej.

2. Zastanów się nad swoimi pieniędzmi Skrypty Jakie jest Twoje podstawowe przekonanie na temat pieniędzy? W jaki sposób pieniądze sprawiają, że czujesz się i jaką rolę odgrywa w twoim życiu? Może jesteś kimś, kto zawsze unikał pieniędzy. Może nigdy nie myślisz, że masz wystarczająco dużo pieniędzy i ciągle poszukujesz więcej. Istnieją cztery podstawowe „skrypty pieniężne”, które zostały zidentyfikowane przez psychologa finansowego, Bradly’ego Klontza. Kategoryzuje je w następujący sposób:

Unikanie pieniądza: Myślenie o pieniądzach jest z natury złe i źródłem niepokoju.
Kultura pieniądza: Myślenie o szczęściu zależy od posiadania wystarczającej ilości pieniędzy (i nigdy nie może być za dużo pieniędzy).
Status pieniężny: Kiedy wierzysz, że Twoja wartość jest wymienna z wartością netto.
Kontrola czujności pieniądza: Kiedy postrzegasz siebie jako stewarda twoich pieniędzy, które muszą być ostrożnie obsługiwane i celowo kierowane.

Z którymi skryptami pieniędzy najbardziej się identyfikujesz? Osiąganie uczciwości wobec siebie i tego, jak odnoszą się do pieniędzy, może pomóc przezwyciężyć wszelkie obawy, jakie możesz mieć wokół swoich finansów.

3. Porozmawiaj z kimś, kogo już wcześniej powiedziałem, a powiem to jeszcze raz. Większość ludzi wolałaby dzielić się liczbą osób, z którymi się zetknął, a następnie podać saldo swojego konta bankowego. Ważne jest mówienie o pieniądzach. Kiedy mówisz o pieniądzach, czy to jest pytanie, troska, czy ogólne odczucie – uczysz się rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś. Polecam bezpieczną rozmowę o pieniądzach z osobami, którym ufasz. Planista finansowy, terapeuta, zaufany przyjaciel lub członek rodziny są wspaniałymi opcjami, jeśli chodzi o prowadzenie rozmów o pieniądzach. Jeśli nie rozmawiasz z kimś, możesz nigdy nie stanąć twarzą w twarz z tym, co sprawiło, że martwiłeś się finansami. Powiązany artykuł: Jak przestać mieć argumenty pieniężne, na dobre

4. Nie ukrywaj tajemnic pieniędzy Czy ukrywasz dowody od współmałżonka lub przechowujesz kartę kredytową lub bank, o których nie wie? Pieniężne tajemnice mogą obejmować zarówno małe, białe kłamstwa dotyczące drobnych zakupów, jak i duże tajemnice dotyczące niewypłaconego zadłużenia z tytułu kart kredytowych. W 2011 r. National Endowment for Financial Education odkryło, że 31% Amerykanów przyznało się do kłamstwa swoim partnerom w sprawie ich finansów. 67% respondentów stwierdziło, że sekrety – kiedy ujawniono – doprowadziły do ​​kłótni, 42% stwierdziło, że szkodzi to zaufaniu, a 16% stwierdziło, że doprowadziło to nawet do rozwodu. Wyniki nowego badania w 2015 r. Ujawniły, że odsetek osób, które przyznały się do oszustwa finansowego swoich partnerów, wzrósł do 33%. Zgadzamy się teraz, że dobrze jest być otwartym i uczciwym wobec współmałżonka na temat pieniędzy. Niewierność finansowa jest prawdziwą rzeczą i może prowadzić do dużego klina w waszym bardzo ważnym związku, zwiększając jedynie niepokój o finanse. Zamiast tego zachowaj przejrzystość swoich finansów i podziel się odpowiedzialnością za pokonanie wszelkich przeszkód, aby osiągnąć wspólne cele na całe życie, które budujesz razem.

5. Stwórz cele Jednym z najlepszych sposobów na pokonanie niepokoju finansowego jest stworzenie celów, które postawią cię w fotelu kierowcy swojego finansowego życia. Jeśli zawsze masz wrażenie, że reagujesz (zamiast proaktywnie) na sytuację finansową, pozwalasz kontrolować swoje finanse, co może być głównym źródłem niepokoju. Tworzenie i osiąganie celów związanych z pieniędzmi może złagodzić stres związany z finansami, ponieważ oznacza to, że wiesz, gdzie jesteś dzisiaj i gdzie chcesz być jutro. Posiadanie określonych celów pieniężnych tworzy ramy, dzięki którym można podjąć odpowiednie kroki, aby do nich dotrzeć. Powiązany artykuł: Jak określić cele pieniężne, które możesz faktycznie osiągnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *