Obciążenie zadłużeniem studenta może być ogromnym ciężarem. Wielu milenialów wraca do życia, ponieważ walczą o swoje minimalne płatności, próbując ratować wszystko inne w życiu.

Jeśli jesteś w takiej sytuacji, istnieje wyjście. Podczas gdy wielu młodych ludzi ma do czynienia z zadłużeniem z tytułu pożyczek studenckich, wielu z nich z powodzeniem ich spłaca. Nie wiesz, jak utworzyć plan spłaty kredytów studenckich? Zacznij tutaj.
Saving vs Paying Off Debt

Są szanse, że oszczędzanie pieniędzy jest tak samo ważne jak spłacenie długu. Ale skąd wiesz, ile zaoszczędzić? Albo na co powinieneś oszczędzać? Albo jak oszczędzać i spłacać dług? Ustalanie priorytetów może być trudne.

Powinieneś umieścić na szczycie swojej listy zadań finansowych utworzenie poduszki pieniężnej w wysokości około 1000 USD. Mały fundusz ratunkowy może pomóc ci przetrwać nieoczekiwane sytuacje, nie popychając cię dalej w długi.

A co, jeśli masz większe cele? Spójrz na duży obraz. Standardowy okres spłaty pożyczek studenckich wynosi 10 lat – prawdopodobnie nie chcesz czekać tak długo, aby zaoszczędzić na dom lub na ślub.

Musisz znaleźć sposób na zrównoważenie spłacania kredytów studenckich z oszczędzaniem, jeśli tak jest. Możesz ponownie ocenić swój budżet, aby sprawdzić, czy możesz obniżyć koszty lub zmniejszyć niektóre wydatki. Bądź krytyczny wobec tego, co naprawdę jest potrzebne, a co należy do kategorii „chce”.

Jeśli masz wiele celów wraz ze spłatą długu studenckiego, możesz także zacząć zarabiać dodatkowe pieniądze na finansowanie oszczędności z osobnym strumieniem dochodów. Pozwala to na postęp w wielu obszarach, zamiast ograniczać się do jednego priorytetu finansowego.

(I tak, możesz zarobić więcej pieniędzy! Możesz zacząć od negocjacji, ile jesteś warta przy obecnej pracy – lub nawet rozważyć poszukiwanie nowych pozycji, które płacą lepiej. Możesz także podjąć inicjatywę, aby rozpocząć imprezę poboczną wolny czas, aby zarobić trochę więcej.)
Jakie są twoje stopy procentowe?

Twoje oprocentowanie to procent naliczany przy pożyczaniu pieniędzy. Im wyższe oprocentowanie, tym więcej pieniędzy płacisz, aby pożyczyć pieniądze. Dodatkowo, im dłuższy okres spłaty (ponownie, standard wynosi 10 lat dla kredytów studenckich), tym bardziej będziesz płacić przez cały okres trwania pożyczki.

Warto zauważyć, że niektórzy ludzie wierzą w płacenie minimalnego, jeśli twoje stopy procentowe wynoszą około 2,2% lub mniej. Dzieje się tak dlatego, że oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy pozwoli uzyskać lepszy zwrot z pieniędzy. (Przy założeniu, że faktycznie to zapiszesz!)

Jeśli Twoje stopy procentowe znajdują się na wyższym poziomie – około 5% lub więcej – możesz chcieć priorytetowo je spłacić. Nie musisz płacić więcej pieniędzy na odsetki, jeśli nie musisz.
Dokonywanie dodatkowych płatności

To właśnie w grę wchodzą dodatkowe płatności. Im więcej możesz zapłacić w zamian za kredyty studenckie, tym mniej płacisz w zamian za odsetki. Pozwala to odciąć się od głównego salda kredytu.

Nie musisz koniecznie płacić dodatkowo przez cały czas, lub tylko podczas regularnej płatności. Płać więcej, kiedy możesz, nawet jeśli jest to tylko raz lub dwa razy w roku.

Dostępne opcje, jeśli nie można regulować płatności

Istnieje kilka tysięcy absolwentów z sześciocyfrowym długiem studenckim, bez możliwości spłaty. Jeśli podkreślasz możliwość spłaty kredytu studenckiego, istnieje kilka opcji do rozważenia.

Jeśli masz pożyczki federalne, dostępnych jest wiele elastycznych opcji spłaty opartej na dochodach. Zadzwoń do swojego opiekuna i wyjaśnij sytuację, w której się znajdujesz. Mogą oni polecić konkretny plan spłaty.

Federal Student Aid ma poradnik na temat dostępnych planów spłat i tego, czego potrzeba, aby się do nich zakwalifikować. Dodatkowo możesz kwalifikować się do odroczenia lub wyrozumiałości, jeśli doświadczasz trudności finansowych.

Jeśli nie możesz spłacać swoich pożyczek, możesz kwalifikować się do odroczenia, które jest okresem przejściowym, w którym nie musisz dokonywać płatności, a odsetki nie są naliczane od pożyczek subsydiowanych. Od pożyczek niepodporządkowanych naliczane są odsetki. Wyrozumiałość jest podobna do odroczenia, z wyjątkiem odsetek naliczanych od wszystkich pożyczek w czasie, gdy nie musisz dokonywać płatności.

Brak konieczności dokonywania płatności daje szansę na powrót na nogi i lepsze zarządzanie przepływem gotówki.

Uzyskanie pożyczek umorzonych, zwolnionych lub anulowanych jest możliwe, ale tylko w wybranych okolicznościach. (Ponownie, patrz Federal Student Aid, aby zapoznać się z tymi okolicznościami.) Te opcje oznaczają, że nie jesteś już dłużnikiem z tytułu pożyczek studenckich.

Co jeśli masz prywatne pożyczki? Nie mają różnych planów spłaty kredytów federalnych, ale wielu kredytodawców jest skłonnych do współpracy z kredytobiorcami, udzielając im okresów zwłoki. Jeśli potrzebujesz pomocy, podnieś telefon i zadzwoń do obsługi kredytu i sprawdź, co mogą dla ciebie zrobić.

Refinansowanie lub konsolidacja to dwie opcje, którymi warto się przyjrzeć. Celem refinansowania kredytów studenckich jest poprawa warunków (na przykład obniżenie stopy procentowej). Celem konsolidacji twoich pożyczek jest ułatwienie ich spłaty. Jeśli jesteś winien pieniądze siedmiu różnym pożyczkodawcom, konsolidując je, możesz je wszystkie wypłacić. Możesz zrobić oba z kredytami federalnymi.
Kroki do spłacenia pożyczek studenckich

Teraz, gdy uzbrojony jesteś w niezbędną wiedzę na temat pożyczek studenckich, pora porozmawiać o tym, jak się ich pozbyć.

Spójrz na swoją pełną sytuację finansową: Czy masz jakiś inny dług? Jaka jest twoja pensja? Ile możesz zapłacić w zamian za pożyczki studenckie? Są to wszystko, co musisz wyjaśnić, aby sformułować plan ataku na twoje pożyczki.

Zacznij budżetować i śledź swoje wydatki: właśnie tam dochodzi do budżetowania i śledzenia twoich wydatków. Musisz wiedzieć, gdzie idą twoje pieniądze i jak z nich korzystasz. Jest to szczególnie ważne, jeśli zauważysz, że nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby przetrwać miesiąc.

Oceń swoje wydatki: po ustaleniu budżetu i zorientowaniu się, ile wydałeś i gdzie, wróć i oceń swoje wydatki. Pytanie, ile wartości uzyskujesz z rzeczy. Jeśli spłacanie kredytów studenckich jest twoim priorytetem, musisz zrobić miejsce na dodatkowe płatności w swoim budżecie.

Skoncentruj się na zarabianiu: jeśli ograniczyłeś wszystkie swoje wydatki i nadal starasz się dokonać płatności lub znaleźć miejsce w swoim budżecie na podstawowe potrzeby, spróbuj zarobić więcej pieniędzy. Możesz pracować w nadgodzinach w pracy, wykonywać dodatkowe zmiany lub uzyskać drugą pracę.

Masz problem ze znalezieniem pracy? Wiele osób wykonuje własną pracę w oparciu o hobby i umiejętności, które mają. Czy lubisz siedzieć, opiekować się dziećmi, tworzyć, konsultować, freelancingować lub organizować? Reklamuj swoje usługi i dowiedz się więcej.

Miej plan i podążaj za nim: spłacanie pożyczek studenckich będzie długą podróżą. Ważne jest, aby mieć plan odnoszenia się do sytuacji, gdy czasy są trudne. Wybierz dokładnie, w jaki sposób spłacisz swój dług. Wybierz jedną pożyczkę od reszty i wyjątkowo skup się na spłaceniu, a resztę spłacasz minimalnie. Ta jedna pożyczka może być pożyczką o najwyższej stopie procentowej, najniższym saldzie, lub takim, którego po prostu chcesz zobaczyć.

Pozostań pełen nadziei: Pamiętaj, spłacanie długów może być trudną podróżą pełną wzlotów i upadków. Ważne jest, aby zbudować system wsparcia i mieć nadzieję, gdy trafisz na blokadę. Otocz się przyjaciółmi, którzy mogą odnosić się do tego, przez co przechodzisz, i trzymać się ludzi, którzy pomogą ci osiągnąć twoje cele.

Wykonując te sześć kroków, będziesz na bardziej przejrzystej drodze do spłacenia swoich kredytów studenckich. Nie zniechęcaj się; dostępnych jest wiele opcji, jeśli masz problemy z wypłatą pożyczek. Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to nie dokonywać żadnych płatności. Zawsze kontaktuj się z obsługą kredytową, aby dowiedzieć się, czy mogą ci pomóc.

Bądź skupiony, zdeterminowany i zachowaj odpowiedzialność. Nie pozwól, aby Twoje kredyty studenckie były Twoją własnością – zamiast tego należy je posiadać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *