W tym miesiącu Hustle Crew i ja uczymy się, jak budować, a następnie zarabiać na blogu od podstaw. Jeśli nie wiesz absolutnie nic o blogowaniu, będziesz chciał śledzić w tym miesiącu, jak budujemy nasze blogi zarabiania pieniędzy. Nawet jeśli nie jesteś zainteresowany zarabianiem pieniędzy na swoim blogu, ten samouczek pokaże ci, jak zacząć pisać od zera.

Blogi ewoluowały od miniaturowych stron internetowych przedstawiających zdjęcia kotów i dzieci w pełnoprawnych i dużych firmach. Niektóre z najczęściej odwiedzanych witryn na świecie są faktycznie budowane w formacie bloga i mają własne firmy o wartości miliona dolarów.

Jednym z najpopularniejszych blogów, które przychodzą na myśl, jest TMZ. Nieustannie publikują opowiadania online przez cały dzień, a następnie pojawiają się w programie telewizyjnym, który odbywa się co najmniej dwa razy dziennie. Historie po raz pierwszy prezentowane w TMZ są często wykorzystywane jako źródło plotek i rozrywek w lokalnych wiadomościach telewizyjnych, co czyni z nich potęgę popkultury.

Pomyśl o tym, jesteś tutaj, czytając mojego bloga już teraz! Ten blog istnieje już od 2009 r., Więc blogowanie nie ma końca. Wielu moich znajomych prowadzi swoje blogi jako firmy pełnoetatowe, a jeśli przeczytaliście raporty o dochodach, które robiłem przed laty, uświadomicie sobie, że uzupełnianie dochodów jest tak bliskie, jak jednego bloga.

Możesz zacząć swój blog za darmo, mając go na darmowej platformie. Jeśli twoja strona internetowa to mynamehere.somethingelse.com, jesteś na wspólnej platformie. Posiadanie własnej witryny hostowanej na serwerach, za które płacisz, ma kluczowe znaczenie dla zarabiania na blogu. Jeśli Twoja witryna znajduje się w Bloggerze, Blogerze lub WordPressie, nie będzie ona wyglądać tak profesjonalnie i możesz podlegać ograniczeniom wynikającym z warunków korzystania z usługi. Kiedy twoja strona internetowa ma mało miejsca w sieci, możesz zrobić z nią wszystko, co chcesz.

Istnieje mnóstwo firm hostingowych. Nawiasem mówiąc, gospodarze są tylko firmami, które mają serwery, które będą zawierać obrazy i informacje, które stworzą twoją stronę. Prawdopodobnie słyszałeś o GoDaddy jako popularnym hoście, ale dzisiaj odkryjemy firmę hostingową, z której korzystałem i która jest bardzo łatwa dla początkujących.

W tym poście nauczę cię podstaw tworzenia Twojego bloga za pomocą Blue Host. Używam Blue Host, ponieważ mają zintegrowane usługi, co sprawia, że ​​niezwykle łatwo jest zacząć, jeśli nie wiesz absolutnie nic. Oprócz tego, że są naprawdę tanie (zaledwie 3,95 USD miesięcznie), zawierają domenę za darmo, można zainstalować WordPress za pomocą szybkiego kliknięcia i mają całodobową pomoc techniczną.
Śledź na BlueHost

1. Zarejestruj domenę bloga pod adresem URL, czyli rzeczy po www

Twoja nazwa domeny to sposób, w jaki każdy znajduje Cię w internecie. Niektórzy nazywają to adresem URL (uniwersalną lokalizacją zapisu), a niektórzy nazywają go adresem. Podobnie jak w domu, to naprawdę adres do małej przestrzeni w Internecie, a to, co wybierzesz, jest ważne.

Spróbuj wybrać imię, które jest proste, łatwe do przeliterowania, niezapomniane i odpowiednie do tego, o czym będziesz pisać. Kiedy wybrałem nazwę mojego bloga, szczególnie chciałem czegoś kapryśnego, ale niezapomnianego, więc właśnie na tym skończyłem. Ale przez lata miałem inne blogi z lepszymi nazwiskami.

Kiedyś aktywnie działałem i aktualizowałem bloga znajdującego się pod adresem mytenantfromhell.com. Zgadnij, o czym jest strona? Tak, chodziło o naprawdę złych najemców i było to bardzo łatwe do zapamiętania. Po wybraniu adresu internetowego nie wybieraj jednego tylko dla siebie; wybierz taki, do którego czytelnicy będą łatwo wracać. Ponadto, w przypadku wyszukiwarek, jedna szkoła myśli polega na tym, że posiadanie adresu URL zawierającego słowa kluczowe w Twojej witrynie może pomóc Ci osiągnąć wyższą pozycję, gdy słowa kluczowe są używane jako wyszukiwane hasła.

Wspaniałą rzeczą w Blue Host jest to, że otrzymujesz URL za darmo, gdy zarejestrujesz się na co najmniej roczną usługę. Większość innych usług nie obejmuje domeny i będziesz musiał kupić ją osobno.

Teraz, jeśli masz już adres URL, Blue Host pozwoli Ci zarejestrować się przy użyciu tej istniejącej nazwy. Blue Host nadal będzie zawierał wszystkie twoje pliki, jednak poinformuje twoją firmę domenową, aby wskazywała twój adres URL na swoje pliki, gdy ktoś wpisze Twój adres witryny. To wszystko jest dość płynne z tyłu.
2. Wybierz swój plan hostingowy

Blue Host oferuje trzy różne poziomy obsługi hostingu plików. Możesz wybrać Plan podstawowy, który jest dostarczany z jedną witryną internetową oraz twoją pocztą e-mail i możliwością tworzenia subdomen (nie będziesz tego potrzebować). Inne plany pozwalają na posiadanie wielu stron internetowych w ramach planu hostingowego (choć musisz kupić więcej adresów URL), nieograniczonego adresu e-mail oraz niektórych narzędzi ochrony prywatności i marketingu.

Plany powyżej Pakietu podstawowego kosztują więcej i, szczerze mówiąc, nie będziesz potrzebować dodatkowych narzędzi jako początkujący. Ponieważ chcę, aby Twoja witryna była jak najkrótsza, wybierz Plan Podstawowy, ponieważ jest to więcej niż wystarczające do rozpoczęcia Twojej witryny. Jeśli prowadzisz profesjonalny blog, będziesz potrzebować zintegrowanego adresu e-mail. Niektóre serwisy zmuszają Cię do uiszczenia dodatkowej opłaty za to, jednak są one zawarte w pakiecie Blue Host za darmo. Umożliwi to użytkownikom wysyłanie wiadomości e-mail na adres youremail@yourwebsite.com, który usunie użytkownika z Gmaila i innych usług. Będziesz potrzebował tego w przyszłości, gdy zaczniemy marketing.

Kiedy w 2009 roku po raz pierwszy uruchomiłem swój blog, te zintegrowane usługi były bardzo drogie. Aby wszystko było opłacalne, chodziłem po całym mieście płacąc różne firmy za każdą usługę. Mój adres URL zarejestrował jedno miejsce, a mój hosting był w innym miejscu, a następnie musiałem zapłacić za e-mail.

Z Blue Host będziesz miał wszystko w jednym prostym miejscu, a co najlepsze, możesz zapłacić zaledwie 3,95 $ miesięcznie za cały pakiet, jeśli wybierzesz trzy lata hostingu lub więcej.

Jako początkujący bardzo trudno jest powiedzieć, czy będziesz chciał blogować tak długo. Kiedy zaczynałem w 2009 roku, było to po prostu zabawne hobby, którego nie wyobrażałem sobie przez ponad rok lub dwa. Szybko naprzód do lat później i oto jestem, wciąż piszę! Moje roczne plany hostingowe przekształciły się w trzyletnie plany hostingowe, dzięki którym mogę zablokować najniższe stawki.

Moją rekomendacją dla ciebie jest jednak zapisanie się na rok. Jeśli wszystko idzie dobrze, zawsze możesz wrócić i odnowić swój plan na dłuższy okres. Nie martw się o utratę swojej witryny, ponieważ Twój plan będzie odnawiać się automatycznie co roku, a będziesz miał możliwość anulowania w razie potrzeby.

Na stronie rejestracji pojawi się wiele opcji, w tym prywatność domeny (więcej informacji poniżej), Site Backup Pro, Search Engine Jumpstart i SiteLock. Nie wierzę, że którakolwiek z tych opcji ma krytyczne znaczenie podczas pierwszego uruchomienia, więc możesz odejść i odznaczyć wszystko poza Ochroną prywatności domeny. Czemu? Cóż, jeśli nie chcesz, aby ktoś mógł zobaczyć twoje imię i adres zamieszkania, zechcesz to sprawdzić.

Wszystko w Internecie nie jest tak anonimowe, jak mogłoby się wydawać. Kiedy rejestrujesz swoją domenę, Twoje informacje o płatnościach są używane do wyświetlania Ciebie jako właściciela witryny. Jest to obecnie kwestia publicznych zapisów i możesz zobaczyć właścicieli każdej witryny, przechodząc do strony takiej jak WhoIs i wpisując adres URL.

Ten rodzaj wyszukiwania pokazuje, kto zarejestrował witrynę, ich dane kontaktowe, firmę używaną do rejestracji, adresy serwerów firmy hostingowej oraz datę wygaśnięcia rejestracji. Jedyną częścią, którą możesz kontrolować, jest Twoje imię i nazwisko, adres i numer telefonu. Rejestrując się prywatnie, będą wyświetlane tylko informacje o Twojej firmie hostingowej. Jest to bardzo ważne i kosztuje tylko 0,99 USD miesięcznie, więc nie pomiń tego!

Powinieneś wiedzieć, że Blue Host pobiera opłaty za cały rok z góry. Jest to ważne, aby Twoja strona internetowa działała nieprzerwanie. Poza tym łatwiej mi wiedzieć, ile muszę zrobić, żeby się wyrównać. Kiedy już zarobię te pieniądze na rok, wszystko, co dodatkowe, to faktycznie dochód!

Jeśli jesteś zdezorientowany, zanim kupisz swój plan i chcesz się upewnić, że robisz to poprawnie, napisz do mnie, a ja przeprowadzę Cię przez ten proces. Istnieje również samouczek wideo, który wielu uznał za bardzo pomocny.

3. Zainstaluj WordPress

Po wykonaniu powyższych czynności, aby zarejestrować się w swojej witrynie, możesz zacząć budować od razu i naprawdę to mam na myśli. Stworzyłem niesamowity film pokazujący, jak zainstalować WordPress, jednak Blue Host został niedawno zaktualizowany, aby jeszcze bardziej ułatwić Ci pracę. Teraz twoja instalacja WordPressa to tylko kilka kliknięć.

Po utworzeniu hasła i zalogowaniu się do witryny zostaną wyświetlone opcje dotyczące motywu witryny. To właśnie decyduje o tym, jak wygląda twoja strona internetowa i możesz szybko stworzyć profesjonalnie wyglądającą witrynę. Dam ci mały sekret. Jednym z oferowanych darmowych motywów jest Zerif Lite. Zgadnij kto używa tego dokładnego motywu? Mnie. Na tym właśnie jest zbudowana ta strona. Z kilkoma aktualizacjami prowadzę bloga, który dosłownie zarabia tysiące dolarów każdego roku i wygląda na to, że zbudowałem go od zera, kiedy tego nie zrobiłem.

Nie daj się zbytnio powiesić na motywie, ponieważ możesz zrobić swoje motywy milion razy za darmo. Jednym z powodów, dla których uwielbiam WordPressa jest to, że zawiera tak wiele różnych tematów, za które nie trzeba płacić. Po prostu wybierz jeden na teraz, aby zobaczyć, jak będzie wyglądać Twoja witryna.

Jeśli nie chcesz wybierać motywu, nie ma biggie, możesz po prostu przewinąć, aby pominąć ten krok. Pamiętaj, że zawsze możesz wybrać lub zmienić motyw później. Jeśli jesteś mistrzem kodowania, możesz również zawsze zakodować własny motyw lub wynająć programistę, aby zrobił to za Ciebie. Ponieważ dopiero zaczynamy, darmowy jest całkowicie w porządku. Pamiętaj, tego właśnie używam teraz.

Po kliknięciu przycisku „Rozpocznij budowanie”, Blue Host zainstaluje dla Ciebie WordPress, a wyruszysz w drogę. Chcesz wiedzieć, w jaki sposób uruchomiłeś swój blog, prosty, zobaczysz ekran powitalny dla WordPressa z pytaniem, czy chcesz założyć stronę „Biznesową” lub „Osobistą”. Ty wybierasz, co działa najlepiej dla Ciebie! gdy wszystko gotowe, pojawi się ekran z pytaniem, czy chcesz dodać zawartość do swojej witryny. Zgadnij co? Masz teraz bloga!

Praca w WordPress może początkowo wydawać się onieśmielająca, ale jest powód, dla którego 29% całego internetu działa w WordPress. Jest łatwy w użyciu, może pomóc w tworzeniu profesjonalnych witryn internetowych, jest łatwy do aktualizacji i może być bardzo tani w użyciu.

Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś strony internetowej, musisz pamiętać o kilku rzeczach:

Niezależnie od tego, czy masz bloga firmowego, czy osobistego, strona „Informacje” jest krytyczna! Dodaj jedną, aby czytelnicy dowiedzieli się, kim jesteś. Pamiętaj również o dodaniu strony „Kontakt”, aby ludzie mogli się z Tobą skontaktować!
Twoja strona główna może nie być pierwszą, którą ludzie widzą! Mogą wyszukiwać różne strony w witrynie za pomocą wyszukiwarek, więc upewnij się, że Twoje posty na blogu i strony nie są zaniedbywane.
Będziesz kusić, by poświęcić dużo czasu na tworzenie strony docelowej, jednak uważam, że najważniejsze jest skupienie się na pierwszych 20 wpisach na blogu, więc napisz najpierw te. Pamiętaj, że zawsze możesz wykonać projekt na swojej stronie później.
Mówiąc o designie, możesz zawsze zmienić projekt za darmo w dowolnym momencie lub możesz zapłacić za motyw premium. Aby zmienić swój motyw, przejdź do „Wygląd” po lewej stronie, a następnie „Motywy”.
W zależności od wybranego motywu możesz mieć paski boczne, które można dostosować. Możesz dodawać widżety i rzeczy, przechodząc do „Wygląd”, a następnie wybierz „Widgety”.
Możesz dodać „Wtyczki” tak, jak możesz dodawać aplikacje do swojego telefonu. Wtyczki robią różne rzeczy i są bardzo pomocne. Zamierzam polecić Jetpacka jako jedną z pierwszych wtyczek do zainstalowania. Pomoże Ci to zobaczyć statystyki i ma inne przydatne narzędzia. Zawsze możesz go odinstalować później.

Wybierasz się na wyścigi! Wkrótce dowiemy się o narzędziach, które możesz wykorzystać na swoim blogu, takich jak rzeczy, które pomogą Ci zebrać adres e-mail, który jest kluczowy dla przyszłej monetyzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *