Nie muszę ci mówić, dlaczego byłoby wspaniale, gdybyś mógł wylądować w wymarzonej pracy. Może to więcej wynagrodzenia. Może to właśnie rodzaj pracy, którą kochasz, w ogóle nie miałby ochoty pracować. A może jest to z firmą, która stworzyła kulturę, o której wiesz, że pozwoli ci wykonać najlepszą pracę w najbardziej niesamowitym środowisku. Możliwe, że twoja wymarzona praca oferuje wszystkie te możliwości. Więc jeśli aktualnie szukasz nowej pracy lub zaczynasz rozważać nowe możliwości, oto kilka szybkich i brudnych wskazówek, jak szybko wykonać wymarzoną pracę!

• Stwórz swój własny opis stanowiska pracy Nawet nie sprawdzając, jakie miejsca pracy są dostępne, zapisz dokładnie taką pracę, jaką chcesz. Dla jakiej firmy lub firm pracowałbyś? Jaką miałbyś rolę? Jaka jest twoja lista obowiązków? W jaki sposób otrzymasz odszkodowanie i jakie inne świadczenia zostaną zaoferowane? Wiedząc dokładnie, czego chcesz, jest dokładnie tam, gdzie musisz zacząć, jeśli zamierzasz wylądować swoją wymarzoną pracę. Zaoszczędzisz dużo czasu i energii, nie marnując czasu na stanowiska, które nie spełniają twoich kryteriów. W końcu nie mówimy o wylądowaniu jakiejkolwiek pracy. Skup się na swoim wielkim celu tutaj.

• Wykreuj swoją wyjątkową narrację Jesteś więcej niż wypunktowaną listą osiągnięć na życiorysie. Za tymi tytułami, latami i listami kryje się historia. Co to jest? Znać to. Poćwicz to. Masz wyjątkową historię do podzielenia się, a twoja zdolność do przetłumaczenia tej historii na papierze lub osobiście i to, jak odnosi się ona do wymarzonej pozycji, której szukasz, pomoże ci w każdy możliwy sposób. Bądź urzekający i spraw, by był niezapomniany. Ludzie kochają historie. Spraw, by twoje się liczyły.

• Nasiona roślin Masz ponad 500 połączeń na LinkedIn, a nawet więcej na wszystkich kanałach społecznościowych i osobistej liście kontaktów. Nawiąż osobisty kontakt i podziel się z nimi swoją historią. Daj im znać, czego szukasz. Niech będą dla was kolejnym zestawem oczu i uszu. Po prostu nigdy nie wiesz, kiedy nadarzy się okazja, która może nigdy nie zostać opublikowana na tablicy ogłoszeń. Posadź ziarno swoimi kontaktami i zobacz, jakie kiełki!

• Napisz zindywidualizowany list motywacyjny za każdym razem, gdy możesz kusić, by pominąć pisanie listu motywacyjnego, który jest zwykle opcjonalny w formularzach internetowych. Nie rób tego. Pomyśl o swoim CV jako najważniejszej rolce faktów i liczb. Z drugiej strony, twój list motywacyjny jest tym, co możesz powiedzieć menedżerowi ds. Rekrutacji. Poświęć czas, aby powiedzieć coś, co warto przeczytać! Użyj swojego listu motywacyjnego, aby zrobić dobre pozytywne pierwsze wrażenie. Niech pokaże, jak zdolni i gotowi jesteście na wymarzoną pozycję. Nie pozwalają im zignorować wielkiego kandydata na stanowisko. Oto świetny artykuł, który może ci pomóc, jeśli jesteś małą potyczką o pisaniu: Jak napisać list motywacyjny: 31 porad, które musisz wiedzieć (The Muse)

• Zrób (pozytywny) pluśnięcie na media społecznościowe Według corocznego badania rekrutacyjnego Social Media w CareerBuilder, liczba pracodawców badających kandydatów online stale rośnie w ciągu ostatnich kilku lat. Pięćdziesiąt dwa procent pracodawców używa serwisów społecznościowych do badania kandydatów na stanowiska, znacznie w porównaniu z 43 procentami w zeszłym roku i 39 procentami w 2013 roku. Wiedząc o tym, bardzo ważne jest, aby twoje konta w mediach społecznościowych były aktualne i szybko pokazywały Twoją wartość i dobry charakter. . Niech Twoja obecność w mediach społecznościowych będzie powodem, do którego dzwoni menedżer ds. Zatrudnienia. Nie publikuj niczego, co może spowodować zatrzymanie menedżera ds. Rekrutacji na wymarzoną pracę. Sposób, w jaki prezentujesz się online, ma duże znaczenie.

• Bądź sobą Bądź szczerym sobą i pozwól, aby najlepsza wersja ciebie świeciła. Pozostań profesjonalny, ale pozwól swojej osobowości i entuzjazmowi dotrzeć do menedżera ds. Zatrudnienia, który wykonał Twoje wymarzone zadanie. Kulturalne dopasowanie jest ogromnym problemem dla firm w dzisiejszych czasach, a twoim najlepszym rozwiązaniem jest zachowanie autentyczności przez cały proces. Niezależnie od tego, na jakim etapie jesteś, nigdy nie jest za późno, aby znaleźć wymarzoną pracę, a nawet stworzyć ją dla siebie. Wiedza o tym, czego chcesz, a następnie robienie wszystkiego, co możesz, aby to osiągnąć, jest receptą na sukces. „Nasze najprawdziwsze życie jest wtedy, gdy budzimy się w snach” – Henry David Thoreau

Jest to zupełnie nowy rok, który sprawia, że ​​jest to idealny moment, aby zastanowić się, jak nadać priorytet swojemu osobistemu i zawodowemu rozwojowi. Inaczej niż te stresujące i często niespełnione postanowienia noworoczne, przygotowanie się do sukcesu w tym roku może po prostu oznaczać postawienie się na pierwszym miejscu w pewnych obszarach i celowe inwestowanie w siebie. Im jesteś lepszy, tym lepiej. Dlaczego więc nie przygotować się na przyszłe możliwości, które pasują do twoich talentów i umiejętności w satysfakcjonujący sposób? Czas dokonać przemyślanych inwestycji w swój najcenniejszy zasób: Ty! Oto siedem sposobów inwestowania w siebie, abyś mógł być najlepszą wersją ciebie jeszcze:

1. Weź udział w konferencjach, które osiągają szczytową pasję Konferencje są nie tylko doskonałym miejscem do nauki, ale są także doskonałym miejscem do nawiązania kontaktów z liderami w branży i stają się znane. Bardzo rzadko ludzie kwitną w samych siebie, utrzymując się z dala. I podczas gdy koszt biletów konferencyjnych oraz linii lotniczych i hoteli może się sumować, jeśli jesteś rozważny i strategiczny, na temat, które konferencje wziąć udział i dlaczego, i planuj z wyprzedzeniem koszty poprzez ukrywanie się co miesiąc (lub zlecanie pracodawcy sponsorowania twojej obecności) możesz zapewnić im jak najwięcej z nich.

2. Rozpocznij lub dołącz do grupy mastermind Będąc sam w różnych umysłach, mogę powiedzieć, że moc grupy mózgowej jest nieoceniona. Te grupy łączą ludzi, którzy są namiętni, podekscytowani i zaangażowani, aby pomagać sobie wzajemnie w rozwoju. Zapewniają one „bezpieczną przestrzeń”, w której uczestnicy pomagają sobie nawzajem w stawaniu się lepszymi wersjami siebie samych poprzez wzajemne wyzwawanie się w ustalaniu i realizacji celów, dzieleniu się pomysłami i wzajemnym wspieraniu się z uczciwością i szacunkiem.

3. Odkryj siebie Bez względu na to, jak dobrze myślisz, że znasz siebie, przechodzenie przez formalne ćwiczenie samopoznania nie jest niczym złym. Zainwestowanie czasu i trochę pieniędzy, aby odkryć na nowo swoje mocne i słabe strony oraz dominujące cechy osobowości, jest zdrowym sposobem na ponowną kalibrację w nowym roku i daje jasny obraz tego, gdzie jesteś dzisiaj, w porównaniu do tego, gdzie mógłbyś być trzy lata temu. Oceny siły Gallupa lub oceny Myers-Briggs Type Indicator® (MBTI) są świetnym miejscem do rozpoczęcia, aby uzyskać nieco lepszy wgląd w to, co powoduje, że ty wybierasz, co może pomóc Ci efektywniej skoncentrować swój czas i uwagę w obszarach, w których jesteś bardziej może odnieść sukces i cieszyć się.

4. Zastanów się nad zdobyciem formalnego mentora lub trenera W prawie każdej dziedzinie życia najbardziej interesuje Cię coaching: trener życia, profesjonalny trener, trener pieniędzy, trener zdrowia i tak dalej. Wszystkie mają jednak wspólną cechę, że będą współpracować z tobą indywidualnie, aby pomóc ci osiągnąć twoje cele i przezwyciężyć wszystko, z czym możesz walczyć.

5. Stwórz osobistą markę i obecność w Internecie Ustanowienie osobistej marki przez Internet będzie służyć wyłącznie profesjonalistom. W świecie, który jest podłączony 24 godziny na dobę, jest ważniejsze niż kiedykolwiek, aby stworzyć pozytywne postrzeganie tego, kim jesteś, gdy ktoś ma na imię Google. Zadaj sobie pytanie, co ludzie powinni wiedzieć o tobie i co inni chcą o tobie myśleć. Pomiędzy wszystkimi platformami społecznościowymi podziel się spójnym przesłaniem, kim jesteś i kim jesteś.

6. Włącz się w swoje życie Wykorzystaj swoje pasje, zamieniając je w biznes zarabiający na boku. Może masz już pełnoetatową pracę, ale nie wykorzystujesz wszystkich twoich talentów i umiejętności. Jeśli nie możesz wyrazić pewnych pasji od 9 rano do 17, użyj innych godzin na jawie. Nie musisz mieć ambicji zakładania firmy z listy Fortune 500, aby zacząć coś, co pozwala ci wydać energię na robienie czegoś, co naprawdę kochasz, i z kolei przynosi dodatkowe dochody.

7. Dowiedz się, czego nie wiesz, czy uczysz się więcej o przedmiotach, które poprawią Twój rozwój zawodowy i wkłady lub praktyczne umiejętności życiowe, poświęć czas, aby dowiedzieć się, czego nie wiesz i nigdy nie przestać się uczyć. Istnieją tysiące bezpłatnych kursów online z akredytowanych uniwersytetów, aby zachować konkurencyjność swojej branży. Coursera.org jest jednym z takich sposobów poszerzania wiedzy za darmo. Internet jest pełen zasobów, artykułów, blogów i filmów na prawie wszystko, co chcesz wiedzieć. Oczywiście jednym z ciągłych sposobów inwestowania w siebie jest zarabianie pieniędzy i przejmowanie kontroli nad swoimi finansami. Wszystkie te sposoby inwestowania w siebie w tym roku mogą potencjalnie prowadzić do większych możliwości i wyższych dochodów. Dlatego zwróć szczególną uwagę na finanse, które wspierają Twoje życie i rób, co możesz, teraz, aby zmaksymalizować zwroty, które mogą pojawić się na twojej drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *