Podkreślasz swoje kredyty studenckie lub zastanawiasz się, czy jesteś na dobrej drodze do zwrotu? Nie jesteś sam. Według organizacji non-profit American Student Assistance około 20 milionów ludzi uczęszcza do college’u rocznie, a 12 milionów z nich każdego roku pożycza pieniądze na pokrycie wydatków związanych z ich szkolnictwem wyższym. Teraz przylepcie te liczby do już istniejących 37 milionów ludzi, którzy mają zaległe pożyczki studenckie! Nic dziwnego, że ludzie są zestresowani. Jeśli zgadłeś, że Gen Y (osoby w wieku 20 i 30 lat) niesie ze sobą ciężar tego ładunku, masz rację: 30 milionów pokoleń Millennials jest przypiętych długami studenckimi.

Bez względu na to, czy masz zamiar rozpocząć płatną strategię, czy też spłacasz długi okres, zapoznaj się z omówieniem opcji i rozważań, które mogą pomóc ci ustalić, czy jesteś na dobrej drodze.
Opcje spłaty kredytu studenckiego

Uwaga: Te opcje mają zastosowanie do federalnych pożyczek studenckich. Każdy program ma własne wytyczne i wymagania (lub minimum), które musisz spełnić. Oto niektóre z bardziej powszechnych opcji:

Standardowy plan spłaty: Twoje płatności to stała kwota miesięcznie przez okres do 10 lat. W ramach tej opcji zapłacisz najmniejszą kwotę odsetek.

Stopniowy plan spłaty: Twoje płatności będą niższe, aby rozpocząć i będą rosły co kilka lat nawet przez 10 lat. Będziesz płacił więcej odsetek w tej opcji niż w standardowym planie spłaty.

Uwaga: Powyższe są dobre opcje, jeśli twój dochód jest rozsądny w stosunku do salda kredytu. Poniższe opcje mają na celu uczynienie Twoich płatności kredytowych bardziej przystępnymi.

Rozszerzony plan spłaty: Ten plan pozwala na mniejsze stałe lub stopniowe płatności pozwalające spłacić pożyczkę nawet do 25 lat.

Płać jak zarabiasz: jest to plan, który wszedł w życie w grudniu 2012. Został zaprojektowany, aby pomóc uczniom, którzy właśnie ukończyli studia i wkraczają na trudny rynek pracy, na którym płace są niższe. Jeśli się kwalifikujesz, program ten ogranicza miesięczne spłaty pożyczek do 10% dochodu uznaniowego. Ta opcja może pomóc w złagodzeniu napływu środków pieniężnych dla osób, które się kwalifikują, ale należy pamiętać, że wydłuży to czas spłaty kredytu i może zwiększyć ogólne zainteresowanie, które zapłacisz.

Spłata w oparciu o dochody: znana również jako IBR, program ten ma na celu utrzymanie przystępności miesięcznych płatności. Czasy płatności są zależne od ilości pieniędzy i wielkości gospodarstwa domowego, ale są ograniczone do 15% uznaniowego dochodu. W przypadku niektórych osób wszelkie pozostałe niezapłacone salda po 25 latach mogą zostać umorzone.

Pożyczenie Pożyczki Publicznej: Plany PSLF są przeznaczone dla pracowników sektora publicznego, którzy mają federalne pożyczki studenckie (uważają stanowiska rządowe lub stanowiska z organizacjami non-profit). Musisz spełnić wymagania dotyczące zatrudnienia i dokonać kwalifikujących się wypłat pożyczek na 10 lat – a następnie pozostałe salda pożyczek studenckich są im odpuszczane.
Strategie spłacania długu studenckiego

Trudno jest żonglować codziennymi wydatkami wraz z rachunkami i celami oszczędnościowymi, ale istnieją pewne inteligentne i kreatywne sposoby, dzięki którym możesz w pełni wykorzystać swoje pieniądze:

Zdobądź kwalifikacje. Zrobić kilka badań i dowiedzieć się, które z powyższych opcji można zakwalifikować na podstawie salda pożyczek i dochodów.
Spełniaj i spłacaj pożyczki według stopy procentowej. Zacznij od pożyczki, która ma najwyższe oprocentowanie i idź dalej. Im wyższa stopa procentowa, tym bardziej prawdopodobnie kosztuje Cię ona.
Ustal priorytety swoich wydatków. Wróć do podstaw, budżetując i koncentrując się na podstawowych kosztach utrzymania, oszczędnościach i spłacie długów. Być może będziesz musiał przez jakiś czas wyciąć pewne fajne rzeczy, aby umieścić swoje pieniądze tam, gdzie ma to naprawdę znaczenie. Czy byłoby tak źle jeść rzadziej, wydawać mniej na alkohol, czy też spędzić kilka nocy z filmami?
Pośpiech. Jako GenYers, jesteśmy inteligentnym, utalentowanym i wykwalifikowanym zespołem osób. Wykorzystaj te cechy, ustalając dochód poboczny. Zrealizuj swoje usługi, skonsultuj się lub zdobądź kreatywność, sprzedając trochę sztuki online. Dodatkowe zarobki każdego miesiąca w celu spłaty zadłużenia pozwolą ci zaoszczędzić pieniądze.

Radzenie sobie z pożyczkami studenckimi nie jest zabawne, ale ważne jest, aby zrozumieć, jak sobie z tym poradzić i jak szybko się spłacić. Powyższe programy mogą się zmienić w dowolnym czasie i od Ciebie zależy śledzenie pożyczek i programów spłat, na które się zapisałeś. Wykorzystaj wiedzę i aktywnie angażuj się w spłatę.

2014 rok to wielki rok dla mnie i dla męża. Wiele zmian jest przed nami i na początek, chcemy sprzedać nasze mieszkanie w centrum San Diego i rozbudować je o więcej miejsca zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Sprzedaż i / lub zakup domu to ogromne przedsięwzięcie, które może zawierać wiele zamieszania i pytań. Niedawno zaryzykowaliśmy ścieżkę znalezienia pośrednika, z którym dobrze współpracujemy, i przygotowaliśmy listę pytań, które były gotowe i uzbrojone w kilka wywiadów. Jeśli jesteś na rynku dla pośrednika w obrocie nieruchomościami, poniżej znajdziesz kilka pytań, na które warto zwrócić uwagę:

Jakie masz doświadczenie / Jak długo pracujesz?

Ważne jest, aby wiedzieć, jak długo Twój agent pracował w firmie, niezależnie od tego, czy jest to praca pełno- lub niepełnoetatowa i czy specjalizuje się w Twojej okolicy lub okolicy (w zależności od wielkości obszaru, w którym mieszkasz). Zapytaj o średnią długość czasu, w którym domy agenta znajdują się na rynku, ich stosunek cen do ceny sprzedaży i typy nieruchomości, z którymi agent ma do czynienia.

Jak będziesz mnie informować na bieżąco?

Komunikacja jest kluczowym czynnikiem każdej udanej relacji. Zapoznaj się z częstotliwością i formą aktualizacji, które otrzymasz. Wskaż poziom oczekiwanych informacji w kategoriach zainteresowania kupujących, nowych ofert nieruchomości, opinii otwartych budynków i nie tylko.

Jakie są wady mojego domu?

Twój agent jest po to, aby dać ci szczerą opinię, aby określić odpowiednie oczekiwania dotyczące procesu kupna / sprzedaży domu. Jeśli sprzedajesz, Twój agent powinien być w stanie zidentyfikować wszelkie przedmioty, które mogą być problematyczne i wpłynąć na wartość domu.

Jaka jest twoja strategia?

Niezależnie od tego, czy jest to znak sprzedaży na trawniku przed domem, kampania direct mail, czy otwarte domy i marketing online – upewnij się, że wiesz, jaka jest strategia każdego agenta przed podpisaniem umowy – i, co ważniejsze, że czujesz się komfortowo z to. Do kupienia – ważne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj konkurencyjnych nabywców znajduje się na rynku, w jaki sposób agent będzie pomagał w poszukiwaniu nowego domu, w jaki sposób będzie obsługiwał wiele ofert i poziom aktywności w zakresie jazdy do domów lub po prostu wysyłanie ofert za pośrednictwem poczty e-mail.

Czy pracujesz sam lub z zespołem?

Dowiedz się, czy Twój agent obsługuje wszystkie szczegóły w pojedynkę lub czy wykorzystuje środowisko zespołu, aby zapewnić efektywność. Jeśli chodzi o środowisko zespołowe, dowiedz się, w jakich obszarach specjalizuje się Twój agent i z kim możesz pracować, niezależnie od ich możliwości.

Ilu klientów obecnie reprezentujesz?

To pomoże ci ocenić, ile czasu twojego agenta możesz otrzymać. Czy są one zbyt cienkie lub może nie reprezentują wielu klientów? Ten będzie osobistą preferencją co do tego, co jest dla ciebie najważniejsze – czasem lub doświadczeniem (najlepiej zdrowym połączeniem obu).

Czy mogę zobaczyć twoje referencje?

Zazwyczaj można je znaleźć na Yelp w te dni. Jeśli nie, poproś o przynajmniej 3 referencje od zadowolonych klientów. Sprawdzając referencje, zadbaj o dostępność, osobowość, profesjonalizm, komunikację i zadowolenie z agenta.

Ile sobie liczysz?

Większość opłat za nieruchomości jest do negocjacji. Agenci zwykle naliczają procent średnio w wysokości 2-4% po każdej stronie transakcji. Procent różni się w zależności od agenta, ale prowizje wynoszą około 6%. Sprawdź, co jest średnie dla twojego obszaru, zanim zaczniesz mówić. Upewnij się, że rozumiesz politykę anulowania agenta i wszelkie inne opłaty związane ze sprzedażą lub zakupem domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *