Śmiało możemy powiedzieć, że kredyty konsolidacyjne zaliczają się do najciekawszych usług kredytowych, jakie są dostępne na rynku finansowym.

Doskonale sprawdzają się w ciężkiej sytuacji finansowej, kiedy ilość naszych dotychczasowych zobowiązań oraz rat kredytowych zwyczajnie zaczyna przerastać nasze możliwości, przez co wpadamy w naprawdę poważne kłopoty z tym związane. Jednak, czy można skonsolidować swoje wszystkie pożyczki, bez dodatkowego obciążania naszej hipoteki?

Skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego zakłada wykupienie przez dany bank wszystkich naszych obowiązujących już kredytów i właśnie skonsolidowanie ich w jeden wielki dług, którego sama spłata może odbywać się na znacznie wygodniejszych warunkach.

Nie zapominajmy o wadach konsolidacji

Warto jest jednak wspomnieć o kilku najważniejszych mankamentach takiego właśnie rozwiązania. Przede wszystkim w wielu przypadkach dochodzi do obciążenia przez taki bank naszej hipoteki sumą należności finansowych, jeżeli jest ona po prostu zbyt duża.

Może się okazać, że nawet po skonsolidowaniu naszego całego długu i podpisaniu nowej umowy z bankiem, nie będziemy w stanie spłacać raty kredytowej. Wtedy musimy liczyć się z ryzykiem utraty naszej nieruchomości i jeszcze większemu pogorszeniem naszej sytuacji.

Konsolidacja bez obciążania hipoteki?

Warto jest zdawać sobie z tego sprawę, bowiem obecnie na rynku dostępne są także najróżniejsze kredyty konsolidacyjne bez obciążania hipoteki. Zatem jeżeli sami spodziewamy się takiej właśnie konieczności w naszym przypadku, to najlepiej będzie z nich skorzystać.

Kredyty konsolidacyjne, które nie zakładają obciążania naszej hipoteki są najczęściej wynikiem negocjacji z bankiem. Żadna instytucja finansowa raczej nie reklamuje bezpośrednio swoich produktów właśnie jako kredyty wolne od obciążenia hipotecznego.

Jedynym kredytem konsolidacyjnym bez obciążania hipoteki jest obecnie kredyt konsolidacyjny Alior Banku. Możemy w jego ramach skonsolidować nasze zadłużenie w kwocie do 150 tysięcy złotych. Bank w takim wypadku nie będzie od nas wymagał żadnych dodatkowych zaświadczeń.

Plusem oferty Alior Banku jest też gwarancja najniższej raty kredytu. Jeśli inny bank zaoferuje nam lepszą ofertę, Alior Bank gwarantuje, że obniży swoje oprocentowanie.

Warto zatem zawsze, po wysłaniu wniosku kredytowego do banku spotkać się z konsultantem. Ewentualnie w rozmowie telefonicznej wspomnieć o naszych zamiarach skonsolidowania długu waśnie w taki sposób.

Konsolidacja- prawie zawsze wygodniejszy wybór

Oprócz tego usługi te praktycznie w niczym nie różnią się od standardowych kredytów konsolidacyjnych. Dzięki temu korzystając z nich nie rezygnujemy tym samym ze wszystkich innych możliwości takich właśnie rzeczy.

Kredyty konsolidacyjne bez obciążania hipoteki z pewnością mogą skutecznie rozwiązywać bardzo wiele różnych problemów. Problemów z którymi wcześniej musiały borykać się osoby chcące skorzystać z takich właśnie usług.

Jak najbardziej warto jest sobie zdawać sprawę chociażby z samego tylko ich istnienia, bowiem korzystanie z nich jest rozwiązaniem odznaczającym się całym mnóstwem interesujących zalet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *