Jeśli chodzi o budowanie bogactwa, opłaca się mieć zespół pieniędzy. Jak stwierdził Thomas Stanley, autor Millionaire Next Door w swoich badaniach, najlepsze akumulatory bogactwa zazwyczaj gromadzą zespół doradców przy podejmowaniu ważnych decyzji finansowych.

Jeśli chcesz zbudować i zachować swoje bogactwo, potrzebujesz także zespołu ds. Pieniędzy. Kiedy mówisz o czymś tak ważnym, jak twoje bezpieczeństwo finansowe, ważne jest, aby to naprawić. Z właściwymi profesjonalistami po Twojej stronie, będziesz miał spokój ducha – i skończysz z więcej w banku.
Planer Finansowy

Planista finansowy lub doradca finansowy pomoże ci spojrzeć na cały obraz twojego finansowego życia. Planista pomoże ci wymyślić, jak zrealizować swoje finansowe marzenia, ustalając cele, oceniając obecną sytuację pieniężną i tworząc plan, który pomoże ci w osiągnięciu tego celu.

Nawet jeśli chcesz zarządzać własnymi pieniędzmi, dobrze jest mieć wytrenowane oko, aby szukać okazji i ryzyk, których możesz nie widzieć. Czasami najcenniejszą rzeczą, jaką może zrobić dla ciebie doradca finansowy, jest zapobieganie podejmowaniu emocjonalnych decyzji.

Doradca może Ci pomóc w zarządzaniu pieniędzmi, doradztwie inwestycyjnym, planowaniu nieruchomości, planowaniu ubezpieczeń, planowaniu biznesowym i wielu innych sprawach. Pomogą ci zebrać duży obraz Twojego finansowego życia i będą współpracować z innymi członkami zespołu ds. Pieniędzy, aby pomóc Ci w realizacji planu finansowego.

Wybierając terminarz, upewnij się, że szukasz kogoś, kto jest tylko płatny i jest chętny do pracy jako twój powiernik. Powinny również mieć oznaczenie CFP®.
Adwokat

Żadna drużyna finansowa nie jest kompletna bez pomocy dobrego prawnika. Ważnym zadaniem dla twojego adwokata będzie stworzenie planu nieruchomości. Wszyscy potrzebujemy woli, żywego zaufania i pełnomocnictwa.

Dokumenty te pomagają przyjaciołom i rodzinie w zarządzaniu nieruchomością zgodnie z Twoimi życzeniami. Jeśli masz dzieci, które wciąż są zależne od ciebie finansowo, jest to niezwykle ważne. Chcesz mieć pewność, że twoje dzieci będą się troszczyć o wybraną osobę.

Wielu z nas będzie chciało zaufać, aby chronić nasze aktywa. I właśnie wtedy posiadanie eksperta może naprawdę pomóc. Na przykład, jeśli jesteś lekarzem ryzykującym kombinację nadużyć, niektóre stany mają bardziej korzystne prawa niż inne. Jeśli chodzi o planowanie majątku, dobrze jest mieć eksperta.

W zależności od inwestycji i sytuacji finansowej możesz regularnie kontaktować się z prawnikiem. Mogą pomóc w przejrzeniu ofert biznesowych, zakupach nieruchomości i nie tylko.
Księgowa

Nawet jeśli uważasz się za dobrego z matematyki, nadal będziesz potrzebował księgowego w swoim zespole. Wiele osób o wysokich dochodach bardziej stawia podatki na podatki niż na inne wydatki.

Przy tak dużej ilości pieniędzy, opłaca się pracować z ekspertem w dziedzinie strategii podatkowej. Twój księgowy może pomóc Ci przygotować podatki, zaoferować odpowiednie rekomendacje schronisk, zarządzać harmonogramami amortyzacji i nie tylko.
Broker ubezpieczeniowy

Im więcej twoich bogactw rośnie, tym więcej masz w grę. Broker ubezpieczeniowy pomoże określić odpowiednie produkty ubezpieczeniowe, które pomogą Ci zarządzać tym ryzykiem.

Produkty ubezpieczeniowe mogą być skomplikowane. Przykładem może być ubezpieczenie rentowe. Dostępna jest szeroka gama produktów i cen. Ponieważ ubezpieczenie na wypadek inwalidztwa zależy od twojego zawodu, jedna osoba może nawet nie kwalifikować się do pewnych polis. Doświadczony pośrednik pomoże Ci poruszać się po rynku ubezpieczeniowym.

Twój planista finansowy i broker ubezpieczeniowy będą współpracować, aby pomóc Ci stworzyć kompleksowy plan ubezpieczeniowy.
Dodatkowi dystrybutorzy dla przedsiębiorców

Jako właściciel firmy będziesz potrzebować jeszcze więcej osób w zespole ds. Pieniędzy. Po pierwsze, będziesz potrzebować doświadczonego prawnika, który rozumie twój biznes. W zależności od firmy może być konieczne skonsultowanie się z wieloma prawnikami, takimi jak prawnik kontraktowy, prawnik patentowy i tak dalej.

Możesz także skorzystać z pracy z księgowym. Księgowa pomoże ci śledzić wydatki i zyski, dzięki czemu będziesz mógł podejmować lepsze decyzje na co dzień.

Bądźmy szczerzy. Dla większości ludzi myślenie lub mówienie o pieniądzach plasuje się tam z kanałem korzeniowym. Większość ludzi wolałaby otwarcie rozmawiać o swoim życiu seksualnym z nieznajomym, niż dzielić się statusem swoich finansów. Chociaż mamy do czynienia z różnorodnymi emocjami, pochodzeniem i doświadczeniami, które każdy z nas ma wokół pieniędzy, które przyczyniają się do dyskomfortu w dyskusji, poczucie winy i niepewność co do naszych pieniędzy ogólnie sprowadza się do ogólnego braku jasności co do tego, co się dzieje z tym i brak wykształcenia, w jaki sposób rozwiązać problem lub uzyskać go na właściwym miejscu po zidentyfikowaniu problemów. Ostatecznie, nie ma na nim cukru. Jeśli chcesz zacząć mądrze dokonywać wyborów za pomocą pieniędzy, musisz podjąć działania. Twoje finanse nie naprawią się tak, jak nie stracisz na wadze, nie robiąc nic, ani nie zdobędziesz tego wykształcenia, tracąc w tylnym rzędzie klasy. Jeśli chcesz raz na zawsze pozbyć się pieniędzy i poczucia zagrożenia, wykonaj poniższe czynności, aby znaleźć się na właściwej drodze.
Określ obszary, w których chcesz robić postępy.

Pieniądze. To wszechogarniające słowo. Obejmuje on wszystko, od budżetów po wartości netto, modele wydatków, ubezpieczenia, emerytury i inne. Nic dziwnego, że przytłaczające jest myśleć o tym, aby wszystko było pod kontrolą. Jak można wiedzieć, od czego zacząć? Naszym instynktem jest zanurkować i zająć się wszystkim, ale najlepiej sobie z tym poradzić, jak w przypadku każdego innego dużego projektu lub przedsięwzięcia. Podziel go na kawałki o rozmiarze bitu. Gdzie twoja uwaga jest najbardziej potrzebna? Czy chcesz lepiej śledzić swoje wydatki? Czy minęło trochę czasu, odkąd sprawdziłeś swoje inwestycje? Czy masz za dużo pieniędzy w gotówce? Czy chcesz więcej oszczędzać? Czy założyłeś swoje konta emerytalne? Czy istnieje lepsza strategia, której możesz użyć do spłaty karty kredytowej? Wybierz 2-3 obszary, w których chcesz robić postępy i zaangażuj się w pracę nad nimi w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Po uzyskaniu dostępu do tych obszarów możesz przejść do innych.
Utwórz cel dla każdego obszaru.

Po ustaleniu obszarów, w których chcesz pracować ze swoimi finansami, ustal cele dla siebie. Nie podważaj ogólnych celów „Chcę spłacić swój dług” lub „Chcę zacząć budować mój fundusz kryzysowy”. To samo, co powiedzenie „Chcę schudnąć.” Świetnie – ale jak dużo wagi planujesz na przegraną? A kiedy? Ciężko jest świętować zwycięstwo, gdy ograniczasz się od początku, nie mając miejsca na pomiar postępów. Pomiń kłopot z tworzeniem dużych celów dla siebie i przejdź do tego, co konkretnie chcesz osiągnąć w każdym obszarze i kiedy chcesz to zrobić. Twoje cele powinny być kwantyfikowane i mierzalne, abyś mógł rzeczywiście świętować swoje postępy po drodze.
Zaplanuj swój czas na pieniądze.

Dobrym sposobem na zaczepienie poczucia winy na krawężniku jest zwrócenie większej uwagi na swoje pieniądze. Planuj czas w każdym tygodniu, aby usiąść i sprawdź postępy swoich celów i oceń obszary, w których może być miejsce na poprawę. Ustaw cykliczną datę w swoim kalendarzu i dołącz porządek obrad w sekcji notatek. Twój plan może zawierać:

Przejrzyj wydatki i oszczędności. Które kategorie jesteś powyżej i pod?
Śledź postępy w realizacji celów i spłacanie długów. Czy dodajesz do sald, spłacasz dług czy pozostawiasz nawet na miesiąc?
Dokonaj korekt. Gdzie musisz się zmienić, aby pozostać na dobrej drodze?
Świętuj zwycięstwa.

Ustal swoje wartości i priorytety.

Wina pieniężna może wynikać z różnych czynników, ale zwykle wiąże się z tym poczucie winy, ponieważ nie używamy naszych pieniędzy, aby prowadzić życie, które cenimy. Wiemy, że nie śledząc naszych wydatków ani oszczędzając na emeryturę czy nawet na tak duże wakacje, nasze pieniądze nie idą w kierunku tych rzeczy, które cenimy lub nadają priorytet w naszym życiu. Jest słynny cytat z wypowiedzi Jamesa W. Fricka, w którym mówi: „Nie mów mi, gdzie są twoje priorytety. Pokaż mi, gdzie wydajesz pieniądze, a powiem ci, jakie one są. „Pomyśl o swoich finansach. Czy to namacalne lub niematerialne rzeczy cię motywują? Czy ekscytujesz się posiadaniem lub doświadczeniem? Na co teraz oszczędzasz?

W jaki sposób osiągniesz swoje cele? Bezpieczne? Darmowy? Potężny?
Jaki jest najlepszy powód, dla którego chcesz zarabiać więcej, oszczędzać więcej lub więcej? Jak przekłada się to na twoje życie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *