Moja poranna rutyna może przerwać resztę dnia, więc opracowałem małą „poranną rutynową listę kontrolną”, która pomaga mi się zorganizować i być bardziej produktywna!

Ostatnio robiłem małe kopie nawyków. Czuję, że im starsze, tym bardziej zdaję sobie sprawę, jak moje nawyki decydują o tym, jak spędzam czas i czy osiągam swoje cele. I jednym z najważniejszych zestawów nawyków, które wpływają na to, w jaki sposób mój dzień się rozgrywa, jest moja poranna rutyna.

Jeśli rano jestem bałagan, czuję, że resztę dnia staram się nadrobić. Jeśli jednak jestem w stanie osiągnąć cel przez moje poranki, reszta dnia też idzie gładko. Z tego powodu opracowałem małą „poranną listę kontrolną rutynową”, która pomoże mi pozostać na dobrej drodze. Każdy będzie miał inną poranną rutynę, która będzie działać dla nich, ich sytuację i etap życia, ale myślałem, że podzielę się tym, co działa dla mnie w tych dniach – wiem, że zawsze jestem zainteresowany, aby wiedzieć, co działa dla innych ludzi!

Moja poranna rutyna: Organizacja mojego poranka na bardziej produktywny dzień

Ten post zawiera linki partnerskie. Aby dowiedzieć się więcej na temat tworzenia, zobacz moje ujawnienia tutaj.
1. Trzymaj mój telefon w innym miejscu niż na moim stoliku nocnym.

Zauważyłem jakiś czas temu, że podłączenie mojego telefonu tuż obok łóżka na nocnej szafce było dla mnie zbyt dużym pokusą. Kończąc, spoglądam w przyszłość, przeglądając media społecznościowe bez celu, a pierwszą rzeczą, jaką zrobię rano, będzie chwycenie za telefon i ponowne rozpoczęcie bezcelowego przeglądania … nie jest to najlepszy sposób na rozpoczęcie lub zakończenie dnia.

Moja poranna rutyna pomaga mi być bardziej produktywnym i zorganizowanym przez resztę dnia dzięki utrzymywaniu świadomych nawyków! | poranne rutyny, produktywność, produktywność, nawyk, nawyki, rutyny, ładowanie telefonu, Biblia

Aby przełamać ten nawyk, zacząłem podłączać mój telefon gdzie indziej niż przez moje łóżko. Zwykle przechowuję go w moim biurze przez noc lub przynajmniej podłączam go po drugiej stronie naszej sypialni, gdzie nie mogę go dosięgnąć z łóżka.
2. Znajdź idealny budzik.

Słysząc głośny, nieznośny „BEEP! BRZĘCZYK! BEEP! „Każdego ranka zdecydowanie nie motywowało mnie do wstania z łóżka, więc postanowiłem znaleźć coś lepszego! W końcu natknąłem się na ten budzik i działa to bardzo dobrze.

Moja poranna rutyna pomaga mi być bardziej produktywnym i zorganizowanym przez resztę dnia dzięki utrzymywaniu świadomych nawyków! | poranne rutyny, produktywność, produktywność, nawyki, nawyki, rutyny, budzik

Ma kilka kojących dźwięków do wyboru, aby obudzić mnie delikatnie rano. (Obecnie używam dźwięku fal.) Ma również pierścień światła dookoła, który pojawia się niewyraźnie na 30 minut przed moim budzikiem, aby zgasł i powoli staje się jaśniejszy i jaśniejszy, naśladując słońce. Pomaga mi to stopniowo się obudzić, a nie tylko zostać wyrwanym z łóżka przez dźwięk denerwującego alarmu.

Moja poranna rutyna pomaga mi być bardziej produktywnym i zorganizowanym przez resztę dnia dzięki utrzymywaniu świadomych nawyków! | poranna rutyna, produktywność, produktywność, nawyk, nawyki, rutyny, budzik świecący
3. Ustaw pozytywną ostrość od początku.

Kiedy włącza się budzik, szybko wkładam ubrania treningowe i wchodzę do mojego biura. Zanim jednak przejdę, siadam w swoim wygodnym fotelu w kąciku i zaczynam dzień od nastawienia pozytywnego. Dla mnie oznacza to czytanie mojej Biblii, czasami pisanie w moim dzienniku i modlitwę, zanim zrobię cokolwiek innego. Kiedy robię tę pierwszą rzecz, nie oznacza to, że automatycznie mam idealny dzień, ale wydaje mi się, że jestem lepiej przygotowany do radzenia sobie z tym, co może nadejść w tym dniu.

4. Ruszaj się.

Następnie wykonuję krótki trening z dużą, otwartą przestrzenią w moim biurze. Teraz kocham BeachBody OnDemand, ponieważ daje mi dostęp do wielu różnych ćwiczeń bezpośrednio na moim komputerze. Moimi ulubionymi są TurboFire, 21-dniowa poprawka, a jeśli chłopcy chcą ze mną pracować, robimy program o nazwie Double Time. (Nie jestem trenerem BeachBody, tylko trochę ćpunem w domu, lol.)

Moja poranna rutyna pomaga mi być bardziej produktywnym i zorganizowanym przez resztę dnia dzięki utrzymywaniu świadomych nawyków! | poranne rutyny, produktywność, produktywność, nawyki, nawyki, rutyny, trening, mata do jogi, wagi, piłka lekarska
5. Nakarm mój mózg.

Często, gdy robię trening, o którym dobrze wiem, często słucham audiobooka lub podcastu w tym samym czasie. (Podoba mi się podcast Young House Love i podcast Food Blogger Pro, a teraz słucham 7 nawyków bardzo efektywnych ludzi na Audible). Pomaga mi to w wielu zadaniach i wypracowaniu + nauczyć się czegoś nowego w o tym samym czasie!

Moja poranna rutyna pomaga mi być bardziej produktywnym i zorganizowanym przez resztę dnia dzięki utrzymywaniu świadomych nawyków! | poranne rutyny, produktywność, produktywność, nawyki, nawyki, rutyny, trening, mata do jogi, wagi, piłka lekarska, podcasty
6. Nakarm mój brzuch.

Kiedy skończyłem ćwiczyć, idę na dół i robię śniadanie dla siebie i dla chłopców. Jestem stworzeniem z przyzwyczajenia, więc zazwyczaj mam to samo każdego dnia – wstrząsa czekoladową Shakeology. Czas na śniadanie daje mi również kilka minut na pogawędkę z chłopakami, zanim wszyscy pójdziemy na różne sposoby.

Moja poranna rutyna pomaga mi być bardziej produktywnym i zorganizowanym przez resztę dnia dzięki utrzymywaniu świadomych nawyków! | poranne rutyny, produktywność, produktywność, nawyk, nawyki, rutyny, stanowisko smoothie, wstrząs białkowy, shakeologia
7. Dołącz nowy nawyk do istniejącego nawyku, który już się uformował.

To była mała sztuczka, której nauczyłem się niedawno, która pomogła mi pamiętać o witaminach i wszystkich rzeczach! Zawsze o nich zapominałem, więc potrzebowałem sposobu, aby upewnić się, że zabrałem je każdego dnia. Ponieważ każdego ranka konsekwentnie robiłem sobie drżenie, po prostu włożyłem witaminy do szuflady z białkiem w proszku, aby automatycznie przypomnieć mi, żebym wziął je, podczas gdy robiłem moje drżenie. Od tego czasu działa jak czar!
8. Miej narzędzia, których potrzebuję, aby przygotować się na dzień zorganizowany i gotowy do pracy.

Gdy skończymy śniadanie, idę na górę, aby wziąć prysznic i przygotować się na cały dzień. Proces ten przebiega dużo sprawniej, jeśli moje narzędzia do makijażu i włosów są uporządkowane i łatwe do znalezienia.

9. Zrób łóżko.

Ostatnią rzeczą, jaką robię, zanim zabiorę chłopców na przystanek rano, będzie nasze łóżko. Zajmuje to tylko kilka minut i zaczyna się dzień po prawej stronie. Uwielbiam też przychodzić do mojego pokoju, aby przygotować się do łóżka i mieć łóżko, które jest uporządkowane.

Moja poranna rutyna pomaga mi być bardziej produktywnym i zorganizowanym przez resztę dnia dzięki utrzymywaniu świadomych nawyków! | Poranne rutyny, produktywność, produktywność, nawyk, nawyki, rutyny, sprawiają, że łóżko, wystrój głównej sypialni
10. Miej plan na cały dzień.

Prowadzę chłopców do przystanku autobusowego, a potem idę do domu, aby dostać się do pracy. Zazwyczaj sporządzałem listę rzeczy do zrobienia i planowałem dzień w noc przed skorzystaniem z mojego planowanego planowania życia. Używam blokowania czasu, aby przypisać wszystkie moje zadania o określonej porze dnia, aby pomóc mi pozostać na dobrej drodze i nie rozpraszać się. (Dlaczego tak łatwo jest się rozproszyć ?! Eek!) Ponieważ wczoraj ułożyłem plan, po prostu łapię mojego planistę, sprawdzam harmonogram dnia i podejmuję pracę.

Moja poranna rutyna pomaga mi być bardziej produktywnym i zorganizowanym przez resztę dnia dzięki utrzymywaniu świadomych nawyków! | poranne rutyny, produktywność, produktywność, nawyki, nawyki, rutyny, planowanie, planowanie, blokowanie czasu

Czy ta rutynowa czynność przebiega idealnie każdego dnia? Nie. Ale jeśli stracę przytomność lub uwolnię się od rutyny, daję sobie łaskę i zaczynam ponownie następnego dnia. Moja poranna rutyna również się zmieniła i ewoluowała w miarę upływu czasu, gdy moje dzieci stały się starsze, ponieważ procedury Donniego uległy zmianie i zmieniły się okoliczności naszego życia. Jest to proces, który zawsze badamy i pracujemy nad poprawą w celu stworzenia płynnego poranka dla wszystkich w naszej rodzinie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *