Kiedy mam już porządną rutynę wieczorową, mogę być o wiele bardziej produktywny następnego dnia! Te kilka prostych kroków pomaga mi zakończyć dzień w zorganizowany sposób.

W zeszłym tygodniu rozmawiałem o mojej porannej rutynie io tym, jak pomaga mi ona być bardziej produktywna przez cały dzień. Chociaż poranna rutyna pomaga mi ustawić ostrość od samego początku, powiedziałbym, że planowanie bycia produktywnym rozpoczyna się jeszcze wcześniej – podczas mojej wieczornej rutyny poprzedniej nocy! Utrzymuję to bardzo prosto, ale kiedy robię te kilka łatwych zadań każdego wieczoru, to naprawdę pomaga sprawić, by następny dzień przebiegał gładko.

Moja wieczorna rutyna: zorganizowany sposób na zakończenie dnia

Ten post zawiera linki partnerskie. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz moje ujawnienia tutaj.

Moja codzienna rutyna przeszła wiele zmian w ciągu ostatnich kilku lat. Kiedy po raz pierwszy zacząłem blogować, okres po tym, jak położyliśmy chłopców do łóżka, był moim głównym czasem pracy, więc chodziłem na komputer i pracowałem do wczesnych godzin porannych.

Takie wspaniałe wskazówki, jak stworzyć skuteczną wieczorną rutynę, aby odnieść sukces na następny dzień! Przejdź do posta, aby uzyskać wszystkie pomocne wskazówki i pomysły!

Spałam bardzo mało, co sprawiło, że następnego dnia byłem zepsuty, ospały i nieproduktywny. To nie była dobra sytuacja. Więc kiedy Donnie zaczął pracować ze mną na blogu, powiedziałem sobie, że muszę zrezygnować z pracy w późnych godzinach nocnych. Wraz z nim w domu, aby pomóc chłopcom, miałem więcej czasu w ciągu dnia do pracy; nie było żadnego powodu, aby nadążać za moim pozbawionym snu sposobem na sen.

Z moim nowym wolnym czasem w nocy wczołgałam się do mojego łóżka, gdy tylko uśpię chłopców z każdą intencją oglądania JEDNEGO odcinka serialu na Netflix i pójścia spać …

Wszyscy wiemy, jak zwykle się to kończy.

Ponownie, skończyłbym zbyt późno, więc nie miałbym ochoty wstać z łóżka następnego ranka i znalazłem się w tym samym błędnym cyklu zbyt mało snu, co prowadzi do braku produktywności (i zarabiania na sobie przezwisko „Crabby Abby” …).

Tak więc nieco ponad rok temu zdecydowałem, że nadszedł czas na nową wieczorną rutynę. Zamiast moich późnych nocy wykolejających się następnego dnia, moim celem było załatwienie wszystkiego, aby nasza rodzina mogła rozpocząć się następnego dnia na prawą stopę.

Postanowiłem zachować prostotę i stworzyć listę zaledwie kilku małych, ale ważnych rzeczy, które chciałem zrobić każdego wieczoru. Te kilka rzeczy będzie różne dla każdej osoby i prawdopodobnie ulegną zmianie wraz ze zmianą naszych faz życia, ale oto, co postanowiłem na razie teraz …
1. Wyprostuj naszą kuchnię + główny salon

Po obiedzie wszyscy członkowie rodziny wspólnie pracują, aby posprzątać nasz główny salon – salon, ogród zimowy i kuchnię. Donnie jest klejnotem i robi naczynia przez większość nocy, więc zaokrąglam Cs i razem poprawiamy pozostałe obszary. (I nigdy nie narzekają … w moim wymarzonym świecie.)

Moja wieczorna rutyna pomaga mi ustawić się na bardziej produktywną i zorganizowaną następnego dnia poprzez utrzymywanie świadomych nawyków! | rutyna wieczorowa, produktywność, produktywność, nawyk, nawyki, rutyny, biała kuchnia, czysta kuchnia, zadbane i schludne
2. Przygotuj plecaki na następny dzień

Po tym, jak trochę się wyprostujemy, sprawdzimy plecaki chłopców i upewnimy się, że wszystkie stare papiery zostały usunięte (zobacz, jak radzimy sobie z gazetami dla dzieci w tym poście) i że wszystkie notatki projekty lub materiały, których potrzebują na następny dzień, są w workach i gotowe do pracy. (Nie przygotowuję obiadów, bo Connor woli zjeść szkolny lunch, a Caleb wraca do domu w porze obiadowej.)
3. Czas rodzinny!

Z czasem, jaki upłynął między sprzątaniem a pójściem spać, zwykle spędzamy czas razem jako rodzina. Connor lubi strzelać krążkami hokejowymi w piwnicy, więc zrobimy to z nim, a mały Caleb lubi czytać lub grać w gry, więc robimy to również z nim. O ósmej udajemy się na górę, pomagamy chłopcom przygotować się do łóżka i wkładamy je na noc.

4. Przygotuj się na łóżko

Po tym jak położyliśmy chłopców do łóżka, przygotowałem się też do łóżka – nałóż piżamę, umyj zęby, zdejmij makijaż, itd. Znając moją osobowość, wiem, że spróbuję wcisnąć się jak najwięcej przed celem ” przed snem „Rozstrzeliwam siebie, więc staram się usunąć te rzeczy z drogi, aby nie zostawać nawet później, aby to zrobić.
5. Utwórz listę rzeczy do zrobienia

Następnie sporządzam listę rzeczy do zrobienia na następny dzień. Zwykle robię to w moim Planowaniu życia intencjonalnego, aby móc również pisać w moim czasie.

Moja wieczorna rutyna pomaga mi ustawić się na bardziej produktywną i zorganizowaną następnego dnia poprzez utrzymywanie świadomych nawyków! | rutyna wieczorna, produktywność, produktywność, nawyk, nawyki, rutyny, planista, planowanie, blokowanie czasu

Blokowanie czasu to po prostu miejsce, w którym wykonuję zadania, które chcę wykonać w ciągu dnia, i przypisuję je do określonego przedziału czasowego. Chociaż może się wydawać, że będzie to ograniczające, w rzeczywistości znajduję to uwalnianie! Jeśli jestem w trakcie jednego z zadań i pamiętam e-mail, na który muszę odpowiedzieć, wiem, że mam czas zablokowany, aby móc obsługiwać wiadomości e-mail później w ciągu dnia, więc nie muszę przerywać tego, co robię odpowiadać wtedy i tam. Blokowanie czasu powstrzymuje mnie też przed rozproszeniem uwagi – wiem, że mam tylko trochę czasu, aby coś skończyć, więc trzymam się tego, zamiast przewijać kanały społecznościowe lub gubić się w serialu! (Możesz dowiedzieć się więcej o blokowaniu czasu i szkopułach, które można bezpłatnie wydrukować w tym poście).

To kolejne nocne zadanie, które pomaga przygotować scenę na jutro – ponieważ mam plan tego, co chcę osiągnąć, jest mniej kuszące, aby spać lub marnować czas rano, ponieważ mam listę wszystkiego, co muszę zrobić.
6. Zawieź na noc

Zwykle włączam program i wykonuję jakieś bezmyślne domowe zadanie, mając za cel być w łóżku przed 22.00. Czasami wiąże się to z składaniem prania, co nie ma nic przeciwko temu, ponieważ mogę jednocześnie oglądać przedstawienie i nadal czuć się produktywnym. Innym razem będę czytać książkę lub słuchać podcastu. Innym razem Donnie i ja spędzamy wolny czas.

Ale jednak decyduję się wykorzystać tę ostatnią godzinę – mojego dnia, staram się uczynić z niej coś, co pomaga mi się uspokoić i nie sprawi, że będę się czuł niespokojny lub niepokojący. (Nie, żebym kiedykolwiek się martwił kiedykolwiek …)
7. Podłącz mój telefon z dala od mojego nocnego stolika

Około 10 po południu upewniam się, że mój telefon jest podłączony gdzie indziej niż na moim stoliku nocnym, więc nie mam ochoty marnować czasu na przewijanie ani tej nocy, ani następnego ranka. Czasami podłączam go do mojego biura, a kiedy indziej po prostu podłączam go po drugiej stronie pokoju – o ile nie mogę go dosięgnąć!

Podłącz telefon z dala od łóżka, aby nie czuć pokusy, by zostać późno lub zbyt długo leżąc w łóżku, przewijając bezmyślnie! Moja wieczorna rutyna pomaga mi ustawić się na bardziej produktywną i zorganizowaną następnego dnia poprzez utrzymywanie świadomych nawyków! | rutyna wieczorna, produktywność, produktywność, nawyk, nawyki, rutyny

Potem ustawiłem swój sprytny budzik i zasypiam!

To, co właśnie opisałem powyżej, dzieje się z „T”, gdy wszystkie gwiazdy dokładnie się wyrównują i jestem całkowicie w grze. Czasami dzieje się życie. Harmonogramy stają na przeszkodzie, czuję się bardziej zmęczony niż zwykle, mam termin, który musi zostać dotrzymany itp.

To jest praca w toku i to jest w porządku. Nie dążymy do doskonałości tutaj – tylko lepsze nawyki. I tak ważne, jak uważam, że w naszym życiu są zdrowe rutyny, uważam, że równie ważne jest dać sobie łaskę.

Życie jest zajęte. Życie jest trudne. A jeśli robimy postępy i zbliżamy się trochę do naszych celów każdego dnia, powiedziałbym, że wykonujemy całkiem dobrą robotę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *