Przygotowanie do rodzicielstwa? Kiedy spodziewasz się dziecka, łatwo skupisz się na ekscytacji i radości powodowanej przez rosnącą rodzinę. Ale nie daj się jeszcze dogonić w dekorowaniu pokoju dziecinnego. Przygotowanie się do nowego przybycia wiąże się z szeregiem praktycznych kroków do podjęcia – a to obejmuje spojrzenie na sprawy takie jak ubezpieczenie. Posiadanie dziecka to ogromne wydarzenie medyczne i finansowe, dlatego warto wiedzieć, jakie są opcje ubezpieczenia.
Poznaj zasiłki rodzinne Twojej firmy

Jeśli pracujesz poza domem i zamierzasz wrócić do pracy po porodzie, musisz zrozumieć zasady dotyczące urlopu rodzicielskiego w Twojej firmie. Musisz także wiedzieć, jakie świadczenia pracodawca oferuje nowym rodzicom. Jeśli pracowałeś dla swojej firmy przez ponad rok, a firma zatrudnia 50 lub więcej pracowników, stosuje się Ustawa o urlopie rodzinnym i lekarskim. FMLA nakazuje rodzicom (zarówno mężczyznom, jak i kobietom) prawo do 12 tygodni bezpłatnego urlopu rodzinnego po urodzeniu lub przysposobieniu dziecka. Pracodawca musi również odprowadzać zwykłą składkę na pokrycie kosztów opieki zdrowotnej podczas urlopu. Jest kilka wyjątków: Twój pracodawca może odmówić tego urlopu, jeśli jesteś w czołówce 10% pracowników w firmie, a firma może udowodnić, że Twoja nieobecność znacznie zaszkodziłaby firmie. Będziesz także chciał sprawdzić w swojej firmie, czy jesteś objęty krótkoterminowym ubezpieczeniem na wypadek inwalidztwa. Matki urodzenia mają prawo do krótkoterminowych dochodów z tytułu niezdolności do pracy, jeśli firma wypłaca świadczenia z tytułu niezdolności do pracy w innych okolicznościach. Jeśli twój pracodawca nie zapewnia krótkoterminowego ubezpieczenia rentowego, możesz być w stanie uzyskać niezależne ubezpieczenie rentowe. Większość firm potrzebuje trochę czasu między rozpoczęciem polityki a zajściem w ciążę. Wielu pracodawców zapewnia więcej urlopów i więcej wynagrodzeń niż w przypadku FMLA, więc upewnij się, że skontaktujesz się z działem HR, aby uzyskać pełną informację. Co najmniej, musisz powiadomić pracodawcę na 30 dni przed podjęciem urlopu w FMLA.
Dowiedz się Ins i Outs swojego ubezpieczenia medycznego

Wraz z uchwaleniem ustawy Affordable Care Act, większość planów ubezpieczeń zdrowotnych obejmuje ciążę i poród. Jest to prawdą, nawet jeśli zajdziesz w ciążę, zanim zacznie się twoje ubezpieczenie. Możesz zmienić plany w połowie ciąży, jeśli nie podoba ci się plan ubezpieczenia zdrowotnego, ale zazwyczaj istnieją określone otwarte okresy rejestracji. Jedynymi wyjątkami są kilka udanych indywidualnych planów zdrowotnych – plany kupowane indywidualnie, nie przez pracodawcę. Jeśli korzystasz z planu na czas określony, będziesz musiał zbadać ich świadczenia z tytułu macierzyństwa, aby zrozumieć swoje możliwości. Ciąża musi być traktowana jak każdy inny stan zdrowia, ale szczegółowe informacje na temat twojej polisy będą określać twoje wydatki z kieszeni. Upewnij się, że rozumiesz swoje odliczenia i kopie, aby oszacować swoje koszty. Skontaktuj się ze swoją firmą ubezpieczeniową, aby dowiedzieć się, jakie są opcje testów prenatalnych, opieki prenatalnej, ustawień porodu, wsparcia dla porodu, wsparcia karmienia piersią i opieki noworodkowej. Teraz, gdy rozumiesz swoje świadczenia medyczne w czasie ciąży, będziesz również chciał upewnić się, że twoje dziecko jest pokryte po urodzeniu. Posiadanie dziecka kwalifikuje Cię do Specjalnego Okresu Rekrutacji (SEP). Możesz zarejestrować lub zmienić ubezpieczenie zdrowotne, nawet jeśli jest poza otwartym okresem rejestracji. Zakres może być skuteczny od daty urodzenia dziecka.
Zapewnij rodzinie ubezpieczenie rentowe

Teraz, gdy masz dziecko, które zależy od ciebie finansowo, możesz rozważyć długoterminowe ubezpieczenie na wypadek inwalidztwa. Ponad 25% Amerykanów zostanie uznanych za niepełnosprawnych przez pewien okres czasu przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Dlatego ważne jest, aby ci członkowie rodziny, którzy zarabiają, chronią ich zdolność do pracy i zarabiają dla rodziny dzięki długoterminowemu ubezpieczeniu na wypadek inwalidztwa.

Zabezpiecz swoją rodzinę z ubezpieczeniem na życie

Nikt nie lubi myśleć o najgorszych scenariuszach. Jeśli czujesz, że mówienie o potrzebie ubezpieczenia na życie jest zbyt chorobliwe w tym szczęśliwym czasie, odwróć swój sposób myślenia. Przypomnij sobie, że wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia to ochrona dziecka bez względu na to, co się stanie. Terminowe ubezpieczenie na życie jest najbardziej opłacalną opcją i będziesz chciał ubezpieczenia dla obojga rodziców. Nawet mamusie i ojcowie pozostający w domu potrzebują ubezpieczenia na życie – jeśli coś stanie się z rodzicem pozostającym w domu, pracujący rodzic będzie potrzebował dodatkowej opieki nad dzieckiem. Pamiętaj, aby zaktualizować swoją wolę, aby określić, kto będzie pełnić funkcję opiekuna Twojego dziecka, jeśli Ty i Twój współmałżonek mieliście umrzeć. Możesz nazwać kogoś innym, aby obsługiwał przekazane zasoby, lub możesz ustanowić zaufanie. Małoletnia nie może bezpośrednio otrzymać świadczenia z ubezpieczenia na życie, dlatego należy określić, kto będzie zarządzał świadczeniem. Nawet jeśli zajmowanie się ubezpieczeniem może być nieprzyjemne, poświęć czas, aby zrozumieć swoje opcje. Rozumiejąc swoje świadczenia ubezpieczeniowe z wyprzedzeniem, możesz odłożyć na bok swoje obawy finansowe i skoncentrować się na przybyciu nowego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *