Czy już jesteś podekscytowany wyprawą dyniowym wszystkim i wakacjami na koniec roku?

To znowu ta pora roku – i tak, to oznacza wyraźną jesienną pogodę i świąteczne święta. Ale oznacza to również, że jest to sezon na otwartą rejestrację, która zwykle rozpoczyna się w listopadzie.

Nadszedł czas na wprowadzenie zmian, uzupełnień lub aktualizacji ważnych korzyści, które mogą wpłynąć na twoje finanse. Nawet jeśli uważasz, że wszystko jest już ustawione, warto dokonać krótkiej oceny, aby upewnić się, że nie brakuje Ci możliwości lub pomijasz szanse na zaoszczędzenie.

Oto, co musisz wiedzieć o otwartej rejestracji i jak ją wykorzystać. W tym sezonie!
Co to jest otwarta rejestracja?

Jeśli twój pracodawca oferuje świadczenia pracownicze, rejestracja otwarta to czas, kiedy możesz wybrać lub zmienić niektóre lub wszystkie profity, które zapewnia twój pracodawca. Obejmuje to korzyści, takie jak:

Ubezpieczenie zdrowotne
Ubezpieczenie stomatologiczne
Ubezpieczenie wzroku
Ubezpieczenie na życie
Krótko i długoterminowe ubezpieczenie rentowe
Elastyczne konta do wydawania (na zdrowie lub na utrzymaniu) lub konta oszczędnościowe (znane również jako FSA i HSA)
Konta i plany emerytalne

Otwarta rejestracja zapewnia okres, w którym możesz zaktualizować lub zmienić te korzyści. To świetna okazja, ponieważ jak wiemy, życie zmienia się i zmienia się szybko i często.

Ale wielu pracownikom naprawdę nie podoba się ta pora roku lub szansa na zoptymalizowanie ich korzyści. To dlatego, że większość z nas myśli, że jest czymś, z czym trzeba sobie poradzić, a nie czymś, z czego można skorzystać.

Badanie przeprowadzone w 2016 roku przez Towarzystwo Zarządzania Zasobami Ludzkimi wykazało, że 41 procent pracowników opisuje otwarty proces rejestracji jako „bardzo zagmatwany”. A 49 procent pracowników nazywał podejmowanie decyzji dotyczących ich ubezpieczenia zdrowotnego „bardzo stresujących”.

Brzmi znajomo? Przeanalizujmy to razem, krok po kroku, abyś mógł przejść przez kolejny otwarty sezon rejestracji – bez uszczerbku na zdrowiu.
1. Oczekuj zmian, które musisz wprowadzić

Najłatwiejszą rzeczą, która przychodzi otworzyć sezon rejestracji, jest po prostu utrzymywanie tego, jak są, ale nie trzymaj się status quo tylko dlatego, że wprowadzanie zmian jest mylące.

Po pierwsze, opcje, które pierwotnie wybrałeś, mogą przestać być najlepszym rozwiązaniem, jeśli nastąpiła poważna zmiana życia. Po drugie, firmy często zmieniają swoje świadczenia co roku lub dwa.

HR mógł znaleźć lepszy plan ubezpieczeń zdrowotnych, a może Twoja firma zdecydowała się ulepszyć swój plan 401 (k) lub zapewnić wyższą zgodność.

Tak czy inaczej, warto przejrzeć, aby upewnić się, że nie przegapisz więcej lub lepszych dodatków niż to, co lubisz teraz.

Dział HR powinien przekazywać informacje na temat nowych lub zaktualizowanych świadczeń za pośrednictwem poczty elektronicznej lub spotkania w całej firmie. Jeśli nadal wydaje Ci się to czymś w rodzaju węża strażackiego, nie wahaj się sięgnąć i poproś o poradę jeden-na-jeden (lub poproś organizatora finansowego o przejrzenie opcji z tobą).

2. Oceń swoje bieżące potrzeby

Co się dzieje, jeśli rzadko chodzisz do lekarza i nie masz żadnych poważniejszych problemów zdrowotnych? Możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, jeśli możesz przejrzeć swoje ubezpieczenie zdrowotne i „obniżyć” do planu, który oferuje mniejszy zasięg, ale także kosztuje mniej z kieszeni.

A może planujesz mieć dziecko w nadchodzącym roku. Teraz jest czas, aby rozważyć korzyści, które będziesz chciał wykorzystać, gdy Twoja rodzina się rozrośnie.

Pieniądze, które wpłaciłeś do FSA lub HSA, teraz mogą pomóc w ponoszeniu kosztów dostawy – a te środki mogą być wykorzystane bez podatku.

Są to tylko przykłady i mogą nie dotyczyć Ciebie. Zastanówcie się więc nad nadchodzącym rokiem. Następnie rozważ wszystkie świadczenia oferowane przez pracodawcę i zaplanuj najlepszy sposób wykorzystania ich na swoją korzyść.

Pomoże Ci to w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących otwartej rejestracji i może sprawić, że poczujesz się mniej przytłaczająco, ponieważ będziesz lepiej rozumieć, czego naprawdę potrzebujesz.
3. Pędzel po wspólnych warunkach i frazach w pakietach świadczeń

Świadczenia pracownicze, w szczególności ubezpieczeniowe, zawierają dużo żargonu. To tylko dodaje poczucia zamieszania i przytłacza, gdy chodzi o podejmowanie decyzji o twoich korzyściach podczas otwartej rekrutacji.

Podobnie jak wiedza o twoich potrzebach może pomóc w zapewnieniu większej przejrzystości, zrozumienie podstawowych pojęć może pomóc lepiej nawigować określone korzyści.

Spójrzmy na kilka typowych terminów, aby wiedzieć, kiedy oceniasz i wybierasz plan ubezpieczenia zdrowotnego:

Copay: To jest to, co płacisz za każdym razem, gdy odwiedzasz lekarza. Mogą istnieć różne zależności dla różnych typów lekarzy (specjaliści, na przykład, mogą pochodzić z wyższych copays).

Odliczeniu: to jest to, co płacisz, zanim twoje ubezpieczenie zacznie się przyczyniać. Zazwyczaj copays nie wliczają się do twojego odliczenia. Możliwe są także indywidualne odliczenia dla każdej osoby na planie, a także możliwość potrącenia rodziny dla wszystkich osób. Po osiągnięciu odliczenia, nie resetuje się do następnego roku.

Coinsurance: Coinsurance to procent rachunku, za który jesteś odpowiedzialny w tym momencie. Współbieżność wynosi 80/20, co oznacza, że ​​płacisz 20 procent rachunku, a firma ubezpieczeniowa płaci 80 procent.

Out-of pocket maximum: Ta liczba jest najbardziej wymagająca, aby firma ubezpieczeniowa zapłaciła za twoją opiekę zdrowotną za rok. Po osiągnięciu tego numeru ubezpieczyciel płaci 100% swoich rachunków za usługi medyczne.

Inne korzyści mogą mieć podobnie kłopotliwą terminologię, więc poświęć trochę czasu, aby upewnić się, że zrozumiesz, co robisz, zanim popełnisz błąd. Oznacza to, że jeśli masz pytanie, ponownie zapytaj HR lub porozmawiaj o tym, czego nie rozumiesz ze swoim planistą finansowym, zanim podejmiesz decyzję.
4. Nie znasz odpowiedzi? Wiedz, gdzie to uzyskać, wybierając korzyści dla firmy

W tej notatce masz także inne zasoby poza HR i doradcą, dzięki którym możesz sprawdzić pomoc podczas otwartej rejestracji.

Oto kilka przydatnych i tematycznych przewodników, w których można zapoznać się z korzyściami, które często wymagają aktualizacji lub zmiany podczas otwartej rejestracji:

Twój przewodnik „krok po kroku” dotyczący wyboru planu ubezpieczenia zdrowotnego od NerdWallet
6 wskazówek dotyczących wyboru najlepszego planu stomatologicznego dla Twojej rodziny z Humana
Jak wybrać ubezpieczenie wzroku z WebMD
Czy powinieneś polegać na grupowym ubezpieczeniu na życie poprzez pracę? From Haven Life
Upośledzenie krótko- i długoterminowe zdefiniowane na podstawie zaufanego wyboru
FSA vs. HSA: Który jest najlepszy dla Twoich pracowników? Z Zenefits
Plany sponsorowane przez pracodawców z Investing.gov

Im bardziej przygotujesz się do rozpoczęcia otwartego sezonu rejestracyjnego, tym łatwiej będzie uzyskać potrzebne wybory. Pamiętaj, to jest okazja!

To szansa, aby w pełni wykorzystać potencjał roku następnego, ponieważ wiesz, że korzystasz z najlepszej kombinacji dostępnych ci korzyści

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *