Patrice jest inteligentną, ciężko pracującą samotną matką z ograniczonym zaangażowaniem ojca dwóch swoich dzieci w wieku szkolnym. Pracuje w pełnym wymiarze godzin jako personel pomocniczy w firmie logistycznej, podczas gdy ona prowadzi zwarty statek, który konsekwentnie czuje, jakby miała pełne ręce. Nagle jej 67-letnia mama, która mieszka dwie godziny dalej, doświadczyła szybkiego spadku jej zdrowia – jej cukrzyca była źle zarządzana, jej artretyzm już oznaczał, że miała problemy z samodzielnym załatwianiem spraw. Patrice wiedział, że musi uważnie obserwować swoją mamę.

W czasie wakacji Patrice spędziła kilka dni z mamą – także samotną matką – i musiała zmierzyć się z faktami. Chodzenie było wyraźnie bardzo bolesne, a matka Patrice pytała – nieśmiało – czy Patrice może jej pomóc z długą listą spraw i zadań domowych, których sama nie była w stanie zrobić. Patrice poczuł się zobowiązany do udzielenia pomocy swojej matce w jakikolwiek sposób.

„Próbowałem odwiedzić moją mamę przynajmniej raz w tygodniu, ale w końcu musiałem zmierzyć się z faktem, że potrzebowała więcej opieki” – powiedział Patrice. „Nawet gdybyśmy mogli sobie pozwolić na dom opieki, moja mama jest uparta i nie ma mowy, żeby opuściła dom, w którym mieszkała przez 30 lat.” Patrice wiedziała, że ​​jej mama chce się zestarzeć w domu i zachować niezależność, ale potrzebuje więcej Opieka praktyczna, zaczęła myśleć o tym, czy może sobie na to pozwolić z mamą przed podjęciem decyzji.

Pomiędzy troską o swoje dzieci, pracą w pełnym wymiarze, a próbą utrzymania zdrowego życia własnego, Patrice był zestresowany i wypalony. „Kocham moją mamę i nie tylko czuję się zobowiązana jej pomóc – chcę. Ale muszę też dbać o moje dzieci i siebie „- powiedziała mi. Spróbuje porozmawiać z mamą o przeprowadzce do domu opieki lub znaleźć inną opiekę, ale będą się z tym sprzeczać, co tylko powoduje większy stres. Stało się jasne, że mama Patrice chciała pozostać w zaciszu swojego domu i otrzymać pomoc, której potrzebowała.

Wreszcie, kilka tygodni temu, sytuacja się potoczyła. Patrice otrzymała telefon od pracy, że fajki jej mamy pękły na mrozie, a ona była przytłoczona próbując znaleźć hydraulika. Tego samego dnia szkoła wezwała ją, by zabrała 8-latkę, która miała gorączkę i ból głowy.

„Po prostu nie mogłem zrobić tego wszystkiego,” powiedział Patrice.

Patrice zbadał jej możliwości i zatrudnił osobistego opiekuna domowego, korzystając z witryny Care.com. Opiekunka do domu, Annie, przychodzi cztery razy w tygodniu, aby odwiedzić swoją mamę. Podczas tych wizyt pomaga swojej mamie w zakupach, wizytach u lekarza. przygotowywanie posiłków, chodzą na zakupy, biegają na posyłki i wykonują podstawowe sprzątanie domu, a także pomagają jej się kąpać.

„To była najlepsza decyzja, którą podjąłem – szkoda tylko, że wcześniej nie zatrudniłem kogoś przez Care.com” – mówi Patrice. Dodaje, że po prostu świadomość, że Annie jest na dyżurze, uwalnia nie tylko jej czas, ale także jej przestrzeń nad głową i poziom stresu, który zdaniem Patrice może teraz wykorzystać do budowania swojej kariery i rodziny. „W rzeczywistości mam więcej energii, aby pomóc mojej mamie” – mówi Patrice. „Mamy bardziej płynną relację, ponieważ nasz czas jest teraz skupiony na cieszeniu się sobą, a nie na tym, jak dbać o moją mamę. Jak na ironię, moja mama jest teraz bardziej otwarta na prośby o pomoc, kiedy potrzebuje jej na większe problemy – ponieważ czuje się bardziej wspierana i opiekowana na co dzień. ”

Czy znalazłeś się w tej sytuacji? Weź głęboki oddech, oto, co możesz zrobić, aby znaleźć starszą opiekę dla ukochanej osoby.

Jak znaleźć starszą opiekę domową

Istnieją dwa sposoby zatrudniania opiekuna domowego lub opiekuna. Jedna jest przez agencję, druga – bezpośrednio.
Pros z wynajmu w domu starszego biura pośrednictwa pracy

Oni wykonują pracę. Agencja prześwietli kandydatów, zrobi papierkową robotę, trochę podstawowego szkolenia i rzuci szeroką sieć, aby znaleźć wykwalifikowanych kandydatów.
Jeśli jeden z nich zostanie zwolniony lub nie będzie mógł dokonać zmiany, agencja będzie miała kopie zapasowe.

Wady związane z zatrudnieniem przez agencję zajmującą się starszym stażem w domu

Droższe
Czują się bezosobowo, ponieważ wybierają garstkę kandydatów do rozważenia.
Może być niespójna, ponieważ agencje czasami obracają się w doradcach, co może utrudnić utrzymanie jakości opieki i więzi z opiekunem.
Nie wszystkie obszary wiejskie są obsługiwane przez agencje.

Inną opcją jest bezpośrednie zatrudnienie w domu starszej opieki. Niektóre osoby pomagają w opiece domowej i opiekunom poprzez rekomendacje przyjaciół. Popularnym sposobem wyszukiwania pomocy jest korzystanie z Care.com, największego internetowego rynku znajdowania i zarządzania opieką. Care.com ma tysiące profili opiekuńczych w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Poza swoim rozmiarem, Care.com ma ocenę A z Better Business Bureau (co jest dla mnie ważne) i została założona przez niesamowitą kobietę CEO (również dla mnie ważna!).

Profile opiekunów zawierają zdjęcia, opinie poprzednich klientów, poziom wykształcenia, oferowane usługi i pewne ograniczone weryfikacje – w dowolnym momencie możesz również poprosić o sprawdzenie swoich dostawców jako członek Care.com Premium. Jeśli zarejestrujesz się w Care.com, otrzymasz 20% zniżki na Członkostwo Premium.

Plusy bezpośredniego zatrudniania prywatnej pomocy domowej dla seniorów

Tańszy.
Masz kontrolę, usuwając osobę trzecią z równania
Możliwość bezpośredniej rozmowy z kandydatami, aby sprawdzić, czy istnieje osobiste połączenie lub preferencje

Wady polegające na bezpośrednim zatrudnianiu prywatnej pomocy domowej dla seniorów

Niektórzy uważają, że praca nad znalezieniem, weterynarzem i zatrudnieniem pracownika opieki jest jeszcze ważniejsza
Brak realnego odwołania, jeśli ktoś nie pojawi się w pracy.

W ten sposób Care.com stara się znaleźć opiekę dla seniorów:

Idź do Care.com
Utwórz konto i wypełnij swoje potrzeby.
Przeglądaj opiekunów na podstawie Twojej lokalizacji, potrzeb i budżetu.
Skontaktuj się z potencjalnymi kandydatami w Care.com, aby sprawdzić, czy pasuje.
Przygotuj spotkania, aby spotkać się z opiekunem i przeprowadzić z nim rozmowę. Oto kilka wskazówek, jak przeprowadzić wywiad z starszym opiekunem.
Finaliści ekranu za pośrednictwem usługi sprawdzania tła za opłatą (niektórzy opiekunowie płacą za tę usługę sami i mogą udostępniać swoje certyfikowane rejestry karne i historię DMV bez dodatkowych kosztów).
Zadzwoń do referencji kandydatów.
Złóż ofertę i zatrudnij!
Możesz płacić w witrynie Care.com, która może być bardzo pomocna w rejestrach podatkowych, dzieleniu się informacjami z krewnymi i śledzeniu relacji.

Jak zapłacić za starszą opiekę domową

W witrynie Care.com opłaty za opiekę domową zaczynają się od około 12 USD za godzinę i zależą od Twojej lokalizacji, poziomu doświadczenia i wykształcenia osoby. Wspaniałą rzeczą w Care.com jest możliwość znalezienia i zarządzania opcjami opieki na platformie.

Na przykład, jeśli wynająłeś opiekę domową starszego opiekuna na Care.com, możesz również zapłacić pomoc domową bezpośrednio na Care.com, dodawać notatki do planu opieki, przesyłać je na platformę i dołączać do grup dyskusyjnych z innymi rodzinami , w tym osoby mieszkające w pobliżu i mogą udzielać lokalnych porad dotyczących opiekunów i usług.

W zależności od dochodów mogą istnieć lokalne usługi, które mogą zaoferować niektóre z tych usług, a czasami Medicaid pokrywa koszty. Poniżej znajduje się przewodnik po świadczeniach opieki domowej w systemie Medicaid.

Większość stanów ma programy nie mające na celu zapewnienia opieki nad osobami starszymi mieszkającymi w domu.

Oto przewodnik po programach pomocy finansowej dla opieki domowej.

Skontaktuj się z wyspecjalizowanymi organizacjami, takimi jak lokalny oddział Stowarzyszenia Alzheimera, dostawcami usług medycznych Twojego rodzica lub lokalnymi agencjami opieki społecznej, aby zapoznać się z zasobami lokalnymi.

Departament Weteranów ma usługi dla seniorów, w tym pomoc w opłacaniu i zapewnieniu opieki domowej.

Oto lista usług VA dla osób starszych.
Inne opcje finansowania opieki domowej w domu to:

Odwrócić hipotekę
Konwersje z ubezpieczenia na życie

Jak zarządzać poczuciem winy i stresem opieki nad swoim starzejącym się rodzicem

Opieka nad chorym ukochanym jest bardzo stresującym i emocjonalnie złożonym czasem dla każdego. Podczas całego procesu będziesz mieć mnóstwo pozornie sprzecznych emocji: miłości, poczucia winy, gniewu i zamieszania. Klucz tohttps: //www.nerdwallet.com/blog/insurance/convert-term-life-insurance-whole-life/, aby zaakceptować wszystkie twoje uczucia jako normalne, ludzkie i skomplikowane. Tylko pamiętaj, oddychaj.

Wskazówki dotyczące zarządzania opieką nad starszymi rodzicami:

Wejdź na tę samą stronę, co inni bliscy w życiu danej osoby. Niezależnie od tego, czy jest to romantyczny partner twojego rodzica, twoje rodzeństwo, rodzeństwo rodzica lub inne osoby, które najbardziej interesują się twoją mamą lub tatą, angażuj ich w ten proces, tak jak ma to sens. To obciąża cię zarówno logistycznie, jak i emocjonalnie. Stwórz drużynę, na której możesz liczyć na pomoc fizyczną, a także na zwrot stresu i emocji.
Często opieka prowadzi do powstawania tarć w rodzinach. Bądź proaktywny w poszukiwaniu zewnętrznego wsparcia, aby przezwyciężyć te różnice. Może to być neutralny, szanowany przyjaciel rodziny, duchowny lub profesjonalista, który specjalizuje się w opiece starszej, znający ten rodzaj konfliktu rodzinnego.
Jeśli inni członkowie rodziny nie są tak pomocni, jak byście tego oczekiwali, znajdźcie sposoby na złość. Kontroluj, co możesz, co może być tylko twoją reakcją na sytuację.
Nigdy nie poświęcaj swojej rodzicielskiej stabilności finansowej. Najlepszym prezentem, jaki możesz dać swoim dzieciom, jest bezpieczeństwo finansowe – teraz i we własnych późniejszych latach.
Zaangażujcie swoje dzieci. Łatwo jest poczuć się tak, jakby narażać na szwank opiekę nad dziećmi dla dobra rodzica. Może to być prawda, ale nie zawsze musi tak być. Pozwól swoim dzieciom zobaczyć, jak opiekujesz się ich dziadkami. Niech to będzie przykład do nauczenia ich o rodzinie, służeniu tym, którzy jej potrzebują, byciu kochającym i opiekuńczym. Nawet bardzo małe dzieci mogą pomóc swoim starszym, spędzając z nimi czas i pracując w domu. Starsze dzieci mogą siedzieć ze starszym krewnym, załatwiać sprawunki, a nastolatki mogą prowadzić je na spotkania.
Poszukaj wsparcia emocjonalnego. Terapia grupowa z innymi osobami w podobnych sytuacjach może ratować życie. Jeśli masz bliskich przyjaciół w pobliżu, ustalaj z nimi regularne daty – nawet jeśli nie omawiasz swojej sytuacji rodzinnej. Noce dla dziewczyn to terapia!
Zadbaj najpierw o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Nie możesz służyć innym, gdy twój kubek jest pusty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *