Nie mam jeszcze dzieci, ale kiedy to zrobię, wiem, że będę chciał mieć pewność, że są inteligentni, kreatywni, współczujący i pewni siebie – prawdopodobnie dlatego, że każdy, kto nie jest rodzicem, ma nadzieję, prawda?

Myślenie życzeniowe na bok, nadal chcę wychowywać dzieci, które czują, że świat jest ich ostrygą. Nie chcę wychowywać bezlitosnych małych biznesmenów, którzy podnoszą ceny narkotyków o 5,000 procent, ale ludzie bardziej lubią Blake Mycoskie i Sanjit „Bunker” Roy, którzy hartują mądrość biznesową z ogromnym współczuciem.

Poza wykształceniem i świetnymi umiejętnościami rodzicielskimi, w jaki sposób mogę wychowywać małych przedsiębiorców? Co jeszcze może stać, aby zostać wielkim przedsiębiorcą?

Na szczęście nie musiałem się tam dostać i samemu przeprowadzić badania. Według ostatnich badań Gallupa ponad 2500 przedsiębiorców, istnieje 10 talentów, które znajdziesz wśród nich.

A biorąc pod uwagę, że jest to sezon świąteczny, postanowiłem zaprezentować dane w nieco bardziej zabawny sposób.
Zobacz także: Jak uzyskać świąteczną atmosferę dawania w pracy
4 zabawki zachęcające do koncentracji na działalności biznesowej:

Jeśli zamierzasz pozyskać małego przedsiębiorcę (odejść na bok), będziesz musiał uświadomić dziecku, że bycie w biznesie oznacza osiągnięcie zysku, a to oznacza podejmowanie decyzji mających wpływ na wyniki finansowe.

Oto kilka gier, które jasno to określają.
Gry do zarządzania pieniędzmi

Firma z zabawkami, Hasbro, wie, że gotówka jest „tak wczoraj”. W Monopoly Electronic Banking Monopoly dostał mega update i był znacznie chłodniejszy. Zbieraj czynsz, grzywny i kupuj nieruchomości za pomocą kart bankowych i sprytnej jednostki elektronicznej, która naśladuje prawdziwy czytnik kart.

Jeśli posiadasz już Monopol i nie chcesz kupować kolejnej wersji gry, wypróbuj PayDay.

Zabawki z bankomatami i kasami

Zobacz: ajkshop.pl

Według Hammacher Schlemmer Institute, ta zabawka ATM jest najlepsza, aby uczyć dzieci umiejętności zarządzania pieniędzmi. Pozwala im na zdeponowanie prawdziwych monet i rachunków oraz wyświetla dane na ekranie. Jest nawet wyposażony w kartę bankomatową i pinezkę, dzięki czemu mogą sprawdzić stan konta, dokonać wpłat i wypłacić środki.

Jeśli szukasz prezentów dla młodszych dzieci, możesz spróbować czegoś prostszego. Ta kasa jest bestsellerem na Amazon.

10 zabawek do budowania zaufania:

Ten talent jest odpowiedni do sukcesu w każdym formacie, takim jak biznes, lekkoatletyka lub sztuka.

Zaufanie daje ci możliwość wyjścia i zmiany świata, robienia rzeczy, o których marzysz pomimo tego, co świat uważa za możliwe. Dobrym sposobem na wybranie zabawek, które budują pewność siebie, jest wybranie tych, które oferują wyzwanie, ale nie są one z natury możliwe do zrobienia, zagrania lub rozwiązania.

Dla mnie zabawki takie jak Kostka Rubika były przygnębiające, ale zagadki i gry wymagające twórczego myślenia i rozumowania? Przynieś to.
IQ i puzzle

To nie są tradycyjne „zabawki do układania puzzli”, ale łamigłówki, które utrzymają twoje dzieci w stanie myślenia i urzeczenia. Kilka szybkich, ciekawych faktów: Puzzle Mefferts Gearball Brainteaser zostało opracowane przez jednego z najlepszych na świecie wynalazców puzzli, Uwe Mèfferta (to spudłuje), a IQ Fit ma 120 wyzwań, więc pomyśl jeszcze raz o znudzeniu.

Kiedy opanują te łamigłówki, możesz przenieść je na nieco trudniejsze zabawki, aby zwiększyć ich pewność siebie.

Gry Origami

„Dziesięciobój giętych łamigłówek składanych” sprawia, że ​​Twoje dzieci będą bawić się bez końca, szczególnie jeśli będą kochać origami.

W żaden sposób nie jest to niemożliwe, ale jest to trudne wyzwanie związane z zwrotami akcji, z ogromną satysfakcją jako nagrodą. Jest to próba woli, cierpliwości i logiki, ponieważ jest to świetny sposób na budowanie zaufania do umiejętności rozwiązywania problemów.

A jeśli myślisz, że nie ma żadnej przyszłej aplikacji dla tej umiejętności, pomyśl jeszcze raz – sprawdź niesamowitą sztukę origami Roberta Langa.

Zabawki STEM

Istnieje nowy trend w projektowaniu zabawek i jest to prawdopodobnie jeden z najważniejszych od dziesięcioleci: zabawki STEM mają na celu zachęcenie dzieci do zainteresowania nauką, technologią, inżynierią i matematyką.

Biorąc pod uwagę, że te dziedziny były w przeszłości zdominowane przez mężczyzn, istnieje coraz więcej kreatywnych zabawek STEM typu unisex. Oto kilka moich ulubionych:

Guidecraft Power Clix to system zabawek w kształcie magnetycznego budynku, który zawiera kolorowe plastikowe kształty, które pasują do łatwego kliknięcia magnesu. Jest to świetny zestaw, który pomoże zarówno chłopcom, jak i dziewczynom rozwinąć umiejętności myślenia przestrzennego i umiejętności motorycznych. Jest to także zabawka powszechnie używana do pomocy dzieciom o specjalnych potrzebach i będzie dobrym wzmacniaczem zaufania dla wszystkich zainteresowanych naukami ścisłymi.

Wybór jednego z pakietów Guidecraft był trudny. Ostatecznie zdecydowałem się na tę, ponieważ inspiruje ją kształt w naturze. To nadal działa z innymi systemami PowerClix, więc można je mieszać i dopasowywać.

3 zabawki zachęcające do twórczego myślenia:

Mogę posunąć się nawet do stwierdzenia, że ​​kreatywność i kreatywne myślenie mają ogromne znaczenie dla każdego przedsiębiorczego przedsięwzięcia.

Nawet jeśli nie jesteś w projektowaniu produktu, możesz wykazać się kreatywnością w podejmowaniu istniejącego pomysłu lub produktu i przekształcaniu go w coś lepszego.
Gry oparte na historii

Żadne gospodarstwo domowe nie jest kompletne bez tej gry, a ja nie mówię tego po prostu jako pisarz.

Rory’s Story Cubes to zabawna gra w kości z nieograniczonymi możliwościami opowiadania historii. Jest także przystępny cenowo i ma wiele rozszerzeń, dzięki czemu możesz cieszyć się z nadchodzącej zabawy.

Jeśli twoje dziecko jest fanem komiksów Marvela, wypróbuj wersję Batman Action Game! Jest nawet świetna strona na stronie firmy, która daje ci pomysły na grę. Obejrzyj kilka filmów, a następnie zaangażuj się w kreatywną rozgrywkę ze swoim synem lub córką – z pewnością będziesz się dobrze bawić!

Zabawki architektoniczne

Najlepszą rzeczą w tym zestawie 3D Young Architect Building jest możliwość wielokrotnego użytku. Zawiera szablony pokojowe, kalkę, akrylową podstawę, akrylowe ściany, akrylowe bloki, 40 naklejek typu stick-and-peel, prowadnice do mebli i kolorowe kredki. W jednym pudełku jest dużo zabawy.

2 zabawki do nauczania delegacji:

Jeśli masz tę umiejętność, możesz rozpoznać, że nie możesz zrobić wszystkiego samemu.

Nawet jeśli możesz, aby się rozwijać, osiągnąć więcej, lub zrobić coś jeszcze lepszego, musisz być chętny i zdolny do kontemplacji zmiany stylu i kontroli.
Zabawki z inteligencji emocjonalnej

Zabawka Empathy jest tak nowa, że ​​nie znajdziesz jej na większości list lub nawet w większości sklepów. Powiedział, że miał fantastyczną prasę na TEDx i gdzie indziej z FastCompany nazywając to najlepsza dziecięca zabawka 2014 roku.

Co to jest? Mówiąc najprościej, jest to gra logiczna, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy gracz nauczy się wzajemnie się rozumieć. Jedyną wadą jest cena, która wynosi 96,80 $ za zestaw domowy.

Jeśli szukasz zdrowego sposobu nauczania swoich dzieci o porażce, zwróć uwagę na nadchodzącą „zabawkę awaryjną” tego automatu.
2 zabawki do wspierania determinacji:

Aby pomóc dzieciom stać się zdeterminowanymi, będą musieli przetrwać trudne, nawet pozornie nieprzezwyciężone przeszkody.

Moim zdaniem, nie ma nic takiego jak sport, który nauczyłby tej umiejętności, więc jeśli szukasz zabawek w tym królestwie, możesz wybrać między nimi.
Zabawki łucznicze

Nie ma nic takiego jak wybieranie celu i powtarzanie go raz za razem.

Łuk Z-Air Hunterz Z-Curve został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie i zawiera strzały wykonane z miękkiej pianki. Z ponad 1000 recenzji na Amazon i średnią oceną 4,5, robisz dobry wybór.

W przypadku dzieci w wieku powyżej 14 lat prawdopodobnie możesz zacząć przygodę w „prawdziwym zestawie łuczniczym”, takim jak Zestaw Łuczniczy Młodzieży Barnett Outdoors Lil Banshee Jr.

Zabawki z labiryntu

Nie-sportowa zabawka, Perplexus Epic, zapewni rozrywkę Twojemu synowi lub córce na wiele godzin.

Jeśli ten nie sprzyja determinacji, naprawdę nie wiem, co będzie.

1 zabawka do nauczania samodzielnego myślenia:

Niezależne myślenie jest nieocenionym atutem w świecie biznesu, ponieważ pomaga robić wszystko, co jest potrzebne, aby zbudować udane przedsięwzięcie.

Zwiększa to również prawdopodobieństwo, że zrobisz coś nowego, coś nieoczekiwanego, o czym nikt jeszcze nie słyszał.
Zabawki wynalazcze

Kiedy byłem młody, byłem wynalazcą. Ponownie wyobraziłem sobie laptopy, zrobiłem aparaty do papieru i stworzyłem zegary ze starych puszek po kawie.

Oto zabawka, którą chciałbym mieć jako dziecko. Disruptus zachęca graczy do patrzenia na przedmioty i pomysły oraz do innowacji. To marka sama w sobie „gra zaprojektowana, aby otworzyć każdy umysł” i jest naprawdę aluzją do modelu „destruktywnego myślenia”.

Nie wiesz wiele o strategiach destrukcyjnych? Obejrzyj ten film.

5 zabawek, które pomogą Ci wychować poszukiwacza wiedzy:

Każdy, kto planuje wejść w biznes, musi być oczywiście ciekawy i spragniony wiedzy. Zachęcanie do tego talentu wymaga jedynie zaszczepienia miłości do nauki.

Biorąc pod uwagę liczbę niesamowitych zabawek dostępnych dzisiaj, wybieranie kilku z nich było trudne. Jeśli chcesz przeglądać szerszą listę, wyszukuj w Google zabawki STEM lub odwiedź sklep muzealny.

Moje ulubione zabawki edukacyjne w tym sklepie to: Duża Anatomia Człowieka, Spa Lab, Candy Chemistry, Trip Wire Alarm System i Mega Shark Teeth Kit – z prawdziwymi zębami rekina!

1 zabawka do wyhodowania małego promotora:

W końcu jesteś najlepszym rzecznikiem dla swojego biznesu.

Zachęcanie dzieci do promowania własnych umiejętności i talentów może nie tylko zwiększyć ich pewność siebie, ale także nauczyć je czegoś, co później stanie się nieocenione – zdolności do wprowadzania na rynek siebie lub firmy.

Według naukowców, dzieci są podłączone do miłości do przedsiębiorczości, głównie dlatego, że prowadzenie działalności wymaga kreatywności, autonomii i ciągłego postępu w kierunku celu, co przychodzi bardziej naturalnie, gdy jesteś młodszy.

Oto tradycyjny sposób uczenia się umiejętności biznesowych, takich jak autopromocja, ta, którą wszyscy znamy dobrze – stoisko z lemoniadą! Ten zestaw stoisk z lemoniadą zawiera mieszankę lemoniady, mieszankę ciastek cukrowych, foremkę do ciastek, drewnianą łyżkę, papierowy kapelusz, arkusz cenowy, papierowy baner, przepis i instrukcje. Tu wszystko się dzieje.

4 zabawki do nauczania podejmowania ryzyka:

Jeśli nie możesz podjąć ryzyka, prawdopodobnie nie masz tego, czego potrzeba, aby być przedsiębiorcą.

Oczywiście nie oznacza to pośpieszania się do robienia nie wypróbowanych i nieprzetestowanych, ale raczej ostrożnych, świadomych decyzji, które mogą przynieść sukces, ale może to również oznaczać porażkę. Kiedy patrzysz na to w ten sposób, podniesienie osoby podejmującej ryzyko może nie być najgorszą rzeczą, jaką można sobie wyobrazić.

Zanim więc zbesztacie dziecko, że zrobicie coś, co, jak wiecie, prawdopodobnie doprowadzi do wypadku, pomyślcie, czy to, co robią – wypadki na boku – pomoże im rozwinąć pożyteczną umiejętność.
Równowagi zabawki

Choć monocykl nie jest klasycznie uważany za zabawkę (lub nadziewarkę), to wciąż jest to prezent, który warto wziąć pod uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *