Niektórych błędów nie da się cofnąć, czy to jest spalenie mostu, zrujnowanie okazji, czy sabotowanie czegoś, nad czym pracowałeś. Nigdzie nie jest to bardziej widoczne niż w planowaniu przejścia na emeryturę. Podczas gdy możesz włożyć pracę, aby nadrobić znaczące straty na koncie emerytalnym, stracone pieniądze znikną na zawsze. Jednak nieodwołalne, ponieważ popełnianie błędów podczas planowania przejścia na emeryturę jest częścią gry. Kluczem jest uczyć się na tych błędach i robić wszystko, co możliwe, aby uniknąć ich popełnienia w przyszłości. Oto niektóre z bardziej powszechnych błędów popełnianych podczas planowania emerytalnego – i jak ich unikać.
Płacenie wysokich opłat

Jednym z najprostszych sposobów na zmniejszenie oszczędności emerytalnych jest inwestowanie w fundusze o wysokich opłatach. Niestety zbyt wielu inwestorów nie zdaje sobie sprawy, że płacą za dużo – lub że w ogóle płacą jakiekolwiek opłaty. Ten wykres NPR wykazał, że roczna opłata w wysokości 2% może podważyć inwestycje o ponad połowę w ciągu 40 lat. Wyobraź sobie, że bierzesz połowę tego, co zaoszczędziłeś na emeryturę i rezygnujesz, nawet nie wiedząc, że ją masz. Wybór funduszu z opłatą mniejszą niż 1% pomoże ci zachować więcej pieniędzy w kieszeni.
Nie sprawdzanie harmonogramu nabywania uprawnień

Wielu pracowników ma dopasowany harmonogram z planem emerytalnym swojej firmy. Niestety, niektórzy z nich nie odnotowują harmonogramu uprawnień przypisanego do tych kont emerytalnych. Harmonogram uprawnień określa, kiedy pracownik ma prawo do pieniędzy, które pracodawca wpłacił na konto emerytalne. Każda firma ma własny harmonogram nabywania uprawnień, niektóre są bardziej hojne niż inne. Na przykład firma z pięcioletnim harmonogramem nabywania klifów oznacza, że ​​musisz zostać w firmie przez pięć lat, aby kwalifikować się do któregoś z tych dopasowanych funduszy. Jeśli przeznaczysz 5% swojego dochodu i otrzymasz 5-procentowy mecz, ale odejdziesz, zanim w pełni do niego dojdziesz, stanie się tak, jakbyś nigdy nie otrzymał tych dopasowanych pieniędzy. Pamiętaj, aby sprawdzić harmonogram nabywania uprawnień i nie liczyć na żadne dopasowane pieniądze, dopóki nie zostanie bezpiecznie w Twoich rękach. Nigdy nie wiadomo, kiedy nadejdzie lepsza praca, a runda zwolnień zabierze wam szansę na wypełnienie harmonogramu nabywania uprawnień.
Bycie zbyt konserwatywnym

Inwestowanie na giełdzie może być przerażające dla wielu osób, zwłaszcza tych, które ucierpiały podczas Wielkiej Recesji. Ale zbyt konserwatywne podejście do twoich pieniędzy jest ryzykowne, zwłaszcza jeśli oznacza to unikanie zapasów. Jeśli inwestujesz tylko w fundusze dochodowe, takie jak obligacje, nie uzyskasz znaczących zwrotów potrzebnych do zwiększenia swojego konta emerytalnego. Według CNN Money, zapasy wyniosły średnio 10% w ciągu ostatnich 90 lat, podczas gdy obligacje wzrosły tylko o 5%. Po uwzględnieniu opłat i inflacji zyski z obligacji są niewielkie i nie wystarczą na 30 lat emerytury. Może się wydawać, że jesteś ostrożny i odpowiedzialny, jeśli unikasz akcji, ale w rzeczywistości po prostu wykańczasz potencjał swojego funduszu emerytalnego. Pamiętaj, że możesz nieumyślnie siedzieć na gotówce na koncie 401 (k) lub na emeryturze. Tylko dlatego, że przelałeś pieniądze na konto, niekoniecznie oznacza to, że inwestujesz za Ciebie. Sprawdź swoją opcję inwestycyjną i upewnij się, że wybierasz sposób przydzielania środków lub ręcznie inwestujesz swoje pieniądze w momencie ich transferu.
Inwestowanie w zapasy indywidualne

Chociaż musisz mieć akcje w swoim portfelu, aby zarobić na emeryturę, lepiej mieć zróżnicowaną gamę zapasów, zamiast wspierać garść indywidualnych firm. Twoje ryzyko jest większe, jeśli masz tylko zapasy w Apple, Facebook i kilku innych firmach, nawet jeśli te firmy odnoszą sukcesy. Zwróć uwagę na fundusze o niskim oprocentowaniu, które mogą przechowywać setki akcji i zapewnić lepsze zabezpieczenie przed wahaniami rynku. Wybór dobrze ocenianych funduszy indeksowych jest dla inwestora nie tylko łatwiejszy, ale daje szerszy zasięg i większe prawdopodobieństwo wysokich zwrotów.

Letting Lifestyle Inflacja Erode Your Savings Power

Mamy nadzieję, że jesteś w stanie, w którym twój dochód stale rośnie, nawet jeśli jest w niewielkich przyrostach. Prawdopodobnie wiesz, kiedy nadchodzą te podwyżki lub podwyżki dochodów, a nawet możesz mieć pieniądze wydane, zanim zmiana zostanie nawet odzwierciedlona. Wielkim błędem, jaki możesz popełnić dzięki swoim oszczędnościom emerytalnym, nie jest zwiększanie stawki składki na oszczędności, ponieważ zwiększasz dochody. Jeśli pozostawisz swoją stopę oszczędności niezmienioną w miarę wzrostu twojego dochodu, zasadniczo otworzysz drzwi do inflacji stylu życia, aby wkroczyć w swój plan wydatków. Za każdym razem, gdy zarabiasz na zwiększeniu lub zwiększaniu dochodów, zmierzaj do natychmiastowego zwiększenia swoich oszczędności o 1 do 2 procent, aby zabezpieczyć część dodatkowych funduszy i nie przyzwyczajaj się do ich codziennej gotówki pływ.

Trudno uwierzyć, że w tym miesiącu mijają trzy lata, odkąd podjąłem skok i zacząłem pracować. To, co zaczęło się jako najstraszniejszy ruch mojego życia, zmieniło się w jedno z najlepszych. Nie twierdzę, że to wszystko wiem i przyznaję, że to wciąż (i zawsze może być) praca w toku, ale to było niesamowite widzieć, jak ciężka praca i poświęcenie mogą się zmienić, i jak żyć, na które można wpływać, twoja pasja i chęć pomagania innym. To były wspaniałe lata z możliwościami i doświadczeniami, których nigdy bym nie wyobraził, idąc swoją drogą, by nie pojawiać się w wiadomościach, zostać rzecznikiem, przeprowadzając wywiady z takimi publikacjami jak Glamour, Wall Street Journal i Forbes, pisząc książkę, do bycia został uznany za jednego z 40 doradców ds. planowania finansowego w perspektywie 40 i 10 najlepszych młodych doradców. Nie oznacza to, że nie wyciągnięto wniosków i nie popełniono błędów. Zdecydowanie zawiodłem więcej razy, niż mi się powiodło, ale to (jak się też uczę) jest częścią tej podróży. Zwykłem postrzegać porażkę jako punkt końcowy. Teraz postrzegam to jako punkt zwrotny i możliwość zadania pytania „co dalej”?
Mając to na uwadze, oto sześć lekcji, których nauczyłem się przez trzy lata w biznesie:
To nie może być cały czas zgiełk.

W czasach, w których każdego mówi się, by każdego dnia krzątali się i podwoili lub potroili swoje wysiłki, jestem tu, by powiedzieć, że nie jest to trwałe. Nie chodzi tu o pośpiech, ale o umiejętność pracy. Pospieszałem i podwoiłem się. I jestem pewien, że jak wielu ludzi, spłonęłam. Troska o cały dzień każdego dnia nie ma sensu. Kiedy pracujemy przy założeniu, że sukces jest tuż za rogiem, a długość broni jest poza zasięgiem, nie tylko wypaczamy rzeczywistość pracy, która idzie do budowania udanego przedsięwzięcia, ale także robimy sobie krzywdę dla siebie, skupiając zbyt wiele energii mentalnej na tym, czego nie mamy, zamiast tego, co robimy. Praca mądrzejsza pozwala nam poświęcić czas i wysiłki na rzecz najlepszego i najlepszego wykorzystania. Pozwala nam przekazywać zadania tym, którzy mogą je wykonać skuteczniej i wydajniej, wprowadzić systemy i pamiętać o tym, by mieć czas na własną opiekę.
Każdego dnia zakochasz się w swoim biznesie.

Jeśli nie jest to związek zaangażowany, nie wiem, co to jest. Zakres emocji odczuwanych w ciągu kilku minut, godzin, dni i lat był szeroki i różny. Wyczerpanie, podniecenie, strach, dreszczyk emocji, niepokój i więcej mogą się wydarzyć w ciągu jednego dnia przed poranną kawą. Ale zamiast dzwonić lub wysyłać SMS-y w zerwaniu wiadomości lub odejść, trzymasz się jej. Trzymasz się tego z powodu miłości i namiętności. Jesteś w tym na dłuższą metę, a emocje wciąż zmieniają się codziennie, a czasami co godzinę, twoje pytania lub twoje pytania stają się coraz bardziej ograniczone. Masz już więcej czasu, rzeczy się rozwijają i kochasz klientów i ludzi, z którymi pracujesz. Na podstawie oceny trzyletniej z pewnością wiesz wystarczająco dużo, aby sprawdzić, czy usługa lub produkt, którego dostarczasz, są tym, czego ludzie chcą, a Ty ustaliłeś, czy warto poświęcić.
Nie ma znaczenia, co robią lub zarabiają inni.

Prawdopodobnie po trzech latach nie będziesz w stanie policzyć liczby dziur w królikach, które spadły, porównując się z innymi. Będziesz mierzyć się z ich sukcesem, liczbą, doświadczeniami i historiami. Niestety to kompletna strata czasu. Nawet jeśli pracujesz w tej samej branży sprzedając to samo, co ci ludzie, porównywanie siebie i stawianie się w lęku i stresie, gdzie „powinieneś” być, jest po prostu bezproduktywne. Nie tylko ze względu na to, że to, co widzimy w Internecie i na mediach społecznościowych, to najważniejsze bębny, ale także dlatego, że prawdopodobnie przyniesiesz coś zupełnie innego niż to, co robią. Jesteś wyjątkowy, a chcąc i chcąc po najlepszej wersji, jaką widzisz w Internecie, prawdopodobnie wybierasz coś, co nie jest prawdziwe. Porównywanie się do dwuminutowego wideo lub jednego postu z przefiltrowanym obrazkiem nie pozwala zobaczyć nieporozumień, złych dni, liczb netto, rachunków, sald na koncie lub czasu przestoju.
Systemy są kluczem do sukcesu.

Systemy są konieczne, kropka. W celu pozyskania klienta / klienta i działań następczych, w zakresie marketingu, zarządzania mediami społecznościowymi, zarządzania treścią, zarządzania relacjami, poczty e-mail, wprowadzania danych itd. Potrzebne są jasne i udokumentowane systemy, abyś mógł się rozwijać. Musisz być w stanie szkolić pracowników i muszą być w stanie zwolnić swój czas. Inwestowanie czasu na dokumentowanie procesów to inwestycja w przyszłość firmy i warto ją zainwestować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *