CELE:

Poświęć trochę czasu, aby naszkicować, co chcesz osiągnąć w 2014 r. I ustawić S.M.A.R.T. cele dla ciebie (konkretne, mierzalne, osiągalne, istotne, na czas). Czy chcesz spłacić dług? Kup nowy dom? Zaplanować wesele? Jakie są liczby związane z każdym? A co z twoimi ramami czasowymi? Przykładem twojego celu może być: „Chcę spłacić 7000 $ kredytów studenckich w ciągu najbliższych 12 miesięcy.” Lub „Chcemy stworzyć budżet, który tylko pozwoli nam wydać 10 000 $ na nasz ślub w październiku.” Zapisywanie swoich celów a umieszczenie ich w miejscu, w którym można je codziennie zobaczyć, pomoże ci zachować odpowiedzialność. Mój osobisty trener polecił mi wydrukować notatkę z pocztą z moimi celami na lustrze w łazience tak, abym widział je codziennie rano i wieczorem.

WYDATKI:
Śledzenie wydatków jest ważne, ponieważ pozwala zidentyfikować, gdzie obecnie przechodzą Twoje pieniądze, dzięki czemu możesz wprowadzić niezbędne korekty, aby uzyskać właściwe wyniki i osiągnąć swoje cele. Czy monitorujesz swoje wydatki? Jeśli nie korzystasz z witryny takiej jak Mint.com, powinieneś. Zarejestruj się i zsynchronizuj karty kredytowe i konta bankowe, aby automatycznie przeanalizować wydatki. Sprawdź swoje wydatki co miesiąc i pamiętaj, aby powstrzymać się od zakupów impulsowych, a zamiast tego stwórz plan oszczędzania środków potrzebnych do zakupu.

DŁUG:
Trzy elementy, o których należy pamiętać na wszystkich saldach zadłużenia, to:

Niesamowita równowaga
Oprocentowanie
Miesięczna płatność

Jeśli chodzi o spłatę zadłużenia, postępuj zgodnie z metodą „śnieżki”, gdy spłacasz swój dług (który spłacasz długi w kolejności od najmniejszego do największego, abyś mógł nabrać rozpędu) lub pracujesz nad wpłaceniem dodatkowych środków w kierunku najwyższego salda na stopę procentową. Bilans opłacony pierwszy. Następnie przydzielaj fundusze na kolejne najwyższe i tak dalej.

OSZCZĘDNOŚĆ:
Czy masz fundusz na nagły wypadek? Polecam mieć 3-6 miesięcy wydatków schowanych w funduszu na deszczowy dzień. Ta gotówka pomoże Ci w przypadku utraty pracy, niespodziewanego remontu domu lub samochodu lub obrażeń. Czujesz się przytłoczony tym numerem? Pracuj nad odłożeniem jednego miesiąca wydatków. Jak sobie płacisz? Czy kwoty oszczędności są automatycznie odejmowane od twojej pensji i / lub przekazywane z konta czekowego. Automatyzacja pozwoli ci traktować oszczędności jak opłatę za rachunki, a wszystko, co pozostało, będzie Twoje do wydania i pracy.

PRZEJŚCIE NA EMERYTURĘ:
Maksymalna składka na konta Roth i IRA w 2014 r. Wynosi 5.500 USD. Oznacza to, że odkładając 458,83 USD / miesiąc, możesz MAX NA swój wkład za rok. Maksymalna składka na twoje Roth i Regular 401 (k) s wynosi 17 500 $. Odkładając 1,458,33 $ miesięcznie, możesz MAX NA swój wkład na 2014 rok.

UBEZPIECZENIE:
Sprawdź swoje odliczenia, składki i zasięg. Czy masz:

Automatyczne pokrycie
Czy jesteś chroniony przed nieubezpieczonymi lub nieubezpieczonymi kierowcami?
Ubezpieczenie najemcy
Ubezpieczenie domu
Ubezpieczenie na życie
Ubezpieczenie rentowe
Ubezpieczenie parasola

Czy ty:

Zapytany o rabaty?
Dołączone relacje?
Sprawdziłeś, jak zwiększyć swój udział własny, aby zmniejszyć składkę (jeśli masz fundusze na pokrycie odliczenia)?
Zaktualizowano ubezpieczenia, jeśli byłeś w związku małżeńskim, miałeś dzieci lub zaciągnąłeś dług?

PLANOWANIE NIERUCHOMOŚCI:
Myśląc o potrzebie planu nieruchomości, rozważ następujące kwestie:

W jaki sposób chcesz dystrybuować swoje osobiste zasoby?
Kto je odziedziczy?
Czy są jakieś przedmioty lub prezenty, które chciałbyś przekazać konkretnym osobom?

Czy masz:

Wola?
Trwałe pełnomocnictwa do spraw finansów i opieki zdrowotnej?
Zaawansowana dyrektywa w sprawie opieki zdrowotnej?
Przepisy dotyczące opieki?
Zaufanie?

Przeglądaj te dokumenty co roku:

Dokumenty planowania nieruchomości
Oznaczenia beneficjentów

Po ustaleniu, twój plan nieruchomości (w tym wszelkie oznaczenia beneficjentów na kontach emerytalnych lub polisach na życie) powinien być poddawany corocznemu przeglądowi, aby upewnić się, że dokumenty i oznaczenia pozostaną zgodne z bieżącym stanem rzeczy i życzeniami. Bez względu na to, jak wygląda twoja posiadłość, powinieneś przynajmniej pracować z prawnikiem specjalizującym się w planowaniu osiedli mieszkaniowych, aby mieć pewność, że masz wolę, trwałe pełnomocnictwo, zaawansowaną opiekę zdrowotną i trwałe medyczne pełnomocnictwo, gdybyś kiedykolwiek stanął przed tobą jedna z sytuacji wymienionych powyżej.

TRANSAKCJE ŻYCIA:
Czy którykolwiek z tych przejść miał miejsce w twoim życiu w 2013 roku lub zaplanowany na 2014 rok?

Zaręczony lub zamężny
Nowa praca lub kariera
Zakup domu
Dziecko na pokładzie
Rozpoczął lub prowadził firmę

Twoja wartość netto to twoja całkowita wartość finansowa – mierzona w dolarach i jest czymś, co uważam za miarę twojego finansowego zdrowia. Twoja wartość netto reprezentuje wszystkie twoje aktywa minus jakiekolwiek zobowiązania finansowe lub dług. Jest to ważne, ponieważ utrzymywanie pozytywnej wartości netto nie tylko prowadzi Cię do pozytywnego kursu finansowego, ale może również pomóc ci w uzyskaniu kredytu i bardziej atrakcyjnych warunków kredytowych – oszczędzając w ten sposób dużo pieniędzy w dłuższej perspektywie. Jednym z pierwszych kroków na drodze do opłacalnego bogactwa jest obliczenie wartości netto. To da ci punkt wyjścia do przyjrzenia się w nadchodzących miesiącach i latach.
Crunching the Numbers

Gdy wykonujesz pomijanie liczb dla wartości netto, wykonaj następujące czynności:

1.: Tally your assets. Aby obliczyć wartość netto, zacznij od zsumowania aktualnej wartości rynkowej aktywów, w tym domu, środków pieniężnych, kont oszczędnościowych, zapasów lub funduszy inwestycyjnych, oszczędności emerytalnych, cennych przedmiotów, takich jak biżuteria lub przedmioty kolekcjonerskie i samochody. Jeśli potrzebujesz pomocy w określeniu wartości twojego domu, możesz sprawdzić Zillow, który dostarczy ci oszacowania.

2: porównaj swoje zobowiązania. Kolejny krok obejmuje wyszczególnienie wszystkich zobowiązań finansowych lub pieniędzy, które jesteś winien. Obejmuje to salda hipoteczne, kredyty samochodowe, karty kredytowe, kredyty studenckie i wszelkie inne zaległe długi. Gdy sumujesz swoje zobowiązania, sprawdź, ile masz teraz długu. Podczas gdy niski poziom zadłużenia jest możliwy do opanowania, wyższe kwoty mogą wpłynąć na długoterminowe plany. Zastanów się, jak spłacenie długu może zwiększyć twoją zdolność do osiągnięcia swoich celów.

3. Odejmij łączne zobowiązania od wszystkich aktywów. To jest twoja wartość netto.
Śledź swoje postępy

Pamiętaj, aby traktować wartość netto tak samo, jak zdrowie fizyczne. Jeśli lekarz ogłosił, że trzeba przeprowadzić jakieś testy, ponieważ coś jest „nienormalne”, prawdopodobnie nalegałbyś na znalezienie jak największej liczby szczegółów na temat problemu i ustalenie sposobu jego rozwiązania. To samo powinno dotyczyć twoich finansów. Jeśli Twoja wartość netto jest na minusie, czas na jej rozwiązanie jest teraz. Pamiętaj, że określenie wartości netto to coś więcej niż wymyślanie numeru. Jest to również punkt odniesienia do oceny, czy twoje aktywa rosną w miarę upływu czasu. Jeśli poruszasz się w dobrym kierunku, świetnie. Jeśli jednak Twoja wartość netto utrzymuje się tylko na stałym poziomie lub maleje, będziesz chciał zidentyfikować przyczyny i podjąć działania. Aby usprawnić proces dla siebie, skonfiguruj arkusz kalkulacyjny Excel lub skorzystaj z witryny takiej jak Mint, aby połączyć swoje konta. Powtarzanie tego ćwiczenia co 6-12 miesięcy może pomóc w porównaniu liczby z wynikami z poprzedniego roku i zmierzyć postęp. Trzymanie zakładek na temat kondycji finansowej jest niezbędne, aby pomóc w osiągnięciu wyznaczonych celów, a poświęcenie czasu na ustalenie wartości netto to coś w rodzaju osobistego spisu. Będziesz miał wszystkie fakty, dobre i złe, tuż przed tobą. Zobaczysz, co należy wypłacić, gdzie możesz zaoszczędzić więcej i może się dowiedzieć, że możesz potrzebować zapanować nad wydatkami. Jak to, co czytasz? Zarejestruj się w społeczności Workable Wealth, aby uzyskać więcej wskazówek i zasobów, a także skorzystaj z 9 kroków do realizacji bogactwa, bezpłatnego przewodnika, który pomoże Ci rozpocząć finansową podróż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *