Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wymodelować ścianę, nie przegap mojego przewodnika dla początkujących, aby przymocować ściany! Przeprowadzę Cię przez cały proces krok po kroku!

Kiedy zacząłem planować moje biuro w domu, wiedziałem, że chcę, aby tylna ściana wydała oświadczenie. Prawdopodobnie stanie się tłem dla wielu zdjęć i filmów, więc chciałem, aby się wyróżniał, był łatwo rozpoznawalny i oczywiście absolutnie piękny!

Rozważyłem kilka różnych sposobów osiągnięcia tego. Mógłbym zrobić coś w rodzaju drewnianej obróbki ścian, jak shiplap lub deska i listwa. Mógłbym wybrać jedną z wielu wspaniałych tapet, które widziałem przez cały dzień. Ale w końcu, wielokrotnie powracałem do idei ściany z szablonem i chociaż nigdy wcześniej nie rysowałem ściany, pomyślałem, że to nie może być takie trudne … prawda? Więc postanowiłem wskoczyć prosto!
Jak szablonować ścianę: Przewodnik dla początkujących, dotyczący stawiania ścian w stylu Allover

Ten post zawiera linki partnerskie. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz moje ujawnienia tutaj.
Krok 1 – Zbierz niezbędne materiały eksploatacyjne.

Materiały eksploatacyjne wykorzystane w moim projekcie są następujące:

Wzornik (użyłem Wzornika adamaszkowego Donatella dla mojego projektu).
Poziom
Ołówek
Paint (użyłem Behr Marquee Cameo White i Sherwin Williams Rainwashed, kolor pasujący do farby Behr Marquee.)
Taśma Paintera
Mini wałek z pianki
Taca na farbę
Papierowe ręczniki
Pędzel wzorcowy
Mały pędzel
Nożyczki (opcjonalnie)

Krok 2 – Namaluj podstawowy kolor na ścianie.

Następnie musiałem decydować o kolorach. Wiedziałem już, że chcę zrobić biel + kolor aqua, który już namalowałem w moim kąciku biurowym, ale musiałem wybrać, który z nich będzie bazowym kolorem i jaki kolor będę szablonować na górze.

Gdy przyjrzałem się różnym przykładom szablonowych ścian, zdałem sobie sprawę, że dzięki wzorowi szablonowemu, który wybrałem, jeśli zrobię biel jako moją bazę i kolor wody na górze, będę miał bardziej odważną ścianę i jeśli zrobię aqua podstawa z białym szablonem nad nim, mój projekt byłby nieco bardziej wyciszony. Ponieważ jestem nieco przerażony odważnym wzorem, zdecydowałem się na tę drugą kombinację.

Ten szczegółowy post jest tak pomocny w nauczaniu jak matrycować ścianę, a wszystko układa się! Wynik jest absolutnie wspaniały! | matryca ścienna, szablonowa, wzornik uniwersalny, wzornik adamaszkowy, kolor podstawowy, Sherwin Williams Rainwashed

Dokładne kolory, które użyłem to Behr Marquee Cameo White i Sherwin Williams Rainwashed, ale miałem kolor dopasowany w farbie Behr Marquee, ponieważ jest moim ulubionym!
Krok 3 – Narysuj linię prostą w środku ściany.

Aby upewnić się, że wzór szablonu będzie całkowicie prosty, Donnie pomógł mi narysować idealnie prostą pionową linię po środku ściany ołówkiem. W ten sposób mógłbym ustawić mój pierwszy rząd na wprost tej linii, a wszystkie pozostałe wiersze zostaną zbudowane na tym, zapewniając, że wszystkie będą proste.

Ten szczegółowy post jest tak pomocny w nauczaniu jak matrycować ścianę, a wszystko układa się! Wynik jest absolutnie wspaniały! | matryca ścienna, szablonowa, wzornik uniwersalny, wzornik adamaszkowy, kolor podstawowy, Sherwin Williams Rainwashed, linia prosta z poziomem
Krok 4- Przymocuj szablon do ściany.

Aby umieścić szablon po raz pierwszy, ustawiłem go w linii ołówkiem, który narysował Donnie, i umieściłem go tuż pod sufitem. Mój szablon przyszedł z szablonem sufitu koordynującego, więc gdybym zaczął projektować na poziomie sufitu, byłbym w stanie wrócić z mniejszym szablonem później i łatwo wypełnić małą szczelinę na górze. (Zobaczysz, o co mi chodzi za chwilę!)

Ten szczegółowy post jest tak pomocny w nauczaniu jak matrycować ścianę, a wszystko układa się! Wynik jest absolutnie wspaniały! | szablonowa ściana, szablon, szablon, wzornik adamaszku, kolor podstawowy, Sherwin Williams Rainwashed, miejsce pierwszego szablonu na ścianie

Po prostu użyłem taśmy malarskiej, żeby przyłożyć szablon do ściany. Niektóre instrukcje i tutoriale, które przeczytałem, zalecały użycie kleju w sprayu również z tyłu szablonu, ale brzmiało to dla mnie niechlujnie, więc sam użyłem taśmy i nie miałem żadnych problemów.
Krok 5 – Rozpocznij zwijanie farby.

Myślę, że jednym z największych kluczy do uzyskania ładnej linii szablonu jest użycie bardzo małej ilości farby. Zdecydowałem się użyć wałka z pianki do nakładania większości farb. Załadowałem więc swój wałek, zrzuciłem trochę farby z tacki na farbę, a następnie zrobiłem rolkę lub dwie na papierowym ręczniku, aby upewnić się, że mam tylko bardzo cienką warstwę farby na swoim wałku.

Wrzuciłbym wtedy warstwę farby na mój szablon. Często, ponieważ na moim wałku było tak mało farby, musiałbym ponownie napełnić wałek 2-3 razy i przejrzeć szablon ponownie, aby upewnić się, że jest całkowicie wypełniony. Zauważyłem, że wykonanie kilku z tych cienkich warstw tuż nad drugi pracował dobrze i zminimalizował krwawienie pod szablonem.

Ten szczegółowy post jest tak pomocny w nauczaniu jak matrycować ścianę, a wszystko układa się! Wynik jest absolutnie wspaniały! | matryca ścienna, szablonowa, wzornik uniwersalny, wzornik adamaszkowy, kolor podstawowy, Sherwin Williams Rainwashed, farba walcowana na szablonie
Krok 6- Użyj znaków rejestracyjnych, aby wyrównać szablon i kontynuować wzór.

Na górnej, dolnej i bocznych krawędziach szablonu znajdują się znaki rejestracyjne, które pomagają upewnić się, że szablon jest wyrównany w prawidłowej pozycji. Zazwyczaj zakończyłem zwijanie farby, natychmiast wyjmowałem szablon, pozostawiłem farbę suchą na minutę lub dwie, a następnie użyłem znaków rejestracyjnych, aby ponownie umieścić szablon.

Ten szczegółowy post jest tak pomocny w nauczaniu jak matrycować ścianę, a wszystko układa się! Wynik jest absolutnie wspaniały! | matryca ścienna, szablonowa, wzornik uniwersalny, wzornik adamaszkowy, kolor podstawowy, Sherwin Williams Rainwashed, układanie w toku

Ponieważ używałem bardzo cienkich warstw farby, szybko się wysuszyły i nie musiałem długo czekać między szablonami.

Ten szczegółowy post jest tak pomocny w nauczaniu jak matrycować ścianę, a wszystko układa się! Wynik jest absolutnie wspaniały! | matryca ścienna, szablonowa, wzornik uniwersalny, wzornik adamaszkowy, kolor podstawowy, Sherwin Williams Rainwashed, wzornik w toku, szablon przyklejony taśmą malarza na ścianie

Kiedy dotarłem trochę dalej w swoim wzorze, mogłem na przemian rozmieścić szablon, co pozwoliło mi jechać szybciej. Tak więc, na przykład, gdy farba do szablonu na powyższym zdjęciu wysychała, chciałbym usunąć szablon i umieścić go obok górnego rzędu, przetoczyć farbę nad tym, a następnie do czasu, gdy skończyłem z tym, Mogłem przesunąć szablon z powrotem na dół, a pierwszy szablon, który zrobiłem, był suchy i gotowy do pracy.
Krok 7- Użyj szablonu sufitowego, aby wypełnić górną część projektu.

Główna część ściany była trochę czasochłonna, ale proces był dość prosty – naklej szablon, pomaluj, przesuń szablon, pomaluj ponownie, powtórz. Ostatecznie jednak ta łatwiejsza sekcja została wykonana i nadszedł czas, by zająć się krawędziami.

Przepraszam za jakość kolejnych zdjęć. Było bardzo późno w nocy i nie miałem naturalnego światła!

Ten szczegółowy post jest tak pomocny w nauczaniu jak matrycować ścianę, a wszystko układa się! Wynik jest absolutnie wspaniały! | matryca ścienna, szablonowa, wzornik uniwersalny, wzornik adamaszku, kolor podstawowy, Sherwin Williams Rainwashed, układanie w toku, szablonowa ściana bez obramowań

Jak wspomniałem wcześniej, mój szablon przyszedł z mniejszym kawałkiem, który został zaprojektowany, aby pomóc wypełnić lukę wzdłuż linii sufitu. Tak naprawdę skończyłem przycinać górną część sufitu o około 1/4 „, tak że mogłem umieścić go bezpośrednio pod sufitem (zamiast zwijać go na suficie, co utrudniałoby matrycę).

Ten szczegółowy post jest tak pomocny w nauczaniu jak matrycować ścianę, a wszystko układa się! Wynik jest absolutnie wspaniały! | matryca ścienna, szablonowa, wzornik uniwersalny, wzornik adamaszku, kolor podstawowy, Sherwin Williams Rainwashed, wzornik w toku, wzornik stropowy

W przypadku mniejszych elementów, takich jak sufit i krawędzie, użyłem pędzla szablonowego, takiego jak ten poniżej, a nie wałka, ponieważ łatwiej było nim manipulować w mniejszych pomieszczeniach.

Ten szczegółowy post jest tak pomocny w nauczaniu jak matrycować ścianę, a wszystko układa się! Wynik jest absolutnie wspaniały! | matryca ścienna, szablonowa, wzornik uniwersalny, wzornik adamaszkowy, kolor podstawowy, Sherwin Williams Rainwashed, wzornik w toku, szczotka stenciling

Jeśli było miejsce, które naprawdę było maleńkie, trzymałem mały pędzelek i użyłem go do wypełnienia, gdy było to konieczne.
Krok 8 – Wypełnij krawędzie ściany wzorcem.

Mój szablon nie trafił dokładnie w krawędzie mojej ściany, więc musiałem wykonać trochę manewrów, aby wymodelować każdy koniec i samo dno mojej ściany. Najpierw zakleiłbym taśmą krawędź przeciwległej ściany, gdzie nie chciałem, by farba się przesiąkała. Wtedy po prostu pozwoliłbym, aby szablon zgiął się w kącie i wepchnął go palcami jednej ręki i szablonem drugą ręką. (Ponieważ to zajęło mi obydwie ręce, a Donnie spał w tym momencie, nie mam żadnych zdjęć tego procesu, ale było dość łatwo po prostu wcisnąć i pomalować w razie potrzeby.)

Jedną częścią ściany, która mnie trochę zdumiała, był niewielki, dwucalowy pasek między listwą drzwi a ścianą. Ponieważ nie było sposobu na zginanie szablonu, aby zmieścić go dokładnie w tej przestrzeni, skończyłem wycinanie dwucalowego paska z mojego szablonu, gdy reszta ściany była kompletna i wykorzystana do wypełnienia luki.

(Jeśli planowałeś użyć swojego szablonu gdzieś indziej i nie chciałeś go ciąć, jeden z moich znajomych z Instagramu zaproponował wykonanie kserokopii szablonu i wycięcie go, być może z kartonu, co moim zdaniem było świetnym pomysłem!)

Jak widzisz, przykleiłem taśmę do ramki i ściany, aby nie malować ich, a następnie przykleić mały kawałek szablonu do szczeliny i po prostu wypełnić farbą, tak jak na innych krawędziach.

Ten szczegółowy post jest tak pomocny w nauczaniu jak matrycować ścianę, a wszystko układa się! Wynik jest absolutnie wspaniały! | matryca ścienna, szablonowa, wzornik uniwersalny, wzornik adamaszku, kolor podstawowy, Sherwin Williams Rainwashed, wzornik w toku, mały wzór szablonu

Odciągnąłem taśmę, a moja ściana była skończona! Yippee!

Ten szczegółowy post jest tak pomocny w nauczaniu jak matrycować ścianę, a wszystko układa się! Wynik jest absolutnie wspaniały! | matryca ścienna, szablonowa, wzornik uniwersalny, wzornik adamaszku, kolor podstawowy, Sherwin Williams Rainwashed, układanie w toku, pełna ścianka szablonowa

Wchodzę i kończę, dotykając kilku miejsc farbą, gdzie linie nie są całkowicie chrupiące, i wciąż nie jest w 100% doskonałe, ale wzór jest dość wyrozumiały, więc nie musiałem być zbyt ostry wybredny z tym. Powiedziałbym, że w sumie spędziłam około 14 godzin. (I jestem raczej powolny, bo jestem perfekcjonistą, więc inni ludzie byliby prawdopodobnie szybsi ode mnie!)

Ten szczegółowy post jest tak pomocny w nauczaniu jak matrycować ścianę, a wszystko układa się! Wynik jest absolutnie wspaniały! | matryca ścienna, szablonowa, wzornik uniwersalny, wzornik adamaszku, kolor podstawowy, Sherwin Williams Rainwashed, wzornik w toku, szczegół szablonu

Myślę, że szablon osiągnął mój cel posiadania ściany z „wow” czynnikiem! To zdecydowanie sprawia, że ​​oświadczenie w pokoju, i kocham, jak się okazało!

Ten szczegółowy post jest tak pomocny w nauczaniu jak matrycować ścianę, a wszystko układa się! Wynik jest absolutnie wspaniały! | matryca ścienna, szablonowa, wzornik uniwersalny, wzornik adamaszkowy, kolor podstawowy, Sherwin Williams Rainwashed, układanie w toku, szablonowa ściana z czytelnym zakątkiem, kącik do czytania

Cieszę się, że mogę podzielić się kilkoma projektami, nad którymi pracowaliśmy w tej przestrzeni i, oczywiście, ostatecznym ujawnieniem całego biura wkrótce, więc bądźcie czujni !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *