Kiedy przejdziesz do jego kości, zarządzanie polega na ustalaniu oczekiwań, śledzeniu wyników i zarządzaniu różnicą.

Prawdziwa historia: W miarę, jak moje oprogramowanie zaczęło się rozwijać, gdy przeszliśmy od dwóch do pięciu pracowników, a następnie 10, odkryłem, jak trudne jest prawdziwe zarządzanie w przypadku startupów i małych firm, które rozwijają się organicznie.

W starcie, te pierwsze osoby, które dołączają, czują się jak przyjaciele, a nie pracownicy. To, czego nauczali na moich kursach MBA dotyczących organizacji i zarządzania, nie miało zastosowania. Pracowaliśmy razem ramię w ramię. Jak zamierzam cofnąć się i sprawdzić wydajność?

Może to był ex-hippie we mnie, ale myślę, że dzieje się tak z większością założycieli, w większości startupów i większości małych firm. Struktura organizacyjna i uporządkowane przeglądy pojawiają się później po dalszym rozwoju firmy. Na początku jest to grupa myszy, które jedzą duży kawałek sera.

Magia zarządzania planowaniem biznesowym

W ten sposób odkryłem magię zarządzania biznesowego. Nie mam na myśli formalnego, pisemnego biznesplanu dla osób postronnych, ale raczej realnego planowania biznesowego – Lean Planning – co jest kwestią ustalania celów, śledzenia wyników i śledzenia zmian i przeglądów. Aby uzyskać najlepsze wyniki, użyj planu, aby ustawić kamienie milowe, zadania, pomiary wydajności i liczby do śledzenia.

Następnie zebraj ludzi razem raz w miesiącu (lub mniej), aby przejrzeć wyniki. I zarządzanie pójdzie; więc będzie rozliczana. Staje się automatyczny, część procesu. Ponadto nikt nie musi nagle cofać się i zmieniać ról, aby przejść od przyjaciela do szefa iz powrotem.

Ponownie, zarządzanie polega na ustalaniu oczekiwań, śledzeniu wyników i zarządzaniu różnicą. I chodzi o to, że nie mówię czasami, a czasami tak. Po co budować oddzielny system przeglądu pracowników i dodatkową strukturę wokół niego, gdy wszystko to jest wbudowane w odpowiednie planowanie biznesowe? Jest to naturalne i działa lepiej.
Zaczyna się od Lean Business Plan

Nie potrzebujesz formalnego dokumentu planu biznesowego z dłuższymi podsumowaniami i opisami, aby używać procesu planowania biznesowego jako narzędzia zarządzania. Zacznij od prostego biznes planu Lean:
1. Użyj planu Lean, aby ustawić i wykonać strategię

Strategia biznesowa w prawdziwym świecie małych firm i startupów nie ma charakteru akademickiego ani subtelnego – jest skupiona.

Strategia polega na tym, że nie mówi się często i tak tylko we właściwym czasie. Wierzę w Lean Business Plan, który podsumowuje strategię w kilku punktach. Następnie możesz użyć go jako przypomnienia, gdy rozprasza cię kolejna nowa, błyszcząca rzecz.
2. Użyj swojego planu, aby dostosować taktykę do strategii

Taktyka realizuje strategię.

Taktyka marketingowa obejmuje ceny, dystrybucję, komunikację, promocję, obecność w mediach społecznościowych, markę i treść. Obejmują one taktyki planu produktu, takie jak daty premiery, funkcje, wersje i opakowanie. Mogą obejmować taktykę rekrutacji zespołu i taktykę finansową.

Upewnij się, że taktyki pasują do strategii.

3. Określ konkretne szczegóły

Wymień swoje założenia, ustal realistyczne główne etapy, przydziel zadania, ustaw pomiary i standardy wydajności, ustaw elementy do śledzenia i ustal harmonogram przeglądów co najmniej raz w miesiącu, aby przejrzeć wyniki i je zmienić w razie potrzeby.
4. Wyświetlaj swoje podstawowe numery biznesowe

To jest prognoza sprzedaży, budżet wydatków i plan przepływów pieniężnych. Regularne patrzenie na swoje finanse sprawia, że ​​Twoja firma jest na dobrej drodze.

Nikt nie ma kryształowej kuli, ale ustawienie realistycznych prognoz może pomóc Tobie i Twojemu zespołowi lepiej zrozumieć, do czego zmierzają i czy ich taktyka była skuteczna.
Magia jest w regularnej recenzji

To, co odkryłem, w rzeczywistej praktyce prawdziwego startupu, polega na tym, że kiedy ludzie są zaangażowani w proces planowania, przegląd staje się automatyczny. Miesięczne spotkanie przeglądowe rozpoczyna się od przeglądu założeń, aby zobaczyć, co się zmieniło. Następnie sprawdza kamienie milowe, aby zobaczyć, jakie kamienie milowe zostały przekazane i jakie postępy zostały osiągnięte. Następnie sprawdza pomiary wydajności.

To, co się dzieje, to ludzka natura. Ludzie dbają o to, co muszą pokazywać swoim rówieśnikom. Jeśli dwa miesiące temu chcieli mieć budżet na działanie, to są dumni lub zawstydzeni wynikami w tym miesiącu podczas spotkania. Ciśnienie rówieśnicze jest automatyczne. Nikt nie musi wskakiwać do trybu bossa. Ludzie dbają o to, co mają lub czego nie zrobili.

http://www.americanbar.pl/
http://100mb.pl/
http://jesiennedzieciaczki.pl/
http://www.cpenergia.pl/
http://podrozetv.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *