Czy prowadzisz własną firmę i czy trudno jest zrównoważyć cele biznesowe i osobiste? Niezależnie od tego, czy masz pracowników, czy pracujesz sam, znalezienie takiej równowagi często wydaje się niemożliwe.

Możesz mieć wrażenie, że jesteś wciągana w dziesięć różnych kierunków danego dnia, lub twoja lista rzeczy do zrobienia może cię dusić.

Jak możesz uzyskać więcej równowagi? Nie jest to niemożliwe, ale wymaga pewnego podejścia i kilku priorytetów. Oto, jak możesz zarządzać zarówno celami biznesowymi, jak i osobistymi.
Zrobić listę

To brzmi tak prosto, bo tak jest! Jednak może to naprawdę pomóc, zwłaszcza jeśli masz milion rzeczy pływających w twojej głowie i nie możesz wydawać się trzymać żadnego z nich.

Poświęć czas, aby napisać listę bez żadnych zakłóceń. Utwórz dwie kolumny: jedną dla celów biznesowych, a drugą dla celów osobistych. Zapisz tyle celów, ile możesz wymyślić, duże lub małe. Jeśli byłeś bardzo zajęty i nie zdefiniowałeś swoich celów od jakiegoś czasu, zostaw miejsce na jakiekolwiek cele, które możesz wymyślić później. Jeśli musisz, przespij się i wróć następnego dnia.

Kiedy jesteś zadowolony ze swojej listy, wróć i określ każdy cel. Cele muszą być jasne i mierzalne, w przeciwnym razie nie można stwierdzić, czy robisz postępy w ich kierunku, czy nie.

Być może celem biznesowym jest mniej pracy, ale zarabianie więcej. Wyjaśnij to – ile godzin dziennie chcesz pracować? Czy chcesz pracować tylko cztery dni w tygodniu? Czy potrzebujesz lepszych klientów płacących? Sprawdź, jaką stawkę godzinową musisz zarobić, aby to się stało.

Twoje osobiste cele mogą obejmować możliwość oszczędzania na emeryturę lub wydatki Twojego dziecka na studia. Ponownie zdefiniuj to bardzo jasno i konkretnie. Ile dochodu chcesz przeznaczyć na te cele? Pomoże to również w ustaleniu, co należy naliczać.

Sporządzenie tej listy i uzyskanie celów na papierze powinno zapewnić ci małe poczucie ulgi. Wszystko jest otwarte. Teraz nadszedł czas na nadanie priorytetu.
Jak priorytetyzować swoje cele

Ustalanie priorytetów może być trudne, szczególnie gdy Twoje cele biznesowe konkurują z Twoimi osobistymi celami. Oba są prawdopodobnie równie ważne dla ciebie.

Niestety nie mamy nieograniczonego czasu ani zasobów. Właśnie dlatego konieczne jest ustalanie priorytetów. Nie możesz prowadzić swojej firmy i życia osobistego bez systemu lub celu. Określenie celów da ci ten cel i zależy od Ciebie.

Przejrzyj listę i zakreśl cele, które Twoim zdaniem będą miały największy wpływ. Osiągnięcie tych celów w pierwszej kolejności, miejmy nadzieję, utoruje drogę do osiągnięcia innych celów. Konfigurowanie największych systemów na początku może być trudne, ale często jest większa wypłata.

Gdy skończysz, zmień wszystkie swoje cele, aby były uporządkowane od najważniejszego do najmniej ważnego. Teraz wiesz, na czym najpierw musisz się skupić.

Pracuj mądrzej, nie ciężej

Nadal jesteś przytłoczony listą celów? Musisz zacząć pracować mądrzej, nie ciężej.

Uważnie zastanów się, ile czasu i ile zarabiasz (lub jak opłacalny jest Twój biznes). Czy pojawiają się brzydkie zadania, które zaburzają twoje plany na cały dzień? Czy czujesz się niezainteresowany pracą w swojej firmie? Czy potrzebujesz stworzyć więcej struktury?

Jeśli odpowiedź brzmi „tak” dla któregokolwiek z nich, rozważ zatrudnienie pomocy i outsourcing, jeśli możesz. Na przykład, jeśli cenisz swój czas w wysokości 100 USD za godzinę, ale możesz przekazać zadanie komuś i zapłacić mu 15 USD za godzinę, oszczędzasz sobie dużo czasu (i rozsądku!) – i nie płacisz za to dużo.

Outsourcing oznacza, że ​​możesz poświęcić więcej czasu na realizację swoich celów i zarabianie więcej. Możesz skupić się na dużym obrazie, podczas gdy inni skupiają się na mniejszych fragmentach. Jeśli wcześniej koncentrowałeś się zbytnio na swojej działalności, prostowanie tych załamań daje więcej czasu na skupienie się na życiu osobistym. To samo dotyczy sytuacji, gdy stoły są włączone (być może trzeba wynająć opiekunka dla dzieci).

Jeśli masz już zespół, dowiedz się, co należy zrobić, aby Twoja firma (i twoje życie) działała wydajniej. Może musisz zacząć delegować więcej, a może twój zespół potrzebuje więcej wskazówek. Poproś o ich wkład i współpracuj, aby stworzyć płynny system.
Stwórz plan działania

Teraz, gdy masz jasną wizję tego, co chcesz osiągnąć w życiu biznesowym i osobistym, musisz stworzyć plan, który odniesie sukces.

Na początku skup się tylko na jednym lub dwóch celach. Ogólnym celem jest ułatwienie równoważenia twojego biznesu i życia osobistego, prawda? Próba uczynienia wszystkiego, co dzieje się jednocześnie, jest dobrym sposobem na zrzucenie tej równowagi.

Powinieneś wcześniej ustalić priorytety swoich celów, ale upewnij się, że kolejność, w jakiej je wykonasz, zbliża Cię do znalezienia równowagi. Nie powinieneś skupiać się na 5 celach biznesowych z rzędu, chyba że ich ukończenie daje ci więcej czasu na skupienie się na osobistych celach. Spróbuj i naprzemiennie je przeprowadź.

Następnie pomyśl o krokach, które należy podjąć, aby osiągnąć swoje cele. Przełamywanie dużych celów na mniejsze spowoduje, że proces ten stanie się mniej przytłaczający. Nie wprowadzaj większych zmian z dnia na dzień. Utwórz oś czasu dla swoich celów i zaplanuj małe kroki, które musisz wykonać, aby do nich dotrzeć. Pamiętaj, aby twoje cele były mierzalne, abyś mógł śledzić swoje postępy.

Zastanów się, jak prowadzić dziennik, aby sprawdzić, jak sprawy się sprawdzają. Czasami jesteśmy tak zajęci wprowadzaniem zmian, że zapominamy o tym, jak zmienia się nasza sytuacja. Zwróć uwagę, kiedy doświadczasz różnic w odczuwaniu pracy i życia osobistego.

Wreszcie, rzeczy się zmieniają. Być może cel, który kiedyś był dla ciebie ważny, znalazł się na samym dole listy. To może nie mieć sensu, aby kontynuować pracę nad nim. Skonfiguruj jeden dzień poza miesiąc, aby spotkać się ze sobą i przejrzeć swój pierwotny plan. W razie potrzeby przerób go.
Równowaga jest kluczowa

Równowaga nie musi być czymś nieuchwytnym, po której wszyscy gonimy. Tworząc właściwe systemy i ustalając priorytety swoich celów, możesz cieszyć się pracą, którą wykonujesz i poprawić swoją osobistą sytuację. To nie musi być ani / ani. Nie powinieneś mieszkać w interesach, a twoja firma nie powinna cię kontrolować.

Praca mądrzejsza prowadzi do więcej czasu i pieniędzy, dzięki czemu można skupić się na swoich osobistych celach. Zawsze bierz pod uwagę swoje wartości i szczęście. Część bycia właścicielem biznesowym oznacza poświęcanie, ale nie nieskończoną ilość, i to właśnie tam pojawia się równowaga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *