Czy czujesz się niekomfortowo, gdy nadszedł czas, aby poprosić o więcej? Wiele osób – zwłaszcza kobiety – nie lubi negocjacji. Inni po prostu nie wiedzą jak. Czas się uczyć. Pytanie o podwyżkę, gdy zarabiasz, to poważna inwestycja w ciebie, a zarządzanie pensją jest kluczową częścią sukcesu finansowego. Średni wzrost zainwestowanych 5 000 $ w ciągu 30 lat z 6% zwrotem może dodać do twojego jaja gniazdowego aż 385.290 $. Dodatkowo, ponieważ przyszłe podwyżki wynagrodzeń są często oparte na odsetku obecnej pensji, twoja pensja będzie rosnąć szybciej do końca twojej kariery. Jeśli wiesz, że uzyskanie podwyżki jest mądrym posunięciem finansowym, ale nadal nie obawiaj się negocjacji płacowych, skorzystaj z tych czterech kroków, aby przezwyciężyć swoje obawy i skutecznie negocjować wysokość wynagrodzenia.
1. Bądź najlepszy

Kiedy jesteś niezbędny dla sukcesu organizacji, proces negocjacji wynagrodzeń jest znacznie łatwiejszy. Jako kluczowy gracz możesz mieć pewność co do swojej wartości dla firmy zamiast martwić się o bezpieczeństwo pracy. Oto kilka sposobów, aby stać się niezbędnym członkiem zespołu lub lepiej przygotować się przy stole negocjacyjnym:

Określ swoją bieżącą pracę. Współpracuj ze swoim szefem, aby ustalić podstawowe oczekiwania dotyczące bieżącej roli. Pamiętaj, aby przynieść własne pomysły do ​​stołu, ale poprosić o wejście swojego szefa.
Utwórz plan skuteczności. Współpracuj ze swoim szefem, aby określić, jaki sukces ma Twoja rola. Co dałoby twojemu szefowi tak wielką wartość, że podbicie wydaje się banalne?
Spełniaj i przekraczaj oczekiwania związane z planem skuteczności. Dzięki jasno zdefiniowanej ścieżce sukcesu będziesz dokładnie wiedzieć, co musisz zrobić, aby zabezpieczyć podwyżkę, jakiej oczekujesz. Pamiętaj, by uchwycić chwile pochwał lub osiągnięć, aby mieć wspaniałe przykłady udostępniania swojego szefa.

2. Przygotuj się najpierw!

Aby negocjować prawidłowo, jest kilka rzeczy, które chcesz zabrać ze sobą do negocjacji. Po pierwsze, będziesz chciał mieć docelową liczbę do przebicia. Możesz przygotować ten numer, patrząc na strony płacowe (np. Payscale, Glassdoor lub Salary) lub rozmawiając z innymi osobami z branży. A wynagrodzenie to więcej niż wynagrodzenie, więc weź pod uwagę dodatkowe korzyści, takie jak dodatkowe wakacje, dodatkowe szkolenia lub większa odpowiedzialność. Nie zapominaj o przygotowaniu listy wspomnianych wyżej pochwał i osiągnięć. Nie wystarczy stwierdzić, że zasługujesz na więcej pieniędzy. Pamiętaj: pokaż, nie mów. Możesz także przygotować się, pozyskując przyjaciela, aby pomóc ci w odgadnięciu ról negocjacyjnych. Jeśli odczuwasz lęk przed pójściem do biura szefa i prośbą o więcej, wiedza, jakie słowa chcesz wypowiedzieć i jak chcesz je wypowiedzieć, sprawi, że poczujesz się lepiej podczas negocjacji. Może wydawać się, że dużo wysiłku idzie na ten poziom przygotowania. Ale znowu, ta podwyżka może być warta prawie pół miliona dolarów w ciągu twojej kariery zawodowej. Warto go odpowiednio przygotować.
3. Przygotuj swojego szefa

Negocjacje płacowe mogą być tak samo niewygodne dla twojego szefa jak dla ciebie – a to nie jest osobiste. Jest wiele czynników, które muszą brać pod uwagę przy przyznawaniu podwyżek, a decyzja może nie być w 100% w ich rękach. Jeśli masz regularnie zaplanowaną recenzję wyników, idź na spotkanie i wyrzuć je z parku, przygotowując się dostatecznie dużo. Jeśli jednak Twoja firma jest jednym z 27%, który regularnie nie ocenia wydajności, poproś o spotkanie w celu oceny skuteczności. Przygotowanie szefa oznacza po prostu nie wywoływanie na nim tej nieoczekiwanej rozmowy. Zaplanuj czas na spotkanie i rozmowę. Jeśli możesz, unikaj planowania tego czasu w bardzo pracowitych okresach w biurze (kiedy menedżer może czuć się oszołomiony i zestresowany z powodu zwiększonego obciążenia) lub okresami spowolnienia (kiedy po obejrzeniu mniejszych zysków przychodzi, może być trudniej uzasadnić płacenie pracownik więcej).
4. Wiedzieć, co robić, jeśli mówią „nie”

Zawsze jest możliwe, że twój szef powie „nie” wzrostowi płac. Jednakże, ponieważ jesteś przygotowany od kroku drugiego, możesz wyciągnąć odpowiednią odpowiedź na wszelkie zastrzeżenia. Niektóre opcje obejmują:

Pytanie o kolejny przegląd wyników i wynagrodzeń za trzy do sześciu miesięcy.
Negocjowanie innych części odszkodowania – czy możesz poprosić o więcej płatnego urlopu? Dodatkowe korzyści? Przestrzeń robocza lub elastyczność harmonogramu?
Prośba o opinie i akceptowanie konstruktywnej krytyki, abyś wiedział, nad czym musisz popracować, poprawić lub zmienić, aby uzyskać odpowiedź „tak”, którą chcesz następnym razem.

Jeśli naprawdę poważnie podchodzisz do zwiększenia wynagrodzenia, a Twoja firma jest wielokrotnie odporna – lub z jakiegokolwiek powodu, czujesz, że nie będziesz w stanie wyprzedzić swojej obecnej pozycji – rozważ przeniesienie się do innej firmy. To nie powinien być twój pierwszy wybór akcji, ale należy wziąć to pod uwagę, jeśli wykonujesz świetną robotę, ale czujesz, że twoje możliwości rozwoju są ograniczone. Zwiększenie wynagrodzenia jest ważną częścią zabezpieczenia Twojej finansowej przyszłości.

Przeczytaj je, wydrukuj, przypnij, podziel się nimi i ostatecznie – zainspiruj się tym, że każdy zaczyna gdzieś i nawet jeśli zrobisz jeden mały krok w kierunku poprawy swoich finansów dzisiaj – to wciąż lepsze niż siedzenie na tyłku i robienie nic.

1. „Mądry człowiek powinien mieć pieniądze w swojej głowie, ale nie w swoim sercu.” ~ Jonathan Swift

2. „Możesz stać się naprawdę urzeczywistnionym w tym, co kochasz. Nie zarabiaj na swoim celu. Zamiast tego podążajcie za rzeczami, które kochacie, a potem róbcie je tak dobrze, że ludzie nie mogą oderwać od nich wzroku. „~ Maya Angelou

3. „Pieniądz to władza, wolność, poduszka, korzeń wszelkiego zła, suma błogosławieństw” ~ Carl Sandburg

4. „Sztuka nie polega na zarabianiu, ale na utrzymaniu jej.” ~ Przysłowie

5. „Pieniądze nie mogą kupić szczęścia, ale na pewno dostaniesz lepszą klasę wspomnień.” ~ Ronald Reagan

6. „Pieniądze są gwarancją, że możemy mieć to, czego chcemy w przyszłości. Chociaż nie potrzebujemy w tej chwili niczego, to zapewnia to możliwość zaspokajania nowego pożądania, kiedy powstaje. „~ Arystoteles

7. „Wiesz, co posiadasz i wiesz, dlaczego je posiadasz.” ~ Peter Lynch

8. „Nie mów mi, gdzie są twoje priorytety. Pokaż mi, gdzie wydajesz pieniądze, a powiem ci, jakie one są. ~ James W. Frick

9. „Pieniądze nie stworzą sukcesu, nie pozwolą na to”. ~ Nelson Mandela

10. „Pieniądze to tylko narzędzie. Zabierze cię tam, gdzie chcesz, ale nie zastąpi cię jako kierowcy. „~ Ayn Rand

11. „Oto, jak myślę o swoich pieniądzach – jako żołnierze – wysyłam ich na wojnę każdego dnia. Chcę, żeby wzięli więźniów i wrócili do domu, więc jest ich więcej. „~ Kevin O’Leary

12. „Czasami najlepszymi inwestycjami są te, których nie robisz.” ~ Donald Trump

13. „Czas jest cenniejszy niż pieniądze. Możesz zdobyć więcej pieniędzy, ale nie możesz zyskać więcej czasu. „~ Jim Rohn

14. „Zbyt wielu ludzi wydaje pieniądze, których nie zarobili, aby kupić rzeczy, których nie chcą, aby zrobić wrażenie na ludziach, których nie lubią.” ~ Will Rogers

15. „Dawno temu Ben Graham nauczył mnie, że” cena jest tym, co płacisz; wartość jest tym, co dostajesz. „Niezależnie od tego, czy mówimy o skarpetach czy zapasach, lubię kupować towary wysokiej jakości, gdy są one zaznaczone.” ~ Warren Buffett

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *