Ciągle słyszę tę samą historię od kobiet, które odnoszą sukcesy zawodowe. Wariacje na temat:

Moja babcia powiedziała mi: „Zawsze miej własne pieniądze”.

Może to być matka, ciotka, sąsiad, lider skauta, nauczyciel, kuzyn, mentor lub ulubiony trener.
Dolna linia

Starsza, szanowana kobieta patrzyła jej prosto w oczy, a na swój własny, bezpośredni sposób powiedziała:

„Nigdy nie polegaj na człowieku z finansowego punktu widzenia”.
„Pieniądze są mocą i nigdy, przenigdy nie rezygnuj z tej mocy.”
„Jesteś potężny. Nigdy nie zdecydowałem się zrezygnować z tej mocy. ”
„Jesteś odpowiedzialny za własne życie.”
„Nie jesteś ofiarą.”
„Wierzę w Ciebie.”

Wiele kobiet, które opowiadają mi te historie, ma po 40., 50. i więcej lat, a ich bohaterami są kobiety z pokolenia lub dwóch starszych starszych. Jest to ważne, ponieważ oczywiste jest, że kobiety znalazły sposób na niezależność finansową – czy to przez pracę, czy nawet rozrzucenie gotówki we własnym imieniu lub pudełka po butach z tyłu szafy – nawet jeśli miały one tylko część ekonomicznej i zawodowej okazja, którą ty i ja cieszymy się.

Dostali to. I upewnili się, że te kobiety, które przyszły po nich, również to dostały.

W jakiś sposób nie uzyskaliśmy go wspólnie. Przez „to” mam na myśli olbrzymią, ogromną presję, by kobiety były matkami pozostającymi w domu i porzucały swoją finansową siłę, a tym samym swoją autonomię jako osoby dorosłe.
Prosta prawda o różnicy w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

Istnieje duża presja na kobiety na rynku pracy, aby porzucić swoją ekonomiczną potęgę w miejsce rodziny.

Pew stwierdził, że zdumiewające 40 procent Amerykanów uważa, że ​​dzieci cierpią, gdy ich matka pracuje poza domem. Studia po studiach pokazują, że 21% płeć jest wynikiem nie bogatych białych mężczyzn w garniturach C utrzymujących kompetentne kobiety, ale raczej kobiet, które decydują się na kompromis w karierze, aby opiekować się bliskimi. Ta presja jest tak wielka, że ​​kobiety, które faktycznie zarabiają na życie, fałszywie określają siebie jako „mamę w domu”.

Niedawny projekt pomiędzy ekspertem od zarządzania czasem, Laurą Vanderkam i magazynem Redbook, wykazał, że 62% opisywanych matek pozostających w domu przyczyniło się do ich dochodów w gospodarstwie domowym, w tym 25% prowadzących działalność gospodarczą. Znam blogerkę, która zarabia 80 000 dolarów rocznie i nazywa siebie mamą w domu – rozłączenie, które jest często destrukcyjne, ponieważ utrwala ekonomicznie opresyjną presję, by porzucić nasze środki do życia i życia dla naszych dzieci i mężów.

Tymczasem wszystkie badania potwierdzają: nie ma różnicy, ile czasu rodzic spędza z dzieckiem po ukończeniu 2. roku życia, a największymi wskaźnikami przyszłego dobrobytu dziecka jest poziom wykształcenia jej matki i poziom dochodów.

Nie zapominajmy: pracujące matki są znacznie mniej podatne na depresję i lęk, a wskaźniki rozwodów są o 50% wyższe w przypadku rodzin, w których jeden z małżonków nie pracuje.

Innymi słowy: Uwielbiamy matek w domu, kiedy nauka raz po raz udowadnia, że ​​wszyscy są szczęśliwsi, zdrowsi i bardziej finansowo zabezpieczeni, gdy oboje rodzice pracują.

Przecież: wskaźniki rozwodów są mniej więcej stałe na poziomie 50% przez 40 lat. Pozostałe 50% par? Bezrobocie, niepełnosprawność, śmierć i inne katastrofy oznaczają, że rodzina jednokrajowa to niepewna umowa finansowa.
Przełamanie cyklu luki płacowej

Oto, co zrobisz, aby upewnić się, że przełamujemy ten cykl kobiet, sabotując ich dobrostan, oraz ich dzieci, małżeństwo, kobiety i całe społeczeństwo:

Zidentyfikujesz dziewczynę. Może to twoja córka lub wnuczka. Siostra, student, podopieczny lub sąsiad. Ona może mieć 6 lub 16 lat lub młodą kobietę w wieku 26 lat. Powiesz jej o zerowym niuansie lub zastrzeżeniu:

Zawsze masz własne pieniądze.

Nigdy nie rezygnuj z umiejętności zarabiania.

Nie jesteś dorosły, jeśli zdecydujesz się być finansowo zależny od innej osoby.

W moich badaniach odkryłem, że wystarczy raz powiedzieć młodej osobie tę krytyczną wiadomość. Wiadomość trafia w taką pierwotną, trzeźwą potrzebę wolności, władzy i niezależności, nawet bardzo młode dziewczyny rozumieją to intuicyjnie.

Ale nie mów jej tylko jeden raz. Powiedz jej raz za razem. Tak jak upewniasz się, że Twoje dziecko wie, że jest miłe, i mów, dziękuję i nie żuj z otwartymi ustami. Dokładnie tak, jak upewnisz się, że młodzi ludzie umieją pływać i muszą jeść warzywa, to nie podlega negocjacji.

wiedząc, że to kształtuje twoje życiowe decyzje, które podejmujesz

Ponieważ gdy dziecko jest wychowywane, aby czerpać wspaniałe nagrody, takie jak wykształcenie, profesjonalna, polityczna i finansowa równość, którą cieszą się kobiety w tym kraju w 2018 r., I zrozumieć, że nigdy, nigdy nie wyznaczy swojego kursu na tym świecie, dopóki go nie obejmie. jako obowiązek wypełniania jej w pełni, postawiłeś ją na pewnym kursie. Na właściwym kursie. Jest to kurs, który wpływa na każdą pionową część jej życia:

Wybory, których dokonuje w miejscu, w którym uczęszcza do college’u, i jak za to zapłaci (ponieważ gdy jesteś mądry w kwestii edukacji i pokrewnych finansów, i nie zakładaj, że mężczyzna w końcu zadba o ciebie i twój dług, zrobisz lepiej do wyboru).
Ścieżka kariery, do której dąży.
Relacje, które łączy z przyjaciółmi i współpracownikami (bo to jest jej całe życie).
Pieniądze, które ona robi i nie wydają na zabawę.
Pieniądze, które robi i nie inwestuje.
Partner, którego wybiera (lub odrzuca).
Dzieci, które wybrała mieć (lub nie).
Sposób, w jaki postrzega siebie na świecie, wartość, jaką przynosi jej partnerowi, jej dzieciom, przyjaciołom i otaczającemu ją światu.

Mówiąc: „Zawsze miej własne pieniądze” do dziewczyny, którą mówisz:

„Jesteś potężny. I wierzę, że nigdy, przenigdy nie zrezygnujesz z tej mocy. ”

Ona to dostaje. Ona ci podziękuje. A kobiety na całym świecie, na zawsze, będą ci wdzięczne.

Czy starsza kobieta zainspirowała Cię do posiadania własnych pieniędzy? Podziel się swoją ważną historią w komentarzach.

Dziękuję bardzo za ten post. Kiedy byłem żonaty, zdecydowanie miałem fantazje „zostań w domu-mamie”. Moja mama została w domu ze mną i moimi braćmi, dopóki ja (najmłodszy) nie poszedłem do przedszkola, więc to był mój model tego, jak należy postąpić. Naprawdę, bardzo chciałem tej samej sytuacji dla mojego dziecka i dla mnie. Mam „dobrą robotę”, ale nie kocham jej ani nie uważam za satysfakcjonującą, więc wolałabym być w domu przez cały dzień jak mamusia. Być może było to możliwe … mój mąż miał wówczas bardzo obiecującą karierę. Aż do momentu, kiedy wymknął się spod kontroli (bardzo zaskakująco i bardzo szybko) z nałogiem. Wtedy zrozumiałem, jak bardzo miałem szczęście mieć karierę. Miałem szczęście, że nigdy nie zrobiłem sobie przerwy w zdobywaniu własnych pieniędzy. Miałem takie szczęście, że mogłem z łatwością utrzymać siebie i moje dziecko. Nie miałem konkretnej osoby, która zainspirowała mnie do zrobienia tych rzeczy. Po prostu nauczyłem się przez przypadek, z własnego doświadczenia, że ​​nie możesz i nie możesz nigdy polegać na kimś finansowo. Ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy dywan zostanie wyciągnięty spod ciebie, i nagle stajesz się znów sobą. I nie wiesz, czy będzie wsparcie dla dziecka, czy nie. W moim przypadku nie było przez bardzo długi czas. Byłem w stanie rozwieść się z mężem i zabrać się za życie i życie mojego dziecka bez zbytnich finansowych kłopotów. I jestem tak wdzięczny, że tak to po mnie poszło. Mogło być zupełnie inaczej, gdybym był w stanie poddać się moim fantazjom SAHM. Nadal nie kocham mojej pracy, ale uwielbiam dochód, uwielbiam ubezpieczenie zdrowotne, uwielbiam dach nad głową w miłej okolicy, uwielbiam to, że pozwala mi płacić za sport i zajęcia oraz wakacje dla mojej córki cieszyć się. Dziękuję moim szczęśliwym gwiazdom, że mam tę karierę i jestem dumny, że jest to model, z którym dorasta moja córka. Jeszcze raz dziękuję za ten wpis …. Jest tak ważne, aby nasze córki mogły usłyszeć tę wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *