Jeśli chodzi o założenie nowego biznesu technologicznego, pierwsze miejsce, które przychodzi na myśl, to Silicon Valley, która znajduje się w San Francisco w Kalifornii. Jednak wzrost kosztów utrzymania i cen nieruchomości daje przedsiębiorcom trudności, ponieważ mają już ograniczony budżet. Z tego powodu przedsiębiorcy nie powinni zapominać, że istnieje wiele alternatywnych lokalizacji, w których można znaleźć nowy biznes, który jest znacznie tańszy niż w Dolinie Krzemowej. Poniżej znajdziesz pięć najlepszych miast, oprócz San Francisco, aby uruchomić startup.

Powiązane: 3 proste sposoby na zwiększenie empatii w pracy
1. Boston, Massachusetts, USA

Zobacz też: terazwsieci.pl

Boston jest wschodnią wersją wybrzeża San Francisco. Ma bardzo wykształconą społeczność, ponieważ prowadzi ponad 60 uniwersytetów. Ponadto, niektóre z najbardziej prestiżowych uniwersytetów, takich jak MIT i Harvard, znajdują się w Bostonie, co ułatwia znalezienie potrzebnego talentu. Nie zapomnij także, że zarówno Bill Gates, jak i Mark Zuckerberg rozpoczęli studia w Bostonie.
2. Berlin, Niemcy

Berlin jest jednym z najszybciej rozwijających się ekosystemów startowych na całym świecie. Istnieje wiele startupów z siedzibą w Berlinie. Ponadto istnieje wiele programów akceleracyjnych i centrów inkubatorów, które pomagają przedsiębiorcom rozwijać działalność. Jest w środku Europy, a Niemcy mają bardzo silną gospodarkę. Dlatego też, jeśli przedsiębiorca chce być firmą w Europie lub chce rozwijać swój biznes w Europie, Berlin to miejsce, w którym warto być!

Powiązane: Czynności i niedociągnięcia w pytaniu o podwyżkę
3. Bangalore, Indie

Bangalore ma około 4900 aktywnych startupów. Jest to jedno z wiodących miast technologicznych w Indiach od 1970 roku. Ma niskie koszty pracy i wielki talent techniczny. Co więcej, w Bangalore jest mnóstwo wczesnych użytkowników, więc startupy mogą łatwo pokazać swoje MVP lub gotowe produkty i znaleźć aktywnych użytkowników. Ma również duży potencjał inwestycyjny.
4. Stambuł, Turcja

Stambuł jest pomostem między Europą i Azją. Jest to bardzo duże miasto z populacją 15 milionów ludzi, a jego populacja składa się głównie z ludzi młodych. Własność urządzeń mobilnych i współczynnik penetracji Internetu są bardzo wysokie. Nowe programy akceleratorów biznesowych i centra inkubatorów otwierają się co roku, więc łatwiej jest dostać się do programu, aby rozwijać swój biznes. Jest to jednak rynek wschodzący, dlatego należy być gotowym na sprostanie wyzwaniom pojawiającego się rynku.

Powiązane: Dlaczego Employer Branding jest tak ważne
5. Melbourne, Australia

Melbourne często konkuruje z Sydney, aby być miastem technologicznym Australii, ale Melbourne ma niższe koszty życia i nieruchomości w porównaniu do Sydney. To sprawia, że ​​Melbourne jest atrakcyjne dla założycieli startupów. Ponadto, jego pracownicy są otwarci na nowe pomysły i innowacje, co ułatwia znalezienie początkujących użytkowników. Ponadto środowisko biznesowe jest bardzo zróżnicowane, więc założyciele startupów z każdej branży mogą spróbować swoich szans w Melbourne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *