Prowadzenie ogólnego zdrowego i szczęśliwego życia jest czymś, do czego dąży większość ludzi. Jednak niektórzy wciąż uczą się, jak osiągnąć ten poziom sukcesu.

Bycie w stanie dobrego samopoczucia, które spełnia się w twoich oczach, jest kluczem do prawdziwego szczęścia. Dla niektórych sukces odnosi się do finansowego zdrowia i dobrego samopoczucia, a w przypadku innych chodzi o dobre samopoczucie i kondycję.

Ci, którzy koncentrują się na bardziej holistycznym podejściu do dobrego samopoczucia, częściej uzyskują bardziej zrównoważone życie, które spełnia więcej niż jeden.

I tu wkraczają blogi wellness. Działają one jako platforma i zasoby dla każdego, kto chce poprawić swoje zdrowie na różnych poziomach.

Te blogi zmieniają życie na różne sposoby – niektóre poprzez promowanie fitnessu i innych osób kierujących się czystszą dietą.

Jeśli zastanawiasz się nad blogami zdrowia i dobrego samopoczucia, powinieneś znaleźć te, które koncentrują się na jednym lub kilku aspektach holistycznego zdrowia.
Jakie jest holistyczne podejście do odnowy biologicznej?

W medycynie termin całościowy reprezentuje różne aspekty ciebie, które są ze sobą powiązane. Więc skupiając się na zdrowiu wszystkich tych części, możesz poprawić ogólne samopoczucie.

Możesz znaleźć blogi wellness, a nawet lekarzy, którzy oferują wskazówki w tym holistycznym zdrowiu. To nie jest nowe podejście, ale na pewno nabrało rozpędu w ciągu ostatnich kilku dekad.

Teraz jest siedem wymiarów wellness. Niektóre blogi wellness skupiają się na jednym lub kilku z tych wymiarów, zapewniając czytelnikom sposób na poprawę ich stylu życia.
Jakie są siedem wymiarów Wellness?

W latach 70. XX wieku lekarz o nazwisku Bill Hettler, współzałożyciel National Wellness Institute w Ameryce, stworzył sześć wymiarów zdrowia.

Te wymiary obejmowały dobrostan intelektualny, emocjonalny, fizyczny, duchowy, zawodowy i społeczny. Następnie w 2008 r. Australijskie Towarzystwo Psychologiczne wprowadziło 7. dobro środowiska.

Dziś możemy znaleźć wiele blogów wellness skupiających się na tych podstawowych elementach twojego zdrowia. Zobaczmy więc, dlaczego te wymiary są ważne i jak te blogi zmieniają życie.
1. Blogi Wellness pomagają poprawić fizyczne samopoczucie

Istnieją pewne blogi, takie jak topworkoutprograms.com, które koncentrują się na kondycji fizycznej. Wszyscy wiemy, jak ważne jest odgrywanie roli w Twoim ogólnym zdrowiu. Ale fitness jest tylko częścią fizycznego równania.

Musisz także martwić się o to, co zużywasz. Czysta dieta jest niezbędna do utrzymania dobrego samopoczucia i dobrego samopoczucia. Kluczem jest trzymanie się z dala od żywności, która uszkadza twoje ciało.

Zamiast tego spożywaj pokarmy, które pomagają odtruć Twój system. Na przykład, jedząc więcej świeżych owoców, warzyw, ziaren i orzechów. Wiele blogów promuje połączenie wypracowywania i jedzenia w celu uleczenia ciała.
2. Blogi zdrowotne promują emocjonalny wellness

Stan twojego stanu psychicznego jest równie ważny jak twoje fizyczne samopoczucie. Zazwyczaj wiąże się to z kontrolowaniem stresu w twoim życiu. I uczenie się, jak odstresować się, kiedy nadejdzie czas.

Obejmuje to stosowanie medytacji, usuwanie toksycznych ludzi z życia i odwracanie się od stresujących sytuacji. Stres jest nieunikniony, więc kluczem jest zrozumienie, jak radzić sobie ze stresującymi momentami.

3. Blogi odnowy biologicznej wzmacniają duchowość

Wiąże się to z dobrostanem emocjonalnym, ponieważ wymaga osiągnięcia spokoju i jasności umysłu. W przeszłości religia była najpopularniejszą platformą budowania duchowości.

Jednak coraz więcej osób zwraca się do nowych metod, takich jak medytacja. Skupianie się na pozytywnych energiach i znajdowanie swojego centrum jest dziś bardzo popularne na blogach związanych ze zdrowiem.
4. Blogi zdrowotne mogą wzmocnić intelektualną odnowę

Wszyscy rodzimy się z wrodzonym zainteresowaniem nauką. Ale gdzieś po drodze zamykamy się i skupiamy tylko na tym, co wiemy. Nasza twórczość umiera, chyba że będziemy ją wspierać.

Jest to możliwe dzięki dostosowaniu twojego intelektualnego samopoczucia. Możesz to zrobić, angażując się w kreatywne działania, ucząc się czegoś nowego i poszerzając wiedzę, którą już posiadasz.

Niektóre blogi wykorzystują stukanie w kulturę jako sposób na poprawę zdrowia intelektualnego. Na przykład, chodzenie na wydarzenia kulturalne, gry sportowe, filmy zagraniczne, koncerty na żywo i tak dalej.

Utrzymując nasze zdrowie intelektualne, pomagamy spowolnić spadek zdolności poznawczych związany ze starzeniem się. Na przykład czytanie i robienie krzyżówek w wieku 70+ może zmniejszyć szanse na upośledzenie funkcji poznawczych.
5. Blogi zdrowia uczą Wellness środowiska

Twoje otoczenie odgrywa istotną rolę w twoim samopoczuciu. Dlatego znajdziesz ludzi, którzy czują się w spokoju na plaży lub na kempingu w lesie.

Badania pokazują, że przebywanie w przyrodzie w przyrodzie może pomóc Ci w refleksji i odpoczynku. Sprawia, że ​​czujemy się połączeni z czymś więcej niż my sami.

W niektórych blogach wellness znajdziesz porady takie jak chodzenie boso po trawie, glebie lub piasku. Po prostu robienie więcej rzeczy na dworze jest kluczowe, takie jak czytanie, oglądanie dzieci bawiących się, spacery i tak dalej.
6. Blogi odnowy biologicznej mogą poprawić komfort pracy

Spędzasz większość swojego dorosłego życia w pracy. Dlatego warto skoncentrować się na swoim zawodowym samopoczuciu. Są na to dwie części – wewnętrzna i zewnętrzna.

Tutaj zaczynają się emocjonalne dobre samopoczucie i dobrostan środowiska. Na przykład, mając pozytywne nastawienie i perspektywy, możesz poprawić swoje życie zawodowe.

A jeśli miejsce pracy, w którym się znajdujesz, jest relaksujące i pozytywne, może to dodatkowo poprawić twoje zdrowie w miejscu pracy. Dla menedżerów i właścicieli firm kluczowe jest stworzenie środowiska pracy sprzyjającego dobrostanowi zawodowemu.
7. Blogi zdrowotne mogą pomóc w Social Wellness

Jeśli jest coś, czego nauczyła nas epoka cyfrowa, to ludzie są istotami bardzo społecznymi. Bez wysokiego statusu społecznego, wielu z nas czuje, że jesteśmy nieważni lub mniej niż kolejna osoba.

Jednak kluczem do dobrego samopoczucia nie jest status, ale utrzymywanie prawdziwych i prawdziwych relacji. Może to promować zdrowsze, szczęśliwsze i czasem dłuższe życie.

Dołączanie do grup, klubów i drużyn z przyjaciółmi i rodziną to jeden ze sposobów, w jaki blogi promują polepszenie Twojego społecznego zdrowia. Inne sposoby to spożywać obiad przy stole z rodziną lub chodzić na regularne spacery z przyjaciółmi.

Dlaczego podejście Holistyczne podejście do zdrowia jest tak ważne?

Cóż, jeśli spojrzeć na stan zdrowia dzisiejszych Amerykanów, okaże się, że wielu z nas jest grubych, chorych i prawie martwych. Wiele z tego ma związek z brakiem dobrego samopoczucia w jednym lub kilku powyższych obszarach.

Blogi o zdrowiu i zdrowiu pomagają codziennym osobom podróżować zdrowiej.

Ubezpieczenia i koszty medyczne, które znosimy dziś, są znacznie wysokie, co pokazuje, że pilnie potrzebujemy zmiany stylu życia. Niestety, ten problem nie dotyczy tylko Stanów Zjednoczonych – jest na całym świecie.

W Wielkiej Brytanii zwolnienie chorobowe stanowi 8% wydatków firmy. To spowodowało 8% utraty godzin pracy.

Wtedy wielu pracowników przychodzi do pracy pozbawionej snu, co również prowadzi do utraty wydajności. Tak bardzo, że kosztuje to 411 miliardów dolarów rocznie.

Na szczęście blogi o zdrowiu są dostępne dla wszystkich z dostępem do Internetu, bez względu na to, gdzie się znajdują na świecie. Ponieważ coraz więcej blogów zdrowotnych jest tworzonych, tym więcej zasobów ludzie muszą zmienić swoje życie (i miejsca pracy) na lepsze.

Jest to kwestia, która dotyczy osób, członków rodziny i pracodawców. Blogi o zdrowiu i zdrowiu pozwalają im to robić.
Wiodące blogi zdrowia i odnowy biologicznej

Niezależnie od tego, czy szukasz bloga o zdrowym zdrowiu, znajomość najlepszych witryn wellness jest kluczowa. Pomoże Ci to zainspirować Cię do stworzenia własnego bloga.

Przeanalizujmy niektóre z wiodących blogów, których używają ludzie, aby zmienić swoje zdrowie i styl życia na lepsze.
Healthy.Happy.Life

Ta strona jest własnością wegańskiego blogera Kathy Patalsky. Jest pełnoetatowym blogerem i autorem wegańskiej książki kucharskiej. Być może widziałeś ją na różnych platformach, takich jak NPR i Saveur.

Podziela różne przepisy, które może przygotować nawet niedoświadczony kucharz.
Mommypotamus

Ten bloger zdrowia odnosi się do innych osób, które podjęły zdrową podróż po poważnym strachu zdrowotnym. Heather Dessinger zdiagnozowano u niego zaburzenie autoimmunologiczne i nie był w stanie utrzymać dziecka w ciąży.

Jej poziom cholesterolu był zbyt niski ze względu na ekstremalnie niskotłuszczową dietę, jaką miała. Nie przeszkodziło jej to jednak w kształceniu się, zmianie zdrowia i noszeniu nie jednej, ale trójki dzieci.

Teraz dzieli się informacjami na temat zdrowego odżywiania dzieci, nietoksycznego sprzątania i gotowania.
Blog MyFitnessPal

Być może słyszałeś o aplikacji My Fitness Pal, która pomaga śledzić spożycie żywności i zajęcia fitness. Ułatwia to osiągnięcie Twoich celów.

Zarówno aplikacja, jak i blog są bardzo przydatne. Na stronie można znaleźć zdrowe przepisy kulinarne, porady fitness i osobiste historie dotyczące utraty wagi.
Rozpocznij własny blog Zdrowie i Wellness

Jeśli chcesz pomóc innym w uzyskaniu lepszego zdrowia i dobrego samopoczucia, dlaczego nie chcesz podzielić się swoją historią i wiedzą na swoim blogu?

Na blogu On Blast pokazujemy początkującym, jak uruchomić własny zasób treści online. Blogi to świetne narzędzia do reklamowania marki osobistej lub biznesowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *