Po wyemigrowaniu z Meksyku prawie dwie dekady temu, ona i jej przyjaciel postanowili zbadać własność franczyzy. W 2005 r. Zdecydowali się założyć Dziecięcy Sad (ogólnokrajową markę odzieżową dla dzieci odsprzedaży, która kupuje i sprzedaje odzież używaną przez dzieci, zabawki i inne przedmioty) w McAllen w Teksasie.

Zertuche i jej partner spędzili niezliczone godziny, pracując nad uruchomieniem działalności, ale z biegiem czasu godziny te zaczęły się zmniejszać. Rozwijają pracowników w liderów, którzy są w stanie wykonywać codzienne operacje. Role właścicieli zostały dokładniej zdefiniowane, a sklep z powodzeniem działał bez stałej obecności.

Sprawdź również: skup aut Warszawa

Dziś Zertuche szacuje, że spędza około 20 godzin tygodniowo pracując nad swoim biznesem. Teraz babcia, lubi spędzać czas ze swoim pierwszym wnuczkiem, biegając, czytając i podróżując z mężem. Skupia swoją przedsiębiorczą energię na swoim biznesie, ale nie w swojej działalności.

„To wspaniała sytuacja, ani mój partner, ani ja nie musimy być w sklepie, aby to działało z sukcesem, jesteśmy w stanie żyć tak, jak chcemy, a jednocześnie odnosić sukcesy jako właściciele małych firm” – powiedziała.

Projekt stylu życia Zertuche staje się coraz bardziej popularny, ponieważ ludzie szukają sposobów na osiągnięcie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, odpowiadającej potrzebom rodziny. Dla wielu początkujących przedsiębiorców rozwiązaniem jest model franczyzy o nieobecności.

Właściciele pół-nieobecni korzystają z bezpiecznych sieci franchisingu, w tym sprawdzonych modeli sukcesu i niezrównanych systemów wsparcia, ale nie oczekuje się, że będą prowadzić codzienną działalność w swojej firmie. Co więcej, ponieważ większość właścicieli niepełnych nieobecności spędza od 15 do 20 godzin tygodniowo, pracując nad swoją działalnością, model ten dobrze się skaluje pod względem posiadania wielu jednostek.

Jednak wygrywanie jako właściciel pół-absencji wymaga kilku ważnych kroków.
Mieć nastawienie szefa.

Kandydaci zainteresowani franchisingiem na pół absenterzy są podekscytowani pomysłem pracy nad swoim biznesem, niekoniecznie w swoim biznesie. Są wygodne w roli lidera, coachingu i kierowania ich zespołów do sukcesu. Podczas gdy niektórzy mogą prowadzić tylko jedną jednostkę, większość właścicieli wybiera własność pół-absencji, ponieważ chcą zbudować imperium franchisingowe.

Ponieważ franczyzy pół-absencji są skalowalne, mogą działać w wielu jednostkach bez dodawania wielu godzin do ich obciążenia. Zanim przejdziesz do pół-absencji, zadaj sobie pytanie, czy brzmi to jak rodzaj roli, którą chcesz grać w swojej firmie.

Upewnij się, że franczyza, którą rozważasz, jest przeznaczona dla osób, które nie mają prawa do absencji.

Wiele systemów franchisingowych wyraźnie promuje swój model jako częściowo nieobecny, jeśli tak jest. Inni mogą mieć przykłady franczyzobiorców, którzy robią to w ten sposób – nawet jeśli nie jest to coś, co reklamują. Niektóre systemy franczyzowe absolutnie nie są budowane na własność częściowo nieobecną. Zawsze polecam potwierdzanie w biurze firmy i sprawdzanie z franczyzobiorcami w systemie, czy model pół-nieobecny naprawdę działa.
Nie spodziewaj się, że pierwszego dnia staniesz się właścicielem pół-absencji.

Uruchomienie nowej firmy, nawet dobrze wspieranej serii, będzie wymagało wiele godzin z twojej strony. Będziesz chciał być w swoim biznesie i nauczyć się, jak działa codzienna operacja. Będziesz bardzo zaangażowany w pracę z franczyzodawcą, abyś mógł wykonywać najlepsze praktyki, a obniżysz swoje koszty, wykonując więcej obowiązków kierowniczych, a jednocześnie pracujesz nad zyskiem swojej firmy.

Skorzystaj w pełni ze wsparcia oferowanego przez system franczyzy.

Właściciele franczyzy mają dostęp do wspaniałego bogactwa wiedzy od ludzi, którzy już byli tam, gdzie są teraz. Istnieją zespoły operacyjne, administracyjne i marketingowe gotowe do pomocy na poziomie korporacyjnym. Istnieją możliwości partnerskiego coachingu od innych właścicieli franczyzy w systemie. Są dyrektorzy rejonowi, dostawcy zewnętrzni, webinaria, konferencje i inne, aby pomóc Ci odnieść sukces. Jest to szczególnie ważna korzyść dla właścicieli pół-absencji, ponieważ nie spędzają oni każdej minuty pracując w swoim przedsiębiorstwie i dlatego muszą polegać na systemie franczyzowym i wsparciu, aby odnieść sukces.
Pielęgnuj wyróżniający się zespół przywódców.

Zobacz koniecznie: skup samochodów Ząbki

Jednym z najważniejszych kluczy do sukcesu jako właściciel pół-absencji jest identyfikacja, rozwój, utrzymanie i odnowienie przywództwa. Są to ludzie, którzy będą nadzorować codzienną działalność Twojej firmy, więc właściciele pół-nieobecni potrzebują wysokiego poziomu zaufania do swoich umiejętności.

Rozpocznij identyfikację potencjału przywództwa już od pierwszego dnia. Zmierz się z tymi potencjalnymi klientami, aby poradzić sobie z większą odpowiedzialnością, podczas gdy nadal jesteś w pełni zaangażowany, aby zobaczyć, jak sobie z tym radzą, a następnie daj im szansę na samodzielne wypróbowanie. Zachęcaj do otwartej komunikacji, aby poznać jej zawodowe cele i zobaczyć, jak możesz być ich partnerem w ich osiągnięciu. Na koniec przygotuj plan sukcesji, gdy nadejdzie dzień, w którym odejdą twoi liderzy, więc nie powrócisz do codziennego miksu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *