W latach 20., 30. lub 40.? Dni, w których nie będziesz już musiał pracować, to kolejne dziesięciolecia.

Prawdopodobnie bardziej martwisz się swoimi aktualnymi celami finansowymi, takimi jak podróżowanie, zakup domu, założenie rodziny lub rozpoczęcie działalności gospodarczej, niż w jakimś dalekim, odległym czasie, kiedy będziesz mógł odpocząć i cieszyć się złotymi latami.

A ponieważ ten czas jest dość daleko w przyszłość, naprawdę ciężko jest ustalić, ile pieniędzy będziesz potrzebował pewnego dnia.

Trudno wyobrazić sobie, jak będzie wyglądać emerytura lub ile to będzie kosztować. Nic dziwnego, że trudno jest znaleźć motywację, aby to zapisać!

Ale nawet w pierwszych latach pracy oszczędzanie na idealną emeryturę powinno być priorytetem. Czas to ogromna korzyść, którą możesz mieć po swojej stronie, ponieważ składane odsetki sprawdzają się najlepiej, gdy pracujesz dla niego przez wiele lat.

Oto kilka sposobów, aby dowiedzieć się, ile pieniędzy potrzebujesz na emeryturę – i jak oszczędzać na ten cel każdego miesiąca.
Pomyśl o tym, co chcesz

Co przychodzi ci na myśl, gdy myślisz o emeryturze? Czy ta wizja jest czymś, czego naprawdę chcesz w swoim życiu, czy też używasz definicji społeczeństwa, aby wyobrazić sobie, jak będzie wyglądać Twoja emerytura?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby wiedzieć, ile pieniędzy będziesz potrzebować na emeryturze, jest zrozumienie, co to właściwie oznacza dla ciebie – jak chcesz wyglądać na emeryturze? Co chcesz robić i gdzie chcesz iść?

Rodzaj pożądanego stylu życia będzie miał duży wpływ na ilość potrzebnych pieniędzy. Zastanów się nad niektórymi zmiennymi i wyborami, które mogą wpłynąć na twoje potrzeby finansowe:

Utrzymanie dużego domu rodzinnego lub redukcja do mieszkania o niskim standardzie
Podróżując w kraju i na arenie międzynarodowej – lub biorąc częste wycieczki w porównaniu do spędzania czasu w domu
Spędzaj czas na wolontariacie i pracuj w swojej społeczności lub korzystaj z hobby, które kosztuje (np. Golf lub inne zajęcia)
Dalsze szukanie sposobów zarabiania na pracy w niepełnym wymiarze godzin, małych występów, wolnych zawodów lub działalności gospodarczej, a poleganie wyłącznie na oszczędnościach za pieniądze, których potrzebujesz

Niektórym ludziom wydaje się, że pomysł rzucenia całej pracy brzmi okropnie. Możesz kontynuować pracę i zarobić trochę pieniędzy, co oznacza, że ​​możesz uciec z mniejszym jajkiem.

Inni chcą, aby emerytura była pełna luksusowych podróży i całkowicie wolna od pracy. Nie ma w tym nic złego, ale oznacza to posiadanie w banku więcej pieniędzy na sfinansowanie tego rodzaju stylu życia emerytalnego….

Wyobraź sobie budżet emerytalny

Kiedy już zrozumiesz, jakiego rodzaju życie chcesz prowadzić na emeryturze, możesz oszacować część swoich wydatków. Stwórz fałszywy budżet, który obejmuje koszty, o których wiesz, że będziesz musiał się zająć – od wydatków na życie po wydatki uznaniowe, takie jak podróże i leczenie wnuków.

Nie, ten budżet nie będzie kompletny, doskonały ani w 100% dokładny. Ale da ci wyobrażenie, ile emerytury będzie cię kosztować miesięcznie.

Oto krótki przykład:

Obudowa: 1500 USD
Inne wydatki na życie (narzędzia, telefon komórkowy, Internet, transport itp.): 1000 USD
Opieka zdrowotna: 500 USD
Jedzenie: 800 USD
Rozrywka: 250 USD
Podróż: 500 USD
Hobby i zajęcia: 250 USD
Oszczędności gotówkowe: 200 USD

Jeśli to Twój budżet, możesz wydać średnio 5000 USD miesięcznie lub 60 000 USD rocznie. Zakładając, że przejdziesz na emeryturę w wieku 63 lat i dożyjesz do 90 lat, musisz zaplanować 27 lat tych wydatków – co oznacza, że ​​będziesz potrzebować 1 200 000 $ na emeryturze.

Oczywiście nie uwzględnia to inflacji ani szeregu innych czynników, które mogłyby zwiększyć lub zmniejszyć tę liczbę. Ale dostaje cię w parku.
Użyj reguł kciuka

Jeśli po prostu nie jesteś pewien, czego chcesz na emeryturze, możesz użyć wspólnej zasady, aby zrozumieć, ile pieniędzy potrzebujesz.

Oto kilka popularnych:

Pomnóż przez 25: Zacznij od tego, ile pieniędzy chciałbyś mieć każdego roku na emeryturze, a następnie pomnóż tę liczbę przez 25. To tyle, ile będziesz potrzebować w sumie. Więc jeśli chcesz mieć 75 000 $ rocznie, będziesz potrzebował zaoszczędzić 1 875 000 $ na emeryturę.
Reguła 4%: umożliwia pracę wstecz, aby określić, ile możesz wydać na emeryturę. Zakłada, że ​​możesz rozsądnie wycofać 4% swoich bogactw rocznie na emeryturze. Więc jeśli jesteś na dobrej drodze do zaoszczędzenia 1 500 000 $ do czasu przejścia na emeryturę, możesz wydać 60 000 $ rocznie (1 500 000 x 0,04).
12 Raty Wynagrodzenie: Dla bardzo szybkiego oszacowania, załóżmy, że potrzebujesz 12-krotności końcowej pensji na emeryturę. Jeśli więc przed przejściem na emeryturę zarabiasz 120 000 $ rocznie, chcesz mieć pewność, że masz w banku 1 444 000 $, zanim oficjalnie go nazwiesz. (Problem polega oczywiście na tym, że możesz nie mieć pojęcia, co zrobisz w latach przed przejściem na emeryturę.)

Pracuj ze swoim Planistą finansowym

Nie chcesz polegać na własnych szacunkach? Praca z płatnym doradcą finansowym może pomóc w dopracowaniu niektórych szczegółów.

Wielu doradców korzysta z oprogramowania do planowania finansowego, aby prognozować w oparciu o ogromną liczbę czynników – i może brać pod uwagę także inflację i inne kwestie.

Liczba, którą ci podadzą, będzie nadal szacowana, ale może być dokładniejsza niż liczby, które wymyślisz samemu. Dodatkowo, twój planista pomoże ci, dobrze, zaplanować!

Doradca może zepsuć tę dużą część bogactwa w łatwe w zarządzaniu dzieła i pokazać, jak zaoszczędzić trochę każdego miesiąca – i gdzie to powiedzieć – aby rozwinąć swoje jajo, abyś mógł cieszyć się emeryturą, której chcesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *