Kiedy ludzie myślą o oszczędzaniu pieniędzy, często przekłada się to na poczucie deprywacji i jeśli jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie nie będziesz się ekscytował tym, że sam się pozbawiasz. Zamiast próbować oszczędzać pieniądze, ograniczając rzeczy, które lubisz w życiu, np. Jadąc na mieście lub podróżując, istnieją sposoby na kreatywne oszczędzanie poprzez obniżenie podatków (czyli więcej pieniędzy w kieszeni) lub ograniczenie kosztów ogólnych życia (takich jak opłaty za media i koszty utrzymania) .

Oto osiem kreatywnych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy (które ćwiczymy również w naszym domu):

• Jeśli masz 1 000 $ rezerwy w funduszu ratunkowym, poświęć kilka minut na odliczenie swoich odliczeń do 1000 $ na ubezpieczenie samochodu lub domu, aby zmniejszyć składki. Ponieważ masz fundusze na rękę w nagłych przypadkach, będziesz w stanie pokryć odliczenie bez użycia karty kredytowej, a także zaoszczędzić pieniądze, zmniejszając składki.

• Co roku opłacaj składki ubezpieczeniowe. Niezależnie od tego, czy chodzi o ubezpieczenie na życie, auto czy domową, prawie zawsze otrzymasz niższą stawkę, gdy zdecydujesz się płacić składki co roku zamiast miesięcznie. Sposób przygotowania się na ten wydatek polega na otwarciu oddzielnego konta oszczędnościowego i podzieleniu rocznej płatności przez 12. Zrzuć tę kwotę co miesiąc przez 12 miesięcy, tak aby do czasu, kiedy twoja składka jest należna, będziesz mieć gotówkę zapłacić w całości i zapłacić mniejszą kwotę.

• Jeśli jesteś właścicielem domu do wynajęcia i nie skorzystałeś już z okazji, aby skorzystać z opcji refinansowania, być może nadszedł czas, aby szybko rozważyć podjęcie decyzji. Stawki były niskie przez wiele miesięcy i mają wzrosnąć w nadchodzących miesiącach. W zależności od aktualnej stopy procentowej kredytu hipotecznego może to zaoszczędzić setki, jeśli nie tysiące dolarów rocznie. Tylko pamiętaj, aby wziąć pod uwagę opłaty związane z refinansowaniem i jak długo będziesz przebywać w domu przed skokiem.

• Przed naciśnięciem przycisku „kup” dla towarów znajdujących się w koszyku online, zrób szybkie wyszukiwanie w Google „nazwa sklepu i kody kuponów”, aby sprawdzić, czy są jakieś kupony lub rabaty, z których możesz skorzystać przy zakupie. Po co płacić pełną cenę, jeśli opcja zaoszczędzenia 10-20% znajduje się w odległości dwóch kliknięć? Czy ktoś jeszcze zakochał się w aplikacji Cartwheel Target ?!

• Uzyskaj lepszą kartę kredytową. Jeśli jesteś kimś, kto używa Twojej karty kredytowej do zakupów, a następnie (miejmy nadzieję) wypłaca saldo w całości w każdym miesiącu, chcesz upewnić się, że Twój program lojalnościowy działa dla Ciebie w zakresie zwrotu gotówki, kart podarunkowych lub podróży. Jeśli twoja karta kredytowa nie zapewnia najlepszych nagród, sprawdź listę najlepszych kart kredytowych nagrody Nerd Wallet, aby znaleźć taką, która pasuje do Ciebie. Zaopatrywanie się w punkty premiowe to świetny sposób na sfinansowanie podróży i wakacji lub wpłacenie ich na prezenty świąteczne i urodzinowe.

• Spójrz na korzyści swojej firmy. Czy twój pracodawca oferuje elastyczne konta wydatków? Jeśli masz dzieci i płacisz za opiekę dzienną, podczas gdy Twoja firma oferuje to świadczenie, jesteś w stanie ukryć do 5000 $ na tym koncie przed opodatkowaniem (co oznacza, że ​​oszczędzasz pieniądze na podatku dochodowym), a następnie użyć go do zapłaty do opieki nad dziećmi. Zakładając stawkę podatkową w wysokości 25%, wracasz do swojej kieszeni za rok za 1250 $.

• Posmakuj swoich umiejętności negocjacyjnych. Szukasz wyższej pensji, lepszej ceny nowego samochodu lub większej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym? Poćwicz umiejętności negocjacyjne z przyjacielem lub partnerem, zanim zaczniesz rozmawiać i robić interesy. Dokumentuj swoje punkty i ćwicz odsuwanie. Najgorszy przypadek to „nie”. Najlepszy przypadek, dostajesz to, co chcesz, co oznacza, że ​​masz więcej pieniędzy w kieszeni.

• Uzyskaj korektę ceny. Gdy kupujesz coś, a cena spada w ciągu tygodnia lub dwóch, często możesz uzyskać zwrot różnicy w zależności od zasad sprzedawcy. Używanie aplikacji takiej jak Paribus do przeglądania transakcji pomoże Ci znaleźć pieniądze automatycznie, gdy będą śledzić Twoje zakupy.

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem domu, prawdopodobnie zastanawiasz się, ile masz pieniędzy na zaliczkę, jaka jest idealna płatność hipoteczna i ile domu możesz sobie pozwolić na podstawie miesięcznego dochodu. Ale co z twoim stylem życia?

Czy zastanawiałeś się nad tym, ile pokoju trzeba zostawić w budżecie domowym, aby cieszyć się życiem? Oto sześć czynników życiowych, które należy rozważyć przy zakupie domu:

1. Podróż
Podróże to ważny cel dla wielu osób. Pomyśl o celach podróży, które masz dla siebie:

Gdzie chcesz iść?
Co chcesz zobaczyć?
Jak długie są twoje idealne podróże?
Ile pieniędzy potrzebujesz rocznie, aby Twoje cele podróży były możliwe?
Czy jest to już uwzględnione w twoim budżecie, czy będziesz musiał ograniczyć podróże, aby sfinansować miesięczne spłaty kredytu hipotecznego i wydatki domowe?

Nie ma dobrych ani złych odpowiedzi, ale ważne jest, aby zastanowić się nad swoimi priorytetami.

2. Zielony kciuk?

Czy lubisz ogrodnictwo, bycie na zewnątrz i wszystkie rzeczy w ogrodzie? Jeśli kupisz dom z trawnikiem i nie będziesz cieszyć się jego konserwacją, możesz spodziewać się dodatkowych 100 USD miesięcznie na profesjonalną konserwację krajobrazu. Czy chcesz pomijać trawnik na rzecz hardscaping, aby obniżyć koszty?

Konkluzja: Zapoznaj się z hobby i usług do budżetu miesięcznego, aby sprawdzić, czy liczby nadal działają na czarno.

3. Czas w basenie

Jak marzycielem byłoby kupić dom z basenem !? Zanim marzenie stanie się rzeczywistością, zsumuj koszty utrzymania i utrzymania basenu, energii i ubezpieczenia (wraz z odpowiedzialnością, jeśli masz małe dzieci) i może być lepiej, jeśli udasz się do sąsiedniego basenu.

Baseny mogą być zabawne, ale przynoszą dużo pracy. Pomnóż czas i pieniądze na swoje plany na przyszłość, kupując dom z tą specjalną funkcją i ponownie zadaj sobie pytanie, czy liczby sumują się, aby wesprzeć inne cele finansowe.

4. Dzieci

Jeśli kupujesz dom i planujesz założyć rodzinę w ciągu najbliższych kilku lat, rozważ nie tylko kwotę kredytu hipotecznego, na którą możesz sobie pozwolić w ramach bieżących wydatków. Czynnik w kosztach opieki dziennej, a następnie ustal, jak będzie wyglądał przepływ gotówki. Być może będziesz musiał dostosować ilość domu, który chcesz kupić.

5. Rozrywka

Jest szansa, że ​​lubisz się stołować, chodzić na koncerty i imprezy sportowe oraz oglądać filmy. Jeśli chcesz ograniczyć te działania, aby zrobić miejsce na kredyt hipoteczny, wydatki na dom i oszczędności, staraj się zachować równowagę, która nie pozostawi Cię niespokojna.

W końcu, wybierasz prawdopodobnie 30-letni kredyt hipoteczny, a trzy dekady to długi czas, by czuć się pozbawionym. Jeśli to konieczne, zmniejsz ilość kupowanego domu, abyś mógł cieszyć się w sposób, który jest dla ciebie ważny.

6. Emerytura

Jeśli masz 20 lat, powinieneś spróbować zaoszczędzić 10% swoich dochodów; w latach 30-tych powinieneś oszczędzać 15%. Jeśli chcesz ograniczyć oszczędności emerytalne, aby dokonać zakupu domu, zastanów się, kiedy będziesz w stanie wrócić do swoich idealnych poziomów składek i ile możesz stracić w tym czasie.

Mimo że własność domu może pomóc w budowaniu długoterminowego bogactwa, ważne jest również utrzymanie oszczędności emerytalnych dla przyszłego bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *