Żywa od wypłaty do wypłaty jest stresująca. Pod względem emocjonalnym nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób zamierzasz płacić rachunki. Co gorsza, naraża cię to na katastrofę finansową. Kiedy pojawia się nieoczekiwany wydatek lub utrata dochodu, nie ma wystarczającej ilości środków, by się obejść. Dla wielu osób karty kredytowe są jedyną opcją. W końcu, jeśli problem będzie się utrzymywał, możesz osiągnąć punkt, w którym nie możesz sobie pozwolić na minimalne płatności i nie będziesz mógł pożyczyć pieniędzy, aby związać koniec z końcem. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, wiedz, że nie jesteś sam. Ekonomiści z Princeton i Uniwersytetu w Nowym Jorku szacują, że około jedna trzecia wszystkich amerykańskich gospodarstw domowych żyje od wypłaty do wypłaty. Niektóre z tych gospodarstw domowych mają niewielką liczbę aktywów, ale wiele z żyjących od wypłat do wypłaty ma aktywa niepłynne, takie jak domy i konta emerytalne. Nawet ci z pieniędzmi przetrzymywanymi na emeryturę mogą mieć trudności z zarządzaniem przepływem gotówki. Nadszedł czas, aby przerwać cykl życia od wypłaty do wypłaty. Oto sześć kroków, aby to osiągnąć.
1. Realizuj korzyści

Jeśli chcesz przestać żyć od wypłaty do wypłaty, wiesz, że będziesz musiał wprowadzić kilka zmian w swoim stylu życia. Zamiast czuć się poszkodowanym, gdy obniżasz koszty, poświęć chwilę na zastanowienie się, co zyskasz, przerywając cykl wydatkowy. Uzyskując kontrolę nad swoimi finansami, będziesz w stanie:

Spłacaj długi, aby zmniejszyć miesięczne zobowiązania
Zbuduj fundusz awaryjny, aby chronić swoją rodzinę przed katastrofą
Oszczędzaj na duże zakupy, takie jak wakacje, samochód lub dom
Inwestuj na wygodną emeryturę

Rozumiejąc korzyści płynące z wydostania się z karuzeli, znacznie łatwiej będzie uzyskać motywację, której potrzebujesz – i utrzymać ją – aby wprowadzić zmiany finansowe na lepsze.
2. Wydaj z celem

Aby móc umieścić swoje pieniądze tam, gdzie chcesz, ważne jest, aby zrozumieć swoje obecne nawyki wydatków, śledząc swoje wydatki. Jeśli lubisz rozwiązania low-tech, zachowuj pokwitowania przez miesiąc. Możesz także łatwo śledzić swoje wydatki dzięki aplikacjom internetowym, takim jak Mint.com lub oprogramowaniu, które potrzebujesz budżetu. Po zrozumieniu bieżących wydatków utwórz realistyczny plan wydatków. Czy twoje pieniądze idą tam, gdzie chcesz? Kiedy jesteś świadomy swoich nawyków wydatków, zaczniesz zmieniać swoje zachowanie na lepsze. Jeśli naprawdę chcesz zwiększyć swoje oszczędności, możesz wyciągnąć gotówkę do wykorzystania w najtrudniejszych kategoriach, takich jak artykuły spożywcze i rozrywka.
3. Obniż koszty

Aby przestać żyć od wypłaty do wypłaty, musisz zmniejszyć swoje wydatki. Jednym z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie jest obniżenie miesięcznych wydatków cyklicznych. Czy masz członkostwo w siłowni, z którego nie korzystasz? A co z subskrypcją magazynu, którego ledwie czytasz? Czy możesz obniżyć rachunki za telefon, zmieniając dostawców? A co z dzwonieniem do firm użyteczności publicznej i negocjowaniem niższej stawki? Aby wprowadzić zmiany, trzeba trochę wysiłku, ale od tej pory będziesz oszczędzać bez dodatkowego wysiłku. Możesz prowadzić wspaniałe życie przy niższym budżecie, a obniżenie kosztów nie oznacza, że ​​automatycznie pozbawiasz się życia. Jeśli chcesz spędzać weekend z przyjaciółmi, nie zostań w domu. Znajdź darmowe rzeczy do zrobienia w swoim mieście, które są fajne. Zaproś przyjaciół na kolację, zamiast iść do restauracji.

4. Zwiększ swoje dochody

Aby przestać żyć od wypłaty do wypłaty, musisz wydać mniej niż zarabiasz. Jeśli już obniżyłeś koszty i nie możesz już ich zmniejszyć, zastanów się, jak możesz zarobić więcej. Jest tylko tyle kosztów, ile możesz wyciąć, ale twoja zdolność do zarabiania jest nieograniczona! Poproś swojego przełożonego o podwyżkę. Znajdź pracę w niepełnym wymiarze godzin na kilka miesięcy, uruchom poboczną pracę lub wykonuj dorywcze prace dla przyjaciół, rodziny i sąsiadów. Wykonuj prace niezależne lub konsultingowe. Sprzedawaj rzeczy, których już nie chcesz lub nie wykorzystuj.
5. Zapłać najpierw

Najlepszym sposobem na ucieczkę od cyklu od wypłaty do wypłaty jest najpierw oszczędzanie, zanim zrobisz cokolwiek innego za swoje pieniądze. Załóż konto oszczędnościowe z automatycznym przelewem, aby od razu je wysłać. Możesz stracić pieniądze, ale jeśli to nie będzie w twoich rękach, będziesz mniej skłonny go wydać. Jeśli nie masz długu o wysokim oprocentowaniu, który wymaga natychmiastowej pomocy finansowej, daj sobie cel, by zaoszczędzić co najmniej 3 miesiące wydatków. Jednym z powodów, dla których ludzie oczekują od wypłaty do wypłaty, jest to, że napotykają niespodziewane zdarzenia, takie jak naprawy dużych samochodów, duże rachunki medyczne lub utrata pracy. Aby uniknąć ponownego powrotu do cyklu od wypłaty do wypłaty, należy ustanowić fundusz awaryjny. W końcu będziesz chciał zainwestować na emeryturę. Jeśli masz dostęp do 401 (k) lub IRA w pracy, skorzystaj z niego. Ponieważ pieniądze są wypłacane, zanim trafią nawet na Twoją wypłatę, ledwie zauważą, że zniknęły.
Kontynuuj życie poniżej swoich możliwości – i buduj bogactwo

Po ucieczce z życia do wypłaty, upewnij się, że nigdy nie wrócisz. Gdy twój dochód rośnie z czasem, wyślij co najmniej połowę podbić, aby sfinansować swój plan budowy majątku. Oszczędzając, spłacając dług i inwestując, będziesz budować bogactwo i przerwać cykl wypłaty na cykl wypłaty na zawsze.
Gotowy na przejęcie kontroli nad pieniędzmi zamiast pozwalać ci na kontrolowanie ciebie?

Zdobądź kopię Work Your Wealth: 9 kroków do robienia mądrzejszych wyborów za pomocą pieniędzy już dostępnych w serwisie Amazon! Ta książka przedstawia kroki, które należy podjąć, aby pozbyć się stresu związanego z pieniędzmi i stworzyć swój własny plan finansowy. Gotowy, aby pozbyć się stresu i skopać stres pieniężny do krawężnika? Work Your Wealth jest dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *