Wszyscy mamy rzeczy, które ignorujemy ze strachu. Może nie nazywamy wystarczająco naszych bliskich lub nie dbamy o nasze ciała tak, jak powinniśmy. Bez względu na przyczynę, często uważamy, że łatwiej jest przymknąć oko na to, co nas dręczy, niż zmierzyć się z tym.

Chociaż istnieje kilka rzeczy, które można uciec z ignorowaniem, twoje finanse nie należą do tej kategorii. Jeśli chodzi o pieniądze, straszna bezczynność może szybko przełożyć się na katastrofę.

Jeśli ignorujesz zbieraczy długów, z siłą zapominając o tym, że masz konto oszczędnościowe, wydatki przekraczające twoje możliwości lub unikając trudnych rozmów ze znaczącym innym, nadszedł czas, aby rozwiązać ten problem, ale w sposób, który pozwoli Ci osiągnąć cel. małe kroki w kierunku zmian, które są potrzebne. Zapoznaj się z kilkoma wskazówkami na temat obawiania się pieniędzy.
Strach przed utratą wszystkiego

Każdy, kto pamięta kryzys finansowy z 2008 roku, będzie pamiętał historie ludzi, którzy tracą oszczędności emerytalne. Ten rodzaj strachu zniechęcił wielu do inwestowania na giełdzie lub do nadmiernie konserwatywnego podejścia inwestycyjnego.

Niestety, działanie w obawie przed utratą wszystkiego może uniemożliwić ci zaoszczędzić wystarczająco dużo pieniędzy na emeryturę. Jeśli strach uniemożliwi ci zainwestowanie pieniędzy z powodu straty, pora porozmawiać z zaufanym profesjonalistą, aby zważyć zalety i wady swoich opcji i zaprojektować przydział, który może ci pomóc. Jeśli jesteś młody, szanse na inwestowanie w rynek akcji (akcje) są niezbędne, abyś mógł zbudować znaczną liczbę jaj w gnieździe, zwłaszcza jeśli emerytura jest w odległej przyszłości. Nawet podzielenie udziałów 50-50 między akcje i obligacje jest dobrym pomysłem dla tych, którzy mają już 40 i 50 lat, zgodnie z Wall Street Journal.

To normalne, że martwisz się o swoje inwestycje – to tam może pomóc wykwalifikowany planista finansowy. Mogą Cię w wyborze funduszy o niskim ryzyku i uspokoić swoje obawy, jeśli rynek ma zły dzień.
Strach patrzenia na głupka

Tak wielu ludzi unika stawiania czoła finansowym strachom, ponieważ czują się głupio, że odkładają sprawy tak długo, wstydzą się, że są zadłużeni, lub zawstydzają się, że nie mają planu emerytalnego lub szanowanego konta oszczędnościowego. Rozmawiałem z niezliczonymi kobietami, które bały się, bo po prostu nie czują się na tyle wykształcone, by zadawać właściwe pytania na temat swoich inwestycji i finansów.

Zamiast poczuć się winnym, przypomnij sobie, że nie ma nic bardziej wzmacniającego niż przejęcie kontroli nad swoim życiem. Większość Amerykanów nie ma prawie wystarczającej ilości socked na deszczowy dzień – lub na ich złote lata. Jeśli zaczynasz poważnie myśleć o swoich finansach, jesteś już o krok przed swoimi rówieśnikami. Ponadto, jeśli chodzi o twoje ciężko zarobione pieniądze, nie ma czegoś takiego jak głupie pytanie. Powstrzymaj się od pytania „to może być głupie pytanie, ale …” lub „to może być głupie, by zapytać, ale …” i po prostu powiedz, co cię interesuje. Masz prawo do kompletnej i dokładnej edukacji na temat swoich pieniędzy, tak jak chcesz.

Powiązane: Jak zdobyć wodze swojej wiedzy finansowej
Strach przed pytaniem o więcej

Jednym z najbardziej wszechobecnych lęków, szczególnie dla kobiet, jest strach przed negocjowaniem o więcej pieniędzy. Jeśli chcesz osiągnąć sukces finansowy, lepsze wynagrodzenie ma kluczowe znaczenie dla spłaty zadłużenia, oszczędności i budowy jaja gniazdowego na emeryturę.

Niektórzy martwią się, że prośba o podwyżkę, awans lub premię sprawia, że ​​wyglądają chciwie. Strach ten może kosztować cię setki tysięcy w ciągu twojej kariery i ograniczyć każdy rozpęd, jaki budujesz. Za każdym razem, gdy nie negocjujesz, ryzykujesz utratę pieniędzy.

Strach przed negocjacjami jest zrozumiały, ale niepotrzebny. Większość szefów jest przyzwyczajona do negocjowania swoich pracowników i nie będzie się obrażać, gdy spróbujesz. Tak długo, jak jesteś pewny swoich umiejętności i wydajności, nie ma powodu, dla którego nie powinieneś prosić o więcej. Spróbuj ćwiczyć z przyjacielem, aż poczujesz się komfortowo.
Strach przed obliczem twojego długu

Kiedy masz długi, łatwo jest dokonać minimalnych płatności i uniknąć uczciwego spojrzenia na to, co jesteś winien. Ale życie w ignorancji może kosztować tysiące.

Im więcej dowiesz się o zadłużeniu, tym więcej znajdziesz sposobów na spłatę szybciej. Na przykład możesz przelać saldo karty kredytowej na kartę o wartości 0%, aby móc ją szybciej spłacić (ale pamiętaj, że działa to tylko w przypadku, gdy zapłacisz, zanim stopa procentowa wzrośnie z okresu promocji. • mieć dyscyplinę, nie robić transferu salda). Niektórzy pożyczkodawcy pożyczek studenckich zapewniają zniżkę na odsetki, jeśli skonfigurujesz automatyczną zapłatę. Refinansowanie kredytu hipotecznego może również zaoszczędzić ci przez wiele lat kredytu.

Ale nic takiego się nie stanie, jeśli nie będziesz badać i pytać.

Zawsze jest łatwiej żyć w ciemności, ale zmierzenie się z lękiem może zmniejszyć niepokój i stres, zwiększając rozmiar konta bankowego. To wygrana-wygrana, i wszystko, co musisz zrobić, to wejść na talerz.

Szeroki świat inwestycji emerytalnych może wydawać się przytłaczający i zbyt szybko może stać się zbyt skomplikowany. Dla osób, które nie mają skłonności do wypełniania porów w arkuszach kalkulacyjnych, obfitość danych może doprowadzić do paraliżu – ale nie musi. Na szczęście planowanie przejścia na emeryturę nie jest przedsięwzięciem typu „wszystko albo nic”. Nauczanie się o swoich kontach – nawet w małych krokach – idzie bardzo daleko. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć, jak kształtuje się twoja emerytura, oto pięć pytań, które powinieneś zadać.
Jakie opłaty płacisz?

Milczący zabójca dla wielu gniazdujących jaj, wysokie opłaty mogą zdziesiątkować nawet najbardziej dochodowe konto emerytalne. Niskie opłaty pozwalają zachować więcej inwestycji, jednocześnie umożliwiając wycofanie wyższej stawki z jaj w gnieździe podczas przejścia na emeryturę. Możesz użyć tego kalkulatora z Vanguard, aby porównać fundusze i ich opłaty, aby zobaczyć, ile możesz stracić. Miej oko na opłaty za konto, opłaty transakcyjne, opłaty za fundusze i opłaty za zarządzanie inwestycjami. Możesz płacić jedną lub wszystkie z nich w zależności od sytuacji. Podpowiedź: Celuj w fundusze o opłacie 1% lub mniej – nic więcej i prawdopodobnie wyrzucisz pieniądze.
Jaki jest średni zwrot?

Średni zwrot z Twoich funduszy pokazuje, co Twój fundusz zarobił w przeszłości. Podczas gdy wyniki osiągane w przeszłości nigdy nie są wskaźnikiem przyszłych wyników, mogą dać ci przyzwoite poczucie tego, czego się spodziewać. Pamiętaj, aby sprawdzić zwrot tak długo, jak pokazuje fundusz. Wiele funduszy wykazuje wysokie średnie pięcioletnie od Wielkiej Recesji, ze względu na powolne, ale stałe ożywienie w gospodarce. Ta trajektoria nie jest trwała, więc spróbuj uzyskać większy obraz, zanim zaczniesz ekstrapolować dane.
Jakie pasujące produkty masz?

W dzisiejszych czasach wielu pracodawców oferuje pasujący program w ramach 401 (k) – ale nie wszystkie pasujące programy są sobie równe. Niektóre oferują dopasowanie do dolara za dolara, podczas gdy inne wkładają tylko 50% tego, co przyczyniasz się do pewnego procentu. Upewnij się, że znasz kompletny program Twojej firmy i spróbuj przyczynić się wystarczająco, aby uzyskać dopasowanie. Nigdy nie chcesz przegapić okazji, by zarobić darmowe pieniądze.
Jaki jest Twój harmonogram naboru 401 (k)?

W trakcie pytań dotyczących opłat i zwrotów jeden aspekt kont 401 (k) często gubi się w tasowaniu: harmonogram nabywania uprawnień. Harmonogram uprawnień określa, kiedy będziesz uprawniony do otrzymania funduszy, które Twoja firma wpłaci na konto emerytalne. Wiele firm pracuje według ustalonego harmonogramu uprawnień. W tym systemie każdy rok pracy sprawia, że ​​kwalifikujesz się do większego odsetka składek pracodawcy. Na przykład pięcioletni plan równych uprawnień oznacza, że ​​po upływie roku kwalifikujesz się do 20% składek firmy. Niektóre mają harmonogram nabywania klifów, które wymagają pracy przez określoną liczbę lat, aby kwalifikować się do 100% wkładu pracy. Jeśli pracujesz krócej niż ta ilość czasu, nie będziesz w stanie podjąć żadnej pracy. składki wniesione przez twojego pracodawcę. Ważne jest, aby znać swój harmonogram nabywania uprawnień, ponieważ może on radykalnie zmienić kwotę, która faktycznie przyczyniła się do Twojego konta emerytalnego, szczególnie jeśli spodziewasz się, że uda Ci się awansować do szczebla kariery.
Czy powinieneś wybrać konto Roth lub tradycyjne?

Po wybraniu konta emerytalnego możesz wybrać konto Roth lub Tradycyjne. Tradycyjne konto pozwala dziś na odliczanie składek na podatki, ale wymaga płacenia podatków od wypłat w czasie przejścia na emeryturę. Konto Roth nie pozwala odliczyć od podatków bieżących, ale pozwala wypłacić pieniądze bez podatku po ukończeniu 59,5. Roth jest często polecany młodym ludziom, którzy jeszcze nie osiągnęli najwyższego możliwego dochodu. Tradycyjne konto jest najlepsze dla tych, którzy obecnie mają wysokie stawki podatku dochodowego.

Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, jest uważne zbadanie konta emerytalnego i zadawanie pytań na temat tego, co nie ma sensu. W Internecie dostępnych jest mnóstwo bezpłatnych zasobów, które mogą również pomóc w odszyfrowaniu konta emerytalnego i dowiedzieć się więcej o inwestowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *