Nie ma znaczenia, czy pracujesz z płatnym planistą finansowym, czujesz się pewnie w majsterkowaniu własnego zarządzania pieniędzmi, czy jesteś gdzieś pośrodku i próbujesz to wszystko rozgryźć – te 7 książek należy do twojej listy czytelniczej.
Kiedy dopiero zaczynasz

Uzyskaj dobre zrozumienie podstaw z pracy swoje bogactwo: 9 kroków do dokonywania mądrzejszych wyborów z pieniędzmi

Okej, więc może jestem nieco stronniczy od tego tytułu. Ale jeśli potrzebujesz obiektywnych opinii osób trzecich, sprawdź 4.8 z 5 gwiazdek i recenzje klientów w mojej debiutanckiej książce.

Work Your Wealth obejmuje 9 ważnych fundamentalnych elementów twojego życia finansowego i wyjaśnia, w jaki sposób podejść do nich, aby stworzyć sobie długoterminowy sukces.

Jeśli chcesz przerwać bałagan, pomiń ten fantazyjny żargon techniczny i po prostu przejdź do punktu, w którym trzeba zrobić właściwe rzeczy za pieniądze, zacznij tutaj.

Zanurz palce w wodzie inwestycyjnej za pomocą przewodnika „Random Walk” do inwestowania: dziesięć zasad finansowego sukcesu

Burton Malkiel złożył słynny wniosek, że „rzucona na oślep małpa rzucająca lotki na stronach finansowych gazety mogłaby wybrać portfel, który byłby równie dobry, jak starannie dobrany przez ekspertów”.

Jego punkt? Istnieje niekończące się badanie, które pokazuje, że aktywne zarządzanie inwestycjami (takie jak zbieranie papierów wartościowych) nie przewyższa pasywnego zarządzania (jak inwestowanie pieniędzy w indeks) w czasie. Jedna z jego najbardziej znanych książek, „A Random Walk Down Wall Street”, jest świetną lekturą, gdy chcesz zbudować własny portfel inwestycyjny, aby budować długoterminowe bogactwo.

Ale jest też bardzo dogłębna i dodaje więcej komplikacji, niż potrzebujesz, gdy jesteś w trybie uczenia się i zbierania informacji. Tak więc skorzystaj z przewodnika „Losowe przejście do inwestowania”: dziesięć reguł finansowego sukcesu zamiast prostszej, skondensowanej i bardzo czytelnej książki.

Dostaniesz wymóg i nie zaczniesz z inwestycjami, więc możesz zrobić pierwszy krok z pewnością siebie.
Kiedy chcesz, aby kompleks był prosty

Skoncentruj się na tym, co jest dla Ciebie ważne, i zacznij od planu finansowego na jednej stronie: prosty sposób na mądre podejście do swoich pieniędzy

Większość ludzi czuje się całkowicie przytłoczona na myśl o planowaniu finansowym. Ciężko jest wiedzieć, czego będziesz potrzebować od 5 lat. Jak powinieneś wiedzieć, czego chcesz od 30 lat – a jeszcze mniej, jak się tam dostać?

Carl Richards uważa, że ​​większość planów finansowych jest zbyt skomplikowana i powoduje, że ludzie zastanawiają się nad swoimi pieniędzmi i celami aż do paraliżu analitycznego.

Jego książka, The One Page Financial Plan, wyjaśnia, że ​​zamiast próbować stworzyć ten złożony plan, który szczegółowo określa, co będziesz robić od teraz aż do przejścia na emeryturę, powinieneś skupić się na zrozumieniu tego, co jest dla ciebie ważne. Stamtąd możesz zapisać znaczące cele, które są oparte na tym, co cenisz – nie na tym, ile pieniędzy uważasz, że powinieneś mieć w banku przed 65 rokiem życia.

A potem – mówi Richards – najlepiej się domyślasz, jak się tam dostać. Ponieważ nikt nie wie, co stanie się jutro, najlepsze, co każdy z nas może zrobić, to zrównoważyć nasze pieniądze z naszymi wartościami i podjąć najlepszą decyzję, jaką możemy teraz, z tym, co znamy i rozumiemy dzisiaj.

Połącz się z Ponadczasową Mądrością z Najbogatszym Człowiekiem w Babilonie

Pierwotnie opublikowany w latach 20. XX wieku, Najbogatszy człowiek w Babilonie George’a Samuela Clason’a wydaje proste, ale potężne – mądrość finansową w formie przypowieści.

Opowiada historie o postaciach, które stoją przed wyzwaniami i wyborami, zarówno w biznesie, jak i finansach osobistych, a te historie pozostają aktualne tak samo jak przed stu laty (a nawet w starożytnym Babilonie).

Weź ten fragment z jednej z historii:

Nie wszyscy zarabiają tak samo, [jednak każdy człowiek twierdzi, że ma chudą torebkę lub nie ma pieniędzy]. Niektóre zarabiają znacznie więcej niż inni. Niektóre mają znacznie większe rodziny do wsparcia. Jednak wszystkie torebki są równie chude. Teraz powiem im niezwykłą prawdę o ludziach i synach ludzi. Jest tak: że to, co każdy z nas nazywa naszymi niezbędnymi wydatkami „zawsze będzie rosło, aby równać się z naszymi dochodami, o ile nie zaprotestujemy przeciwnie.

Brzmi znajomo? Powinno to: dziś nazwałbym ten styl życia inflacją lub pełzaniem stylu życia i rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest utrzymanie naszych wydatków w ryzach (nawet gdy zaczniemy zarabiać więcej).

To dobre przypomnienie, że finanse osobiste są proste i proste. To nie znaczy, że osiągnięcie sukcesu finansowego jest łatwe. Ale nie musimy też utrudniać sobie komplikacji.
Kiedy jesteś (lub chcesz być) właścicielem firmy

Utrzymuj efektywne finanse w biznesie Zyskaj najpierw: Prosty system do przekształcania dowolnej firmy z potwora z gotówką na pieniądze na maszynę do robienia pieniędzy

Przedsiębiorczość dodaje warstwę złożoności do każdej sytuacji finansowej. Niestety bycie dobrym w „biznesie” nie oznacza, że ​​jesteś dobry w zarządzaniu pieniędzmi – dla siebie lub dla firmy, którą prowadzisz.

Nie próbuj latać za siedzeniem spodni ani nie prowadź z nieformalną, niechlujną księgą i niechlujnymi ruchami pieniędzy. Zdobądź Mike Michalowicz’s Profit First, aby nauczyć się systemu księgowości, który wyjaśnia, co zrobić z zarobkami, które generuje Twoja firma.

Ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest upewnienie się, że skonsultowałeś się ze swoim CPA z procentami podatków, które odkładasz na bok. Michałowicz daje świetne ramy, ale procenty (zwłaszcza podatki) powinny być dostosowane do konkretnej sytuacji.

Stwórz system do oszczędzania dzięki IWou Naucz Cię być bogatym

Styl Ramit Sethi może być polaryzacyjny. Ale nie można zaprzeczyć, że jest odnoszącym sukcesy biznesmenem – w dużej mierze dlatego, że skupił się na zdobywaniu osobistej strony finansów swojego życia od samego początku.

I Will Teach You Be Be Rich wyjaśnia, w jaki sposób każdy może skonfigurować systemy i procesy, aby zwiększyć oszczędności i konsekwentnie rozwijać bogactwo.

Jest to krytyczna lektura dla przedsiębiorców, ponieważ tak łatwo uzasadnić wydatki, gdy masz biznes. Możesz łatwo spalić zbyt dużo swoich zarobków, próbując „zainwestować” w swój biznes.

Tak, wzrost i zwiększenie skali mogą wymagać pewnego kapitału. Ale upewnienie się, że najpierw masz system osobistego sukcesu finansowego, pomoże ci lepiej zarządzać i przeznaczać pieniądze przychodzące za pośrednictwem Twojej firmy.

Naucz się pracować na swój majątek – jako przedsiębiorca

Życzyłbyś sobie tego samego rodzaju podstawowego przewodnika dla finansów, jak napisałem w Work Your Wealth, ale specjalnie napisany dla przedsiębiorców?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad takimi rzeczami jak:

logistyka tworzenia budżetu startowego i operacyjnego
ile zapłacić jako przedsiębiorca
jaka powinna być twoja cena
jak radzić sobie z własnym planowaniem emerytalnym jako właściciel firmy

..wtedy będziesz chciał być na bieżąco. Kliknij tutaj, aby jako pierwszy dowiedzieć się czegoś, co pochodzi z Workable Wealth w 2018 roku, tylko dla Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *