Kupno domu wiąże się z ogromnym wkładem finansowym, dużą odpowiedzialnością i jeszcze bardziej drobnym drukiem. Inwestowanie w ten aspekt amerykańskiego snu jest ekscytujące, dlatego ważne jest, aby przed zakupem zastanowić się nad bieżącymi i przyszłymi planami. Oto pięć pytań do rozważenia:

1. Jakie są Twoje cele na następne 5 do 7 lat?
Czy jesteś zadowolony ze swojej pracy i czujesz się zadowolony z tego, jak idzie twoje życie? Czy przewidujesz zmiany kariery, rodziny lub finansów w ciągu najbliższych kilku lat?

Jeśli rozważasz powiększenie rodziny lub zmianę kariery, uwzględnij w budżecie wszelkie przewidywane zmiany, takie jak dodatkowy pokój dla dziecka lub obniżka dochodu. To lepsze niż poniesienie straty finansowej przez konieczność odwrócenia się i sprzedaży nowej nieruchomości.

2. Ile kosztuje zakup i posiadanie nowej nieruchomości?
Ogólną zasadą jest utrzymanie kosztów PITI (kwoty głównej, odsetek, podatków i ubezpieczeń) poniżej 28% miesięcznego dochodu brutto, podczas gdy ogólny stosunek długu do dochodu nie powinien przekraczać 36%.

Kupujesz więcej miejsca niż obecnie? Nie zapomnij o zwiększeniu kosztów ogrzewania i chłodzenia. Zaplanuj także opłaty stowarzyszeniowe właściciela domu, jeśli dotyczy.

Oprócz środków, które masz na spłatę, nie zapomnij o następujących wydatkach, które poniesiesz po zakupie domu:

Przenoszenie kosztów
Koszty zamknięcia
Naprawy domowe
Obraz
Nowe urządzenia
Lampy
Meble

Zalecam otwarcie oddzielnego konta oszczędnościowego oprócz funduszu zaliczek, aby zaoszczędzić na tych wydatkach.

3. Jaki jest Twój wynik kredytowy?
Twój wynik kredytowy to twoja karta sprawozdania finansowego, z tym że będzie śledzić cię długo po studiach. Ta liczba może zaoszczędzić lub kosztować tysiące dolarów, jeśli chodzi o blokowanie oprocentowania twojego kredytu hipotecznego. Im niższy wynik, tym wyższe oprocentowanie i tym więcej zapłacisz, aby pożyczyć od pożyczkodawcy. Im wyższy wynik kredytowy, tym niższe zainteresowanie i więcej pieniędzy, które zatrzymasz w kieszeni.

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z raportem kredytowym, rozwiąż je tak szybko, jak to możliwe.

4. Jak radzisz sobie z naprawami domu i konserwacją?
Czy jest trawnik do koszenia lub basen do czyszczenia? Czy podoba ci się pomysł majstrowania przy urządzeniach i naprawianie przedmiotów w domu? Zastanów się, czy zrób to sam, czy delegujesz. Jeśli jesteś delegatem, usługi cenowe z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie miejsce w Twoim budżecie.

Jedną z pierwszych rzeczy, które powiedziałem mojemu mężowi po obejrzeniu naszego nowego podwórka, było to, że nie robię krajobrazu. Wygląda na to, że nie ma go, ponieważ przez 12 miesięcy mamy miesięczny element w budżecie dla ogrodnika.

5. Jak Twoja idealna lokalizacja wpłynie na twoją miesięczną nakrętkę?
Ważne jest, aby wziąć pod uwagę nie tylko cenę domu w wybranej społeczności. Czy będziesz dalej od pracy czy bliżej? Jak lokalizacja twojego domu wpłynie na twoje koszty dojazdu do pracy? Nasza rodzina została kupiona w społeczności, która ma płatną drogę, więc dodaliśmy opłaty za przejazd do budżetu miesięcznego.

Oprócz kosztów transportu, zastanów się, czy Twoje koszty żywności i mediów wzrosną lub zmniejszą się, i czy zarejestrujesz dzieci w lokalnej szkole lub zdecydujesz się na prywatną naukę.

Wszyscy chcemy dać. Szczodrość wydaje się być nieodłączną cechą, a nawet najskromniejszy zrzębacz prawdopodobnie ma słabą pozycję w głębi dla dobrej sprawy. Pytanie, czy w przypadku wpływu na życie lub przyczyny innych osób, na co możesz sobie pozwolić? Czas czy pieniądze?

W rzeczywistości bycie charytatywnym lub chęć zrobienia tego może zrobić cudowną rzecz dla świata, ale może też być mrocznym obszarem, jeśli chodzi o nasze finanse. Nie zawsze mamy wystarczającą ilość pieniędzy, by dać z siebie wszystko, a ci z bardzo napiętymi grafikami z trudem potrafią sobie wyobrazić, w jaki sposób dopasować czas, aby zgłosić się na ochotnika. Tak hojne, jak być może chcemy, ograniczenia te mogą pozostawiać nam pytanie: jak?

Możliwe, że masz zdolność do czegoś. Niezależnie od tego, czy jest to dzień na drodze pożywienia czy poważna darowizna, wola dawania będzie wiodła. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak.
Czas

Podczas gdy wiele osób życzy sobie, aby mogli napisać czek do swoich ulubionych organizacji, czas poświęcony na wolontariat często może być odpowiednim zamiennikiem. Istnieje wiele sposobów, w jakie pieniądze mogą pomóc organizacji non-profit, ale czas może być trudniejszy do zdobycia.

Niektóre grupy wymagają, aby zapisać się na regularne zmiany lub nie zgłaszać się na ochotnika. Jeśli możesz pracować w ramach swojego harmonogramu, powtarzalny czas może być bardziej satysfakcjonujący niż chodzenie do zupy raz w roku. Dodatkowo może pomóc ci w nawiązywaniu nowych znajomości, nauce umiejętności, a nawet w sieci.

The Harvard Women’s Health Watch stwierdził, że wolontariat może regularnie poprawiać zdrowie psychiczne i fizyczne. Jeśli nie masz dużo czasu, spróbuj skupić się na organizacjach, w których możesz sporadycznie pomagać.

Różne grupy będą miały inne wymagania czasowe, więc pamiętaj, aby zrozumieć, jak możesz dać, zanim się zarejestrujesz. Nie ma sensu popędzać się, próbując sprostać oczekiwaniom, jeśli organizacja nie pasuje do twojego harmonogramu.

Możesz również powiedzieć koordynatorom wolontariuszy, jaka jest twoja dostępność i zobaczyć, czy mogą przedstawić ci rekomendację. Nie każda opcja wolontariatu będzie możliwa, więc nie bój się dalej szukać, ale upewnij się, że jest to przyczyna, o którą się troszczysz, aby upewnić się, że realizujesz coś, co również cenisz.
pieniądze

Darowizna na cele charytatywne to nie tylko osobista decyzja dla wielu osób, ale także finansowa. Ustalenie, czy możesz pozwolić na darowiznę na cele dobroczynne, zależy od twoich innych celów. Na przykład, jeśli chcesz wcześniej przejść na emeryturę, darowizny na cele charytatywne będą musiały poczekać. Jeśli utkniesz z długami, darowizna może również cię powstrzymać.

Jeśli jednak masz wygodny dochód przy relatywnie niskich lub łatwych do kontrolowania wydatkach, prawdopodobnie możesz zrobić znaczącą różnicę bez wysysania konta bankowego na sucho. Planista finansowy może pomóc Ci zdecydować, czy pasujesz do tej kategorii i pokazać najlepszy sposób na przelanie pieniędzy w kierunku spraw, które Cię interesują.

Oto kilka podstawowych wskazówek, które powinieneś przestrzegać, zanim zaczniesz przeznaczać pieniądze na cele charytatywne:

● Fundusz nadzwyczajny: Fundusz kryzysowy jest podstawą twoich finansów. Zanim przekażesz innym w potrzebie, musisz upewnić się, że nie będziesz tym, który prosi o pomoc. Fundusz nagłych wypadków jest czymś, z czego korzystasz, gdy twoja transmisja się kończy, kiedy masz wizytę w ER lub gdy twoja matka niespodziewanie umiera. Upewnij się, że zbudowałeś przynajmniej początek funduszu ratunkowego.

● Dług: Jeśli masz kredyty studenckie, zadłużenie na karty kredytowe lub kredyty samochodowe, lepiej je spłacić, zanim pójdziesz na całość z datkami na cele charytatywne. Drobne miesięczne składki lub nawet większe roczne składki są w porządku, o ile są one konsekwentnie regulowane w budżecie i nie będziesz zadłużony. Spłaty zadłużenia zmniejszają zdolność do oszczędzania i wydawania według własnego uznania, więc im szybciej je spłacisz, tym większa będzie wolność finansowa.

● Emerytura: stewardesy mówią ci: „Włóż własną maskę przed udzieleniem pomocy innym.” Tak samo jest z emeryturą i dobroczynnością. Zanim pomożecie innym, pomóżcie sobie. Zaoszczędź 10-15% swojej pensji na emeryturę, a następnie wpłać darowiznę.

Zanim złożysz darowiznę w dowolnym miejscu, użyj GuideStar, aby znaleźć organizację z solidnym, godnym zaufania rekordem. To zapewni, że twoje dolary trafią do ludzi, którzy ich potrzebują, zamiast błyskotliwych gali i niezadowolenia z tabeli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *