Jeśli jesteś podobny do wielu z nas w latach 20, 30 i 40, nie podjąłeś decyzji, aby założyć rodzinę lekko. Wybór, czy chcesz mieć dzieci (a potem, wiesz, właściwie to się stało) jest jednym z największych, zmieniających życie wyborów, jakie kiedykolwiek dokonasz.

Niekoniecznie chcę to porównać do założenia firmy, ale w oparciu o moje dotychczasowe doświadczenia w prawie 30 tygodni ciąży moja emocjonalna kolejka górska była dość podobna. Jest radość, stres, podekscytowanie, całkowite wyczerpanie, setki książek do przeczytania o tym, jak nie spieprzyć swojej nowej roli, wiele pytań i rozważań, i oh – od czasu do czasu uczucie wymiotów. Więc tak, podobnie jak przedsiębiorczość w mojej książce.

Jako przyszłego przyszłego rodzica lub jego przyszłych rodziców, będzie wiele do zrobienia i rozważenia. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zagadnienia, które CFP® zaleca, aby upewnić się, że jesteś przygotowany.
Twoje pieniądze

Czy masz około ćwierć miliona dolarów? Nie? Zgodnie z tym artykułem, średnia para o średnich dochodach będzie kosztować 241 080 $, aby urodziła dziecko, które urodziło się w 2012 roku (nie licząc statystów, piłkarskich, prywatnych szkół, lekcji tańca i najnowszych filmów Disneya, pokazy i książki, które twoje dziecko będzie śpiewać wraz z miesiącami, aby powtórzyć).

Nie zapominajmy, że jest to liczba dla jednego dziecka. To znaczy, jeśli chcesz zbudować wielką rodzinę (błogosław swoją duszę), patrzysz na ponad 1 milion dolarów tylko po to, aby twoje dzieci były w porządku na drugim końcu.

Oczywiście nie jest to projekt, który zaatakuje cię od razu, i jestem pewien, że wielu Amerykanów podnosi ich dzieci za mniej, ale to, co ta statystyka podkreśla, to fakt, że istnieje potrzeba poważnych planowanie i organizacja. Co więc możesz zrobić, aby złagodzić stres związany z przygotowaniem dziecka? Przerobuj ten budżet!

Finansowanie w sytuacjach nadzwyczajnych: Zwiększ oszczędności, tak aby obejmowały koszty utrzymania w wymiarze 3-6 miesięcy. Ostrzegaj o ostrożności, jeśli tylko jeden z was będzie pracował i zbuduje 6-miesięczne rezerwy. Pamiętaj, że to pieniądze, które chcesz być dostępne, jeśli ich potrzebujesz, więc nie rzucaj ich na giełdę ani nie przywiązuj gdzieś.

Artykuły spożywcze: Współczynnik nowych wydatków, takich jak pieluchy (i więcej pieluszek), chusteczki, preparaty i żywność dla dzieci do budżetu. Rozpocznij wycenianie tych elementów i określ, czy musisz zrekompensować korekty w innych obszarach budżetu.

Transport: Jak wygląda twoja obecna sytuacja w samochodzie? Czy masz bezpieczne i odpowiednie miejsce na fotelik samochodowy? Czy chcesz odłożyć pieniądze na sekundę lub pojazd zastępczy? Jeśli tak, teraz jest czas, aby ustawić plan, który będzie działał w tym kierunku.

Koszty medyczne: Zawsze czytaj drobnym drukiem na polisie ubezpieczeniowej i skontaktuj się z działem świadczeń w razie wątpliwości lub pytań. Sprawdź, co będzie i nie będzie objęte przez ciążę, a także dowiedz się, jakie premie i płace mogą wzrosnąć, gdy Twoje dziecko już tu będzie. Skontaktuj się z działem zasobów ludzkich, aby ustalić, czy Twój pracodawca ma przygotowane plany podatkowe, aby Ci pomóc. Zwykle masz nawet 30 dni po urodzeniu dziecka, aby dodać go do ubezpieczenia. NIE przegap tego okna.

Opieka nad dziećmi: ten raport wydany przez US Census Bureau pokazuje, że koszty opieki nad dzieckiem wzrosły ogromnie od czasów, gdy rodzice musieli sprostać wydatkom. Zbadaj koszty opieki nad dzieckiem w swoim mieście, niezależnie od tego, czy chodzi o grupy opieki dziennej, indywidualną opiekę czy wynajęcie niani. Czy ty lub twój małżonek planujecie przejście na rodzica pozostającego w domu? Pamiętaj, aby naszkicować, jak będzie wyglądał Twój nowy obraz finansowy z jednym dochodem zamiast dwoma. (Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, porozmawiajmy).

Finansowanie w college’u: Czy masz nadzieję pomóc swoim dzieciom w college’u? Zastanów się nad stale rosnącymi kosztami i ustal plan, aby zacząć oszczędzać jak najwcześniej. Pamiętaj jednak, że tak bardzo jak nie chcesz, twoja emerytura musi być na pierwszym miejscu. Twoje dzieci mogą zaciągać pożyczki i otrzymywać stypendia na studia. Jednak nikt nie da ci pożyczki na emeryturę.

Twoje plany, życzenia, nadzieje

Myśl o tym, że nie jesteś w pobliżu swojej rodziny i dzieci, jest jedną z najbardziej nieprzyjemnych w okolicy. Jednak, jeśli chodzi o planowanie scenariuszy „na wszelki wypadek”, pamiętaj, że dotyczy to ich, a nie ciebie. Aby zrobić sytuację, w której Twoja rodzina musi podejmować decyzje mniej stresujące, w twoim (i ich) interesie jest udokumentowanie swoich życzeń i zapewnienie, że jesteś chroniony przed nieznanym.

Testamenty: Niezależnie od tego, czy masz wolę, czy nie, teraz jest czas, aby ją wdrożyć lub przejrzeć. Posiadanie woli nie tylko zapewnia, że ​​twoje aktywa są dystrybuowane zgodnie z twoimi życzeniami, ale pozwala ci przypisać wykonawcę do załatwienia wszelkich spraw związanych z twoją własnością i wybrać opiekuna dla twoich dzieci.

Opieka: Wybierając opiekuna dla swoich dzieci, zadaj sobie pytanie, które dzieci będą czuć się najbardziej komfortowo, a które według ciebie będą odpowiedzialne i efektywnie kontrolować wszelkie fundusze pozostawione im. Rozważ wartości, przekonania i ogólny komfort emocjonalny, jaki twój wybrany opiekun może zapewnić swoim dzieciom. Pamiętaj, aby przeprowadzić dyskusję z wybranymi osobami i wyznaczyć kontyngent, jeśli twoja główna osoba nie chce lub nie może służyć.

Zaufanie: Dokument powierniczy może zawierać instrukcje dotyczące sposobu zarządzania i wydatkowania funduszy przeznaczonych dla dzieci. Ponadto możesz wyznaczyć zarządcę (również pierwotnego i warunkowego) do zarządzania funduszami.
Twój przychód

Posiadanie odpowiedniego rodzaju ochrony jest tak samo ważne jak posiadanie szczegółowego planu wydatków i nieruchomości. Oceń istniejące ubezpieczenie na życie, opiekę zdrowotną i niepełnosprawność i upewnij się, że posiadasz odpowiednią kwotę ubezpieczenia, jeśli coś stanie się tobie lub współmałżonkowi.

Ubezpieczenie na życie: Ubezpieczenie na życie jest ważne, ponieważ gwarantuje, że w przypadku Twojej rodziny w związku z przedwczesną śmiercią Ciebie lub Twojego współmałżonka, ochrona ubezpieczeniowa może zostać wykorzystana do zastąpienia utraconego dochodu, aby móc pokryć swoje koszty utrzymania i podtrzymać ich styl życia. Ubiegając się o ubezpieczenie, najkorzystniejsze będą warunki umowy. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę takie elementy, jak obecny poziom dochodów, zaległe długi, które należałoby spłacić, istniejące oszczędności i aktywa, a nawet rolę, jaką odgrywasz w domu, jeśli chodzi o pracę w stoczni lub po prostu utrzymywanie miejsca odebranego.

Ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy: Nawet jeśli twoja zdolność do zarabiania jest jednym z twoich największych aktywów, ubezpieczenie na wypadek inwalidztwa wciąż często jest często pomijane (chociaż jest to niezwykle ważne!)! Polisa na ubezpieczenie od dochodów z tytułu niezdolności do pracy zapewnia, że ​​jeśli zostaniesz niepełnosprawny przez krótki lub długi okres czasu, otrzymujesz stały odsetek bieżącego dochodu. Tego rodzaju polisy chronią Ciebie i Twoją rodzinę przed całkowitą utratą dochodów.
13 Porady dotyczące pieniędzy dla rodziców

Tak więc masz go w perspektywie CFP® i mom-to-be. Kiedy zacząłem pisać ten post, zadzwoniłem na Facebooka z prośbą o informacje od obecnych rodziców, jeśli mogliby dać jedną wskazówkę pieniężną przyszłemu matce – czy to, jak i gdzie zaoszczędzić pieniądze, strony internetowe na zakupy, organizatorzy używać, systemy do wdrożenia itd. – co by to było?

Poniżej znajduje się próbka odpowiedzi. Aby pobrać pełną listę Doradztwo pieniężne dla nowych rodziców od rodziców, przejdź tutaj. A jeśli jesteś w punkcie, w którym wpatrujesz się w rosnącą rodzinę, ale nie wiesz, od czego zacząć, aby zorganizować swoje finanse, skorzystaj z bezpłatnej 30-minutowej sesji focusowej, aby zdobyć trochę wglądu.

1. Zlecanie na zewnątrz. Delegat. Automatyzuj. Skonfiguruj systemy i zlecaj lub deleguj jak najwięcej, zanim dziecko się pojawi! Nie tylko zadania biznesowe, ale także wiele osobistych zadań, które można zautomatyzować i przekazać.

2. Współpracuj z innymi matkami / rodzinami, aby wymienić ubrania i przedmioty (kojce, huśtawki itp.). Kiedy dzieci są noworodkami, rzadko zaczynają nosić swoje rzeczy długo, ponieważ rosną tak szybko. Inni ludzie mogą mieć ubrania dla dzieci (i starsze), z którymi chętnie się rozstają. Mieliśmy szczęście mieć przyjaciół, którzy byli w stanie oddać ciuchy dla naszych dzieci, które uratowały nam TON i wiele ubrań było prawie zużyte (dostaliśmy nawet rzeczy, które wciąż miały na nich metki). Oczywiście przekazaliśmy również masę ubrań i przedmiotów.

3. Nie bój się prosić o pomoc! … I stwórz budżet na wino.

4. Nigdy nie chodź do sklepu bez listy. Nie kupisz niczego, czego potrzebujesz i czego chcesz. Kiedy idę bez listy, zajmuje mi to dwa razy dłużej i nigdy nie dostaję niczego, czego naprawdę potrzebujemy.

5. Nigdy nie idź tylko do celu. Wydasz za dużo! Jedź tylko wtedy, gdy twoje dzieci są z tobą i nie możesz odejść wystarczająco szybko. (Wczoraj wieczorem NIE znalazłem się sam w Celu i upuściłem hundo lub dwa w ciągu około 5 minut – to był całkowicie ktoś inny). Ta wskazówka pochodzi od Kelly Parker Smith.

6. Nie kupuj każdego dużego kuponu, który Twoim zdaniem jest potrzebny przed przyjazdem dziecka. Wypożycz przedmioty od znajomych, takich jak nosidełka, aby sprawdzić, czy pracują dla Ciebie i Twojego dziecka. Niektóre dzieci lubią być powijane, inne mają zwisające nogi. Każde twoje dziecko może i będzie inne. Niektóre nosidełka nie mają wystarczającego wsparcia pleców; inni to robią. Te niuanse znajdziesz niemal w każdym produkcie / dziecku. Pożycz najpierw, a następnie kup. Ta wskazówka pochodzi od Rachel Olsen.

7. Znajdź sposób inwestowania w autopilota, korzystając z pomocy doradcy lub dobrze opracowanego planu. Jeśli nie jesteś super-mamą, będą tygodnie, miesiące, lata, kiedy będziesz zbyt zajęty, aby przyjrzeć się każdemu ruchowi inwestycyjnemu, więc im bardziej jest to automatyczne, tym lepiej. Maksymalnie przejdź na emeryturę (jeśli to możliwe!) I odłóż pieniądze na studia oszczędnościowe … im więcej w wyznaczonych kontach podatkowych, tym lepiej. Ta wskazówka pochodzi od Julie Starnes Rains.

8. Ćwicz budżet dziecka, gdy jesteś jeszcze w ciąży. Mając miesiąc lub dwa, dodaj koszt pieluch, chusteczek, preparatów do formuł i / lub karmiących piersią, przedszkola, jeśli używasz go, pediatra i inne wydatki, których Twoim zdaniem dziecko będzie potrzebować. Praca z wyprzedzeniem sprawia, że ​​jest to o wiele łatwiejsze, gdy faktycznie trzeba to zrobić.

9. Użyj Amazon Subskrybuj i Zapisz. Jeśli uzyskasz 5 lub więcej rzeczy w miesiącu, zaoszczędzisz 15% rabatu na obniżonych cenach Amazon. Robimy to dla pieluch, chusteczek, wkładów do torebek na saszetki z pieluchami i wielu innych. Fajnie też, że nie muszę co miesiąc przewozić tych rzeczy ze sklepu spożywczego!

10. Wykorzystaj w pełni swoje wydatki. Rób zakupy online za pośrednictwem portalu ebates.com. Ebates płaci Ci zwrot gotówki, gdy wchodzisz do niektórych sklepów internetowych za pośrednictwem ich strony internetowej. Niektóre z mam w sklepach internetowych mogą być zainteresowane m.in. target.com, drugstore.com, diapers.com oraz – mój ulubiony – vitacost.com. Robiąc zakupy na stronach takich jak te za pośrednictwem strony internetowej ebates, zarobiłem ponad 400 $ zwrotu gotówki! Wskazówka od Brianne Grogan.

11. Kupuj pieluchy w Target. Prawie zawsze kup 2 otrzymasz kartę podarunkową o wartości 15 USD. Metoda zapasów działa dla nas i pomaga nie utknąć w ostatniej chwili w celu uruchomienia pieluchy.

12. Nie bądź lojalny wobec marek! Moje pierwsze dziecko miało wszystko, co najlepsze, łącznie z drogimi formułami. Moje drugie dziecko otrzymało formułę marki Walmart za połowę ceny i było tak samo dobre jak drogie marki. Ta wskazówka pochodzi od Michelle Remeta. 13. Kup chusteczki Costco. Nie będziesz zawiedziony – ani nie będziesz miał żadnych palców przedrzeć przez chusteczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *