Oprócz otwarcia się ze znaczącymi innymi osobami i przejścia przez trudne rozmowy pieniężne, musisz mieć możliwość komunikowania się o finansach z dwoma innymi ważnymi osobami w twoim życiu:

Twoi rodzice.

Tak, może być niezręcznie zapytać rodziców o pieniądze – zwłaszcza o ich pieniądze. (Czy wierzysz, że 54 procent dorosłych wolałoby rozmawiać z własnymi dziećmi o seksie niż rozmawiać ze starszymi rodzicami o pieniądzach ?!)

Ale utrzymywanie otwartych linii komunikacyjnych dotyczących ich sytuacji finansowej w momencie przejścia na emeryturę jest ważne zarówno dla ciebie, jak i dla ciebie.

Mogą nie potrzebować (lub nie chcą) twojej pomocy dzisiaj, ale być może będziesz potrzebować pomocy w pewnym momencie w przyszłości. Im więcej wiesz o swoich planach finansowych i emerytalnych dzisiaj, tym łatwiej im będzie pomóc, kiedy będą tego potrzebować.
Jak zadawać pytania o pieniądze z mamą i tatą

Nie oznacza to, że musisz zacząć oferować niezamówione porady. Ale możesz otworzyć rozmowę z kilkoma pytaniami, aby lepiej zrozumieć ich sytuację i to, co mogą zrobić, aby utrzymać swoje finansowe kaczki z rzędu.

Możesz także porozmawiać o swojej sytuacji lub podzielić się historią o przyjacielu, aby porozmawiać. Uważaj, kiedy zadajesz pytania lub poruszasz te tematy. Znalezienie czasu, w którym nie są nadmiernie emocjonalne lub zestresowane, jest ważne.

A jeśli nadal są odporni na mówienie o tym? Przypomnij im, że chcesz zadać pytania i zrozumieć odpowiedzi teraz, aby pomóc im uniknąć kłopotów finansowych w przyszłości.

W końcu, jeśli coś pójdzie nie tak z ich planami pieniężnymi, prawdopodobnie będziesz tym, na kim można się natknąć.

W ostateczności możesz pomóc im znaleźć obiektywną firmę zewnętrzną. Mogą nie chcieć obciążać cię szczegółami swojej sytuacji finansowej, ale mogą otworzyć się na płatny planista finansowy, którego zadaniem jest dostarczanie bezstronnych porad i planów finansowych.

To są największe pytania, na które powinniśmy prosić rodziców, aby pomogli im – i tobie – utrzymać finansowy sukces, którego pragnie twoja rodzina.
Jaki jest twój plan emerytalny?

Może to być jeden z tematów, o których rodzice mogą łatwo porozmawiać, jeśli są podekscytowani nadchodzącą emeryturą. Upewnij się, że rozumiesz, o co im chodzi po życiu, i jak sfinansują swoje plany.

Możesz zadawać pytania takie jak:

Kiedy planujesz przejść na emeryturę?
Gdzie chcesz mieszkać? Czy zostaniesz w tym samym miejscu, czy planujesz przenieść się gdzie indziej?
Czy po przejściu na emeryturę z obecnej pracy zrobisz coś innego do pracy? Jak spędzasz czas na emeryturze?

Kiedy zrozumiesz, co mają na myśli, możesz zadać ważne pytanie uzupełniające: co zrobisz dla dochodu?

Mogą korzystać z oszczędności, emerytury, świadczeń rządowych – lub mogą nadal pracować w niepełnym wymiarze godzin. Tutaj nie ma właściwej odpowiedzi. Ważne jest to, że mają plan wydatków i sposób na ich sfinansowanie.

Jak poradzisz sobie z wydatkami na opiekę zdrowotną?

Oprócz zrozumienia, jak mogą wyglądać emerytury Twoich rodziców, będziesz chciał zapytać o ich plany dotyczące opieki zdrowotnej.

Twoi rodzice nie powinni osobiście brać tego pytania. Po pierwsze, koszty opieki zdrowotnej są jednymi z najdroższych kosztów przejścia na emeryturę. Rachunki medyczne mogą pochłonąć znaczną część budżetu, jeśli nie mają odpowiedniej strategii postępowania z tymi kosztami.

Jeśli jeszcze się nie wycofali, możesz pomóc im znaleźć sposób na zaplanowanie wydatków na opiekę zdrowotną, takich jak otwieranie i finansowanie HSA, gdy nadal pracują, jeśli się kwalifikują. Możesz także pomóc im dowiedzieć się, jakie świadczenia rządowe mogą kwalifikować się do tego, w jaki sposób mogą one pomóc w pokryciu kosztów opieki zdrowotnej.

Możesz również zapytać, czy rozważają długoterminowe ubezpieczenie opiekuńcze – szczególnie jeśli Ty i Twoja rodzina nie jesteście w stanie zapewnić rodzicom, jeśli osiągną punkt, w którym potrzebują całodobowej opieki.
Czy masz już plan nieruchomości?

To pytanie może być trudniejsze do zadawania, ale jest to niezwykle ważne. Czy twoi rodzice mają plan majątkowy, który obejmuje takie rzeczy, jak testament, dyrektywy dotyczące opieki zdrowotnej i inne ważne dokumenty prawne, które określają życzenia twoich rodziców, jeśli będą niezdolni do pracy lub odejdą?

Jeśli nie mają tych dokumentów, muszą porozmawiać z adwokatem ds. Planowania nieruchomości (i raczej wcześniej niż później). Możesz przyznać, że może to być trudne lub po prostu czuć chorobę, ale przypomnij swoim rodzicom, że nie muszą przechodzić przez ten proces dla siebie.

Uzyskanie planu nieruchomości pomaga chronić nie tylko ich aktywa, ale także resztę ich rodziny. Jeśli cokolwiek miało się stać z twoimi rodzicami i nie mieli oni testamentów ani dokumentów dotyczących planowania majątku, decyzje o sposobie dystrybucji ich majątku i majątku przechodziłyby przez sąd spadkowy.

Probate może być długim, skomplikowanym, stresującym procesem. I wszystko, co przechodzi testament, staje się również publicznym zapisem. A ponieważ sędzia spadkowy podejmie decyzje, może otworzyć drzwi do sporów w twojej rodzinie i dalszych procedur prawnych, jeśli jakikolwiek krewny zakwestionuje orzeczenie sądu spadkowego

Jeśli mają plan nieruchomości, upewnij się, że wiesz, kto jest wykonawcą. Ta osoba, niezależnie od tego, czy jest to ty, czy ktoś inny, musi wiedzieć, gdzie znaleźć swoją wolę i z kim się skontaktować, jeśli będzie musiała podejmować decyzje dotyczące majątku rodziców.
Czy będziesz potrzebować mojej pomocy?

Jednym z powodów zadawania wszystkich tych pytań o pieniądze swoich rodziców jest zrozumienie, czy mają środki finansowe, aby cieszyć się z emerytury, którą chcą. Te pytania mogą również pomóc ci zrozumieć, czy mają środki finansowe, aby w ogóle móc korzystać z emerytury.

Może to być trudne do wyobrażenia, zwłaszcza jeśli robisz co w twojej mocy, by teraz pracować nad swoim bogactwem. Ale w rzeczywistości połowa amerykańskich rodzin nie ma nic na oszczędności emerytalne.

Według Economic Policy Institute, średnie oszczędności gospodarstw domowych, w których osoby zarabiające mają od 50 do 55 lat, wynoszą 8 000 USD. Dla osób w wieku od 56 do 61 lat to 17 000 $.

Przy takich liczbach nie powinno to być zaskoczeniem, jeśli twoi rodzice będą potrzebować niewielkiej pomocy. Ważne jest, aby zapytać i uzyskać prostą odpowiedź, aby móc planować z wyprzedzeniem.

Czy przewidują, że potrzebują wsparcia finansowego na pokrycie kosztów utrzymania lub opieki zdrowotnej? Upewnij się, że rozumiesz, jaki jest ich budżet, ile ich wydatków mogą sami ponieść i jakie niedobory mogą napotkać.

Gdy zrozumiesz rzeczywistość swojej sytuacji finansowej, możesz przygotować plan dalszych kroków. Może to pomóc Twoim rodzicom wymyślić bardziej realistyczny plan wydatków lub może to oznaczać płacenie doradcy finansowego, który im pomoże.

Jest wiele innych rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc swoim rodzicom bez ranienia własnej sytuacji finansowej, ale nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, co należy zrobić, dopóki nie zadasz tych ważnych pieniędzy i nie zrozumiesz, jak naprawdę wyglądają ich finanse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *