Jeśli śledziłeś mojego bloga od jakiegoś czasu, wiesz, że jestem stosunkowo otwarty na to, co dzieje się w gospodarstwie Storjohanna pod względem finansowym. Niektórzy mogą sądzić, że to dziwne, ale myślę, że zwiększa to poziom przejrzystości i ostatecznie pokazuje, że ja, podobnie jak wszyscy inni, mam swój udział w finansowych blokadach drogowych. Poniższy post nie jest przeznaczony dla wszystkich. Jest to bardzo specyficzny post, od którego czułem się zmuszony do napisania przez pewien czas i stawia czoło problemowi, z którym boryka się obecnie wiele par, ale większość z nich nigdy się nie spotka. Dlatego zachęcamy do przeczytania, jeśli to dotyczy, jeśli jesteś ciekawy lub uważasz, że jest ktoś, kogo znasz, kto może skorzystać. Około jedna na osiem par doświadcza jakiejś formy problemów z niepłodnością. Mój mąż, Brian i ja przyczyniamy się do tej statystyki. Kiedy Brian i ja po raz pierwszy się ożeniliśmy, on był gung-ho, aby od razu zająć się pociągiem dla dzieci. Ja jednak byłem niezdecydowany. Chciałem zbudować swoją karierę, podróżować, mieć wolność … Ty to nazwij. Zajęło mi to kilka lat, ale kiedy w końcu byłem gotowy na założenie rodziny, to … cóż, tak się nie stało. Po obowiązkowym roku próbowania, komentarze „nie stresuj”, komentarze „po prostu się upijaj” i więcej, rozpoczęliśmy rundę testów, aby sprawdzić, czy wystąpił problem. I ku naszemu zaskoczeniu, było. To, co się działo, było całoroczną przygodą przez świat zabiegów, recept, przejażdżek roller coaster hormonami i cyklu IVF, który ostatecznie zakończył się ciążą, ponieważ mam teraz około 28 tygodni. Świat niepłodności jest przerażającym i skomplikowanym miejscem. Samo słowo jest tabu i sprawia, że ​​ludzie czują się nieswojo. Dodaj to do problemów, z którymi ludzie mają problemy z finansami, a Ty zazwyczaj masz przykrą sytuację. Radzenie sobie z zabiegami, terminologią i odpływem gotówki może być stresującym czasem. Oto sposoby, w jakie radzimy sobie z tym w naszym gospodarstwie domowym (na froncie finansowym) i co polecam każdemu, kto stoi twarzą w twarz z tą samą bestią.
Krok 1: Stop. Oddychać. Zadzwoń do swojej firmy ubezpieczeniowej

Po otrzymaniu skierowania lub zalecenia, aby skonsultować się ze specjalistą od niepłodności, jest to wskazówka, aby odebrać telefon i dowiedzieć się, co możesz o swoim zasięgu. Co obejmuje, a co nie? Czy są włączone testy diagnostyczne? Recepty? Zabiegi? Konsultacje ze specjalistą? W tym momencie nie będziesz mieć wielu szczegółów, aby przekazać swojemu ubezpieczycielowi (pomijając możliwość poznania części problemu za poleceniem), ale pomoże to w zrozumieniu kwoty pokrycia, którą możesz mieć lub nie w przypadku leczenia. Pytania do zadania:

Które procedury wymagają preautoryzacji?
Czy preautoryzacja musi być wykonana dla każdego cyklu leczenia i jak długo to trwa?
Czy istnieją ograniczenia dotyczące rodzaju podmiotu świadczącego opiekę zdrowotną, który może świadczyć usługi w zakresie niepłodności?
Czy istnieją ograniczenia dotyczące liczby procedur lub maksymalnego limitu dolara na świadczenia?
Czy istnieje współpłacenie za usługi medyczne?

Krok 2: Zaplanuj i skorzystaj z konsultacji (przynieś swojego partnera i notebook)

Nie mogę podkreślić, jak ważne jest przyniesienie długopisu i papieru oraz sporządzanie notatek COPIOUS podczas tego spotkania. Wiele cię rzuci. Nie wchodź na to spotkanie bez partnera i jakichkolwiek spotkań lub spotkań bez znajomego, zwłaszcza w pierwszych tygodniach spotkań. Będziesz przytłoczony informacjami, więc ważne jest, aby mieć kogoś zadającego pytania, które należy zadać i uzyskać wyjaśnienie. Brian zrobił wiele notatek, a ja zadałem wiele pytań. To pozwoliło nam upewnić się, że wszystko omówiliśmy i udokumentowaliśmy.

Krok 3: Zadaj (Więcej) pytania

Większość klinik płodności ma różne działy, które ci wysyłają. Lekarze wydają zalecenia lekarskie, ale nie omawiają finansów. Pielęgniarki i asystenci planują i organizują spotkania, ale także nie omawiają finansów. Jest na to specjalny wydział i prawdopodobnie będziesz musiał zadawać pytania wokół pieniędzy, dopóki nie dostaniesz się do odpowiedniego biura. To jest niezwykle ważne, aby zapytać lekarza o następujące zalecenia dotyczące zalecanego leczenia:

Jakie testy diagnostyczne są potrzebne?
Jakie recepty są szczególnie zaangażowane i jakie ilości?
Co to jest podział kroków w leczeniu?
Ile cykli zalecono w planie leczenia, zanim będzie konieczne rozważenie innego sposobu działania?
Jakie są kolejne kroki, jeśli zalecany kurs nie działa?

Po podzieleniu się rekomendacjami, możesz usiąść z konsultantem finansowym i zacząć przeglądać koszty. Zapytaj o każdy element zamówienia i szczegół i upewnij się, że masz dolara obok każdej recepty, leczenia i testu. Nie martw się o skrzypienie liczb, kiedy tam jesteś. Możesz to przetworzyć, kiedy wrócisz do domu.
Krok 4: Zadzwoń do swojej firmy ubezpieczeniowej (ponownie) i zrób to pytanie zadając pytanie

Po powrocie do domu i ponownym przetworzeniu, nadszedł czas, aby ponownie zadzwonić do Twojej firmy ubezpieczeniowej i zadać bardziej szczegółowe pytania dotyczące zalecanego leczenia. (Przysięgam, że do końca tego miałem Tricare na szybkim wybieraniu).

Czy istnieje współpłacenie za ubezpieczenie lekowe i czy wymagana jest uprzednia zgoda na te leki?
Czy plan obejmuje samodzielne podawanie podskórne (pod skórą) lub leki doustne?
Czy są zniżki na leki wysyłkowe?
Czy leczenie / procedura / lek będzie objęty moim aktualnym ubezpieczeniem lub moją główną częścią medyczną?
Jeśli tak, czy istnieje jakiś limit wszelkiego rodzaju – kwota w dolarach lub liczba prób? Jeśli nie, to czy jakieś części opłat są pokrywane za leki na receptę, testy laboratoryjne lub ultradźwięki prowadzące do leczenia?

Uwaga: Tworzenie arkuszy kalkulacyjnych do śledzenia wszystkich liczb jest całkowicie w porządku i zalecane. Zrobiliśmy to zwłaszcza, gdy chodziło o zakupy po najlepszych cenach na nasze recepty na zapłodnienie in vitro. Mówimy o setkach dolarów zaoszczędzonych, wykonując kilka telefonów.
Krok 5: wypij szklankę wina, filiżankę herbaty lub wybierz się na spacer

W tym momencie prawdopodobnie jesteś tak podekscytowany liczbami, rekomendacjami i nieznanymi słowami, które musisz rozwinąć. Poświęć trochę czasu, aby uciec i oczyścić umysł. Wszystko będzie tam, kiedy wrócisz i najlepiej jest odstresować się pośród tego wszystkiego, abyś mógł jasno myśleć, co jest najlepsze dla ciebie i twojej rodziny. Dziewczęce noce, nocne randki, przepływy łez (i hormonów) i późne nocne rozmowy z moim najlepszym przyjacielem pomogły mi niezmiernie przez ten proces, jak budowanie pracowitego majątku i praca z parami w całym kraju, aby pomóc im w osiągnięciu ich celów. Określ, co pomoże Ci poradzić sobie na drodze i daj sobie czas na przetworzenie.
Krok 6: Sprawdź swoją sytuację finansową

Teraz, gdy masz ogólny pogląd na to, jakie zabiegi będą cię kosztować i bez ubezpieczenia, pora przyjrzeć się twojej osobistej sytuacji finansowej. W szczególności warto przejrzeć:

Twoje bieżące salda kont oszczędnościowych
Twoje aktualne obciążenie długiem
Twój budżet i obszary, na które możesz sobie pozwolić, aby zrobić miejsce na nadchodzące płatności
Kwoty, które ukrywasz za inne cele, takie jak podróże, zaliczki itp.

Określ, gdzie aktualnie przebywasz w tych obszarach. Jeśli nie jesteś parą, która ma budżet, teraz jest czas, aby podjąć działania w tej kategorii. Niezwykle ważne będzie zrozumienie, dokąd zmierzą się twoje pieniądze w nadchodzących miesiącach.

Krok 6: Ustal priorytety

Nie ma ceny, którą można postawić na budowę lub założenie rodziny. Każda para i sytuacja są wyjątkowe i musisz określić, gdzie ta faza i krok spada na twoją listę priorytetów. Jeśli obecnie oszczędzasz na opłacenie domu lub dużą podróż, czy te pieniądze zostaną przesunięte na medyczne płatności za leczenie? Być może przestaniesz składać datki i ponownie przydzielasz wszelkie przyszłe oszczędności na cele związane z planowaniem rodziny. Co chcesz z powrotem przyciąć, aby zejść z tego kursu i zrobić miejsce na wydatki? Tylko ty możesz to zdecydować.
Krok 7: Utwórz plan

Po przejrzeniu i nadaniu priorytetu nadszedł czas, aby przygotować plan i określić:

Ile masz obecnie oszczędności, które możesz przeznaczyć na płatności bez likwidowania funduszu kryzysowego? Pamiętaj, że nie jest to sytuacja wyjątkowa (tak bardzo, jak się wydaje).
Jakie obszary będziecie ograniczać, aby zaoszczędzić więcej na zabiegi?
Czy otworzysz oddzielne konto oszczędnościowe, aby obsłużyć wszystkie wydatki i zabiegi?
Jeśli nie masz dostępnych funduszy, aby pokryć koszty, czy będziesz nadal oszczędzać i budować swoją poduszkę, czy też będziesz finansować wydatki?
Czy należy uzyskać drugą opinię i być może rozejrzeć się za bardziej przystępną (ale wciąż jakościową) opieką?

Krok 8: Przejrzyj Fine Print w sprawie pożyczek

Jeśli zdecydujesz się wybrać drogę finansowania, zastanów się, czy pożyczki od rodziców lub członka rodziny mogą być w pierwszej kolejności wykonalne lub niedrogie. W gabinecie lekarskim najprawdopodobniej pojawi się rekomendowany pożyczkodawca, ale znudzi się wysokimi stopami procentowymi i wszelkimi łapówkami, które twój dostawca może otrzymać za polecanie ich. Rozejrzyj się, aby uzyskać lepsze warunki kredytu na swoich kartach kredytowych, osobistych liniach kredytowych z banku i rozważ inne kreatywne sposoby finansowania leczenia, jeśli nalegasz na pożyczkę. Pamiętaj, że im wyższa jest stopa procentowa, tym wyższa jest liczba, do której podążasz, do prawdopodobnie już cztero- lub pięciocyfrowej liczby. Wykonaj tutaj swoje badania!
Krok 9: Bądź kreatywny, zacznij oszczędzać i wprowadzaj korekty

Leczenie płodności w żadnym wypadku nie jest walką w parku, ale jeśli jesteś zmuszany do wydawania pieniędzy, a to są pieniądze, które możesz już odłożyć na bok, skorzystaj z kosztów, używając karty kredytowej, która pozwoli ci zdobyć punkty podróż lub zwrot gotówki. Wszystkie nasze rachunki medyczne wystawiamy na naszej karcie kredytowej, a następnie natychmiast przelejemy pieniądze z naszych oszczędności, aby dokonać płatności. To pozwoliło nam zgromadzić punkty podróży, które zarobiliśmy na wycieczki w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Nadszedł czas, aby otworzyć oddzielne konto oszczędnościowe dla tego celu i skonfigurować automatyczne miesięczne przelewy. Jeśli nie korzystasz już z serwisu mint.com, zsynchronizuj swoje konta i uważnie monitoruj obszary, z których korzystasz.
Krok 10: Bądź elastyczny, ale poznaj swój limit

Nie ma prostej ścieżki ani gwarancji, jeśli chodzi o to, co będzie działać. Nasza ścieżka prowadzi nas od drogi do majsterkowania, do niektórych recept, do IUI, do większej ilości recept i oddawania sobie zdjęć, do IVF. (Wyobraźmy sobie, że kwota dolara rośnie tutaj wykładniczo.) Byliśmy elastyczni, ale mieliśmy limit i jedna runda IVF była dla mnie – fizycznie, emocjonalnie i finansowo. Jeśli to nie zadziałało po jednej rundzie, adopcja była naszą drogą i nie przeszkadzało nam to. Jak wspomniano wcześniej, nie możesz postawić ceny na budowę rodziny – ale ważne jest, aby znać swój limit. Ile kosztuje zbyt dużo i / lub zbyt dużo czasu w tych obszarach? Jeśli leczenie nie działa, najlepiej jest zrobić przerwę fizyczną i finansową i zakręcić się z powrotem, gdy ponownie zgromadzisz środki. Ciężko jest zachować te numery z taką emocjonalną kwestią, ale jak wiele rzeczy wiąże się z twoimi finansami, nie powinieneś wkładać wszystkich swoich jajek do jednego koszyka. Chociaż możesz rzucić wszystko, co możesz w tym celu (co może działać przez pewien okres czasu), nie możesz pozwolić, aby zniszczyło ono finansowe spustoszenie w Twoim życiu. Pamiętaj, aby jednocześnie kontynuować oszczędzanie na emeryturę, pracować z powrotem w swoim funduszu podróży i poświęcić czas na marzenie i zaplanować inne cele, które masz jako para.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *