Małżeństwo polega na łączeniu dwóch elementów. Dwie osoby, dwa gospodarstwa domowe, dwie rodziny – i zazwyczaj dwa zestawy finansów.

Ale nie zawsze tak jest, a więcej par w dzisiejszych czasach decyduje się pozostać oddzielnymi podmiotami finansowymi. Jednak decydowanie o tym, jak radzić sobie z pieniędzmi w małżeństwie, zawsze będzie trudnym tematem, a to, co działa dla jednej pary, może być katastrofalne dla kogoś innego.

Jeśli jesteś zaręczony, aby zawrzeć związek małżeński lub znasz kogoś, kto jest – oto kilka czynników, które pary powinny wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji, czy połączyć finanse.
Łączny

Jeden rachunek bankowy upraszcza codzienne transakcje, ponieważ każdy wydatek jest dzielony równo. Nie ma mowy o tym, kto przyjmie karmę dla psów lub czyszczenie na sucho. Nie ma potrzeby, aby zachować zakładki, kto zapłacił czynsz za ostatni miesiąc lub rachunek za hipotekę.

Może również wzmocnić przekonanie, że każda osoba jest częścią zespołu, a nie graczem solo. Dla niezmiernie niezależnych, łączenie finansów może być okazją, by zlekceważyć i objąć bardziej wrażliwe podejście do małżeństwa.

Mieszanie pieniędzy nie zapobiega jednak niezgody małżeńskiej. Osoba oszczędzająca może być zszokowana codziennym spożyciem latte przez współmałżonka, podczas gdy spender może czuć się jak nękane dziecko. Jeśli istnieją poważne różnice w podejściu każdego małżonka do pieniędzy, staną się one bardzo szybko widoczne.

Najlepszym sposobem zapobiegania nieporozumieniom jest wczesne zawarcie kompromisu. Pary, które łączą swoje finanse, mogą nadal mieć dodatki do wydawania pieniędzy, jak chcą. Każda osoba otrzymuje ustaloną kwotę co miesiąc, aby użyć jej na przedmioty uznaniowe, takie jak ubrania, bilety na koncerty lub hobby.
Oddzielny

Niektórzy eksperci uważają, że oddzielne konta budują nieufność i braki między parami. Inni mówią, że to to samo, co indywidualne adresy e-mail, i pozwala każdej ze stron zachować pozory niezależności.

W przypadku drugiego lub trzeciego małżeństwa, w którym obie strony założyły konta emerytalne i aktywa, więcej ekspertów zaleci oddzielenie. Starsze pary często utrzymują swoje finanse oddzielnie po ślubie, zwłaszcza jeśli mają dzieci z poprzednich związków. Łączenie wszystkiego po dziesięcioleciach separacji może być zbyt skomplikowane. Ludzie, którzy byli w agresywnych związkach mogą również czuć się bezpieczniejsi i niezależni, mając oddzielne finanse.

Dwa konta mogą również zapobiegać sporom finansowym i niepotrzebnym rozmowom – np. Dlaczego twój partner kupił nowy wędkę, jeśli ma już pięć w garażu. Promuje element osobistej odpowiedzialności, w którym każdy współmałżonek jest odpowiedzialny za własne dobro finansowe – i dlatego może dowolnie wydawać pieniądze.

Z oddzielnymi finansami pary mogą nadal współpracować, aby opłacić rachunki. Mogą założyć wspólne konto, w którym każda osoba wpłaca taką samą kwotę lub sumę proporcjonalną do ich dochodu. Ten system może być stosowany do wszystkich rachunków domowych, a także do wszelkich nagłych sytuacji rodzinnych, które się pojawiają.

Dwiema możliwymi kwestiami do rozważenia są emerytury i różne standardy życia. Jak pogodzić małżeństwo, jeśli jedna osoba ma solidne jajo, a druga jest zależna od zabezpieczenia społecznego? Czy jedna osoba bierze urlop sam lub czy płaci za swojego partnera? Każdy, kto rozważa tę strategię, powinien omówić te możliwości ze swoim partnerem, zanim będzie za późno.
Dlaczego Money Talk jest ważny

Dyskutowanie o pieniądzach jest ważne, ponieważ spory finansowe powodują najwięcej stresu w związkach – i są największymi predyktorami rozwodów.

Komunikuj się ze swoim partnerem przed wyborem metody i przedyskutuj swoje pieniądze z obawami, marzeniami i nadziejami. Każda osoba może mieć własne wyobrażenie o tym, co jest najlepsze, a uzgodnienie strategii pozwoli waszemu związkowi iść naprzód bez żadnych długotrwałych wątpliwości i niezadowolenia z sytuacji finansowej.

Zmagające się pary mogą porozmawiać z doradcą lub finansowym terapeutą, który może pomóc w znalezieniu odpowiedniego miejsca, z którego każda osoba jest zadowolona. Jeśli w twoim związku występują pieniądze, spróbuj poradzić sobie z nim tak szybko, jak to możliwe. To nie zniknie samo.

Większość ludzi marzy o wygranej na loterii, nagle gromadząc ogromną sumę pieniędzy. Zwycięzcy loterii są rzadkością, ale to, co jest bardziej powszechne, to dziedziczenie pieniędzy.

Większość ludzi dziedziczy majątek po śmierci członka rodziny i nagle staje przed decyzją, co zrobić z pieniędzmi pośród ich smutku. Niestety, duńskie badanie wykazało, że większość spadków zniknęła w ciągu pięciu lat z powodu złego procesu decyzyjnego.

Co więc należy zrobić, jeśli otrzymasz kwotę, która może zmienić życie? Przeczytaj poniżej, aby zobaczyć, co zrobić, aby otrzymać dziedziczenie.
Sporządź listę swoich priorytetów finansowych

Po otrzymaniu dużej sumy łatwo się przygnieść. Większość ludzi nigdy nie otrzymuje żadnej windfall większej niż kilka tysięcy dolarów na raz, a zdobycie setek tysięcy dolarów lub więcej może być trudne.

Aby zawęzić głowę możliwościami, zrób listę swoich problemów finansowych. Oto niektóre elementy, które należy uwzględnić:

Oprocentowane odsetki, np. Karty kredytowe
Dłużne odsetki, np. Kredyty samochodowe lub studenckie
Zadłużenie o niskim oprocentowaniu, tj. Kredyt hipoteczny
Fundusz nadzwyczajny
Oszczędności emerytalne

Twoja własna lista może obejmować utworzenie większego funduszu kryzysowego, spłatę kredytu na samochód i zwiększenie składek emerytalnych. W zależności od kwoty odziedziczonej i listy możesz nie być w stanie zadbać o wszystko, co chcesz. Prawie zawsze najlepiej jest spłacić zadłużenie o wysokim oprocentowaniu i stworzyć fundusz awaryjny o wartości co najmniej trzech miesięcy.
Unikaj Szybkich Szybkich Schematów

Niektórzy ludzie postrzegają spadek jako szansę na zakup restauracji franczyzowej, luksusowego samochodu lub nowego domu. Znajomi i bliscy będą oferować porady dotyczące tego, co zrobić z ich nowymi funduszami, np. Kupić polisę na życie lub zainwestować w ich wynajem nieruchomości.

Może być kuszące, aby w pełni wykorzystać swoje dziedzictwo, ale łatwo też zmarnować. Zainwestuj ostrożnie i unikaj każdego, kto obiecuje podwoić lub potroić swoje pieniądze przy niewielkim wysiłku.
Porozmawiaj z Planistą finansowym

Jeśli nadal czujesz się zagubiony w kwestii najlepszych opcji lub chcesz, aby Twoje nowe pieniądze działały dla ciebie, najlepszym doradcą może być doradca finansowy. Możesz znaleźć płatnego planisty za pośrednictwem Krajowego Stowarzyszenia Doradców Finansowych. Jeśli chcesz zainwestować pieniądze na emeryturę, możesz poprosić doradcę o najlepsze pojazdy inwestycyjne.

Doradca finansowy może również pokazać ci, czy są jakieś konsekwencje podatkowe twojego spadku. Na przykład, jeśli otrzymałeś część nieruchomości jako część spadku, będziesz musiał zapłacić wszelkie podatki od nieruchomości i ubezpieczenie, nawet jeśli nie ma kredytu hipotecznego.

Niektóre stany wymagają również, aby beneficjenci płacili podatek od spadku od kwoty, którą otrzymują. Zanim dotrzesz do centrów handlowych, porozmawiaj ze specjalistą ds. Podatków, który może dać ci znać, czego się spodziewać. Nie chcesz wysadzić wszystkich pieniędzy, zanim nie zapłacisz niezbędnych podatków.
Nie śpiesz się

Jeśli otrzymasz ogromną sumę, może to być kuszące, aby szybko wprowadzić wiele nowych zmian. Zamiast ścigać się spłacając kredyt hipoteczny lub kupując nowy samochód, poświęć trochę czasu na przemyślenie swojej decyzji. Porozmawiaj z profesjonalistami, dowiedz się, czego chcesz od życia i powoli podejmuj decyzje.

Jeśli masz do czynienia z żalem, to może być jeszcze ważniejsze, aby powolutku. Wykorzystaj pieniądze jako powód, by zmienić swoje życie na lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *