Jeśli masz dzieci, nie musisz mi tego mówić: koszty opieki nad dziećmi mogą poważnie się sumować. I szybko.

Wiem, że chcesz jak najlepiej dla swoich dzieci, a to może jeszcze trudniej zarządzać wydatkami związanymi z wychowywaniem dzieci. Czasami najlepsze jest strasznie drogie.

Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o największe koszty opieki nad dzieckiem, takie jak przedszkola. W zależności od tego, gdzie mieszkasz i jakie masz opcje, czasami taniej jest zostać rodzicem pozostającym w domu, niż kontynuować pracę, aby opłacić opiekę nad dzieckiem.

Ale wielu rodziców chce kontynuować pracę – i to absolutnie dobrze, jeśli wpadniesz do tego obozu. Musisz tylko dowiedzieć się, jak zarządzać kosztami opieki nad dziećmi, abyś mógł osiągnąć równowagę w swoim życiu.

Jeśli wiesz, że twoja rodzina będzie potrzebowała jakiejś formy opieki nad dziećmi w następnym roku lub dwóch, czas na rozpoczęcie planowania dla niej jest teraz.

Oto pięć sposobów, aby wyjść z tej potrzeby – a nawet zaoszczędzić pieniądze, gdy jesteś na tym.
1. Wykorzystaj korzyści firmy i państwa, kiedy możesz

Wszystkie stany wymagają od pracodawców zapewnienia 12-tygodniowego bezpłatnego urlopu rodzicielskiego w chwili urodzenia dziecka. Tylko Kalifornia, New Jersey, Rhode Island i Nowy Jork oferują obecnie płatny urlop rodzinny.

Connecticut, D.C., Hawaje, Maine, Minnesota, Oregon, Vermont, Washington i Wisconsin oferują również rozszerzone wersje wymaganego 12-tygodniowego urlopu bezpłatnego. Sprawdź, jakie korzyści oferuje twój stan, aby zobaczyć, z czego będziesz mógł skorzystać.

Stany Zjednoczone są trochę niesławne z powodu złych korzyści oferowanych nowym rodzicom. Zanim będziesz mógł skorzystać z bezpłatnego urlopu, musisz wiedzieć o wielu zastrzeżeniach.

Aby się zakwalifikować, musisz:

Pracuj dla firmy zatrudniającej 21 lub więcej pracowników
Pracował przynajmniej przez pół etatu przez rok i był z firmą przez co najmniej rok

Musisz także wziąć urlop rodzicielski w ciągu roku od urodzenia (lub adopcji) swojego dziecka, a najpierw musisz o to poprosić.

To jest właśnie to, co jest wymagane przez prawo. W zależności od firmy, dla której pracujesz, możesz otrzymywać świadczenia, które obejmują więcej wolnego czasu, płatnego urlopu lub inne wsparcie.

Wszystko to powiedziawszy, używaj tego, co możesz, tak długo, jak możesz. Podczas gdy jesteś w domu z dzieckiem, możesz zaoszczędzić na kosztach opieki nad dziećmi, zapewniając sobie taką opiekę.

Porozmawiaj teraz ze swoim działem personalnym lub menedżerem, aby dowiedzieć się, do czego jesteś uprawniony – i jeśli musisz złożyć wniosek o te świadczenia lub poprosić o nie przed ich wzięciem.
2. Wykonaj swoje badania i zapytaj dostawców opieki nad dziećmi o rabaty

Planujesz wrócić do pracy? Badaj dostawców opieki nad dziećmi i opcje teraz. Porównaj opinie od innych rodziców i rozważ ceny oraz funkcje poszczególnych ofert.

W ramach swoich badań skontaktuj się z każdym dostawcą i zapytaj, czy oferuje on jakieś zniżki. Niektórzy mogą zapewnić przerwy w cenie rodzicom należącym do wojska. Inni mogą zaoferować obniżoną cenę, jeśli zadasz im więcej niż jedno dziecko.

Oczywiście cena to nie wszystko, jeśli chodzi o dozorcę. Poszukaj rabatów tam, gdzie możesz – ale zrozum, że najlepsza opcja dla Twojej rodziny może nie być najtańsza.

To tutaj może pomóc planowanie z wyprzedzeniem. Kiedy zrozumiesz miesięczny koszt opieki nad dzieckiem, stwórz budżet, który już teraz zajmuje miejsce na ten koszt – i zacznij korzystać z tego budżetu już dziś.

Ponieważ wydatki na opiekę nad dziećmi będą w tym budżecie, ale jeszcze nie płacisz, stworzy to dla ciebie szansę na zaoszczędzenie. Umieść te pieniądze na koncie oszczędności gotówkowych, które możesz wykorzystać na dodatkowe wydatki na opiekę nad dziećmi.

3. Zajrzyj do Opcje poza opieką nad dzieckiem w pełnym wymiarze godzin

Zapisywanie się do przedszkola w pełnym wymiarze nie jest jedynym wyborem, jaki masz. Jeśli okaże się, że jest to zbyt drogie, rozważ alternatywę.

Możesz chcieć pracować – ale czy możesz ograniczyć godziny lub zająć inną pozycję, która pozwala na elastyczny czas pracy?

Nie musisz też wynajmować całego przedszkola, aby opiekować się swoimi dziećmi. Rozważ wynajęcie niania lub au pair. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, może to być lepsza wartość dla Ciebie i Twojej rodziny niż wysyłanie dzieci do ośrodka opieki nad dziećmi.

Dziadkowie są również standardowymi pomocnikami w opiece nad dziećmi i opiece nad dziećmi, więc jestem pewien, że rozważałeś tę opcję. Ale czy brałeś pod uwagę ciotki, wujków, dorosłych kuzynów i rodzeństwo?

A co z innymi rodzicami, którzy mogą zostać w domu i mogą zapewnić opiekę dziecku za mniejszą opłatą niż to, za co pobierałaby profesjonalna niania? Możesz także dołączyć do grupy rodzicielskiej, która uczestniczy w obowiązkach związanych z opieką nad dzieckiem.

Weźmy to jako przykład: Mama z sąsiedztwa może obserwować twoje dzieci w ciągu tygodnia, gdy jesteś w pracy. Możesz oglądać jej najmłodszych w niektóre dni tygodnia w zamian za to, kiedy po szkole musi prowadzić swoją najstarszą opiekę pozalekcyjną.

Żeby wychować dziecko, potrzeba wioski, prawda? Nie wahaj się zadzwonić do swojej społeczności, aby wymyślić twórcze możliwości opieki nad dziećmi, które mogą w końcu kosztować wszystkich mniej.

Ostatecznie nie ma jednej słusznej odpowiedzi. Skoncentruj się na tym, co działa najlepiej dla Twojej rodziny.
4. Wykorzystaj ulgi podatkowe

Jeśli Twój pracodawca oferuje konto elastycznych wydatków opieki (FSA), nie zastanawiaj się nad jego użyciem. To konto pozwala na wykorzystanie dolara przed opodatkowaniem z Twojej pensji, aby pokryć pewne koszty związane z opieką nad dzieckiem.

Twój pracodawca ustala, ile możesz wnieść, ale IRS zezwala na maksymalnie 2500 USD rocznie, jeśli jesteś żonaty, ale składasz swoje zeznania podatkowe osobno. Możesz zasilić do 5 000 $, jeśli jesteś osobą samotną lub żonatym.

Inną opcją jest Kredyt na dziecko i na opiekę nad dzieckiem. Jeśli zapłaciłeś za opiekę nad dzieckiem kwalifikującym się dzieckiem, aby umożliwić ci pracę lub aktywnie szukać pracy, możesz uzyskać ten kredyt, gdy złożysz zeznanie podatkowe.

Kredyt jest obliczany na podstawie procentu twoich kosztów, a łączne wydatki, które wykorzystujesz do obliczenia kredytu, nie mogą przekroczyć 3 000 $ na jedno dziecko lub 6 000 $ na dwoje lub więcej dzieci. (Nie możesz uzyskać tego kredytu, jeśli jesteś żonaty, ale złożyć swoje podatki osobno.)

Uważaj jednak, ile korzyści podatkowych próbujesz podjąć. W takim przypadku nie można korzystać z obu tych świadczeń w przypadku tych samych wydatków na opiekę nad dzieckiem. Pomocne może być skonsultowanie się z doradcą podatkowym w celu ustalenia najlepszych strategii oszczędzania podatkowego dla Twojej rodziny.
5. Zapisz z wyprzedzeniem

Jednym z haczyków oszczędnościowych na koszty opieki nad dziećmi, które wykorzystaliśmy w naszej rodzinie, było rozpoczęcie finansowania opieki dziennej, gdy tylko dowiedzieliśmy się, że jesteśmy w ciąży z naszym drugim dzieckiem.

Otworzyliśmy rachunek oszczędnościowy przeznaczony na koszty opieki dziennej i natychmiast rozpoczynamy płatność. Byliśmy w stanie zaoszczędzić prawie rocznej wartości kosztów opieki dziennej, zanim skorzystalibyśmy z tych funduszy, co było ogromną pomocą.

Czasami wystarczy trochę planowania, aby znacznie ułatwić zarządzanie kosztami opieki nad dziećmi.

Jeśli czujesz, że nie masz wystarczająco dużo gotówki, aby odłożyć ją na później, może to po prostu trochę zmienić priorytety. Spójrz na swoje miesięczne wydatki i znajdź obszary, w których możesz trochę ograniczyć, aby skoncentrować się na tym ważnym celu oszczędnościowym.

To może nie być łatwe. Ale zakładam się razem, możemy to zrobić.

Jako rodzic, dostaję jak ważne jest dla ciebie, aby twoje dziecko miało dobre samopoczucie przed wszystkim innym. Nie sądzę, że odpowiedź brzmi tylko na znalezienie taniego przedszkola i wybór dostawcy usług opieki nad dziećmi wyłącznie na podstawie ceny.

Biorąc to pod uwagę, musisz zrównoważyć to z własną rzeczywistością finansową. Wybór najdroższej, ekskluzywnej opcji opieki nad dzieckiem jest równie nierealistyczny.

Jeśli poświęcisz czas na badania i planowanie z dużym wyprzedzeniem, łatwiej będzie Ci wybrać odpowiednią opcję – i finansowo przygotować się na obsługę dodatkowego wydatku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *