Kiedy zaczynasz umawiać się na randki, zwykle zaczynasz dzielić się historiami. Opowieści o swoim dzieciństwie, twoich poprzednich związkach i czasach twojego college’u. Te historie pomagają wyjaśnić Twojemu partnerowi, kim jesteś i jak się zachowujesz. Dzielenie się tymi historiami jest procesem bezbronnym i może pogłębić więź lub poszerzyć lukę.

Ale nie są to jedyne historie, które powinieneś podzielić się z osobą, na której Ci zależy. Pieniądze są ważnym tematem, dzięki któremu można wygodnie rozmawiać z partnerem. Ogólnie rzecz biorąc, pieniądze mogą napędzać pewne pasjonujące reakcje, a każdy z was wnosi do historii swoje własne historie o pieniądzach, uczenie się komunikowania i rozumienia tego, co każdy z nas doświadczył w swoich finansach, może pomóc w budowaniu mocniejszego fundamentu finansowego.

Oto sześć historii do podzielenia się.
Jak rosły pieniądze w twoim domu?

To, w jaki sposób rodzice wydali pieniądze, określa, w jaki sposób większość osób obsługuje ich finanse w dorosłość. Obserwowanie, jak rodzice starają się zapłacić rachunki, może być powodem, dla którego teraz jesteście tak oszczędni. Wiedząc, że musiałeś pracować, aby otrzymać zasiłek i wydać pieniądze, mógłbyś przyczynić się do etyki pracy. Jeśli jeden z rodziców zajmował się wszystkimi rachunkami lub przekazywał „dodatki” innym, może to oznaczać, że bierzesz aktywną rolę lub unikasz rzeczy. Dowiedzenie się, w jaki sposób rodzina twojego partnera traktuje pieniądze, może doprowadzić do lepszego zrozumienia między wami.
Jaka była Twoja pierwsza praca i jak wydałeś pierwszą wypłatę?

Kto nie lubi dzielić się historiami z dzieciństwa ze współmałżonkiem? Ale jedna opowieść, którą możesz glosować, to historia twojej pierwszej pracy.

Większość nastolatków i młodych dorosłych lubi pierwszy raz, kiedy mogą dołączyć do siły roboczej. Niezależnie od tego, czy pierwszy występ był w kinie czy w McDonaldzie, podzielenie się tą historią przypomni Ci, że byłeś podekscytowany rozpoczęciem pracy i zarabianiem wypłaty.

Nie zapomnij podzielić się tym, co kupiłeś z pierwszym zarobionym dolarem. Czy oszczędziłeś na swój pierwszy samochód? Czy próbowałeś wyruszyć w podróż wiosenną z przyjaciółmi? Opowiedz o tym, ile czasu zajęło Ci zaoszczędzenie tych pieniędzy i jak bardzo jesteś podekscytowany zakupem.
Jaki jest Twój ulubiony zakup, jaki kiedykolwiek zrobiłeś i dlaczego?

Jak wydajemy pieniądze, ujawniamy nasze wartości. Na przykład istnieje różnica między kimś, kto kupuje Starbucks każdego dnia a kimś, kto odwiedza lokalną kawiarnię, która piecze własną kawę. Pierwsza osoba ceni wygodę, a druga ceni sobie filiżankę kawy.

Dowiedz się, jakie wartości dla partnera pomogą w przyszłych dyskusjach budżetowych i pomóż zrozumieć, dlaczego nie chcą rzucić codziennego latte. Jeśli pamiętasz, że powiedzieli ci, że ich ulubionym zakupem była Korweta, to nie poprosisz ich, aby przez kilka lat prowadzili trzepak, żeby zaoszczędzić pieniądze.
Jakie są najlepsze porady finansowe, jakie kiedykolwiek otrzymałeś?

Wszelkie porady, bez względu na ich wpływ, powinny być udostępniane współmałżonkowi. Może to być wiedza, której wcześniej nie słyszeli lub może to być coś, co już wiedzą, ale nie w pełni zrozumieli.

Na przykład, być może wcześniej nauczyłeś się, że gromadzenie pieniędzy na koncie oszczędnościowym było lepsze niż wydawanie pieniędzy na ubrania i bilety do kina. Twój partner może być pod wrażeniem, że zacząłeś oszczędzać w młodym wieku i zdajesz sobie sprawę, że kontynuowanie tego nawyku jest dla ciebie ważne.

Co byś powiedział, że to twój największy błąd w pieniądzach?

O ile twój partner nie jest fanatykiem Dave’a Ramseya, prawdopodobnie będą mieli kilka błędów pieniężnych w przeszłości. Poproś ich, aby podzielili się nimi, czego nauczyli się dzięki doświadczeniu i temu, jak teraz podchodzą do finansów.

Bez względu na to, co mówi, bądźcie współczujący. Dzielenie się błędami jest upokarzające dla każdego, a jeśli je osądzisz lub skrytykujesz, będą wiedziały, że następnym razem się nie otworzą.
Jaka jest najmądrzejsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłeś ze swoimi pieniędzmi?

Nawet specjalista od pieniędzy może nauczyć się czegoś od swojego partnera. Dzielenie się wygranymi z największymi pieniędzmi może odnowić zaufanie do partnera, nauczyć cię czegoś i stworzyć poczucie wspólnoty.

Co może zainspirować Cię do tego, co udostępnia Twój partner. Może kupili stary samochód i prowadzili go przez lata, ucząc się, jak rozwiązywać podstawowe problemy. Teraz wiesz, że masz domową majsterkowiczkę, więc nie musisz kupować nowego sedana. A może zaczęli swoje Roth IRA w wieku 18 lat i co roku spowalniają oszczędzanie.

Myślisz o kupnie domu? Nie jesteś jedyny. Przy stopach procentowych na odpowiednim poziomie, wiele osób zależy na wejściu na rynek nieruchomości. Jednak nawet jeśli masz ochotę przegapić gorącą okazję, upewnij się, że najpierw skontrolowano te skrzynki w tych pięciu obszarach pieniężnych: 1. Max Out Your Emergency Fund

1. Wydłuż swój fundusz awaryjny

Czy zasiadasz za 10 000 $ w gotówce i biorąc pod uwagę, że używasz tego do zaliczki? Gratulacje z oszczędności! Zastanów się tylko, czy będziesz mieć fundusze, jeśli wykorzystasz to na zaliczkę.

Przeprowadziwszy niezliczoną ilość rozmów z konsumentami w całym kraju, mogę powiedzieć, że wykorzystanie całej zaoszczędzonej gotówki jako funduszu na poczet płatności, usuwa wszelkie pieniądze, które mogą być potrzebne w przypadku nagłych napraw w domu lub utraty pracy. I to pozostawia cię zależną od kart kredytowych i długu.

Odłóż na bok minimum trzy miesiące wydatków (najlepiej sześć), oprócz budowania własnego funduszu zaliczek.

2. Zachowaj oszczędność na emeryturę

Posiadanie domu jest kluczową częścią amerykańskiego snu, ale ważne jest również dotarcie do lat emerytalnych w pozycji rozpuszczalnika.

Jeśli chcesz kupić dom, upewnij się, że spłata kredytu hipotecznego pozwala na dalsze oszczędzanie na emeryturę. Ponieważ twój dochód rośnie z upływem czasu, a spłata kredytu hipotecznego pochłania mniejszy procent twoich wydatków, będziesz miał możliwość zwiększenia środków na emeryturę.

3. Zbuduj budżet „Nowego domu”

Budżetowanie może nie być bardzo sexy, ale jest inteligentne. Wiedząc, dokąd zmierzą się Twoje pieniądze przed zakupem domu, możesz kierować się obszarami, w których można dokonać regulacji. Co więcej, znajomość twoich miesięcznych rozmyć w zakresie przepływów pieniężnych pozwala ci zastanowić się, ile naprawdę możesz sobie pozwolić na dom.

Pamiętaj, że nie chodzi tylko o faktoring w spłacie kredytu hipotecznego. Powinieneś także rozważyć:

Podatki od nieruchomości
Ubezpieczenie domu
Powiązania właścicieli domów (HOA)
Architektura krajobrazu
Zwiększone koszty mediów
Zwiększono koszty utrzymania, takie jak droższe artykuły spożywcze lub gaz, w zależności od tego, gdzie kupujesz
Koszty dojazdów do pracy
Ogólne utrzymanie

Ogólna zasada jest taka, że ​​miesięczna zapłata na mieszkanie (kwota główna, odsetki, podatki i ubezpieczenie) nie powinna zajmować więcej niż 28% dochodu przed opodatkowaniem. Ten stosunek długu do dochodu nazywamy twoim „wskaźnikiem mieszkaniowym”.

4. Utrzymuj swój dług pod kontrolą

Przed podjęciem decyzji o zakupie domu, należy pobrać bezpłatną kopię raportu kredytowego ze strony annualcreditreport.com i pobrać darmową ocenę kredytową (z zarejestrowaniem konta) od Credit Karma. Będziesz chciał uzyskać dobry wynik kredytowy, aby uzyskać zatwierdzenie niskiego oprocentowania kredytu hipotecznego (co przekłada się na dolary w twojej kieszeni).

Zapoznaj się z wszelkimi zaległymi zadłużeniami z kart kredytowych i kredytów samochodowych, itp. Wpłynie to na Twój stosunek długu do dochodu, który jest sumą wszystkich Twoich zobowiązań miesięcznych oraz kosztów mieszkaniowych w stosunku do kwoty, którą zarabiasz.

Najlepiej, aby ta liczba była jak najniższa (z docelową wartością 36% lub mniejszą), chociaż 43% to najwyższy wskaźnik, jaki może mieć kredytobiorca, i wciąż uzyskać kwalifikowaną hipotekę. Im niższy stosunek długu do dochodu, tym łatwiejsze do zarządzania są Twoje płatności i tym lepszy jest twój obraz finansowy.

5. Zrób zapasy swoich planów życiowych

Jeśli jesteś jednym z 35% kupujących w domu w wieku 35 lat lub mniej, prawdopodobnie przeżyjesz znaczną zmianę życia.

Czy planujesz założyć rodzinę i potrzebujesz więcej miejsca w ciągu najbliższych kilku lat?
Czy twoja praca jest stabilna?
Czy jesteś otwarty i gotowy do przeniesienia się do nowej strefy, jeśli masz taką możliwość?
Czy myślisz o zawarciu małżeństwa lub założeniu firmy?

Sprawdź swoje nadrzędne cele i pragnienia, aby upewnić się, że dom, który kupujesz, i jego lokalizacja są zgodne z długoterminowymi celami. Na przykład, czy jest szansa, że ​​możesz zmienić dom w nieruchomość na wynajem? To wielka szansa na utrzymanie spłaty kredytu hipotecznego na tyle, aby miesięczna opłata za czynsz mogła pokryć twoje koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *