Jeśli jesteś osobą, która otrzymuje zwrot podatku, nagły przypływ gotówki, bez względu na to, jak duży lub mały, z pewnością wywoła uśmiech na twojej twarzy. Nadpłaciłeś podatek za rok, a teraz masz dodatkowe pieniądze, których niekoniecznie oczekiwałeś. A więc, co robisz ze zwrotem podatku? Oto lista 20 ruchów na inteligentne pieniądze, które możesz wykonać dzięki zwrotowi podatku:

1. Rozpocznij lub dodaj do swojego funduszu kryzysowego Dobrym pomysłem jest posiadanie deszczowego dnia w życiu „na wszelki wypadek”.

2. Połóż to na coś, na co oszczędzałeś Może zaoszczędziłeś na duży zakup, taki jak samochód lub nowa technologia. Twój zwrot podatku może nie pokryć wszystkich kosztów, ale z pewnością pomoże Ci zaoszczędzić trochę więcej na tym materiale.

3. Spłacanie długu Jeśli masz zadłużenie na karcie kredytowej, jest to dokładnie to, gdzie powinien iść twój zwrot podatku. Pozbądź się tych wysokich płatności w pierwszej kolejności!

4. Wykonaj ulepszenie domu Ulepszenia domu mogą zwiększyć wartość twojego domu i twój poziom przyjemności w twoim domu. Z pewnością możesz użyć zwrotu podatku, aby poradzić sobie z tym projektem zagospodarowania terenu, umieścić te francuskie drzwi lub umieścić je w dowolnym projekcie majsterkowania, do którego chcesz się dostać.

5. Oddaj je na cele charytatywne Oddaj pieniądze kościołowi lub przyczynę, w którą wierzysz, jest wspaniałym sposobem na wykorzystanie zwrotu podatku i może zostać odpisem podatkowym w przyszłym roku.

6. Zainwestuj w swoją firmę Własną firmę? Ten dodatkowy wzrost w gotówce można skierować na nowy sprzęt, oprogramowanie, zapasy lub coś, co może sprawić, że Twoja firma będzie działać wydajniej i będzie bardziej opłacalna.

7. Kup coś, czego chcesz (w granicach rozsądku) Chociaż nie jest to najbardziej zaawansowana finansowo opcja, możesz po prostu zaszyć się na sobie co jakiś czas, kiedy ciężko pracujesz, aby oszczędzać i rozwiązywać problemy z zadłużeniem.

8. Wykonaj dodatkową spłatę kredytu hipotecznego Dokonywanie dodatkowych płatności hipotecznych pomoże Ci szybciej spłacić główną kwotę kredytu, zmniejszając długość spłaty kredytu i odsetek.

9. Masz doświadczenie Kupuj doświadczenie ze zwrotem podatku zamiast przedmiotu. Doświadczenia tworzą wspomnienia, które mają znacznie silniejszą trwałą satysfakcję niż błyszcząca nowa zabawka.

10. Kup komuś prezent Jeśli jesteś hojny, pokaż komuś, na kim Ci zależy, kupując im prezent tylko dlatego.

11. Inwestuj w siebie Ustalaj priorytety rozwoju osobistego i zawodowego, inwestując w swój rozwój.

12. Otwórz Roth IRA Jeśli jeszcze nie otworzyłeś Roth IRA, możesz skorzystać ze zwrotu podatku, aby otworzyć teraz. Lubię, jak te konta emerytalne działają i polecam je, nawet jeśli masz już 401 (k).

13. Zapisz go dla edukacji Twojego dziecka Otwórz lub przyczyń się do planu 529, który wyraźnie pozwala odkładać pieniądze na cele edukacyjne.

14. Wypłać dalej Następnym razem, gdy będziesz w Starbucks, zapłać za faceta lub galę w kolejce za tobą. Rozprzestrzenianie się dobrej woli i dobrej myśli to doskonałe wykorzystanie pieniędzy o każdej porze roku.

15. Przyjmuj przyjaciół i rodzinę Zaproś wszystkich do siebie i zorganizuj spotkanie! Czas zabawy dookoła i nie będziesz się martwić, że w tym miesiącu wpadniesz do swojego regularnego budżetu.

16. Zaktualizuj swoją garderobę Użyj części pieniędzy, aby dodać jedną lub dwie zszywki do swojej garderoby.

17. Ponownie pobudzaj swoje zdrowie Dołącz do jogi, pilatesu lub siłowni. Spróbuj kupić kilka płyt DVD do ćwiczeń lub wydać kilka dodatkowych dolarów na zdrowsze przedmioty w sklepie spożywczym. Zdrowsze można przełożyć na niższe koszty leczenia w perspektywie długoterminowej.

18. Odwiedzaj przyjaciół lub rodzinę Nie wszyscy mieszkają blisko swoich przyjaciół i rodziny. Może uda Ci się przejechać tę wycieczkę na północ lub kupić bilet na przejazd przez samolot, by spędzić razem dobry czas.

19. Bądź wyjątkowo hojny Oddaj listonoszowi lub człowiekowi śmieciowemu napiwek, zostaw trochę ekstra dla kelnera, kup dodatkowe pudełko ciastek Girl Scout!

20. Zrobić trochę wszystkiego Zazwyczaj zalecam alokację 50/30/20: 50% w kierunku zadłużenia, 30% w stronę oszczędności i 20% w kierunku wykożystania dla siebie. To daje najlepsze z wszystkich światów i zapewnia, że ​​dobrze wykorzystasz pieniądze! W jaki sposób planujesz wydać zwrot podatku w tym roku?

Jeśli jesteś podobny do mnie (i większości Amerykanów), podatki mogą być nieco bardziej zaangażowane niż zwykłe kliknięcie, kliknięcie, dodanie, dodanie i poof zrobione! – jak niektóre z tych szalonych reklamówek dotyczących rozwiązań podatkowych może cię przekonać. Zamiast tego, czas podatkowy prawdopodobnie obejmuje huk, huk, kopnięcie, kopnięcie, paluszek i uczynki! Być może nie będę w stanie przygotować podatku na Twój pomysł na zabawną piątkową noc, ale mogę zaoferować kilka wskazówek, które pomogą ci się zorganizować i ułatwią składanie podatków. Gotowy. Zestaw. Oto 10 prostych kroków, aby zorganizować się na czas podatkowy:

1. Weź ręce na organizatora podatkowego Tak, te rzeczy naprawdę istnieją i dla różnych rodzajów dokumentów, które musisz zrobić. Możesz składać Formularz 1040 ES dla Indywidualnych deklaracji podatkowych i możesz pobrać kwestionariusz i formularze, które potrzebujesz bezpośrednio na stronie internetowej AICPA (American Institute of CPAs) tutaj. Spowoduje to przejście przez wszystkie informacje, na które trzeba odpowiedzieć, oraz do posiadania dokumentacji pomocniczej.

2. Oddaj zeszłoroczny zwrot podatku Po zeszłorocznym zeznaniu podatkowym pod ręką pomoże ci wypełnić informacje z poprzedniego roku, które są potrzebne do tegorocznego powrotu. Pomoże Ci również zobaczyć przykłady dokumentów, które musisz uwzględnić w zeznaniu podatkowym.

3. Zaznacz swój kalendarz Oprócz samego zaznaczenia kalendarza do terminu złożenia zeznania podatkowego, oznacz kalendarz na inne ważne terminy i odłóż czas na przygotowanie dokumentów podatkowych przez cały rok! Sortowanie i reorganizacja twoich wydatków miesięcznie lub kwartalnie zaoszczędzi ci dużo czasu, gdy przygotowujesz swoje podatki i jest to po prostu świetny nawyk, aby zrozumieć, dokąd idą twoje pieniądze!

4. Wybierz przestrzeń podatkową Kiedy nadszedł czas, aby zająć się swoimi podatkami, wybierz miejsce w domu, które ma być centralnym podatkiem. Wyczyść go, aby mieć mnóstwo miejsca na wszystkie dokumenty i rozłożyć je.

5. Zdobądź oznaczenia kolorami Bez względu na to, czy używasz folderów z różnymi kolorami, klipów, karteczek samoprzylepnych, czy etykiet – uporządkuj swój system plików według koloru. Kiedy już zaczniesz kodować swój system podatkowy, będziesz gotowy przez wiele lat. Ułatwi to i przyspieszy znalezienie tego, czego szukasz, oraz uporządkowanie rzeczy w odpowiednich kategoriach.

6. Zniszcz swoje rachunki i wyciągi z kart kredytowych Jeśli masz inne wydatki, które można odliczyć jako odliczenia, możesz nie mieć formalnych dokumentów, ale będziesz musiał mieć pokwitowania i wyciągi. Zalecam, aby wydatki podlegające odliczeniu były organizowane co miesiąc i elektronicznie, ale jeśli tego nie zrobisz – czas nalać sobie kieliszek wina i otoczyć się stosami papieru. Rozpatrzenie wszystkiego może potrwać kilka godzin. Przechowuj pokwitowania i wyciągi za wszystko, co roszczą sobieś jako odliczenie.

7. Upewnij się, że masz swoje W-2, 1098 lub 1099. Powinieneś je otrzymać do 31 stycznia, więc jeśli nie dostałeś ani jednego od swojego pracodawcy, ani za wykonaną pracę – skontaktuj się z firmami, od których ich potrzebujesz. Te raporty na temat dochodów i płac, a będziesz chciał je mieć przed złożeniem wniosku.

8. Wydrukuj / złóż dokumenty do odliczenia Rzeczy takie jak ubezpieczenie kredytu hipotecznego, podatki od nieruchomości, darowizny na cele charytatywne i rachunki medyczne podlegają odliczeniu i będziesz musiał przedstawić dowody na te odliczenia w swoim powrocie.

9. Policz swoje składki Otrzymasz oświadczenie na koniec roku, zawierające wszystkie informacje, które przekazałeś na swoje plany 401 (k), tradycyjne IRA, Roth IRA i / lub SEP, Simple i Qualified. Przechowuj te oświadczenia razem z innymi ważnymi dokumentami, które zebrałeś, abyś Ty lub Twój przygotowujący się do spraw podatków mógł wprowadzić niezbędne korekty do Twojego dochodu.

10. Usuń to, czego nie potrzebujesz W końcu, zanim zamkniesz książki na kolejny rok, zniszcz stare paragony i dokumenty, których już nie potrzebujesz. Ogólną zasadą jest przechowywanie dokumentacji przez 3 lata od daty złożenia wniosku. Więc wszystko, czego już nie potrzebujesz, powiedz „do widzenia” i usuń bałagan ze swojego życia. Jakie są sposoby, które sam organizujesz na czas podatkowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *