Składanie podatków może być trudne każdego roku – szczególnie, jeśli nie poświęcasz czasu na myślenie o tym przez resztę roku.

Nie martw się, nie jesteś sam, jeśli wpadniesz w kategorię „Nie myślę o tych rzeczach”. I choć istnieją korzyści, aby być bardziej świadomym swojej sytuacji podatkowej przez cały rok, nadal istnieją rzeczy, które możesz zrobić szybko, aby czas podatkowy był nieco łatwiejszy do zniesienia.

Możesz nawet zwiększyć zwrot podatku, aktywnie już dziś!

Podatki są nieco mniej bolesne w kwietniu, biorąc pod uwagę te 4 pomysły, które pomogą Ci się przygotować.
1. Poszukaj tych dokumentów i zorganizuj się

W zależności od sytuacji istnieją różne dokumenty, które mogą być potrzebne do prawidłowego złożenia zeznania. Niezależnie od tego, zebranie tej dokumentacji sprawi, że twoje życie będzie o wiele łatwiejsze.

Oto główne dokumenty, których większość ludzi potrzebuje:

W-2: Jeśli otrzymujesz wynagrodzenie lub wynagrodzenie, Twój pracodawca prawdopodobnie wyśle ​​Ci W-2 do końca stycznia.

Ten formularz pokazuje kilka rzeczy, w tym ile zarobiłeś za rok, ile podatku zapłaciłeś już przez potrącenia, i ile włożyłeś w plan emerytalny sponsorowany przez pracodawcę.

1099s: Twój pracodawca lub klienci prawdopodobnie wyślą Ci 1099, aby pokazać, ile zapłacili przez cały rok.

Nie jesteś pewien, czy powinieneś zwrócić uwagę na te formularze? Jeśli zarabiałeś samodzielnie jako wolny strzelec, pracujesz dla kogoś jako niezależny kontrahent, lub zarobiłeś dodatkową gotówkę po stronie swojej codziennej pracy przez boczny pośpiech, powinieneś je otrzymać.

Ponownie, osoba lub firma wydająca 1099 powinna przesłać ci to do końca stycznia.

Wyciągi bankowe: jeśli pracujesz na własny rachunek i nie płacisz za 1099, musisz użyć wyciągów bankowych, aby obliczyć dochód. (Są one również przydatne do usuwania plików z różnych powodów, bez względu na to, jak zarabiasz pieniądze).

Wpływy: Jeśli chcesz wyszczególnić swoje odliczenia, potrzebujesz pokwitowań na wszelkie datki na cele charytatywne, które wpłaciłeś lub koszty leczenia, które poniosłeś przez cały rok.

Jeśli jesteś właścicielem firmy, potrzebujesz pokwitowań na wszystkie wydatki biznesowe, które zamierzasz uzyskać. Możesz także odliczyć wiele podatków na czynności lub zakupy, które musisz wykonać w celach biznesowych, takich jak podróże, rozrywka, wydatki związane z domem i inne.
2. Wybierz sposób, w jaki będziesz archiwizować: CPA a DIY

Jaki jest najlepszy sposób na zrobienie podatków? Czy możesz zrobić to sam lub przekazać całą swoją dokumentację profesjonalistom, aby zrobić to za Ciebie?

Odpowiedź zazwyczaj zależy od złożoności twojej sytuacji finansowej.

Jeśli jesteś pracownikiem W-2 i nie planujesz wyszczególnić swoich odliczeń, istnieje kilka usług związanych z przygotowaniem podatków, które mogą pomóc Ci bezpłatnie złożyć podatek federalny. Możesz również skorzystać z oprogramowania podatkowego, aby pomóc Ci w majsterkowaniu.

Jeśli robisz itemize lub masz trochę więcej rzeczy, niż tylko formularz W2, podatki stają się trudniejsze.

Ponieważ komplikacje w twojej sytuacji finansowej rosną, CPA jest prawdopodobnie właściwą drogą. Mogą pomóc ci w poruszaniu się w skomplikowanych przepisach podatkowych i wskazywać ulgi podatkowe, o których możesz nie wiedzieć.

Dodatkowo, CPA może pomóc w załatwieniu sprawy, jeśli IRS zdecyduje się na kontrolę twojego zwrotu.

CPA są niemal koniecznością dla właścicieli firm. Jest to sprytna inwestycja, która może uchronić Cię przed popełnianiem dużych, kosztownych błędów, jeśli sam zechcesz.

3. Zachowaj to wszystko razem

Przechowuj wszystko, co potrzebne, aby złożyć swoje podatki w tym samym miejscu. Pomoże Ci uniknąć zamieszania w ostatniej chwili, co opóźni twój powrót lub stworzy okazję do błędów.

Przechowywanie plików cyfrowo jest w porządku (o ile przechowujesz je bezpiecznie!). Prawidłowe CPA będą miały bezpieczne systemy udostępniania plików, aby można było wysyłać im wszystkie dokumenty w formie elektronicznej.

W przypadku niektórych osób kopie w wersji papierowej działają lepiej i to też jest w porządku. Niektórzy eksperci sugerują nawet, aby trzymać swoje rzeczy podatkowe w pudełku na buty, aby łatwiej było nadążyć za nimi!

Bez względu na to, co wybierzesz, podejmij teraz tę decyzję – a potem zorganizuj się.
4. Znajdź sposoby obniżenia odpowiedzialności podatkowej

Gdy już się zorganizujesz i będziesz wiedzieć, jak masz zamiar złożyć wniosek, następnym krokiem jest znalezienie sposobów na zmniejszenie kwoty należnego zwrotu podatku (lub ewentualnie uzyskania większego zwrotu).

Oto kilka rzeczy, które możesz teraz zrobić, aby skorzystać z ulg podatkowych:

Przyczynić się bardziej do przejścia na emeryturę. Składki wpłacane na określone kwalifikowane konta emerytalne nie są wliczane do skorygowanego dochodu brutto, kiedy składasz podatki. Oznacza to, że Twój dochód wygląda na niższy, a Ty możesz płacić mniej podatków.

Jeśli wniesiesz 10 000 $ do swojego 401 (k) i uzyskasz efektywną stawkę podatkową w wysokości 25 procent, uzyskasz na przykład oszczędności podatkowe w wysokości 2,500 $ i zaoszczędzisz pieniądze na przyszłość.

Major-win-win.

Pamiętaj, że istnieją ograniczenia co do tego, ile możesz wnieść do planów emerytalnych z odroczonym opodatkowaniem. W roku podatkowym 2018 to 18 500 USD za 401 (k) i 5 500 USD za IRA.

Pamiętaj, że nie wszystkie konta emerytalne są odroczone podatkowo. Składki na Roth 401 (k) lub Roth IRA nie pomogą obniżyć dochodu do opodatkowania w tym roku. Jeśli jest to celem, skup się na regularnych 401 (k) i tradycyjnych wkładach IRA.

(To nie są jedyne rozliczenia z odroczonym podatkiem, SEP i PROSTY IRA są również, ale możesz nie kwalifikować się do tych, które zależą od statusu twoich dochodów i zatrudnienia).

Wiele z tych kont (z wyjątkiem 401 (k)) pozwala na składanie wpłat na zasadzie „nadrabiania zaległości” i zasilenie konta na rok 2017 do tego roku. Działaj teraz i możesz obniżyć swoje obciążenia podatkowe, jednocześnie zwiększając oszczędności emerytalne.

Skorzystaj z HSA lub FSA: rachunki oszczędnościowe (HSA) i elastyczne rachunki wydatków (FSA) pozwalają oszczędzać na kwalifikowane wydatki medyczne, jednocześnie zmniejszając dochód podlegający opodatkowaniu.

Podobnie jak w przypadku konta emerytalnego z kwalifikacjami, składki wniesione do HSA lub FSA są wolne od podatku. W ramach HSA dochody z twoich pieniędzy, które możesz tam zainwestować, również nie są wolne od podatku. Kiedy wydajesz na wydatki kwalifikowane, dostajesz także ulgę podatkową.

Chociaż nie możesz składać ostatniej minuty na FSA, możesz z HSA, jeśli kwalifikujesz się do korzystania z jednego. Potrzebny jest plan zdrowotny o wysokim odliczeniu (lub HDHP) w celu wniesienia wkładu.

I nie zapominaj, że podczas gdy fundusze HSA przewalają się z roku na rok, pieniądze FSA nie! Używa go lub go zgubi. Zaplanuj i umów się na wizytę u lekarza, aby upewnić się, że pieniądze zostaną wykorzystane w tym roku.

Śledź przebieg: jeśli jesteś samozatrudniony, możesz odliczyć mile, które jeździsz dla swojej firmy. Jeśli nie śledziłeś mil przez cały rok, teraz jest dobry czas na rozpoczęcie.

Podatki są trudne, ale nie muszą być tak bolesne

Pod koniec dnia nie mogę uczynić z podatków szczęśliwego, radosnego czasu dla ciebie. (Nie żałujesz, że nie ma wróżki podatkowej, która mogłaby w magiczny sposób o wiele łatwiej ?!)

Ale mogę pomóc ci zmniejszyć stres i sprawić, że proces będzie mniej bolesny.

Jeśli zareagujesz teraz, być może uda Ci się wykonać ruchy w ostatniej chwili, które mogą zaoszczędzić pieniądze i obniżyć dochód podlegający opodatkowaniu. Przynajmniej zaoszczędzisz czas i stres, jeśli już się zorganizujesz.

Im więcej czasu poświęcisz na przygotowanie i strategię, tym lepszy będzie sezon podatkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *