Nie oczekujesz na czas podatkowy w kwietniu 2015 r.? Być może uda Ci się dokonać ruchów w ostatniej chwili, aby zmniejszyć ciężar zobowiązań podatkowych na wiosnę. Aby obniżyć dochody podlegające opodatkowaniu i skorzystać z odliczeń i kredytów, przygotuj się teraz. Po zamknięciu drzwi 31 grudnia nie będziesz już mógł skorzystać z pewnych strategii, które mogą obniżyć Twój dochód do opodatkowania, a tym samym rachunek podatkowy na 2014 rok. Te względy podatkowe na koniec roku mogą pomóc Ci w pełni wykorzystać to, co Ty ma prawo do odliczeń i kredytów.
Datki charytatywne

Powinieneś zmaksymalizować darowiznę na cele charytatywne przed ostatnim dniem roku, wpłacając składki i darowizny na rzecz uprawnionych instytucji. Pamiętaj, zachowaj swoje rachunki! IRS wymaga obecnie potwierdzenia darowizn, niezależnie od wartości. Pamiętaj, że nie ograniczasz się do typowych darowizn na ubrania i przedmioty materialne. Możesz otworzyć fundusz od dawców. Jeśli otworzysz fundusz, który otrzymał od darczyńców, możesz wnieść do niego swój wkład, gdy tylko masz na to pieniądze i uzyskać ulgę podatkową w tym roku. Możesz natychmiast przekazać pieniądze lub pozostawić je na koncie, zainwestować i oddać w pewnym momencie w przyszłości. I możesz bezpośrednio przekazać akcje na cele charytatywne, jeśli masz coś, co jest cenne. Nie będziesz musiał płacić od nich podatku od zysków kapitałowych, a otrzymasz pełne odliczenie za bieżącą rynkową wartość aktywów.
Zmniejszenie składek emerytalnych z tytułu rezygnacji z podatku

Czy udało Ci się już zwiększyć swoje składki emerytalne? Może to pomóc w obniżeniu dochodu do opodatkowania. Możesz umieścić 17 500 USD na swoim 401 (k), 403 (b), TSP lub podobnym planie na 2014 rok. Nawet jeśli wniesienie wkładu do limitu na koncie emerytalnym nie jest realną możliwością, wszystko, co wpiszesz, pomoże obniżyć Twój dochód podlegający opodatkowaniu, więc pamiętaj o dodatkowych funduszach, które możesz mieć na koniec od bonusu lub dużego kontraktu, który wylądowałeś
Sprzedaż poza straconymi funduszami

Aby zrównoważyć zyski, możesz sprzedać aktywa, które w tym roku mogły stracić na kontach osobistych. Możesz odliczyć do 3000 $ strat każdego roku i przenieść saldo. Jeśli masz więcej strat niż zysków, będziesz mógł skorzystać z odliczenia. Zwykle określa się to jako „straty związane ze zbiorem”. Pamiętaj, że zgodnie z regułą IRS „Wyprzedaż-wyprzedaże”, jeśli sprzedajesz aktywa ze stratą, nie możesz kupić „zasadniczo podobnych” aktywów przez ostatnie 31 dni. Sprawdź swoje elastyczne konto wydatków Czy na Twoim koncie elastycznej spłaty pozostały środki? Oczyść to! Możesz mieć możliwość przeniesienia 500 $ do nowego roku zgodnie z nowymi zasadami IRS, ale najpierw sprawdź w swojej firmie. Będą musieli się zdecydować, aby móc to zrobić. W przeciwnym razie stracisz pieniądze, które masz na koncie, ponieważ wiele FSA nie przetacza się z roku na rok.
Przejrzyj szczegółowe odliczenia

Zanim powiemy o wyszczególnieniu, ważne jest, aby pamiętać, że warto tylko wyszczególniać odliczenia, jeśli przekroczą one standardowe odliczenia. W 2014 r. Standardowe potrącenie wynosi 6 200 USD w przypadku osób samotnych, 12 400 USD w przypadku małżeństw składających wspólnie oraz 9 100 USD w przypadku osób gospodarujących w gospodarstwie domowym. Poświęć trochę czasu na przejrzenie szczegółowych wyliczeń, które możesz wziąć. Przeszliśmy już na cele charytatywne, ale rozważmy odsetki od kredytów hipotecznych. Jeśli odsetki zapłacone z tytułu kredytu hipotecznego są większe niż standardowe odliczenia, należy wyszczególnić. Jeśli chodzi o sprzedaż i podatek państwowy, jeśli zapłaciłeś przyzwoitą kwotę podatku dochodowego na rzecz stanu lub samorządu lokalnego, powinieneś wyszczególnić – ale tylko wtedy, gdy jest większy niż standardowy odliczenie. Nieopłacone wydatki medyczne i dentystyczne nie mogą zostać odliczone, chyba że są większe niż 10% AGI (obejmuje to również okulary i kontakty), w takim przypadku możesz spróbować zebrać odliczenia. Binging dedukcje może być warta, jeśli jesteś blisko trafienia wymaganych progów. Na przykład, jeśli twoje wydatki na leczenie wynoszą 9% twojego AGI, spróbuj dopasować się do innego spotkania przed końcem roku, aby przesunąć kwotę do 10%, aby otrzymać odliczenie.
Inne małe rzeczy do sprawdzenia

W tym roku może być za późno, ale powinieneś sprawdzić swoje potrącenia i upewnić się, że jest to właściwe. Idealnie nie chcesz nic zawdzięczać ani otrzymać zwrotu pieniędzy.
Jeśli skorzystasz z odroczenia swoich dochodów i otrzymasz premię na koniec roku, zapytaj, czy można je wypłacić w styczniu.
Nie sprzedawaj aktywów, które przynoszą zyski kapitałowe do stycznia.
Jeśli jesteś samozatrudniony, spróbuj wysłać faktury na początku stycznia zamiast grudnia.
Czy jesteś właścicielem małej firmy? Kup materiały biurowe, które będziesz potrzebować z wyprzedzeniem.
Jeśli jesteś właścicielem domu do wynajęcia, możesz dokonać spłaty kredytu hipotecznego w styczniu pod koniec grudnia, aby spisać więcej odsetek.

Spraw, aby Twoje ruchy teraz

Ponieważ gospodarka każdego miesiąca dodaje nowe miejsca pracy, a firmy wciąż się rozwijają, możesz znaleźć się w szczęśliwej sytuacji: otrzymujesz premię na koniec roku. Zanim wizje egzotycznych wycieczek zaczną tańczyć w twojej głowie, cofnijmy się o krok i oceń, jak możesz w pełni wykorzystać te dodatkowe pieniądze. Nie traktuj tego jako usprawiedliwienia dla (bezmyślnego) popisywania się. Twoja roczna premia to nadal dochód do opodatkowania i możesz podejmować mądre decyzje, aby używać go w sposób odpowiedzialny – tak jak wszystkie inne wypłaty. Nie oznacza to, że nie możesz się dobrze bawić, ale pamiętaj o swoich priorytetach. Mając plan na miejscu przed otrzymaniem tej kontroli premii, możesz robić postępy w zakresie celów finansowych i dać sobie małą nagrodę za ciężką pracę. Rozważ te pięć pomysłów, aby w tym roku umieścić swój roczny bonus na inteligentne wykorzystanie:
Najpierw zadłuż się zadłużeniem

To może nie brzmi zbyt ekscytująco, ale wykorzystanie premii do przyspieszenia spłaty zadłużenia to sprytny ruch pieniędzy. Jeśli chcesz zrobić jak najwięcej, wpisz swoją premię na koniec roku do swojego długu z najwyższą stopą procentową. Ta metoda spłaty zadłużenia nazywana jest „metodą lawinową” i jest efektywna finansowo, ponieważ im wyższa stawka, tym więcej pieniędzy będą cię kosztować w czasie. Spłacenie tych długów tak szybko, jak to możliwe, oznacza, że ​​w długiej perspektywie płacisz mniej odsetek. Zadzwoń do swoich firm obsługujących karty kredytowe, jeśli nie masz pewności, która karta ma najwyższą stawkę. Nie jesteś pewien swoich stóp procentowych dla kredytów studenckich? Zaloguj się na swoje konto na studentloans.gov. Każda twoja pożyczka zostanie podzielona na listę informacji, w tym oprocentowanie, które płacisz.
Stwórz fundusz awaryjny i oszczędzaj na nieregularne wydatki

Jeśli nie masz jeszcze funduszu kryzysowego, teraz jest czas, aby go utworzyć i wnieść do niego swój wkład. Twój fundusz kryzysowy ma na celu ochronę przed sytuacjami, które normalnie powodują utratę miesięcznego budżetu – i od najgorszych scenariuszy, takich jak nagła utrata pracy. Umieść swoją roczną premię na płynnym koncie oszczędnościowym i przeznacz pieniądze na nieoczekiwane wydatki. Staraj się odłożyć wydatki na okres od trzech do sześciu miesięcy w swoim funduszu kryzysowym, jeśli jesteś pracownikiem o regularnej i niezawodnej wypłacie. Jeśli twoje dochody lub sytuacja zawodowa są mniej stabilne lub mniej przewidywalne, rozważ zamiast tego odkładanie wydatków na okres od sześciu miesięcy do dwunastu miesięcy. Możesz również pomyśleć o odłożeniu pieniędzy na inne konkretne lub nieprawidłowe wydatki, na które trudno jest wydać budżet. Możesz umieścić pieniądze na oddzielnym koncie, aby pokryć koszty naprawy samochodu lub domu, gdy pojawi się problem. Możesz rozważyć założenie konta oszczędnościowego lub po prostu ustawić dodatkowe pieniądze na swoim koncie oszczędnościowym, aby pomóc w pokryciu kosztów opieki medycznej. Niektórzy właściciele zwierząt domowych mają nawet „awaryjny fundusz dla zwierząt domowych” na pokrycie tych kosztownych rachunków weterynarza.
Max Out Your 401 (k) lub IRA

Nigdy nie jest za wcześnie, aby poważnie inwestować. Zakładamy, że już regularnie zasilasz konto emerytalne – ale możesz pomyśleć o wykorzystaniu premii na koniec roku, aby zrobić więcej. Korzystanie z premii na koniec roku do maksimum 401 (k) to doskonały sposób na przyczynienie się do przyszłości, zmniejszenie dochodu podlegającego opodatkowaniu i wykorzystanie wszystkich korzyści firmy. Jeśli Twój pracodawca nie oferuje opcji 401 (k), możesz skorzystać z bonusu, aby otworzyć lub pomóc w pełnym zasileniu IKE. Oczywiście możesz nadal korzystać ze swojego bonusu, aby otworzyć i zasilić inne konto emerytalne, nawet w przypadku planu 401 (k) lub podobnego sponsorowanego przez pracodawcę. Jeśli nie masz jeszcze Roth IRA, zdobądź je już dziś. Jeśli wnosisz wkład, ale nie osiągniesz maksimum, skorzystaj z bonusowych pieniędzy, aby zrobić to w tym roku.
Zainwestuj w siebie

Specjaliści zajmujący się finansami poświęcają dużo czasu na mówienie o inwestowaniu pieniędzy, aby pracować ciężej, ale co z poświęcaniem czasu na inwestowanie w siebie, aby zwiększyć produktywność, szczęście lub wiedzę? Użyj swojej premii na koniec roku, aby zainwestować w siebie, biorąc udział w zajęciach, kontynuując naukę lub dodając zestaw umiejętności. Jeśli masz motywację do nauki i doskonalenia się, możesz nawet sprzedać swoją nowo nabytą wiedzę lub umiejętności, aby zyskać więcej pieniędzy i zwiększyć zwrot z inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *